Skocz do zawartości

Zmiana ceny na aukcji

Polecane posty

Witam.

 

Allegro umożliwiło zmianę ceny w aukcji trwającej.

Po zmianie w serwisie, cena w sello w zakładce aukcje ładnie się aktualizuje.

Jednak gdy ktoś dokona zakupu na takiej aukcji do transakcji wskakuje pierwotna cena z aukcji i mamy niezgodność z formularzem. Trzeba modyfikować ceny ręcznie.

 

Jakiś sposób na rozwiązanie problemu?

Link to postu

Ale co ta odpowiedź wnosi do zadanego pytania?

 

Skoro ten temat został poruszony, to fakt wcześniej podobno było to dla wybrańców, m.in. oficjalnego sklepu allegro.

Teraz jest dla wszystkich, tylko dotyczy wybranych kategorii, konkretnie:

 

 

    Odżywki białkowe

    Klocki

    Opony samochodowe letnie

    Laptopy

    Narzędzia

 

Link to postu

Ale co ta odpowiedź wnosi do zadanego pytania?

Źródło Testuj z nami zmianę ceny! a dokładnie:

 

Pracujemy nad wprowadzeniem tej opcji również w Menedżerze Sprzedaży oraz w WebAPI, jednak teraz nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty, kiedy możliwość zmiany ceny będzie dostępna we wspomnianych narzędziach.

 

Sello pracuje w oparciu o WebAPI, więc już masz odpowiedź.

Link to postu

Pracują nad wprowadzeniem możliwości zmiany ceny na aukcji przez webapi, ale jaki to ma związek z tym, że sello źle pobiera cena do transakcji?

 

Przecież cena towaru w transakcji pobierana w oparciu o aukcję w sello, tak przynajmniej myślę. Skoro cena w zakładce aukcje w sello ładnie się aktualizuje to dlaczego nie w transakcji. Poza tym w pobranym przez webapi formularzu cena również jest poprawna, więc wychodzi z tego, że pobierane są aktualne ceny.

 

Ja tu widzę problem wewnętrzny w sello, z webapi pobierane są raczej poprawne dane, ale mogę się mylić.

 

Link to postu

Musimy poczekać na odpowiedź Bartka, jak to wygląda od strony technicznej.

 

Ale raczej stawiam na WebAPI, bo inne zmiany cen - w aukcjach bez sprzedaży - Sello pobiera poprawnie i transakcje też tworzy poprawnie.

 

Zwłaszcza gdy Allegro pisze o pracach nad WebAPI, oznacza to, że coś nie działa na tyle mocno, że nie da się tego ukryć, lub zwalić na "wyczyść ciasteczka".

Link to postu

Zmiany w metodach pobierania danych na WebAPI http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100503 zostały wdrożone w lutym br. lecz w dalszym ciągu są w fazie testowej.

 

Tak czy inaczej Bartek jakiś czas temu wspominał o konieczności przebudowania całego systemu pobierania transakcji, na taki aby każdy zakup miał swoje odzwierciedlenie w Sello (obecnie Sello pobierając transakcje lubi je "zgrupować w locie" zamiast traktować je jako oddzielne byty), więc pomysł był już wcześniej, a teraz będzie konieczność jego zrealizowania.

Link to postu

Zmiany w metodach pobierania danych na WebAPI http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100503 zostały wdrożone w lutym br. lecz w dalszym ciągu są w fazie testowej.

 

Tak czy inaczej Bartek jakiś czas temu wspominał o konieczności przebudowania całego systemu pobierania transakcji, na taki aby każdy zakup miał swoje odzwierciedlenie w Sello (obecnie Sello pobierając transakcje lubi je "zgrupować w locie" zamiast traktować je jako oddzielne byty), więc pomysł był już wcześniej, a teraz będzie konieczność jego zrealizowania.

 

 

 

Buuuuuu.........

 

Link to postu

Prawdopodobnie jest to związane z tym, że nie wszędzie API zwraca te dane we właściwy sposób i funkcja z której korzysta Sello zwraca dane niepoprawne. Obecnie sprawdzić tego nie możemy, bo na sandboxie nie ma jeszcze tych zmian. Tak czy inaczej, bez przeróbki transakcji na nowy system się raczej nie obejdzie, bo konstrukcja funkcji API, z których korzysta Sello przy pobieraniu transakcji, nie współgra z możliwością zmiany ceny po zakupie.

 

Link to postu

1. Czy jak będzie dodana obsługa zmiany cen to będzie podobna do obecnych zmian ilości w aukcjach trwających? Czyli coś na zasadzie opcji do wyboru - synchronizacja ceny:

-tylko ręcznie,

-aktualizuj cenę zawsze (zmniejszaj i zwiększaj),

-aktualizuj cenę - tylko zwiększaj.

 

2. I raczej o obsłudze wielu cen można zapomnieć? :(

 

 

Link to postu

Idealnie gdyby przy okazji zmian w Sello dorobić funkcjonalność:

 

- możliwość dodania znacznik/filtr do aukcji - np. "Na promocje 1", "na wyprzedaże weekendowe", "ceny zmienione przez kurs waluty XX", etc.

- hurtowa zmiana cen - procentowo, kwotowo

- możliwość ustawienia jak długo zmieniona cena ma obowiązywać - bezterminowo czy do określonego dnia, w drugim przypadku automatyczny powrót wcześniejszej ceny (czy danego poziomu z Subiekta) lub znacznik krzyczący "SPRAWDŹ CENĘ"

 

 

 

 

Link to postu

To nie taka znów mała poprawka, tylko poważna zmiana systemu pobierania transakcji. Już samo to stanowi dosyć duże wyzwanie - więc nie ma szans aby pojawiła się ona na dniach.

Na zmianę cen czas przyjdzie później. To jest tylko (i aż) kolejny gwóźdź do trumny starego sposobu pobierania danych.

 

 

Link to postu

Nie wiem jak to do końca jest zorganizowane, ale taka sugestia jak można by to na szybko rozwiązać.

 

Każda transakcja ma powiązanie z konkretną aukcją.

Cena aukcji jest w sello aktualizowana, więc zamiast do transakcji wstawiać cenę pobraną z serwisu (bo rozumiem, że tak jest obecnie), niech będzie wstawiana ta z aukcji.

 

Gdyby zdarzyła się sytuacja, że pojawiła się nowa transakcja przed zaktualizowaniem ceny w aukcji to dostaniemy rozbieżność z formularzem i będzie wymagało to interwencji, czyli tak jak teraz.

 

Takie rozwiązanie znacznie ograniczy ilość transakcji wymagających interwencji.

 

 

Link to postu

Dla samej zajawki i próby wystawiłem ręcznie w kategorii "klocki" fikcyjny przedmiot za 1 zł. Dokonałem zakupu. Potem zmieniłem cenę na 2zł no i znów dokonany został zakup (inny kupujący).

Pobrałem transakcje do allegro. Pobrały się obie transakcje w cenie początkowej, czyli 1zł. Mimo że na maia dostałem informacje że dtugi klient kupił za 2zł.

 

- ciekawe.

- co więcej, ciekawe co będzie jeśli jeden klient kupi w dwóch różnych cenach...

Link to postu

Dlatego planujemy zmianę mechanizmu pobierania. Obecnie używany wywodzi się jeszcze z czasów przed powstaniem fodów i działa tak samo jak działała zakładka z zakupami na aukcji - która również grupowała kolejne zakupy. Allegro ukryło tą zakładkę niedawno zapewne właśnie po to, że może to rodzić problemy przy ponownych zakupach po różnych cenach.

Link to postu

Dla próby wystawiłem przedmiot w kategorii w kó†rej można zmieniać ceny po sprzedaży i co wyszło:

1. Wystawiłem produkt za pośrednictwem moje allegro

2. Dokonany został zakup za 1zł

3. Zmieniłem cenę na 2zł

4. Dokonany został zakup za 2 zł.

Pobrałem transakcje (pełne informacje) na sello. (Aukcji nie pobierałem)

5. Pobrały się obie transakcję, jednak kłopot w tym, że obie w cenie 1zł. Mimo, że druga transakcja opiewała na 2zł.

Hmmm. Jakieś plany ustosunkowania się do tego z sello?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...