Skocz do zawartości

Sello 1.20.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Czy możecie sprawdzić jak u Was zachowuje się Beta w sytuacji gdy klient kupuje kilka przedmiotów i tworzą się oddzielne ZK dla każdego przedmiotu. Po ich zgrupowaniu nie tworzy się automatycznie nowe ZK, trzeba wywołać synchronizację z Subiektem. O ile pamiętam, ZK zbiorcze tworzyło się automatycznie, a wydaje mi się, że przestało.

 

Podejrzewam, że ta opcja mogła się wyłączyć po poprawkach dot. aukcji trwających - jak kiedyś pisałem w takiej sytuacji (pojedyncze ZK > grupowanie i jedno ZK) sello zgłaszało, że trzeba korygować stany na allegro (teraz to nie występuje ale też nie tworzy się od razu zbiorcze ZK).

Link to postu

Fajnie jak by się w Sello pojawiła możliwość ręcznej synchronizacji stanów z Subiektem.

 

Ale nie to co doszło w 1.20 bo to w zasadzie nie jest ręczna synchronizacja, tylko ręczne przyspieszenie synchronizacji na pojedynczych towarach.

 

Chodzi mi o możliwość synchronizacji bez konieczności włączania synchronizacji w towarze, bo obecne reguły synchronizacji nie uwzględniają różnic w cenie, tylko synchronizują jak leci.

 

Tak więc obecnie dalej muszę sobie wyliczyć skryptem SQL ile i gdzie towarów mam za mało / za dużo i dalej ręcznie zmieniać "Zmiany zbiorcze", ustaw ilość, ok, wyślij.

Dla każdego towaru oddzielnie.

 

Jak by była możliwość ręcznej synchronizacji zaznaczonych towarów, to by to było bardzo dużym ułatwieniem.

 

Po wybraniu takiej opcji mogłoby się pojawiać okienko z ustawieniami synchronizacji, Tylko zmniejszaj, Dostępne, zakończ..., które pamiętało by ostatnio wybrane opcje i przy ponownym wywołaniu ustawiało je domyślnie.

Link to postu

ok zainstalowałem 1.2 beta i przeliczyłem stany

tylko czemu jeśli na stanie w subiekcie mam towaru 61 sztuk i jest jedna oferta nie wyfakturowana to sant na allegro jest 61 a nie 60 ? czy koniecznie więc trzeba zamowienia z allegro robić z rezerwacją ?

 

i dlaczego nie które towary mają opis zdalny serwer zwrocił błąd

 

niew widze tez kolumny w aukcajch trwających - ilość ofert a le nie tych ogolnych tylko tych z zakładki przygotowane - kiedys cos takiego było wtedy mozna porównac stan do tego co kupione i oczekuje na opłate

Link to postu

ok zainstalowałem 1.2 beta i przeliczyłem stany

tylko czemu jeśli na stanie w subiekcie mam towaru 61 sztuk i jest jedna oferta nie wyfakturowana to sant na allegro jest 61 a nie 60 ? czy koniecznie więc trzeba zamowienia z allegro robić z rezerwacją ?

Tak, koniecznie.

Link to postu
czy koniecznie więc trzeba zamowienia z allegro robić z rezerwacją ?

Stan i rezerwacja w Subiekcie zmieniają się tylko po wystawieniu ZK z rezerwacją lub dokumentu końcowego. Inaczej Subiekt nie zmienia stanów więc nie ma jak wyliczyć różnicy.

 

i dlaczego nie które towary mają opis zdalny serwer zwrocił błąd

Aktualizowanie aukcji może zakończyć się błędem, który jest zapisywany na liście zmian dla aukcji w kolumnie Uwagi (dolna zakładka Zmiany).

 

Kolumny można włączyć/wyłączyć/przestawić w menu kontekstowym operacje na liście > Lista kolumn (Ctrl+Shift+K).

 

Fajnie jak by w 1.20 udało się te taby w okienku edycji paczki zmienić...

Raczej przyjmujemy zasadę, że taby przeskakują kolejno po kontrolkach, inaczej staje się to nieintuicyjne w obsłudze. Jeśli faktycznie w którymś miejscu oba pola wypełnia się jedno po drugim to moim zdaniem warto rozważyć przesunięcie kontrolek obok siebie tak aby tabstop działał nadal zgodnie z ideologią. Nie obiecuję, ale sprawdzę.

 

 

Link to postu

Fajnie jak by w 1.20 udało się te taby w okienku edycji paczki zmienić...

Raczej przyjmujemy zasadę, że taby przeskakują kolejno po kontrolkach, inaczej staje się to nieintuicyjne w obsłudze. Jeśli faktycznie w którymś miejscu oba pola wypełnia się jedno po drugim to moim zdaniem warto rozważyć przesunięcie kontrolek obok siebie tak aby tabstop działał nadal zgodnie z ideologią. Nie obiecuję, ale sprawdzę.

Przychylam się do prośby Ks.Robaka, i jednocześnie proszę o spenienie mojej prośby z tego wątku, tak aby po wadze kursor przeskakiwał w pole nr nadawczy  ;D

Wydaje mi się, że mało kto korzysta z ręcznego tworzenia paczek, więc na początek można byłoby te "taby" zamienić ;)

Link to postu

Taby skaczące nie w kolejności będą mylące, pozostaje zatem zmienić ustawienie kontrolek, ale z kolei trzeba przesunąć kontrolkę automatycznego generowania numerów - niestety ustawienie tego znacznika za i przed jakoś się gryzą z całością ;).

 

Pole z masą to już w ogóle znajduje się w innym miejscu i tu raczej przesunięcie nie wchodzi w grę. Zawsze można kliknąć po prostu Alt+T aby przejść do tego pola.

 

Najlepiej gdyby na potrzeby szybkiego wypełniania serii paczek pojawiło się osobne okno - możemy rozważyć jego dodanie w ramach "modułu dla pakowacza". Dajcie znać co mogło by się w takim oknie znaleźć, to rozważymy jego dodanie przy okazji.

Link to postu

Pole z masą to już w ogóle znajduje się w innym miejscu i tu raczej przesunięcie nie wchodzi w grę. Zawsze można kliknąć po prostu Alt+T aby przejść do tego pola.

 

Bartek ja do paczek wchodzę tylko po to aby wpisać masę i numer nadawczy moje kroki są następujące:

- odznaczam fistaszek "Wyliczana z zawartości", kursor automatycznie przechodzi do pola z masą;

- w polu masa naciskam F10 (skrót do wagi);

- przechodzę ręcznie do nr nadawczego aby czytnikiem z czytać kod kreskowy, który po wczytaniu zamyka edycję paczki.

 

Będąc w polu z masą i naciskając ALT+T przeskakuję pomiędzy checkboxem "Wyliczana z zawartości" a polem z masą, więc to nie działa.

 

Dalej jestem za modyfikacją tabów, przecież to żadna praca ;), ale nie upieram się za moim rozwiązaniem i nikomu nie będę narzucał zmian.

 

Jeżeli modyfikacja tabów nie wchodzi w grę bo wizualnie nie pasuje to odpuszczam temat.

Link to postu

A czy Twoja automatyka związana z obsługą wagi, czytnika nie pozwala na oprogramowanie przejścia do odpowiedniego pola?

Samych tabów jak wspomniałem nie chcemy modyfikować, bo założenie jest takie, że mają skakać po kolei - aby ktoś bez myszki był w stanie kolejno przełączać się między kontrolkami, a nie według jakiejś ukrytej logiki.

Link to postu

Bartek, a możesz znajdziesz pomysł aby wyszukiwać i otwierać paczkę za pomocą czytnika kodów kreskowych ?

 

Mam listę magazynową gdzie symbol paczki jest zakodowany w Code39, chciałbym aby w module paczki po sczytaniu kodu otwierała się paczka.

 

Obecnie czytnik otwiera paczkę która jest podświetlona, natomiast jak wpisze symbol z klawiatury to jest ok, wygląda jakby czytnik działał za szybko.

 

Link to postu

Bartek, a możesz znajdziesz pomysł aby wyszukiwać i otwierać paczkę za pomocą czytnika kodów kreskowych ?

 

Mam listę magazynową gdzie symbol paczki jest zakodowany w Code39, chciałbym aby w module paczki po sczytaniu kodu otwierała się paczka.

 

Obecnie czytnik otwiera paczkę która jest podświetlona, natomiast jak wpisze symbol z klawiatury to jest ok, wygląda jakby czytnik działał za szybko.

 

Daj pauzę po zczytaniu kodu (czytniki są w większości programowalne) a później dopiero enter do otwarcia
Link to postu

Bartku a na kiedy się szykuje wersja z cennikami?

Czy będzie zmieniać ceny w aukcjach z ofertami także?

Czy będzie obsługiwać cenniki zagraniczne?

 

Odpowiedzi dla mnie ważne, bo nie wiem czy nadal inwestować czas w łączenie nowo wystawionych ofert z cennikami allegro...

Link to postu

Można to zrobić np tak:

1. Włączasz filtrowanie F8, ustawiasz tam wyszukiwanie po numerze nadawczym

2. Ustawiasz kursor na liście paczek w pierwszej linii na górze, nie może być w środku

3. W czytniku ustawiasz CR LF TAB TAB TAB CR LF

 

Pierwszy sufiks CRLF (#13#10) spowoduje wyszukiwanie, następnie 3x tab (#166) aby przejść do grida i standardowe zakończenie kodu znakiem nowej linii. Nie wiem jak zadziała to na większej liczbie paczek, przy kilkudziesięciu działa, ale jeśli wyszukiwanie potrwa dłużej to grid może nie zdążyć się odświeżyć.

 

Bartku a na kiedy się szykuje wersja z cennikami?

Czy będzie zmieniać ceny w aukcjach z ofertami także?

Czy będzie obsługiwać cenniki zagraniczne?

Cenniki miały być już gotowe i wejść do 1.20 RTM, ale od piątku nie działa sandbox więc praca póki co stanęła. 1.20 pojawi się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (po nexo, bo jest tak także poprawka związana z nexo 10).

Allegro umożliwiło zmianę cennika na aukcjach z ofertami więc powinno działać - niestety teraz nie mam jak potwierdzić bo #sandboxniedziala.

Co do zagranicznych przesyłek to również wymaga sprawdzenia.

Link to postu

Można to zrobić np tak:

1. Włączasz filtrowanie F8, ustawiasz tam wyszukiwanie po numerze nadawczym

2. Ustawiasz kursor na liście paczek w pierwszej linii na górze, nie może być w środku

3. W czytniku ustawiasz CR LF TAB TAB TAB CR LF

 

Pierwszy sufiks CRLF (#13#10) spowoduje wyszukiwanie, następnie 3x tab (#166) aby przejść do grida i standardowe zakończenie kodu znakiem nowej linii. Nie wiem jak zadziała to na większej liczbie paczek, przy kilkudziesięciu działa, ale jeśli wyszukiwanie potrwa dłużej to grid może nie zdążyć się odświeżyć.

 

Bartku a na kiedy się szykuje wersja z cennikami?

Czy będzie zmieniać ceny w aukcjach z ofertami także?

Czy będzie obsługiwać cenniki zagraniczne?

Cenniki miały być już gotowe i wejść do 1.20 RTM, ale od piątku nie działa sandbox więc praca póki co stanęła. 1.20 pojawi się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (po nexo, bo jest tak także poprawka związana z nexo 10).

Allegro umożliwiło zmianę cennika na aukcjach z ofertami więc powinno działać - niestety teraz nie mam jak potwierdzić bo #sandboxniedziala.

Co do zagranicznych przesyłek to również wymaga sprawdzenia.

To dobre rokowania :)  Ale nie zdarzy się tak, że wyjdzie 1.20 a nie będzie cenników? Poczekacie na sandboxa?

Link to postu

Daj pauzę po zczytaniu kodu (czytniki są w większości programowalne) a później dopiero enter do otwarcia

Ooo o tym nie wiedziałem, muszę zagłębić się w manual bo rzeczywiście czytnik LS2208 pozwala na programowanie.

Dziękuję za podsunięcie pomysłu.

 

Można to zrobić np tak:

1. Włączasz filtrowanie F8, ustawiasz tam wyszukiwanie po numerze nadawczym

2. Ustawiasz kursor na liście paczek w pierwszej linii na górze, nie może być w środku

3. W czytniku ustawiasz CR LF TAB TAB TAB CR LF

 

Pierwszy sufiks CRLF (#13#10) spowoduje wyszukiwanie, następnie 3x tab (#166) aby przejść do grida i standardowe zakończenie kodu znakiem nowej linii. Nie wiem jak zadziała to na większej liczbie paczek, przy kilkudziesięciu działa, ale jeśli wyszukiwanie potrwa dłużej to grid może nie zdążyć się odświeżyć.

 

Bartek dzięki za natchnienie  :D, w czytniku tego zrobić nie mogę bo jest on wykorzystywany w innych miejscach ale mogę to zrobić w oprogramowaniu do wagi.

Poza tym używanie klawiatury i myszki staram się ograniczyć do minimum.

 

Teraz muszę jeszcze pokombinować z tą pauzą w czytniku i będzie full automat ;D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...