Skocz do zawartości

Piotr T.

InsERT
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piotr T.

  1. W najbliższym czasie nie planujemy implementować schowka aplikacyjnego.
  2. Nie mogę tego obiecać do wersji 17 na 100%, natomiast już teraz może Pan przejść do modułu Asortyment, wcisnąć F8, wybrać filtrowanie wg Instynktu (lub pozostać przy wyszukiwaniu tekstowym) i korzystać z dynamicznego wyszukiwania w ww. sposób. Ten sam sposób z poziomu wyboru pozycję na dokument ('F2 - lista' z menu kontekstowego).
  3. OD WERSJI 17 TYLKO PIERWSZE ZDANIE BĘDZIE WIELKIMI LITERAMI. Powinno być czytelniej, nawet w przypadku napisów o większej długości, składających się z wielu zdań.
  4. Czy mógłby Pan opisać, co ma Pan na myśli pisząc o wyszukiwarce asortymentu i podpowiedzi dynamicznej? Chodzi o moduł wyszukiwarki czy o wyszukiwanie towarów przy wstawianiu ich na pozycję dokumentu? Zrzut ekranu byłby bardzo pomocny w uściśleniu tematu.
  5. Nazwa modułu z błędem może sugerować, że problem tkwi w bibliotece .NET. Może pomoże reinstalacja .NET Framework?
  6. Szczegółów proszę szukać tutaj: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/1383-wersja-16/#comment-4444
  7. Szanowni Państwo,w wersji 16 wprowadziliśmy do nexo serwis ‘Laboratorium’. Umożliwia ono włączenie eksperymentalnych funkcji przedpremierowych, dzięki czemu zainteresowani użytkownicy mogą je sprawdzić przed publikacją. Należy wziąć pod uwagę, że funkcje Laboratorium mają charakter testowy, w każdej chwili mogą przestać działać lub zostać wyłączone, w szczególności mogą zostać całkowicie usunięte.Aby uruchomić Laboratorium uruchomić mnemonik XX (wpisać na klawiaturzę kombinację klawiszy <Ctrl>+<Spacja>+X+X).Zachęcamy Państwa do dzielenia się wrażeniami i uwagami dotyczącymi korzystania z funkcji Laboratorium, co umożliwi Państwa wpływ na testowane funkcje i ich ostateczny kształt w kanale oficjalnym.Jako pierwsza w Laboratorium pojawiła się funkcja filtrowania list w modułach wg zawartości kolumn. Dostępna jest z menu kontekstowego kolumny oraz przy pomocy skrótu klawiszowego Shift+F8.Szczegóły są widoczne w załacznikach.
  8. Nowa funkcja nie będzie obciążać sieci więcej niż do tej pory, ponieważ działa na danych, które już są w programie (zaczytane do listy). Przykładowo można wybrać dokumenty sprzedaży dla konkretnego nabywcy o wartości w podanym zakresie, przy czym zostaną uwzględnione zostaną dane już załadowane (czyli np. dokumenty sprzedaży z bieżącego miesiąca, gdzie bieżący miesiąc jest wybranym ustawieniem filtra 'z okresu' nad listą).
  9. Nie będzie męczyć SQL-a w ogóle, ponieważ jej działanie opiera się na analizie danych na końcówce (rekordów zaczytanych do kontrolki listy).
  10. W wersji 16 (czyli już na dniach) wprowadzimy eksperymentalną funkcję filtrowania list w sposób analogiczny jak w programie Excel, w związku z powyższym te i podobne potrzeby będą mogły być zrealizowane bez potrzeby wprowadzania nowych filtrów.
  11. Jeżeli dokonywał zmian w systemie, można to sprawdzić wykorzystując sygnatury obiektów (data ostataniej modyfikacji/kto jej dokonał). Samego faktu logowania nie przechowujemy,
  12. Opisanych wyżej możliwości formatowanie warunkowe w obecnej formie nie zapewnia. Nie możemy też zapewnić, że w najbliższej przyszłości takie możliwości się pojawią (byłaby to "nisza w niszy").
  13. Sugestię zanotowałem. Termin realizacji - najwcześniej wersja 17.0 (ale nie mogę obiecać).
  14. Natomiast operację usuwania binariów ze stacji roboczej trzeba oczywiście wykonywać na każdej stacji roboczej z osobna, co przy 50 końcówkach rzeczywiście może być żmudne, tym bardziej będziemy się starać zapewnić jakieś automatyczne rozwiązanie w kolejnej (kolejnych) wersjach.
  15. Nie należy usuwać binariów z używanych wersji. Wówczas operacja taka nie będzie miała wpływu na końcówki robocze.
  16. Jeżeli binaria 3 podmiotów zajmują 24 GB na dysku, polecam skorzystać z opcji 'Usuń binaria ze stacji roboczej'. Oczekiwana zajętość miejsca po tej operacji, jeżeli podmioty są w tej samej wersji, wynosi ok. 700 MB. Oczywiście w kolejnych wersjach będziemy pracować nad tym, aby oczyszczanie miejsca na dysku odbywało się automatycznie.
  17. Jak już koleżanka wspomniała, foldery z binariami podmiotów są jedynie 'obrazami' plików z zip-cache, czego jednak programy typu Eksplorator plików nie uwzględniają, w związku przy np. 100 podmiotach pokażą zajętość 600*100 MB = 60 GB (binaria wersji 15.0 zajmują ok. 600 MB), co jest oczywiście nieprawdą. Faktyczną ilość miejsca zajmowaną przez binaria można stwierdzić porównując ilość wolnego miejsca na dysku przed i po wykonaniu operacji 'Usuń binaria ze stacji roboczej'. Dodam jeszcze, że usuwanie nieużywanych pakietów z bazy dystrybucyjnej najlepiej wykonać Programem serwisowym. W tym celu z menu 'Widok' wybrać 'Pokaż bazy'-> 'nexo oraz Insert Launcher'. Następnie prawoklik na bazie dystrybucyjnej (najpewniej Insert_Launcher) i opcja 'Binaria'. Dalej należy wybrać pakiety z nieużywanych wersji i wybrać Usuń z serwera. Czyszczenie 'Deployments' należy wykonać przy użyciu operacji 'Narzędzia' -> 'Usuń binaria ze stacji roboczej'. Przy następnym uruchomieniu programu zostaną pobrane binaria tylko aktualnej wersji.
  18. Sugestię zanotowałem do realizacji w jednej z nabliższych wersji.
  19. Problem wynika z faktu, że w momencie wyświetlenia listy na monitorze 16:9 została zapamiętana większa szerokość okna, niż może zmieścić się na ekranie 4:3 (o prawdopodobnie mniejszej rozdzielczości). Na chwilę obecną rozwiązaniem jest wyświetlenie listy na takim monitorze, na którym się mieści, i zmniejszenie jej szerokości do takiej wartości, która umożliwi korzystanie z niej także na monitorze o mniejszej rozdzielczości. Błąd zostanie wyeliminowany na stałe w kolejnej wersji programu.
  20. Prawoklik w obszarze zakładek i druga zakładka: Przy okazji pierwszego przywrócenia zakładek (co jest domyślną opcją), czyli w praktyce przy drugim uruchomieniu programu, pojawia się dymek ze skrótem do tej opcji.
  21. Proszę wybrać System. P.S. Ta opcja (grupowanie) była od zawsze..
  22. Trzeba skorzystać z filtrów, które znajdują się nad każdą listą w module w nexo. W tym przypadki wybrać filtr data zapisu: a następnie wybrać: bieżący miesiąc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...