Skocz do zawartości

Sello vs. Sfera i Shoper Manager

Polecane posty

Od jakiegoś czasu używam Shoper Managera do "pilnowania" stanów magazynowych w sklepie online i gdyby nie fakt, że trzeba było dodatkowo wykupić sferę do Subiekta do jest to bardzo fajne rozwiązanie, bo już nie musimy skupiać się na zmianach stanów magazynowych w sklepie www.

Istnieje też możliwość importu zamówień do Subiekta i to też działa, ale niestety zaimportowane zamówienia nie są już importowane z Subiekta do Sello, gdzie realizujemy wysyłki. Pozostałe zamówienia od klientów, np. stworzone ręcznie bezpośrednio w Subiekcie są importowane poprawnie.

Jaka może być tego przyczyna?

Link to postu

Sprawdź czy nie pomaga edycja zamówienia - otworzenie i zapis, ew. jakaś mała zmiana i wtedy zapis, nawet jeśli znajdziesz przyczynę to może być jedyny łopatologiczny ale w miarę wydajny sposób.

 

Zapewne jest jakaś różnica między jednymi a drugimi, otwórz sobie oba (najlepiej identyczne - jedno z importu, drugie ręcznie wklepane) w oknach i porównaj każdy detal.

Jeśli nie będzie widać różnicy to trzeba będzie przyjrzeć się tym zamówieniom już w samej bazie. Jeśli znajdziesz różnicę to modyfikacja tego shoperowskiego narzędzia nie będzie prostym tematem.

Link to postu

Sprawdź czy nie pomaga edycja zamówienia - otworzenie i zapis, ew. jakaś mała zmiana i wtedy zapis, nawet jeśli znajdziesz przyczynę to może być jedyny łopatologiczny ale w miarę wydajny sposób.

 

Zapewne jest jakaś różnica między jednymi a drugimi, otwórz sobie oba (najlepiej identyczne - jedno z importu, drugie ręcznie wklepane) w oknach i porównaj każdy detal.

Jeśli nie będzie widać różnicy to trzeba będzie przyjrzeć się tym zamówieniom już w samej bazie. Jeśli znajdziesz różnicę to modyfikacja tego shoperowskiego narzędzia nie będzie prostym tematem.

 

Porównywałem, jedyna różnica to nazwa usługi spedycyjnej, po zmianie na standardową z subiekta, dalej nie importowało

Link to postu

Zamówienia do Sello są importowane tylko jeśli spełniają kryteria podane w konfiguracji systemu sprzedaży w Sello. Najwyraźniej zamówienia ze sklepu nie spełniają ustawionych tam założeń. Kategoria to tylko jeden z możliwych powodów.

 

Co to onzacza: "spełniają kryteria podane w konfiguracji systemu sprzedaży w Sello." ?? Gdzie to sprawdzić?

Link to postu

Na tej właśnie zakładce powyżej. Według ustawień mają się pobierać zamówienia niezrealizowane z rezerwacją. Jeśli te w Subiekcie takie właśnie są a część się nie pobiera to sprawdziłbym pełny log w Sello czy nie ma tam wypisanych błędów związanych np z importowaniem kontrahentów. Niekiedy dane importowane ze sklepu do Subiekta nie odpowiadają wymogom Sello i nie udaje się zapisać takiego klienta w Sello.

Link to postu

Też używam tej aplikacji i też miałem ten błąd. Okazało się iż aplikacja w subiekcie tworzy własne opcje transportu jako usługa. Musisz to odznaczyć w subiekcie do serwisu aukcyjnego (ptaszka) i zrobić synchronizacje z subiektem w sello. Po tej czynności wszystkie zamowienia spływają do sello bez problemu.

Link to postu

Też używam tej aplikacji i też miałem ten błąd. Okazało się iż aplikacja w subiekcie tworzy własne opcje transportu jako usługa. Musisz to odznaczyć w subiekcie do serwisu aukcyjnego (ptaszka) i zrobić synchronizacje z subiektem w sello. Po tej czynności wszystkie zamowienia spływają do sello bez problemu.

 

To prawda, potworzyły się nowe opcje transportu, np.:

Paczkomaty 24/7 - Płatności elektroniczne PayU

Z tym, że żadna z tych nowych opcji nie ma zaznaczonego pola "pozycja do serwisu aukcyjnego" co więc mam odznaczyć, a może coś zaznaczyć?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Pewnie że będę reklamować bo jak wiadomo w ilości siła. Kupi więcej osób to będzie większe wsparcie dla produktu. Prosta polityka która także uprawia sello team. Sello obsługuje ebay i allegro a dla którego portalu jest większe wsparcie i dlaczego ?

 

Na marginesie nie jestem autorem ani nie jestem w żaden sposób finansowo związany z działalnością tej firmy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...