Skocz do zawartości

Sello 1.20.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Testowanie idzie gładko, nowości działają. Są przydatne. Jak na razie zauważyłem jedną kwestię dość uciążliwą, chociaż może tylko dla mnie...

 

Automatyczny email o zmianie adresu - okazuje się, że jest tworzony także przy zatwierdzaniu fod-a (ja robię to ręcznie); jak dla mnie to jedyne miejsce gdzie taki mail mi się nie przydaje (dlatego wyłączyłem automat). Mail się tworzy a my i tak kopiujemy wówczas dane które klient wpisał dokonując transakcji - więc nie potrzebny jest oddzielny mail; często jest tak, ze wtedy jedynie zatwierdzamy zmianę formatu wpisanego nr telefonu i nic więcej... Wg mnie ten mail z automatu powinien powstawać wszędzie i w każdym wypadku ale nie przy pierwszym zatwierdzeniu formularza (może inni będą mieli inne zdanie...).

Link to postu

To będzie trudne do zrobienia i zawsze komuś będzie przeszkadzać.

Bo zaraz ktoś powie, że on najpierw edytuje nazwisko, a dopiero za drugim razem adres  ;D

 

Dlatego mam inne rozwiązanie:

 

-jeżeli Sello podczas edycji transakcji zauważy, że kliknęliśmy którąś ze strzałek w FODzie przenoszącą dane, wówczas powinno przy zatwierdzaniu transakcji pytać, czy wysłać email o zmianie adresu Tak/Nie.

 

Oczywiście tylko jeżeli mamy ustawioną wiadomość na ten przypadek.

 

W innych przypadkach zmiany adresu Sello powinno wysyłać maila bez pytania.

Link to postu

-jeżeli Sello podczas edycji transakcji zauważy, że kliknęliśmy którąś ze strzałek w FODzie przenoszącą dane, wówczas powinno przy zatwierdzaniu transakcji pytać, czy wysłać email o zmianie adresu Tak/Nie.

Dobra myśl. Jak dla mnie sello mogło by zawsze pytać czy wysłać mail (w ustawieniach było by do wyboru, np: nigdy nie pytaj / zawsze pytaj czy wysyłać (przy włączonym automatycznym mailu o zmianie adresu).

 

to w tym towarze Pola własne z Subiekta nie będą widoczne, mimo, że nagłówek karty "Pola własne zewnętrzne" wskazuje prawidłową ilość pól własnych.

W zakładce towar też tak się dzieje, podaje liczbę PWZ ale ich nie pokazuje. O tym błędzie chyba była mowa, że może występować tylko przy pierwszej synchronizacji a występuje ciągle jak się wydaje.

Link to postu

to w tym towarze Pola własne z Subiekta nie będą widoczne, mimo, że nagłówek karty "Pola własne zewnętrzne" wskazuje prawidłową ilość pól własnych.

W zakładce towar też tak się dzieje, podaje liczbę PWZ ale ich nie pokazuje. O tym błędzie chyba była mowa, że może występować tylko przy pierwszej synchronizacji a występuje ciągle jak się wydaje.

 

 

Tak.

 

Ale tylko dla starych towarów.

Jak się doda nowy w Subiekcie to już są....

Link to postu

Spróbujcie ponownie oznaczyć w Subiekcie towary do serwisu aukcyjnego lub w inny sposób spowodować aktualizację towaru w Subiekcie, czy wtedy pola się synchronizują?

 

Towary ładują się szybciej, bo dokonaliśmy pewnych optymalizacji. Jednak nie są one kompatybilne z mechanizmem wczytywania danych demo i będziemy musieli podejść do tematu nieco inaczej.

Link to postu

Odznaczać nie trzeba, wystarczy ponownie zaznaczyć do serwisu aukcyjnego - powoduje to "dotknięcie" każdego towaru po stronie Subiekta, dzięki czemu Sello wie, że trzeba go zaktualizować.

 

 

JA NIE JESTEM INFORMATYKIEM, NIE WIEM JAK TO ZROBIĆ !!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

No dobra, wygląda, że działa.

 

Ale chyba wielu użytkowników, te miliony słuchaczy, nie będzie zadowolonych.

 

Zaraz będą pisać, że im nie działa.

 

Pozwolę sobie przypomnieć, że wielu użytkowników nie umiało nawet zainstalować poprawki 1.19.1. ;D ;D

Link to postu

Ale chyba wielu użytkowników, te miliony słuchaczy, nie będzie zadowolonych.

 

Zaraz będą pisać, że im nie działa.

Spokojnie, jest z nami pilot ;) I dodał już to do listy porad - pkt 3.37.

 

Można dopisać to jeszcze do listy zmian na czerwono i będzie ok :)

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...