Skocz do zawartości

No i co Wam Panowie dała ta nieznikająca popularność ???

Polecane posty

Już pół roku są aukcje do wyczerpania z nieznikającą popularnością i chciałem zapytać jakie są Wasze wnioski na jej temat.

 

Ja mam mieszane uczucia i raczej na nie, to znaczy:

a) jak ktoś miał małą sprzedaż to nadal ma małą sprzedaż bez względu na to że na aukcji jest popularność.

b) a jak ktoś miał dużą sprzedaż to nadal ma tą dużą sprzedaż tylko skumulowaną w jednej długiej aukcji.

Czyli duzi sprzedawcy nadal są duzi, a maili sprzedawcy nadal są maili ;)

 

A Wy co o tym myślicie?

Czy ktoś z Was zauważył widoczny i znaczący wzrost sprzedaży dzięki tej nieznikającej popularności?

Link to postu

Mam te same odczucia. Znacznie więcej daje promowanie aukcji niż to do wyczerpania.

 

Ciężko jest przewidzieć czy coś to dało, bo nie wiadomo co by było gdyby tego nie było :)

 

Tak czy inaczej mam to włączone, bo mogę wystawiać nowe aukcje kiedy chcę (np. o 2 w nocy) i wiem, że mi się odnowią same, nie muszę tego ręcznie pilnować.

Link to postu

Z moich doświadczeń wynika, że więcej z tym problemu niż pożytku.

 

1. Zmiana opisu/ceny/cennika dostawy - niemożliwe.

2. Wypromowanie nowego towaru, ciężka sprawa bo inni sprzedawcy są już popularni i mają dużą sprzedaż.

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż, w styczniu była rekordowa, wprowadziłem aukcje bardzo szybko, praktycznie jako pierwszy w swojej grupie towarowej, ich popularność rosła od grudnia. Jak się aukcje pokończyły to sprzedaż automatycznie drastycznie spadała.

 

Podsumowując wolałem wcześniejszy model pracy z aukcjami.

Link to postu

Pytanie, co było główną przyczyną wprowadzenia tego typu ofert. Czy była to chęć wypromowania dużych sprzedawców, aby mieli jeszcze więcej, czy obejście problemów związanych z wystawianiem ponownym jako nowe niezwiązane oferty.

 

Myślę, że raczej tylko i wyłącznie chęć wypromowania dużych sprzedawców.

 

Ale zapomnieli, że to będzie działać tylko na początku.

 

Kiedyś było tak, że jak było 100 sprzedawców, a jeden miał dużo ofert, to wszyscy kupowali u niego, bo pewnie jest coś u innych negatywnego czego nie widzę, a nie chce mi się szukać, to biorę u tego :P

 

Ale teraz, gdy wiele ofert ma np. 50 sprzedawców, efekt kupowania u jednego jest mniejszy, jeśli w ogóle występuje.

 

A już tłumaczenie Allegro, że niby będzie można teraz wypromować aukcję, bo adres się nie zmieni, że będzie można linkować z innych aukcji do tej aukcji jest kompletnie nietrafiony, bo oznaczałby paraliż cen, opisu, kosztów wysyłki do śmierci.

Nie mówiąc o chwilowym wyprzedaniu towaru, co zdarza się nawet tym co mają po 1000 sztuk na magazynie.

 

Link to postu

Aukcja do wyczerpania zapasów działa ale:

 

- musi być to towar chodliwy

- masz sprzedane 500sztuk wystawiasz kolejną aukcję (nowa aukcja pracuje już w czasie kiedy starsza się będzie kończyć - brak kontroli nad stanami magazynowymi :)

- muszą być one promowane

 

Fakt zdarza się że tym największym braknie towaru i oni też są zmuszeni zakańczać aukcje. Dotyka to wszystkich sprzedawców bo nikt nie posiada takiej ilości jak wystawia na aukcje.

 

Link to postu

 

Fakt zdarza się że tym największym braknie towaru i oni też są zmuszeni zakańczać aukcje. Dotyka to wszystkich sprzedawców bo nikt nie posiada takiej ilości jak wystawia na aukcje.

 

 

No właśnie. Allegro niejako samo wymusiło "nieetyczne" działanie na nas, jako sprzedawcach. Mamy dużo drobnych rzeczy, które są wystawione jako 1000 szt., choć na magazynie mam ich od 20 do 200. Mogę sobie na to pozwolić, bo generalnie ten towar jest szybko rotujący na sklepie stacjonarnym i mam 3 dostawy w tygodniu od większości dostawców.

 

Ale tym, co mnie martwi w tym rozwiązaniu, to niemożność aktualizacji cen, które niestety w mojej branży są dość pływające. I bywa tak, że w jednym tygodniu zarabiamy pieniądze a w innym jedziemy na styk.

 

Jeśli chodzi o samą sprzedaż, to nie widzę tutaj żadnych plusów, bo wzrost który od dłuższego czasu notuję bierze się z pracy jaką wykonałem na rzecz ulepszenia aukcji i powiększenia asortymentu. Wolę mieć niską sprzedaż na każdym z 2000 produktów niż 999 sztuk na jednym.

Link to postu

Dla mnie do wyczerpania nie oznacza od razu 999szt. na aukcji, w mojej branży są towary które zwyczajnie nie rotują szybko ale być muszą.

Allegro udostępniając taką funkcję zapewnia sobie stałe i cykliczne wpływy z tytułu ponownego wystawienia takich aukcji czy transakcji.

 

Tak czy inaczej dla mnie jest to spore ułatwienie ponieważ, aukcje się same wznawiają, owczy pęd (popularność) także działa - sprzedaje się towar który wcześniej wisiał.

Link to postu

Czyli wychodzi na to, że wszystko zależy od branży i momentu czy ktoś się wstrzelił z popularnością czy nie. Ja też nie wystawiam po 1000szt tylko tyle ile mam na magazynie.

 

Ale tak jak gawcio wyżej napisał z tymi aukcjami to więcej problemów niż korzyści. Dawniej co 30 dni wszystko było aktualizowane, a teraz mam całą masę aukcji z nieaktualnymi opisami. Klienci na bieżąco dopytują o różne informacje o towarze więc dopisujemy je do opisów żeby następni nie zawracali nam głowy ale co z tego jak teraz się same nie zaktualizują. No i klienci w kółko pytają o to samo, a my albo nie możemy zmienić opisu bo była już sprzedaż, albo nie chce się nam ręcznie ich poprawiać przez Allegro bo przecież mamy co robić. No i człowieka krew zalewa jak musi w kółko udzielać tej samej odpowiedzi. Są jeszcze notatki do aukcji ale nigdy z nich nie korzystałem (bo nie było potrzeby), no i kto je czyta... 

 

A najgorsze, że muszę się głowić nad cenami - czy już zakończyć aukcję i podnieść cenę czy jeszcze nie bo jest popularność. A może wystawić drugą aukcję z podniesioną ceną? Itd. :(

 

Czyli zamiast mieć wszystko automatycznie offline z poziomu Sello to trzeba wszystko poprawiać ręcznie online z poziomu Allegro bo inaczej się nie da :( Ech...

 

 

PS

Funkcja kontroli i aktualizacji ilości na aukcjach chyba będzie musiała się w Sello rozrosnąć do kontroli i aktualizacji wszystkiego: cen, opisów, cenników - w sumie całej aukcji. I jak nie było sprzedaży to zaktualizuj całą aukcję, a jak była sprzedaż to się zastanawiaj człowieku co z nią dalej robić :(

Link to postu

 

A może wystawić drugą aukcję z podniesioną ceną? Itd. :(

 

 

 

Jak tak zrobiłem, to było 1000 pytań, dlaczego ta jedna jest tańsza, a druga droższa.

Czy jest tam jakiś haczyk ?

Porównuję oba opisy i nie ma żadnych różnic.

 

W końcu po prostu mówiłem - kupuj Pan na tej tańszej. ;D ;D

Link to postu

Jak tak zrobiłem, to było 1000 pytań, dlaczego ta jedna jest tańsza, a druga droższa. W końcu po prostu mówiłem - kupuj Pan na tej tańszej. ;D ;D

 

Mnie jak ktoś pyta (bywało) dlaczego ten produkt jest taki tani, to zawsze pytam (co wywołuje uśmiech i kończy wątpliwości): a ile Pan może dać, chętnie podwyższę cenę :) Oczywiście czasem trzeba wyjaśnić, że towar jest pełnowartościowy, a cena może się różnić w zależności od ceny zakupu...

 

Co do głównego wątku, to "1000" mają pewne korzyści:

- niższa fv z allegro (oszczędność to też w pewnym sensie 'zarobek')

- brak codziennego wystawiania (oszczędza czas)

- można dodawać towar do aukcji

Link to postu

Co do głównego wątku, to "1000" mają pewne korzyści:

To muszę od razu dopytać bo mnie zaciekawiłeś :)

 

- niższa fv z allegro (oszczędność to też w pewnym sensie 'zarobek')

1. Dlaczego niższa faktura? Jakim cudem?

 

- brak codziennego wystawiania (oszczędza czas)

2. Jak mamy prawidłowo porobione szablony to codzienne wystawianie trwało 5min i wszystko samo się aktualizowało :) To ja już wolałem tracić te 5min codziennie niż teraz te "5godzin" codziennie i ręcznie poprawiać wszystko w aukcjach z poziomu Allegro ;) Plus ciągłe zastanawianie się czy już podnieść cenę czy jeszcze nie :(

 

- można dodawać towar do aukcji

3. Tak - ręcznie z poziomu Allegro :) Patrz punkt 2 czyli stracone "5 godzin" dziennie ;)

 

Przy 2 tysiącach aukcji robi się niezły bajzel, a jak pomnożyć to przez 5 kont aukcyjnych to nawet nie mogę sobie wyobrazić tego bałaganu ;)

 

Link to postu

Ad.1 - fv będą mniejsze zakładając, że wystawiałeś 3 x 10 (pewnie ponad 1 zł) dni a teraz 1 x 30 dni (np. 20 groszy). Przy wystawianiu 3 razy w miesiącu 1000 aukcji daje to różnicę dużą... Nawet wyższa prowizja tego u mnie nie zjada...

 

Ad.2 - jedyny minus przy "1000" to cena... no i szablon (ale! właśnie tworzę nowy szablon i mam pewien pomysł na podmianę linków (nie plików graficznych) na allegro w trakcie trwania oferty (link allegro > link do www > na www ustawienie odpowiedniego przekierowania (łatwego do zmiany) z powrotem na allegro))

 

Ad. 3 - mnie to kosztuje 18 zł (za konto) miesięcznie a zmiana ilości to 5 sekund... Czekam aż oszczędzę te 18 zł dzięki nowemu Sello...

 

 

Link to postu
Ad.2 - jedyny minus przy "1000" to cena... no i szablon (ale! właśnie tworzę nowy szablon i mam pewien pomysł na podmianę linków (nie plików graficznych) na allegro w trakcie trwania oferty (link allegro > link do www > na www ustawienie odpowiedniego przekierowania (łatwego do zmiany) z powrotem na allegro))

 

Poszerzysz swoją wypowiedź? :D

Link to postu

Ad.2 - jedyny minus przy "1000" to cena... no i szablon (ale! właśnie tworzę nowy szablon i mam pewien pomysł na podmianę linków (nie plików graficznych) na allegro w trakcie trwania oferty (link allegro > link do www > na www ustawienie odpowiedniego przekierowania (łatwego do zmiany) z powrotem na allegro))

 

Poszerzysz swoją wypowiedź? :D

 

Robisz link na allegro do strony na swoim serwerze, gdzie od razu jest ustawione przekierowanie (np. 301 lub zwykłe) z powrotem na allegro. Niewidoczne dla użytkownika a u siebie w razie potrzeby zmienisz przekierowanie. Na przykład dziś promujesz aukcję X a jutro Y... Albo linki do kategorii allegro, które potrafią się zmieniać... (jeszcze nad tym myślę, dopiero w trakcie "idei")

Link to postu

Ad.1 - fv będą mniejsze zakładając, że wystawiałeś 3 x 10 (pewnie ponad 1 zł) dni a teraz 1 x 30 dni (np. 20 groszy). Przy wystawianiu 3 razy w miesiącu 1000 aukcji daje to różnicę dużą... Nawet wyższa prowizja tego u mnie nie zjada...

 

Ad.2 - jedyny minus przy "1000" to cena... no i szablon (ale! właśnie tworzę nowy szablon i mam pewien pomysł na podmianę linków (nie plików graficznych) na allegro w trakcie trwania oferty (link allegro > link do www > na www ustawienie odpowiedniego przekierowania (łatwego do zmiany) z powrotem na allegro))

 

Ad. 3 - mnie to kosztuje 18 zł (za konto) miesięcznie a zmiana ilości to 5 sekund... Czekam aż oszczędzę te 18 zł dzięki nowemu Sello...

Ad. 1. Wystawiałem 1x30 dni (aukcja sklepowa) więc cena ta sama. Plus 9,99zł miesięcznie opłata za sklep Allegro.

 

Ad. 3. 18zł/m-c to piszesz o dodatkowym programie ;) Ale tam zmiana ilości na aukcji odbywa się na podstawie tytułu aukcji, a nie symbolu towaru i nie możliwości połączenia tego ze stanami w Sello więc i tak do tego programu trzeba wklepać ilości ręcznie. Tutaj nie mogę się doczekać kontroli ilości w Sello.

 

Robisz link na allegro do strony na swoim serwerze, gdzie od razu jest ustawione przekierowanie (np. 301 lub zwykłe) z powrotem na allegro. Niewidoczne dla użytkownika a u siebie w razie potrzeby zmienisz przekierowanie. Na przykład dziś promujesz aukcję X a jutro Y... Albo linki do kategorii allegro, które potrafią się zmieniać... (jeszcze nad tym myślę, dopiero w trakcie "idei")

Ja właśnie teraz przerabiam szablon żeby zawierał pliki graficzne i to je chciałem podmieniać na serwerze :)

 

Nie da się przekierować tak jak piszesz z automatu - żeby linki tworzyły się automatycznie na poziomie Sello. A ręcznie trzeba by tworzyć te linki gdzie? Edytując kod HTML danej podstrony na serwerze? Ile linków tyle podstron?

 

 

 

Link to postu

Co do cen: Chyba wszystko zależy od ceny produktów (i kategorii). Przykładowo (teraz sprawdziłem) dla produktu za 29,99 3 x 10 dni to 0,75PLN a sklep 0,10PLN... Jeśli masz 1000 takich aukcji (a u mnie 29,99 to nieduża kwota sprzedaży, więc 0,75PLN to nie maksimum) to wychodzi 650PLN!

 

W porównaniu z korygowaniem przez www program (nawet ręczny) to wybawienie... Np. do wycofania produktów sprzedanych poza allegro...

 

Pliki w szablonie to oczywiste (choćby jeden 1x1px żeby jakiś komunikat wkleić). A linki to rzeczywiście każdy link to oddzielna strona www z przekierowaniem (ale ile takich linków na konto było by potrzebne? 5 może 10...). Grafiki też trzeba ręcznie podmieniać...

Link to postu
Robisz link na allegro do strony na swoim serwerze, gdzie od razu jest ustawione przekierowanie (np. 301 lub zwykłe) z powrotem na allegro. Niewidoczne dla użytkownika a u siebie w razie potrzeby zmienisz przekierowanie. Na przykład dziś promujesz aukcję X a jutro Y... Albo linki do kategorii allegro, które potrafią się zmieniać... (jeszcze nad tym myślę, dopiero w trakcie "idei")

 

Potęga php ;)

Link to postu

A tak w podobnym temacie i aktualizacji liczby wystawionych przedmiotów nad którą pracujemy. Na Allegro można zmodyfikować jedynie liczbę wystawionych przedmiotów i jest ona ograniczona do 1000 sztuk. Jeśli sprzedawca wystawi 1000 szt i sprzeda 600, na aukcji zostanie 400. Jeśli otrzyma dostawę z towarem i będzie miał na stanie +300 = 700 to nie da się takiej aukcji zaktualizować aby było na niej 700 sztuk, bo można tutaj sterować jedynie liczbą wystawionych. Aby uzyskać 700 dostępnych przy sprzedanych 400 trzeba by ustawić liczbę wystawionych na 700+400 czyli 1100 - co nie jest możliwe.

Nawet przy założeniu, że wystawiono 100 sztuk to prędzej czy później w trakcie sprzedaży i tak limit 1000 sztuk zostanie osiągnięty i nie będzie możliwości aktualizacji liczby dostępnych sztuk.

 

Trochę to psuje plany co do automatycznej kontroli liczby wystawionych sztuk.

Link to postu

A tak w podobnym temacie i aktualizacji liczby wystawionych przedmiotów nad którą pracujemy. Na Allegro można zmodyfikować jedynie liczbę wystawionych przedmiotów i jest ona ograniczona do 1000 sztuk. Jeśli sprzedawca wystawi 1000 szt i sprzeda 600, na aukcji zostanie 400. Jeśli otrzyma dostawę z towarem i będzie miał na stanie +300 = 700 to nie da się takiej aukcji zaktualizować aby było na niej 700 sztuk, bo można tutaj sterować jedynie liczbą wystawionych. Aby uzyskać 700 dostępnych przy sprzedanych 400 trzeba by ustawić liczbę wystawionych na 700+400 czyli 1100 - co nie jest możliwe.

Nawet przy założeniu, że wystawiono 100 sztuk to prędzej czy później w trakcie sprzedaży i tak limit 1000 sztuk zostanie osiągnięty i nie będzie możliwości aktualizacji liczby dostępnych sztuk.

 

Trochę to psuje plany co do automatycznej kontroli liczby wystawionych sztuk.

 

Wówczas sello mogło by podpowiadać, że warto wystawić drugą "wyczerpującą" ofertę... (chyba, że Sprzedający będzie miał kilka ofert z tym przedmiotem...)

Link to postu

To prawda, maksymalna ilość sztuk to 1000, nie mam możliwości jej przekroczenia, czy to próbując od razu wystawić więcej czy po prostu aktualizując co jakiś czas swoje stany magazynowe.

 

Dla mnie najprostszym rozwiązaniem jest wystawienie od razu 1000, to subiekta mam od kontrolowania stanów nie Allegro, jak ktoś kupi za dużo, to dobrze. Albo kombinuje jak szybko ogarnąć dla niego towar albo dzwonię, że mam tyle i tyle czy może na resztę poczekać lub odwołujemy zamówienie, oczywiście trzeba być na bieżąco aby można było Klienta od razu po zakupie o takim fakcie poinformować.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...