Skocz do zawartości

Zmiany oczekujące - wymagane parametry specyficzne

Polecane posty

Było dobrze, aż do wczorajszej awarii na allegro.

 

Obecnie dla 6 aukcji nie mogę wysłać żadnych zmian ilości bo Sello krzyczy:

 

Nieprawidłowa wartość parametru: Typ

Nieprawidłowa wartość parametru: Zawartość kompletu

 

Jak to ugryźć ?

 

Na stronie allegro nie mam komunikatu, że coś wymaga ustawienia parametrów obowiązkowych, więc nie mam możliwości ich ustawienia lub nie wiem gdzie to znaleźć.

 

Pomożecie ?

Link to postu

Ja bym spróbował wystawić aukcję od nowa i porównać parametry w nowej aukcji z tą już trwającą aukcją.

 

Potem można spróbować zmienić ilość w aukcji z poziomu Allegro i tam też wyświetli się lista aktualnych parametrów i znów ją porównać z trwającą aukcją.

 

Będzie wiadomo czy faktycznie zmieniły się te parametry i czy są wymagane.

Link to postu

Ja bym spróbował wystawić aukcję od nowa i porównać parametry w nowej aukcji z tą już trwającą aukcją.

Tak, te parametry o których wspominałem są już wymagane, przećwiczyłem to już wcześniej

 

Potem można spróbować zmienić ilość w aukcji z poziomu Allegro i tam też wyświetli się lista aktualnych parametrów i znów ją porównać z trwającą aukcją.

 

Zmiana ilości bezpośrednio na stronie allegro przechodzi bez problemów.

Link to postu

Sello wysyła tylko to co jest zmieniane, możecie to sprawdzić włączając logowanie. Problemem natomiast jest fakt, że przy każdej zmianie aukcji trwającej aukcja ta przechodzi w Allegro przez weryfikację taką jak przy wystawianiu aukcji (najwyraźniej). Jako, że Sello nie uzupełnia wymaganych parametrów a nie ma ich też w serwisie to aukcja taka nie przechodzi walidacji. Niestety na sandboxie tego nie możemy przećwiczyć, ale czy po zmianie przez serwis www jakiejś aukcji, nadal z Sello nie da się zmienić na niej stanu?

Link to postu

ale czy po zmianie przez serwis www jakiejś aukcji, nadal z Sello nie da się zmienić na niej stanu?

 

Co rozumiesz poprzez zmianę przez serwis www.

 

Jeżeli chodzi o ręczną zmianę ilości to przez serwis idzie to zrobić bez problemu, natomiast po kolejnych synchronizacjach w Sello błąd powraca tj:

 

5aa37fa2d23bb_wysyanie_zmian.png.450d3a113c23c821b2426069c4a187e3.png

 

Edit:

 

z 6 aukcji zrobiło się już 18  :( a jak powyżej widać 10 maja jeszcze wszystko działało.

Link to postu

No to jest mały problem napisałem do allegro, chcąc jakoś uzupełnić te parametry z poziomu serwisu i dupa blada.

 

W ofertach wystawionych w opcji: do wyczerpania przedmiotów nie można uzupełnić parametrów. W przypadku tych ofert działa osobny mechanizm. Transakcje wystawione przed wprowadzeniem obowiązkowości parametrów wznawiają się bez parametrów obowiązkowych do momentu wyprzedania wszystkich sztuk z danej oferty.

 

Tym sposobem utraciłem możliwość korygowania ilości na aukcji.  :(

Link to postu

Alwin, czy mógłbyś mi bardziej wytłumaczyć to co się dzieje, bo chyba nie za bardzo rozumiem.

 

Czy jest u Ciebie sytuacja, że wystawiłeś przedmioty bez parametrów specyficznych, które wtedy nie były wymagane, a teraz już są i przez to nie chce się aktualizować stan przez WebApi ?

 

To ja się wtrącę: tak się dzieje, już o tym pisałem niegdyś... Ale wówczas udało mi się przez www zmienić parametry i dalej sello już zmieniało ilości. Teraz nie mam takiej sytuacji więc nie zweryfikuję jak to jest obecnie.

 

PS o! forum się dostosowało do naszego czasu :)

Link to postu

Czy jest u Ciebie sytuacja, że wystawiłeś przedmioty bez parametrów specyficznych, które wtedy nie były wymagane, a teraz już są i przez to nie chce się aktualizować stan przez WebApi ?

 

Dokładnie tak.

 

Ale wówczas udało mi się przez www zmienić parametry i dalej sello już zmieniało ilości.

 

O zmianie parametrów doskonale wiedziałem, ponieważ allegro o nich informowało, i zgodnie z instrukcją uzupełniałem je poprzez serwis.

Teraz niestety nie mam takiej możliwości, a co gorze pamiętam, że parametr "Typ" właśnie uzupełniałem poprzez serwis.

 

Tak czy inaczej jakieś zmiany musiały zajść na API, bo przed 11 maja wszystko działało...... póki co napisałem do pomocy webAPI Allegro, zobaczymy czy coś i co odpiszą ;)

 

Edit no i jest odpowiedź której się spodziewałem, oczywiście nie na temat:

Po konsultacji - opisana sytuacja może wskazywać, iż w Pana sofcie nie pobrano zaktualizowanego drzewa kategorii i parametrów. Zachęcam więc do aktualizacji.

 

Jeżeli to nie naprawi problemu - proszę o przesłanie paczek XML wysyłanych do i z serwera. Jeśli nie jest Pan w stanie sam pozyskać tych paczek XML to proszę się skontaktować z autorem programu, z którego Pan korzysta opisując co się dzieje.

 

Tak, więc Bartek proszę o uruchomienie własnych kontaktów, wtyczek aby jakoś problem rozwiązać czy też ominąć  ;D

Link to postu

A po co drzewo kategorii przy zmianie jednego parametru?

 

Sello przy modyfikacji wysyła tylko to:

<webapi:DoChangeItemFieldsRequest>
<webapi:sessionId>***********************</webapi:sessionId>
<webapi:itemId>123123123</webapi:itemId>
<webapi:fieldsToModify>
	<webapi:item>
		<webapi:fid>5</webapi:fid>
			<webapi:fvalueInt>50</webapi:fvalueInt>
		</webapi:item>
</webapi:fieldsToModify>
<webapi:fieldsToRemove/>
</webapi:DoChangeItemFieldsRequest>

 

Problem jest po stronie Allegro, bo te modyfikacje w mojej ocenie są po prostu źle zrobione. Chcąc zmienić jeden parametr, trzeba modyfikować też jakiś inny. Niestety dopóki Sello nie będzie obsługiwać zmian atrybutów specyficznych to ze strony Sello nic więcej zrobić się nie da.

Link to postu

W Moje Allegro > moja sprzedaż > uzupełnij oferty można uzupełnić brakujące parametry. Czy macie tam te aukcje "zablokowane" do edycji stanów?

 

 

Nie wiem, czy to pytanie ogólne czy konkretnie do kogoś... W każdym bądź razie u mnie tam jest pusto. Nie ma nic do poprawek.

Link to postu

Ja mam problem, więc odpowiadam:

W Moje Allegro > moja sprzedaż > uzupełnij oferty można uzupełnić brakujące parametry. Czy macie tam te aukcje "zablokowane" do edycji stanów?

 

Po naciśnięciu na uzupełnij oferty mam komunikat:

"Nie masz ofert w kategoriach, w których są do uzupełnienia parametry obowiązkowe."

 

A na aukcjach, które się nie dają zaktualizować są wypełnione te wymagane atrybuty? Widać je na stronie przedmiotu?

 

Na aukcjach tych atrybutów nie ma i nie widać ich na stronie przedmiotu, mogę zmienić stan poprzez serwis.

Link to postu

A możesz podesłać (na priv lub maila) link do takiej aukcji?

Poszło na PM

 

Bartek, napisz jakie są perspektywy... czy można liczyć na jakiegoś hotfixa?, a może Allegro zamierza coś z tym zrobić ?

Obecnie wróciłem do ery kamienia łupanego i wszystkie newralgiczne aukcje zmieniam ręcznie.

 

 

PS. Aukcje do wyczerpania wystawione bez parametrów (obecnie) obowiązkowych, będą trwały, aż towar zostanie wysprzedany. - sprawdzone i tak jest

Link to postu

Teoretycznie jest możliwość pewnej poprawki po naszej stronie - API udostępnia dwie metody do zmiany stanów na aukcji. Korzystamy obecnie z bardziej uniwersalnej - która najwyraźniej robi pełną walidację aukcji. Ta druga podobno tego nie robi. Możemy spróbować dodać ją do poprawki 1.20.1, która pojawi się w związku z niepoprawnymi cenami w transakcjach po zmianie ceny.

 

Inna możliwość jest taka, żeby dopytać Allegro, dlaczego we wspomnianej wyżej zakładce nie widać aukcji, na których brakuje wymaganych atrybutów. Czy są jakieś dodatkowe warunki jakie aukcja musi spełniać czy to po prostu błąd.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...