Skocz do zawartości

Nowa wersja 1.19.0 i wysyłanie aukcji

Polecane posty

Po pobraniu nowej wersji zaczęły się dziać dziwne rzeczy, nagle aukcje zaczęły się same wystawiać, w poprzednich wersjach mieliśmy wystawianie autoamtyczne - nigdy terez nie ma tej opcji. W PARAMETRY WYSYŁANIA I ODBIERANIA w rubryce SYNCHRONIZACJA AUTOMATYCZNA nie ma możliwości wybrania nie wysyłaj tylko trzeba wybrać konto, co bardzo komplikuje nam życie bo aukcje wysyłają się kiedy chcą dodam że w Parametrach wysyłania i odbierania w zakładce aukcje mamy odznaczone WYSYŁAJ AUKCJE PRZYGOTOWANE.

Link to postu

Po pobraniu nowej wersji zaczęły się dziać dziwne rzeczy, nagle aukcje zaczęły się same wystawiać, w poprzednich wersjach mieliśmy wystawianie autoamtyczne - nigdy terez nie ma tej opcji. W PARAMETRY WYSYŁANIA I ODBIERANIA w rubryce SYNCHRONIZACJA AUTOMATYCZNA nie ma możliwości wybrania nie wysyłaj tylko trzeba wybrać konto, co bardzo komplikuje nam życie bo aukcje wysyłają się kiedy chcą dodam że w Parametrach wysyłania i odbierania w zakładce aukcje mamy odznaczone WYSYŁAJ AUKCJE PRZYGOTOWANE.

 

Po czym wnioskujesz, że aukcje się same wystawiają? Czy RZECZYWIŚCIE są nowe aukcje na allegro, czy tylko sello wyświetla komunikat o wysłaniu aukcji?

Link to postu

czy tylko sello wyświetla komunikat o wysłaniu aukcji?

 

 

Właśnie. U mnie Sello też zaczęło wyświetlać komunikat o wysłaniu aukcji, podczas gdy nie wysyłało żadnej. Nie było nawet nic w przygotowanych.

Już kilka razy czekałem na maila od Allegro czy aby faktycznie czegoś nie wystawiło, ale mail nie przychodził, więc chyba to tylko taki "dziwny" komunikat ze strony Sello.

 

Co do problemu Dzikiego, to faktycznie potrzebowalibyśmy więcej danych, co znaczy, że aukcje same się wystawiają.

Czy zakładka "Przygotowane" jest pusta ?

 

Można odznaczyć automatyczne wysyłanie przygotowanych aukcji i wówczas będą się wysyłać wtedy gdy wybierzecie ręczne polecenie wysłania lub synchronizacji.

Link to postu

czy tylko sello wyświetla komunikat o wysłaniu aukcji?

Właśnie. U mnie Sello też zaczęło wyświetlać komunikat o wysłaniu aukcji, podczas gdy nie wysyłało żadnej. Nie było nawet nic w przygotowanych.

Już kilka razy czekałem na maila od Allegro czy aby faktycznie czegoś nie wystawiło, ale mail nie przychodził, więc chyba to tylko taki "dziwny" komunikat ze strony Sello.

 

Ten "myk", że sello komunikuje o wysłaniu aukcji a nic się nie wysyła (bo nie ma co) już zgłaszałem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53932#msg53932

Bartek na razie milczy - ciekawe czy u nich też się coś takiego pojawia.

Link to postu

 

Ten "myk", że sello komunikuje o wysłaniu aukcji a nic się nie wysyła (bo nie ma co) już zgłaszałem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53932#msg53932

Bartek na razie milczy - ciekawe czy u nich też się coś takiego pojawia.

 

 

Muszę przyznać, że przegapiłem ten wpis  confused-8.gif

 

Z drugiej strony to fajnie, że przypadłość nie występuje tylko u mnie  ;D ;D

Link to postu

Rano przygotowujemy aukcje powielamy kończące się dziś a wystawiamy je o 17 ręcznie klikając wyślij aukcje.Od nowej wersji aukcje wysyłają się same.

A czy te aukcje są oznaczone jako gotowe do wystawienia? I daj zrzut ekranu z parametrów wysyłania i odbierania - zakładka aukcje. Może coś się tam przestawiło.

Link to postu

Rano przygotowujemy aukcje powielamy kończące się dziś a wystawiamy je o 17 ręcznie klikając wyślij aukcje.Od nowej wersji aukcje wysyłają się same.

 

Podczas powielania aukcji mają one zapewne zaznaczoną opcję "Gotowa do wystawienia w serwisie".

 

Można zmienić ten parametr zmianami zbiorczymi po powieleniu wszystkich aukcji, jednak z tego co piszesz chodzi o to, aby zawsze aukcje wysyłały się tylko ręcznie.

 

Ustawienia masz prawidłowe.

 

Być może jest błąd w najnowszej wersji Sello, bo w takich wypadkach aukcje nie powinny się wysyłać.

 

Póki co zmieniajcie parametr "Gotowa do ...." zmianami zbiorczymi po powieleniu (na wyłączony) i ponownie tuż przed wysłaniem ręcznym (na włączony).

Link to postu

ostatni chyba 1.81 ale nie pamiętam numerowania więc może inaczej, instalujemy wszystkie aktualne programy , z wyjątkiem wersji beta i do tej pory było ok, aukcje przygotowane leżały sobie w  "do wystawienia" na koniec dnia ktoś dawał wyślij, teraz aukcje nawet jak zrobię wystawienie o porze, to i tak wystawiają się kiedy chcą, a nie urządza nas robienie aukcji przed wysyłką na gotowe do wystawienia, gdyż w międzyczasie kilka osób wystawia nowe aukcje, niektóre są nieskończone lub do sprawdzenia czy poprawienia, a osoba wysyłająca nie ma czasu przeglądać ponownie wszystkich aukcji.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat, gdyż właśnie zainstalowałem najnowsze Sello (1.19.1, wcześniej pracowałem na 1.13.1) i u mnie ten problem również występuje.  Aukcje zawsze wystawiane są ręcznie i wygląda na to, że po pierwszym wystawieniu Sello się zacina i po jakimś czasie (zapewne okresowo, ale trudno na 100% powiedzieć) samo wystawia ponownie.  B. łatwo to zaobserwować po włączeniu potwierdzania przy każdym wystawieniu (zaptaszone "Pytaj o parametry wysyłania" w zakładce Podstawowe ustawień) - wtedy przy wysyłaniu trzeba potwierdzić, aukcje się wystawiają, a po pewnym czasie okienko z żądaniem potwierdzenia wyskakuje ponownie samo z siebie.  Po wybraniu w nim wtedy Anuluj cykl jest prawdopodobnie przerywany.

Przy okazji: zaznaczenie opcji "Pytaj o parametry wysyłania" wydaje się na ten moment jakimś rozwiązaniem problemu.

Link to postu

Faktycznie w nowej wersji pojawił się problem z błędną informacją o wysyłaniu aukcji przy pobieraniu - ale to była tylko informacja i taki błąd w 1.20 będzie poprawiony. Dodatkowo przy naprawie tego błędu wyszedł na jaw inny problem przy wysyłaniu, który również został poprawiony. Aby się jednak upewnić, czy to ten sam czy inny problem podeślij swoje ustawienia pobierania/wysyłania automatycznego. Spróbujemy to powtórzyć.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...