Skocz do zawartości

Integracja w Sello z Inpost Allegro oraz Inpost Kurier

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

O terminach w przypadku Sello się nie dyskutuje :).

 

Niestety często nasze plany są krzyżowane przez zmiany w serwisie i inne czynniki więc musimy przekładać nawet rzeczy już przewidziane do realizacji w kolejnej wersji. Dlatego na pytanie kiedy się pojawi funkcja taka czy inna nie jestem w stanie podać wiarygodnej odpowiedzi.

 

Na pewno jest to na liście najbliższych zmian, ale zmian tych jest wiele.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu Inpost Allegro, to właśnie podjąłem decyzję o rezygnacji z Poleconych InPostu.

 

To jest jakaś kpina, a nie usługa.

Jak nadam listy w oddziale, to jeszcze jakoś to działa.

 

Ale jak chcę nadać w punkcie, to:

-większość punktów polikwidowała możliwość nadawania (!) nawet jeżeli taka możliwość jest pokazywana w wyszukiwarce inpostu

 

-dziewczyny z punktu mi mówią, że teraz jak nie ma sądówek, to mogą dzwonić po 2-3 dni po kuriera, a ten i tak nie przyjeżdża aby odebrać listy nadane

 

-śledzenie na stronie inpostu to nawet nie wiem jak nazwać, bo pojawiają się inforamcje randomowe.

Klienci do mnie dzwonią, że ktoś odebrał ich przesyłkę nadaną wczoraj (gdzie jeszcze pewnie leży w punkcie), bo tak pokazuje śledzenie.

Albo przesyłka nadana tydzień temu, a na śledzeniu nadal "Nadawca przygotował przesyłkę, jej podróż jeszcze się nie rozpoczęła".

 

-klienci mi się skarżą, że teraz polikwidowało się dużo punktów "awizacyjnych" (czyli mięsnych, warzywniaków i lumpexów) i mają bardzo daleko po odbiór paczki.

 

Stwierdziłem, że dla dobra mojego i moich klientów rezygnuję z tego.

 

Póki co PP ma tą paczkę mini tanią, więc jadę na tym, jak poczta zrezygnuje...tzn. wprowadzi dobrą zmianę, to ..... trudno :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

dostaliście maile od impostu że jeśli wasz list polecony przekroczy 6,5 cm wysokości lub łączny wymiar 65 cm to doliczą wam obligatoryjnie 20 zł netto ?

ja wyłączyłem już w większości polecony inpost, bo to co oni robią to zwykłe jaja

mam przesyłki niedostarczone juz od miesiąca a większość nie dochodzie w ciągu dwóch tygodni, śledzenie paczek to kpina, dziesiątki przesyłek ma status przygotowana do wysłania choć kurier ją zabrał ponad tydzień temu

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Proszę podnieść priorytet wprowadzenia integracji z Allegro Polecony Inpost.

My również chcemy wprowadzić tą formę wysyłki.

 

Nawet po lekturze tego wątku ?  ;D ;D

 

Założę się, że do końca wakacji ta forma przesyłki zniknie z oferty InPostu.

 

A jak już zostanie, to nie za tą cenę.

 

Link to postu

 

Nawet po lekturze tego wątku ?  ;D ;D

 

 

Lektura tego wątku mnie nie zniechęca.

 

Otrzymaliśmy informację od allegro dotyczącą Inpostu:

 

"Szanowni Państwo, w celu zagwarantowania Państwu najwyższej jakości usług

InPost podjął decyzję o sukcesywnym przenoszeniu listów poleconych e-

commerce (w tym Allegro Polecony InPost) z tradycyjnej sieci listowej do sieci

kurierskiej. Oznacza to, że listy Allegro Polecony InPost będą świadczone w

całej Polsce z jakością dedykowaną dla przesyłek kurierskich i będą miały m.in.

gwarantowany termin doręczenia.

 

E-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów w logistyce.

Długoterminowa strategia InPost zakłada koncentrację na tym sektorze i rozbudowę

usług z nim związanych. Dotyczy to także najmniejszych i najtańszych przesyłek

realizowanych za pośrednictwem listów Allegro Polecony InPost. Usługa ta spotkała

się z ogromnym Państwa zainteresowaniem i wierzymy, że zainteresowanie to

wzrośnie w jej nowej odsłonie.

 

Jednocześnie chcielibyśmy wyjaśnić, że prowadzona w InPost reorganizacja sieci

dystrybucyjnej tj. ograniczenie obszaru funkcjonowania, dotyczy tylko tradycyjnych

listów z korespondencją. W związku z dokonywanymi zmianami nie planujemy

żadnych kompromisów w zakresie standardów świadczonych usług dla sektora e-

commerce. Listy Allegro Polecone InPost będą nadal dostępne dla każdego adresu

w Polsce, a dokonywana przez nas zmiana spowoduje skrócenie terminów ich

doręczania.

 

Mamy nadzieję, że wprowadzane zmiany pozwolą nam na skuteczną odpowiedź na

kierowane do nas postulaty oraz spotkają się z pozytywną reakcją Państwa jak i

Waszych Klientów."

 

Przy takiej niskiej kwocie chętnie dodamy tą formę wysyłki do naszych ofert.

 

Link to postu

Oznacza to, że listy Allegro Polecony InPost będą świadczone w

całej Polsce z jakością dedykowaną dla przesyłek kurierskich i będą miały m.in.

gwarantowany termin doręczenia.

 

"będą", ale kiedy ? tego już nie piszą.

 

Szybkiej integracji z Sello raczej nie należy się spodziewać, więc na waszym miejscu spróbowałbym wysłać kilkadziesiąt listów i wyrobić sobie zdanie.

 

Przy okazji Poczta Polska także ma swojego e-commerce poleconego https://ecommerce.poczta-polska.pl/pl/obsluga-wysylek/pakiet-polecony-ecommerce#

Link to postu

Namawiali na wysyłanie tym, bo mimo limitu 500g nikt tego nie weryfikował, teraz zwracają nam niemal codziennie jakieś listy i niekoniecznie słusznie - ewidentnie chcą ubić tę usługę.

 

PS.

Testowo uruchomiliśmy to na jednym koncie Allegro i chyba testy dobiegają końca... ;)

 

PS_2.

Kupiłem coś na Allegro (duży sprzedawca, wcześniej już u niego kupowałem), wybrałem list i wysłali mi to ...InPostem - 3-ci dzień list nabiera wartości urzędowej na pierwszej sortowni.

 

EDIT:

Dzisiaj wróciły z rzekomo przekroczonym gabarytem - co okazuje się nieprawdą, zatem właśnie usuwam to dziadostwo z cenników -> GIŃ POLECONY INPOST!!!

Link to postu

Oznacza to, że listy Allegro Polecony InPost będą świadczone w

całej Polsce z jakością dedykowaną dla przesyłek kurierskich i będą miały m.in.

gwarantowany termin doręczenia.

 

 

 

Wow, kurier w cenie 3,94 zł ?

 

To dopiero super oferta.

 

Widać, że InPost jakością chce pobić nie tylko PP ale także kurierów.

Nic tak dobrze nie działa na rynek jak "Alleluja i do przodu"  ;D ;D

 

Tylko ja w to wierzę czy jeszcze ktoś ?  ;D ;D ;D ;D ;D

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Kurier to nie jest ale mam pewne spostrzeżenie. Otóż z uwagi na to, że zostawiłem sobie w niektórych aukcjach te listy mam teraz okazję posprawdzać jak z doręczalnością. I nawet jestem zdziwiony nieco na plus - czerwcowe listy doręczone wszystkie w terminie D+2 do D+7. Ciekawe kto doręcza: InpostoNosze czy InpostoKurierzy...

Link to postu

poczekaj az dostaniesz fakture z dopłatą za przekroczony wymiar ja dostałe a maj 150 zł. mimo że żaden z listów nie mogl przekroczyc gabarytu bo to były naprawde drobiazgi

 

No to było by mobilizujące do usuwania listów. Zaryzykuję.Na razie nie miałem takich dopłat. Też wiem, że nic nie przekracza wymiarów.

Link to postu

Poczekaj też na zaginione przesyłki, lamentujących klientów "Gdzie moja przesyłka" i komentarze Neutralne z opisem "Sprzedawca OK, ale Polecony InPost to porażka"  ;D ;D

Wysyłam listami inpostu odkąd istnieją i miałem może z 3 przypadki takich klientów... Nie bronię tej usługi, bo ma wiele wad, ale u mnie taki jest stan rzeczy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...