Skocz do zawartości

Zmiany oczekujące - wymagane parametry specyficzne

Polecane posty

Teoretycznie jest możliwość pewnej poprawki po naszej stronie - API udostępnia dwie metody do zmiany stanów na aukcji. Korzystamy obecnie z bardziej uniwersalnej - która najwyraźniej robi pełną walidację aukcji. Ta druga podobno tego nie robi. Możemy spróbować dodać ją do poprawki 1.20.1, która pojawi się w związku z niepoprawnymi cenami w transakcjach po zmianie ceny.

 

Inna możliwość jest taka, żeby dopytać Allegro, dlaczego we wspomnianej wyżej zakładce nie widać aukcji, na których brakuje wymaganych atrybutów. Czy są jakieś dodatkowe warunki jakie aukcja musi spełniać czy to po prostu błąd.

 

Dzięki za odpowiedź, oczywiście jestem za pierwszą opcją, czyli spróbowanie tej drugiej metody aktualizacji ilości.

 

Dyskusje z allegro już prowadziłem i w odpowiedzi dostałem:

W ofertach do wyczerpania przedmiotów, a w takich ofertach nie można zmienić hurtem parametrów w zakładce Uzupełnij oferty - zmiany się nie zapiszą.

 

Jednak w przypadku tych ofert mechanizm odświeżania pomija obowiązkowość parametrów  i aukcje się wznowią na kolejne 30 dni nawet jeżeli nie maja ich uzupełnionych.

 

Tak więc widzisz, wprowadzenie innej metody zmiany ilości jest jak najbardziej wskazane, poza tym dobrze mi się wydawało, że "typ" kiedyś uzupełniałem (teraz wychodzi, że się nie zapisał).

Link to postu

W tej kolumnie są dane zwracane z serwisu. W przypadku poprzedniej funkcji były zwracane szczegółowe dane nt. dopłat, dla nowej funkcji Allegro zwraca -. Nie ukrywałbym jej jednak, gdyż w polu tym pojawiają się również treści błędów zwracanych z serwisu. Może też w jakimś przypadku zamiast - Allegro zwróci coś więcej.

Link to postu

Czy sello aktulizyje juz ceny w transakcjach w ktorych zmieniona została cena ?

jesli nie - kiedy mozna sie spodziewac poprawki ?

 

A po co drzewo kategorii przy zmianie jednego parametru?

 

Sello przy modyfikacji wysyła tylko to:

<webapi:DoChangeItemFieldsRequest>
<webapi:sessionId>***********************</webapi:sessionId>
<webapi:itemId>123123123</webapi:itemId>
<webapi:fieldsToModify>
	<webapi:item>
		<webapi:fid>5</webapi:fid>
			<webapi:fvalueInt>50</webapi:fvalueInt>
		</webapi:item>
</webapi:fieldsToModify>
<webapi:fieldsToRemove/>
</webapi:DoChangeItemFieldsRequest>

 

Problem jest po stronie Allegro, bo te modyfikacje w mojej ocenie są po prostu źle zrobione. Chcąc zmienić jeden parametr, trzeba modyfikować też jakiś inny. Niestety dopóki Sello nie będzie obsługiwać zmian atrybutów specyficznych to ze strony Sello nic więcej zrobić się nie da.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Bartek czy poprawka wysyłająca zmian oczekujących dot. tylko zmiany ilości ?

 

Dziś chciałem zrobić porządek z cennikami, czyli dodać nowe formy dostawy oraz zmienić ceny istniejących.

Niestety przy wysyłaniu zmian mam ten nieszczęsny komunikat "Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii"

 

Kiedy nowa wersja ewentualnie mały hotfix ?  ;D

Link to postu

Bartek, a może w takim razie spróbować wysłać ponownie parametry specyficzne do konkretnej aukcji ?

Zakładka Specyficzne w akcjach trwających jest edytowalna, więc ostatecznie te parametry można uzupełnić i je wysłać.

 

Tylko czy allegro pozwoli to zrobić dla aukcji do wyczerpania.

Link to postu

Wysyłanie specyficznych jest nieco bardziej skomplikowane niż wysyłanie pozostałych zmian typu liczba sztuk, więc to nie jest taka "bułka z masłem". Inna sprawa, czy Allegro umożliwia zmianę tych parametrów przez API po złożeniu ofert kupna - większość rzeczy w chwili obecnej nie da się zmieniać.

Link to postu

Zdaje sobie sprawę, że to nie "bułka z masłem", więc nie naciskam tylko próbuje jakoś rozwiązać problem, a cenniki obecnie aktualizuję poprzez serwis ale jest to żmudna praca.

Macie środowisko testowe, więc może jest możliwość przetestowania jak się to wszystko zachowa.

 

PS.

 

Dyskusja z pomocą allegro to jest jakiś koszmar i masakra. Kontaktuję się za pomocą formularza, chcąc uzyskać odpowiedź.

 

"Jak przez API dla aukcji do wyczerpania ze sprzedażą, uzupełnić parametry obowiązkowe ?"

 

To w odpowiedzi otrzymuję, bełkot o paczkach XML lub sugestię aby zadać pytanie na ich facebooku bo tam obsługują go osoby zapoznane z tematyką API.

 

;D::)

Link to postu

Dyskusja z pomocą allegro to jest jakiś koszmar i masakra. Kontaktuję się za pomocą formularza, chcąc uzyskać odpowiedź.

 

"Jak przez API dla aukcji do wyczerpania ze sprzedażą, uzupełnić parametry obowiązkowe ?"

 

To w odpowiedzi otrzymuję, bełkot o paczkach XML lub sugestię aby zadać pytanie na ich facebooku bo tam obsługują go osoby zapoznane z tematyką API.

Tutaj tylko podpowiem - pisz tam gdzie Ci każą i wszędzie indziej ;)

 

Przekierują Cię kilka razy, będą próbowali zbyć, itp. ale jak będziesz grzeczny i uparty to najzwyczajniej po kilku odpowiedziach - osobie która trafi na Twojego ticekta - nie będzie się chciało już więcej do Ciebie pisać.

 

I wtedy uzyskasz magiczną odpowiedź - "sprawę przekazuję do osoby odpowiedzialnej z działu X" i tak do skutku, aż w końcu trafisz na właściwą osobę. A przynajmniej jest szansa, że na bardziej kumatą niż poprzednia, bo kierunek przekazywania ticektów jest w górę, czyli od pierwszaków do starszaków ;)

Link to postu

Środowisko testowe. Dwa miesiące musieliśmy czekać aby poprawić kilka błędów związanych z formularzami, bo na środowisku testowym nie można było wypełnić formularzy :). Więc niby jest... ale ciągle coś w nim nie działa. Pomijam już, że w niektórych kwestiach różni się od środowiska produkcyjnego - niektóre poprawki są opóźnione, niektóre są wcześniej a niektóre funkcje są w ogóle niedostępne.

Link to postu

Mam problem z parametrami specyficznymi w kategorii o id 486 - Komputery > Komputery stacjonarne. Konkretnie parametr Pojemność dysku (GB) - nie ma możliwości wpisania tam wartości 0 (w parametrze Pamięć RAM (MB) wartość 0 wpisuje się bez problemu). Z poziomu aukcji można zmienić tą wartość na 0.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...