Skocz do zawartości

Sello 1.20.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Combo bardzo się przydało, bo dzięki temu będąc w paczce, jednym klawiszem wpisuję wagę i ustawiam kursor w polu nr nadania: 8xTAB, SPACJA,<WAGA>,2xTAB).

Wracając do tematu ostatecznie zrezygnowałem z automatycznego otwierania paczki czytnikiem chociaż przy zastosowaniu pauzy to działa.

Obecnie w czytniku mam regułę na Code39, który ma za zadanie sczytać sam kod i podświetlić szukaną paczkę, a to dlatego, że przed wpisaniem wagi i numeru nadawczego, muszę jeszcze wydrukować nalepkę jak i dokument końcowy.

Czyli te dwa kroki muszę jakoś obejść, najlepiej jakby była możliwość zrobienia tych czynności bezpośrednio w paczce, więc to taki luźny temat do modułu pakowacza.

Link to postu

UWAGA. W momencie gdy w zakładce paczki do wysłania mamy przesyłkę do paczkomatu i przesyłki kurierskie k-ex a jest awaria paczkomatów to system krzyczy z nie mógł wysłac danych tyle ze nie tylko do inpostu ale takze blokuje paczki do kexa.

 

 

PYTANIE. Czy przewidujecie taką opcje aby w momencie tworzenia paczki kurierskiej mozna było utworzyć paczkę wielopaczkową.

Link to postu

Aby dodać kolejną paczkę trzeba wejść w istniejącą i wyzerować lub zmniejszyć liczbę sztuk któregoś towaru i ponownie wybrać tworzenie paczki - transakcja wygeneruje wtedy paczkę różnicową. Trzeba mieć tylko na uwadze, że w paczce będą wszystkie pozycje towarowe z transakcji ale o liczbie sztuk np. 0.

 

Faktura powinna się wystawić na dane dokumentowe jakie są umieszczone w transakcji - pod warunkiem, że jest wystawiana przez Sello a nie przez Subiekta.

Link to postu

SELLO 1.20 a NEXO

 

Obserwuję sytuację, że w wielu wypadkach (może i ponad 50%) po pierwszym pobieraniu transakcji po uruchomieniu sello nie tworzą się dokumenty wstępne. Dokładnie "typ dokumentu wstępnego" oraz "typ dokumentu końcowego" są w stanie - nie wybrano. Należy je wymusić przez ctrl+B i dopiero wywołać synchronizację.

 

Ponadto wydaje mi się, że pierwsze pobieranie transakcji po uruchomieniu sello nie startuje automatycznie (tak jak w sello <> gt).

 

To się działo i przed 1.20 ale obserwowałem jak się zachowuje od dłuższego czasu. Czy możecie sprawdzić, czy coś jest na rzeczy?

Link to postu

Znowu coś mi się nie podoba.

 

W zasadzie nie używam tej funkcji, więc mógłbym nic nie pisać, ale wydaje mi się to dziwne, więc napiszę, choć oczywiście biorę pod uwagę, że "tak musi być".

 

Gdy dodaje się aukcję z poziomu szablonów przez "Dodaj aukcję" to w polu Ilość pojawia się -2, a Cena jest =0.

 

 

Link to postu

Gdy dodaje się aukcję z poziomu szablonów przez "Dodaj aukcję" to w polu Ilość pojawia się -2, a Cena jest =0.

Z wpisów na forum można się dowiedzieć, że to nie jest nowość, więc widocznie tak jest i musi być. https://forum.sello.pl/index.php?topic=7874.msg50085#msg50085

 

Z drugiej strony z ciekawości chciałem zrobić to samo i u mnie nie można takiej aukcji w ogóle dodać (pojawia się dymek "Nie można dodać aukcji") - wersja Sello 1.19.0

Link to postu

Witam

Przy wystawianiu aukcji pojawia się taki problem:

W załączniku przesyłam screen z ustawień wysyłki, proszę o pomoc

 

Wysyłanie aukcji 'xxxxxx' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawnie wypełniono koszta dostawy (należy podać wartość we wszystkich trzech polach: pierwsza sztuka, kolejna sztuka, ilość w paczce - lub jedynie dla pierwszej sztuki). (0x80004005)

 

Pozdrawiam

sello.thumb.png.71fcab36d34b279f3c44257800356d44.png

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

W 1.20 weszła możliwość zmiany cenników i to jest bardzo dobre :)

 

Ale mam pewne propozycje:

 

-po pierwsze fajnie jak by długość listy rozwijanej z nazwą cennika widoczną w okienku zmian zbiorczych pokazywała całość nazwy cennika. Obecnie pokazuje jakieś 3/4, a wiele cenników, przynajmniej u mnie, właśnie na końcu się różni nazwą.

 

-po drugie fajnie by było dodać opcję w zmianach zbiorczych, w cennikach "(aktualizuj bieżący cennik)", który we wszystkich aukcjach objętych zmianami zbiorczymi aktualizowałby ten cennik, który jest obecnie do nich przypisany.

 

Trzeba przyznać, że gdy ma się kilkadziesiąt cenników, to robienie zmian przez filtrowanie i ustawianie tego samego cennika ponownie jest dość kłopotliwe i do tego rodzi dużo pomyłek, zwłaszcza gdy ma się podobne nazwy cenników.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dalej się nie doczekałam na link w menu myszy w Klient, by utworzyć transakcję. Trzeba robić "utwórz transakcję" i grzebać w klientach. Często zamówienie jest w mailu, przełączam na klienta i bach, tworzę transakcję. Jeden link w menu, a ekipa się miga od roku :P

O koszu to ja już nawet nie wspomnę, o książce adresowej też nie... Jak w czasach kamienia łupanego...  :(

W obecnej wersji tylko poprawiono dla mnie załączniku do wiadomości, reszta mi się nie przyda (oprócz ewidentnych poprawek i dostosowania do zmian allegrowych).

No to sobie powyłam na puszczy.... a co...  ;)

 

Link to postu

Bartek już wielokrotnie pisał, że Sello to nie klient pocztowy ;) Każdy z nas ma swoje priorytety, chociaż u większości użytkowników moduł pocztowy Sello jest daleko w tyle ;) Przydałby się bardziej rozbudowany moduł ale to co jest obecnie wystarcza. Natomiast są funkcje których Sello w ogóle nie obsługuje, a bez nich nie da się w ogóle pracować lub za chwilę nie będzie się dało pracować.

 

Niestety musimy pogodzić się z rzeczywistością, że samych wymuszanych zmian Allegro jest tak dużo, że na niektóre sugestie nigdy nie będzie czasu :(

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...