Skocz do zawartości

Server + działanie sello przez dzień

Polecane posty

Opisywałem kiedy taka załotą myśl i nie udało sie tego rozwiązać .Na serverze pracuje 3 x sello czyli 3 konta allegro. Niestety przez dzień musimy je wyłączac ponieważ podczas odbierania email skacza nam tranzakcje oraz email. Mam pytanie czy można ustawić sello na serverze w taki sposób aby o godzinie 8 rano na serverze wyslij odbierz zostało zatrzymane i samo wznowiło  sie odbieranie wysyłanie po godzinie 16 . W tym momencie musimy pamietać aby po 16 właczyc sello na serverze gdy wychodzimy z pracy 

Link to postu

Obecnie Sello oferuje cykliczne pobieranie danych w określonych odstępach czasowych.

 

Mi także brakuje takiej funkcjonalności określenia ram godzinowych w których to sello przechodzi na pobieranie automatyczne.

W ciągu dnia pobieramy dane ręcznie, wyznacznikiem są wiadomości na serwerze jeżeli jakieś się pojawiły uruchamiamy pobieranie transackji.

 

Mam pytanie czy można ustawić sello na serverze w taki sposób aby o godzinie 8 rano na serverze wyslij odbierz zostało zatrzymane i samo wznowiło  sie odbieranie wysyłanie po godzinie 16 . W tym momencie musimy pamietać aby po 16 właczyc sello na serverze gdy wychodzimy z pracy  

 

Trochę brutalne ale możesz to zrobić w harmonogramie windowsa

1. skrypt z komendą taskkill /IM Sello.exe uruchamiany o godzinie 8:00

2. uruchamianie sello o godz. 16:00

Link to postu

U mnie Sello chodzi cały czas, a w nocy (przy ciągle włączonym Sello) komputer się wyłącza, czyli de facto musi zabić proces Sello żeby się wyłączyć.

 

Oczywiście wyłączenie komputera w nocy mam zaplanowane, dzięki temu komputer z Sello jest restartowany raz na dobę. Działam tak ponad rok i żadnych problemów z Sello nie stwierdziłem. Ale gdyby było lepsze rozwiązanie to też bym się nie obraził ;)

Link to postu

U mnie o godzinie 6 rano server robi pełna kopie zapasowa baz danych następnie bije restart . Wszystko spoko tylko o 16 trzeba pamiętać aby właczyc sello.

To w czym masz problem ? Robisz autouruchomienie programu  https://forum.sello.pl/index.php?topic=176.0 dodajesz do harmonogramu i to wszystko.

 

Link to postu

Ewentualnie, można napisać kawałek skryptu, który włączy/wyłączy synchronizację poprzez zmianę wartości pola w bazie w tabeli pd_AutoSyncParams. Nie jestem tylko pewien w tej chwili, czy dane te nie są cachowane więc trzeba by to sprawdzić.

 

W tym jest problem że jeżeli na serverze jest kilka kont użytkowników i masz Dostep zdalny RDP , a na kontach są hasła użytkowników harmonogram nie zadziała. Bartku czy jest mozliwość napsiania tego skryptu ewentualnie czy jest możliwosć zaimplementowania takiego rozwiązania w przyszłosći w sello ?

Link to postu

Pomijając "obejścia"

to ja także popieram aby była możliwość pracy "offline" przez wciśnięcie przycisku w Sello.

 

Drugą sprawą jest możliwość dodania "przełącznika" do wywołania Sello.exe który powodowałby automatyczne uruchomienie ręcznej synchronizacji zgodnie z przyciskiem "Wyślij/Odbierz".

 

To by ułatwiło wielu osobom włączanie Sello np. o 6 rano, aby o 8 już dane były pobrane, niezależnie od ustawień częstotliwości automatycznej synchronizacji.

Link to postu

Pomijając "obejścia"

to ja także popieram aby była możliwość pracy "offline" przez wciśnięcie przycisku w Sello.

 

Drugą sprawą jest możliwość dodania "przełącznika" do wywołania Sello.exe który powodowałby automatyczne uruchomienie ręcznej synchronizacji zgodnie z przyciskiem "Wyślij/Odbierz".

 

To by ułatwiło wielu osobom włączanie Sello np. o 6 rano, aby o 8 już dane były pobrane, niezależnie od ustawień częstotliwości automatycznej synchronizacji.

 

Popieram przycisk do ręcznej synchronizacji. U mnie w praktyce i tak w 90% synchro jest uruchamiane ręcznie z menu. Rzadko trafi się, że akurat ktoś coś kupił (wiem, bo przyszedł mail odbierany poza sello) i już pełne dane do obróbki są w sello.

Link to postu

No tak, ale ktoś sobie go pstryknie w jednym Sello a 10 innych osób będzie się dziwić, dlaczego nic się nie pobiera :). Dlatego wydaje mi się, że jeśli już ktoś chce w ten sposób podchodzić do sprawy i nie pobierać danych w ciągu dnia, to może zrobić taki harmonogram godzin "offlajnowych", ewentualnie po prostu określić, że o 6 i 18 mają się pobrać dane. Tylko to z kolei rodzi problem w przypadku np zmiany parametrów, bo pobranie transakcji trzeba by wtedy ponowić.

Link to postu

No tak, ale ktoś sobie go pstryknie w jednym Sello a 10 innych osób będzie się dziwić, dlaczego nic się nie pobiera :)

Powinno ty być globalne ustawienie do którego ma dostęp osoba o odpowiednich uprawnieniach, poza tym F5 niech sobie nacisną  ;)

 

to może zrobić taki harmonogram godzin "offlajnowych"

Dni wolne od pracy będzie uwzględniało ?  ;D

Link to postu

No tak, ale ktoś sobie go pstryknie w jednym Sello a 10 innych osób będzie się dziwić, dlaczego nic się nie pobiera :). Dlatego wydaje mi się, że jeśli już ktoś chce w ten sposób podchodzić do sprawy i nie pobierać danych w ciągu dnia, to może zrobić taki harmonogram godzin "offlajnowych", ewentualnie po prostu określić, że o 6 i 18 mają się pobrać dane. Tylko to z kolei rodzi problem w przypadku np zmiany parametrów, bo pobranie transakcji trzeba by wtedy ponowić.

 

A ja myślę, że taki przycisk powinien działać tylko w obrębie tego jednego Sello.

Jak ktoś chce powstawiać towary, obrobić te paczki które już są, to włącza sobie offline, a inni w tym czasie sobie pobierają w najlepsze.

Link to postu

Wg mnie pytanie brzmi do czego ma taka funkcjonalność służyć bo z tego jak ja to rozumiem to ma służyć do wyłączenia wszystkich synchronizacji w Sello celem bezpiecznego restartu komputera? Czyż nie tak?

 

Całość obecnie działa:

1. wyłączamy komputer wg harmonogramu, tym samym zabijamy proces Sello i wszystkie ewentualnie trwające synchronizacje,

2. uruchamiamy wg harmonogramu komputer ponownie i Sello na użytkowniku ustawionym jako "Tadek Synchronizujący" i synchronizacje włączają się ponownie.

 

Jedyne co tutaj jest potrzebne to możliwość BEZPIECZNEGO wyłączenia Sello (najlepiej całego) zanim wyłączymy komputer więc najlepiej zrobić mini programik, który najpierw wyłączy wszystkie synchronizacje Sello, a następnie Sello wyłączy. Programik wykrywa ile procesów Sello jest uruchomionych na danym komputerze i po kolei wysyła do każdego procesu procedurę - zakończ wszystkie synchronizacje i zamknij Sello. Jeśli chcemy żeby wyłączył Sello na wszystkich komputerach w sieci lokalnej to instalujemy go na wszystkich komputerach w sieci lokalnej. Można dorobić komunikat po uruchomieniu programiku, że Sello zostanie wyłączone za 1minutę i 2 przyciski: anuluj zamknięcie oraz anuluj wszystkie zamknięcia (jeśli jest uruchominych więcej niż jedna instancja Sello).

 

Uruchomienie programiku można zaplanować w harmonogramie Windowsa i już problem z głowy :) Nie wnikajmy w żadne ustawienia użytkowników, godzin itp. bo ta funkcjonalność nie jest najważniejsza (bo przecież już działa, chodzi tylko o bezpieczeństwo) więc zrobić ją szybko i przejść do ważniejszych spraw ;) Jak będziemy to wbudowywać w Sello to dojdzie potrzeba dorobienia/przerobienia tylu rzeczy, że to tylko niepotrzebna strata czasu :( A napisanie takiego programiku to 15 minut pracy ;) Przecież to zwykłe taskkill ;) z przełącznikiem do wyłączenia synchronizacji:

taskkill /synchronizacje_off_all Sello.exe

lub nawet z przełącznikiem użytkownika Sello jeśli chcemy wyłączyć tylko jednego użytkownika:

taskkill /synchronizacje_off__all_username "Tadek Synchronizujący" Sello.exe

na każdym komputerze osobno.

 

W sumie to wystarczyłoby nawet do Sello.exe dorobić sam przełącznik wyłączający, i wykorzystać Sello.exe nie tylko do jego uruchomienia ale i do zamknięcia Sello ;)

 

 

A jak ktoś nie chce synchronizować danych w danym czasie to niech sobie ustawi tylko jednego użytkownika synchronizującego i go nie włącza lub jak ktoś odbiera dane wyłącznie ręcznie to wystarczy odptaszkować wszystkie nie interesujące go synchronizacje i uruchamiać je ręcznie. Bo do tego nie potrzeba tracić czasu na dorabianie dodatkowych ustawień w Sello - wystarczy tylko prawidłowa organizacja pracy a Sello już posiada do tego odpowiednie ustawienia ;)

 

 

PS

Z tego co zauważyłem to przy wyłączonym użytkowniku synchronizującym maile się nadal pobierają na każdym innym użytkowniku.

 

PS 2

Powyższe nie dotyczy ustawień synchronizacji automatycznej wg zadanych godzin (obok już obecnego co X minut) ale nie o tej funkcji tutaj mowa.

Link to postu

Wg mnie pytanie brzmi do czego ma taka funkcjonalność służyć bo z tego jak ja to rozumiem to ma służyć do wyłączenia wszystkich synchronizacji w Sello celem bezpiecznego restartu komputera? Czyż nie tak?

I tak i nie, u mnie jak i np. u e-kupowanie_pl w godzinach pracy pobieranie odbywa się ręcznie (w zależności czy coś się sprzedało). Po godzinach pracy wypadało aby dane pobierały się same.

 

A jak ktoś nie chce synchronizować danych w danym czasie to niech sobie ustawi tylko jednego użytkownika synchronizującego i go nie włącza lub jak ktoś odbiera dane wyłącznie ręcznie to wystarczy odptaszkować wszystkie nie interesujące go synchronizacje i uruchamiać je ręcznie.

No normalnie nie poznaje kolegi, gdzie te automatyzacje  ;D

 

Sorry, ale aby "odptaszkować" trzeba przeklikać pięć zakładek, a po zakończeniu pracy należy pamiętać aby znowu przeklikać te same zakładki.

Cały pic polega by tego nie robić, więc albo przycisk albo godziny pracy "offlinowej".

Żaden Tadek synchronizator tutaj nie pomoże ;)

Link to postu

Wg mnie pytanie brzmi do czego ma taka funkcjonalność służyć bo z tego jak ja to rozumiem to ma służyć do wyłączenia wszystkich synchronizacji w Sello celem bezpiecznego restartu komputera? Czyż nie tak?

I tak i nie, u mnie jak i np. u e-kupowanie_pl w godzinach pracy pobieranie odbywa się ręcznie (w zależności czy coś się sprzedało). Po godzinach pracy wypadało aby dane pobierały się same.

Możne prostszym sposobem byłoby zapisywanie profili synchronizacji i ich zmiana wg potrzeb czyli ptaszkujesz/odptaszkowujesz co chcesz, zapisujesz profile i następnie uruchamiasz, który profil synchronizacji chcesz, np. na przycisku wyślij/odbierz pisałoby - uruchomiony profil X. (Profile były też sugerowane dla filtrów.)

Tylko chcesz mieć możliwość uruchomienia konkretnego profilu o konkretnej godzinie więc może jeszcze prostsze byłoby to o czym pisze Bartek

 

Jeśli mielibyśmy dorobić pobieranie danych o zadanej porze, to czy chcielibyście mieć możliwość ustawiania kilku terminów pobierania czy tylko jeden dla każdej synchronizacji? Czy to by wystarczyło zamiast tych "godzin ciszy" podczas dnia.

Ustawienie terminu na zasadzie konkretnej godziny, np. komentarze-synchronizuj codziennie o 1:00 nie wchodzi w grę bo wiemy, że jedno pobieranie to jest za mało do odebrania wszystkich danych z Allegro. Dlatego lepiej byłoby, obok istniejącego co X minut, ustawić dodatkowo do wyboru - synchronizuj w godzinach od Z do Y co X minut, dla każdego synchronizowanego parametru osobno. Mogłoby też w tym samym polu być ustawienie "synchronizuj ciągle" co X minut.

 

Tylko tutaj trzeba by uwzględnić conocne wyłączenie komputera czyli musiałoby być, np. komentarze-synchronizuj od 22:00 do 5:00 co 60minut, pamiętając, że komputer zrestartuje się np. o godzinie 2:00. Czyli zamiast osobnych godzin offline'owych osiągnęłoby się to samo ustawiając tak naprawdę godziny synchronizacji automatycznej. Załatwiłoby to potrzeby pracy offline'owej jak i postulowane wcześniej konkretne godziny pobrań. No i nie ma problemów z użytkownikami, że ktoś sobie kliknie co nie trzeba.

 

A jak ktoś nie chce synchronizować danych w danym czasie to niech sobie ustawi tylko jednego użytkownika synchronizującego i go nie włącza lub jak ktoś odbiera dane wyłącznie ręcznie to wystarczy odptaszkować wszystkie nie interesujące go synchronizacje i uruchamiać je ręcznie.

No normalnie nie poznaje kolegi, gdzie te automatyzacje  ;D

Ja mam automatyzacje - to Wy pracujecie ręcznie ;)

Ale staram się znaleźć rozwiązanie proste i szybkie do wdrożenia bo akurat będą przerabiać pobieranie w następnej wersji (1.20) więc pasuje to od razu załatwić :)

 

Sorry, ale aby "odptaszkować" trzeba przeklikać pięć zakładek, a po zakończeniu pracy należy pamiętać aby znowu przeklikać te same zakładki.

Cały pic polega by tego nie robić, więc albo przycisk albo godziny pracy "offlinowej".

Żaden Tadek synchronizator tutaj nie pomoże ;)

Tu masz całkowitą rację, czyli albo profile synchronizacji albo lepsze - godziny automatycznej synchronizacji. Mówimy o tym samym tylko ja nazywam to automatyczną synchronizacją w określonych godzinach, co oznacza jej brak w pozostałych godzinach i jest jednoznaczne z tym o czym pisze Bartek:

 

Jeśli mielibyśmy dorobić pobieranie danych o zadanej porze, to czy chcielibyście mieć możliwość ustawiania kilku terminów pobierania czy tylko jeden dla każdej synchronizacji? Czy to by wystarczyło zamiast tych "godzin ciszy" podczas dnia.

Bartek, jakby się dało ustawić tak żeby conocny restart komputera nie wpływał na dane godziny pobrań to wystarczy jedno pole do ich określenia (plus mini programik do zamknięcia Sello ;) ) ale jeśli conocne wyłączenie miałoby mieszać w godzinach pobrań to trzeba by dorobić co najmniej dwa pola, czyli np. komentarze-synchronizuj od 22:00 do 1:30 co 60minut oraz od 2:30 do 5:00 co 60 minut (przy założeniu, że komputer restartuje się o 2:00 w nocy). W przypadku możliwości ustawienia co najmniej dwóch terminów dla każdej synchronizacji - dałoby się też bardziej bezpiecznie zamknąć Sello o określonej godzinie bo można by wszystkie synchronizacje ustawić tak żeby kończyły się np. o tej godzinie 1:30 (więc nie ma potrzeby dorabiać mini programiku ;) ). Rodzi się jednak pytanie co się stanie jak uruchomi się kolejna synchronizacja o 1:29? Czy będzie trwała ponad zadaną godzinę czy zostanie przerwana?

 

 

W biosie można ustawić tylko dni włączenia komputera (od poniedziałku do niedzieli) bez uwzględniania pozostałych dni wolnych więc datami dni wolnych od pracy kompletnie bym się nie przejmował ;)

Link to postu

O Profilach już wspominałem kilka lat temu "https://forum.sello.pl/index.php?topic=6415.msg39414#msg39414", więc jeżeli taka funkcjonalność jest prostsza do wprowadzenia przez SelloTeam to jestem za.

 

Edit:

Oczywiście będzie miało to sens, wtedy kiedy Sello będzie można uruchomić z odpowiednim profilem ustawionym w pliku xml

 

Ale model z przyciskiem przełączającym prace manual/automat i do tego w widocznym miejcu np.  obok kontekstu jest bardziej user friendly.

Link to postu

Podsumowując uważam, że profile to lepsze rozwiązanie niż przycisk Offline.

 

Możnaby dodać listę rozwijaną obok Wyślij/Odbierz do wyboru profilu.

No ewentualnie wbudować to w Wyślij/Odbierz.

 

Natomiast co do godzin to raczej obstawałbym za jedną godziną dla każdego profilu, tzn. jednym przedziałem godzin w których ten profil działa, w innych nie działa, czyli nie pobiera.

 

Jak będziemy kombinować z osobnymi godzinami dla synchronizacji, maili i komentarzy to zaraz skończymy z osobnymi godzinami przy każdym ptaszku.

 

Kolejną sprawą jest poruszona przez Alwina automatyzacja.

 

Do tego przydatne byłoby to o czym wspomniałem na początku, czyli przełącznik włączający synchronizację po uruchomieniu Sello

np. /wlaczSynchronizacje

 

a jak już będziemy mieli profile, to możnaby dodać od razu przełącznik do wyboru profilu na starcie

/profilPobierania xxxxxx

 

 

Problemem pozostaje jednak to o czym mówi PanBanBan czyli wyłączanie Sello.

 

Tutaj też możnaby do profili dodać opcję "Wyłącz Sello o godz XX",

przy czym Sello wyłączałoby się tylko jeśli synchronizacja by akurat NIE trwała.

A jak by trwała, to po jej zakończeniu.

 

 

Możnaby też dodać przełącznik:

/synchronizujProfilem XXXX

 

który włączałby Sello z danym profilem, synchronizował to co jest w profilu i wyłączał Sello.

 

Super do harmonogramu zadań.

 

 

Taki Tadek Synchronizator, tylko, że zabierający pamięć tylko w czasie synchronizacji ;D

Link to postu

Hm. A czy nie można po prostu ustawić jakiegoś "Mietka Synchronizatora" jako osobę przeprowadzającą synchronizację i uruchamiać Sello na tego konkretnego użytkownika po pracy? W czasie pracy logując się na innych niż Mietek użytkowników synchronizacje nie będą uruchamiane.

 

Sello można uruchamiać z parametrami wskazującymi gdzie i na kogo się podłączyć.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...