Skocz do zawartości

Allegro.de - nowe wyzwanie dla Sello Team

Polecane posty

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kiedy dostałem zaproszenie od Allegro (rozmowa telefoniczna) zapytałem o sprawę tłumaczenia opisów aukcji, w odpowiedzi usłyszałem że tłumacz elektroniczny ma przetwarzać istniejące na Allegro Pl aukcje. Na pytanie czy potencjalne zwroty prowizji będą działać taj jak w chwili obecnej w Polsce czyli bez odpowiedzi w kwestiach, kiedy kupujący skłamie i/lub zaprzeczy faktom, stronniczo, finalnie bez zwrotu i możliwości jakichkolwiek form egzekwowania sprawy od strony sprzedającego ... Pani zmierzając do zakończenia rozmowy stwierdziła, że nie wie jak to działa, nie ma kontaktu z osobami odpowiedzialnymi, że zajmuje się tylko projektem Allegro De. :-))))) Zapytałem czy będzie możliwy kontakt telefoniczny w sprawach inny niż formularz kontaktowy na modłę Allegro Pl, Pani nie wiedziała ...

 

Link to postu

Zapytałem czy będzie możliwy kontakt telefoniczny w sprawach inny niż formularz kontaktowy na modłę Allegro Pl, Pani nie wiedziała ...

 

 

 

Wydaje mi się, że znacznie większy potencjał ma ebay.de

W tym roku Allegro poddało się w Rosji z molotokiem (młotkiem) i chyba na Ukrainie też im nie idzie, albo już skończyli. Generalnie ja bym optował z ebayem.de, gdzie podobno prowizja od Polaków jest obecnie 0%. Tłumaczenie treści aukcji z automatu? Aliexpress chyba to ma dla Polski, nie specjalnie to wygląda.

 

Link to postu

Tłumaczenie z automatu to dobre dla murzynów, ale na pewno nie dla Niemców.

Jaki w tym taki Niemiec będzie miał interes ?

 

Kupić produkt w serwisie z ledwo dającym się czytać opisem, za drożej i do tego od Polaka ?

 

To trochę tak jakby Polakom kazać kupować od Rumunów z Rumunii, płacąc z góry, wysyłka z Rumunii, a do kupienia wódka Wyborowa z Polmosu za 30zł małpka  ;D

 

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

News z dzisiaj.

 

Szanowni Państwo,

 

od dziś zaczynamy wygaszać serwis Allegro.de. Decyzja ta jest konsekwencją przyjęcia przez nas strategii skupionej na dalszym dynamicznym rozwoju Allegro.pl. Serwis Allegro.pl przechodzi obecnie bardzo duże zmiany, na których musimy się skoncentrować, by zwiekszać satysfakcję Kupujacych.

Link to postu

News z dzisiaj.

 

Szanowni Państwo,

 

od dziś zaczynamy wygaszać serwis Allegro.de. Decyzja ta jest konsekwencją przyjęcia przez nas strategii skupionej na dalszym dynamicznym rozwoju Allegro.pl. Serwis Allegro.pl przechodzi obecnie bardzo duże zmiany, na których musimy się skoncentrować, by zwiekszać satysfakcję Kupujacych.

 

 

 

Rozwalili mnie dzisiaj tą informacją. Ale na bank, sami opiekunowie z allegro.de nic nie wiedzieli. W środę jeszcze pan Noetzel i pani Beata gnębili mnie o obniżenie kosztów transportu. A tu dziś taka niespodzianka xD

 

 

A swoją drogą to trochę bałem się, że im może się udać. Chcieli koniecznie wygrać ceną. A tzn, że sprzedaż byłaby tak samo opłacalna jak i u nas.

 

Po pierwszych moich dniach na ebay stwierdzam, że Niemcy się szanują z cenami. Nie ma takiego żyłowania jak u nas. A co zabawne, kilka razy znalazłem oferty znacznie tańsze, dużo tańsze. Zgadnijcie kto sprzedawał? Polacy :P

 

Sami podcinamy gałąź na której siedzimy.

Link to postu

A co zabawne, kilka razy znalazłem oferty znacznie tańsze, dużo tańsze. Zgadnijcie kto sprzedawał? Polacy :P

 

Sami podcinamy gałąź na której siedzimy.

 

Niekoniecznie.

Otóż koszty utrzymania w Niemczech są o wiele większe niż w Polsce.

Z tego względu jeżeli pakowaczom, magazynierom, infolinii, obsłudze Sello musisz zapłacić odpowiednio więcej, to nie możesz sprzedawać tego samego towaru z zarobkiem 2 zł, tylko 2 Euro :)

 

Biorąc pod uwagę, że mają aż o 4 p% niższy VAT, to oznacza, że marża jest jeszcze większa niż się wydaje.

 

Inną sprawą jest jednak to, że niemiecki rynek jest bardziej rozwinięty, z dłuższą o jakieś 50 lat historią wolnego handlu, umieją liczyć w przeciwieństwie do naszych milenialsów i 500+, i wiedzą już na początku, że marże głodowe skończą się klapą.

U nas wielu wie to dopiero gdy nie ma z czego zapłacić pełnego ZUS po 2 latach od otwarcia "firmy".

Link to postu

News z dzisiaj.

 

Szanowni Państwo,

 

od dziś zaczynamy wygaszać serwis Allegro.de. Decyzja ta jest konsekwencją przyjęcia przez nas strategii skupionej na dalszym dynamicznym rozwoju Allegro.pl. Serwis Allegro.pl przechodzi obecnie bardzo duże zmiany, na których musimy się skoncentrować, by zwiekszać satysfakcję Kupujacych.

 

 

 

No nieźle przeczuwałem, że to jakiś dziwoląg, ale tak szybko się zmywają?

Przypomnę co napisałem jakiś czas temu:

 

 

To jakaś ściema z tym Allegro w Niemczech. Pewnie chcą grać na nosie Amazonowi i Ebayowi, żeby ich tamci ich za parę lat kupili, albo Alibabie będą się reklamować "Allegro sprzedaje w Niemczech - polskie Allegro będzie dla Was idealną trampoliną do Europy Zachodniej - kupcie nas". To dla mnie nie jest obecnie poważna platforma do sprzedaży na Niemcy. Nie wierzę w to. Raczej wytłumaczenia typu sell fiction tak jak podałem wyżej są dla mnie bardziej prawdopodobne.

 

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9693.msg65525#msg65525

 

 

 

Ile ta platforma istniała?

Rok?

 

 

Bartek nawet nie zdążył dopisać obsługi allegro.de do listy sugestii a Ci już zmieniają plany...

Link to postu

Przypomnę nagłówki protali na ten temat - wg kolejności z google:

 

"Ruszyło Allegro.de. Polski gigant e-handlu chce podbić Niemcy"

"Allegro startuje w Niemczech. Aukcje mogą prowadzić tylko Polacy"

"To nie Amazon do Polski, ale... Allegro wchodzi do Niemiec"

"Allegro podbija niemiecki rynek, Amazon poważnie zainteresował się polskim. Szykują się poważne zmiany dla sprzedawców internetowych?"

 

 

A wśród nich treści:

 

"Konkurencja dla eBay i Amazona?"

"Allegro.de ruszyło 1 czerwca (2016 - przyp. Hotkey)"

"Właścicielem Allegro jest południowoafrykański koncern medialny Naspers, który w Polsce koncentruje swoją obecność wokół e-commerce. W jego posiadaniu znajduje się oprócz Allegro jeszcze OLX czy PayU – polski operator płatności internetowych."

 

Allegro.de ruszyło ok 1.06.2016.

 

 

Moim zdaniem faktycznie - genialna reklama przy okazji sprzedaży całego serwisu Allegro.

Zatem:

No nieźle, ale Naspers przy okazji sprzedaży polskiego serwisu wykołował nowego inwestora Ha! Ha! Moi kumple w pracy płakali ze śmiechu:

 

 

dziadki5.jpg

 

 

"...Przyszli nowi właściciele, złapali się za głowę i mówią, ...ale nas zrobili, nie no nie traćmy więcej kasy, nazwijmy to "projektem" i zamykamy..."

 

dziadki6.jpg

 

A tutaj poprzedni właściciel (szef Naspersa): "...Polski Fundusz myślał, że pohandluje w Niemczech...":

 

 

 

...Półtora miliona ofert ;D ;D ;D    ....

...Zwiększamy liczbę kategorii ... ;D ;D ;D

...Zapraszamy tylko najlepsze sklepy ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

...3.25 mld USD ;D ;D ;D ;D

 

 

smiley-laughing-and-pointing%255B1%255D.png

 

 

 

...Bardzo dziękujemy Ci za udział w projekcie Allegro.de. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się... Doświadczenia te pozwolą w przyszłości sprawnie uruchamiać podobne projekty...

 

 

Satyra jest, zatem portal jeszcze żyje. A ja jeszcze na nim zarabiam. Na razie zarabiam.

Link to postu

Nie ma się co oszukiwać, że jak ktoś to ładnie napisał - kończy się pewna epoka ;)

 

Jeśli małe firmy zostaną zaraz wygryzione z Allegro przez samo Allegro, a sklepy internetowe nie każdy otworzy lub nie każdemu zaskoczą, to będziemy mieć całą masę likwidacji małych firm handlowych. Trzeba się wtedy będzie przerzucić na usługi lub ustawiać w kolejce do pośredniaka...

 

Zresztą na zachodzie małe firmy handlowe też nie mają żadnych szans z największymi światowymi graczami. Aż dziw bierze, że przez tyle lat udawało nam się to w Polsce ;)

Link to postu

Nie ma się co oszukiwać, że jak ktoś to ładnie napisał - kończy się pewna epoka ;)

 

Jeśli małe firmy zostaną zaraz wygryzione z Allegro przez samo Allegro, a sklepy internetowe nie każdy otworzy lub nie każdemu zaskoczą, to będziemy mieć całą masę likwidacji małych firm handlowych. Trzeba się wtedy będzie przerzucić na usługi lub ustawiać w kolejce do pośredniaka...

 

Zresztą na zachodzie małe firmy handlowe też nie mają żadnych szans z największymi światowymi graczami. Aż dziw bierze, że przez tyle lat udawało nam się to w Polsce ;)

 

Aż nie chce mi się wierzyć, że mali tak po prostu upadną.

 

Ale sam tak uważam :P

 

Handlować będą mogli tylko ci, którzy sami coś produkują lub importują.

I mają wyłączność.

 

W pozostałych przypadkach, wszyscy importerzy, dystrybutorzy i hurtownicy już sami handlują oferując w detalu ceny "hurtowe".

 

Z tego względu ci, którzy chcą rozpocząć import, są skazani na niszowe produkty, bo te mainstreamowe już są importowane.

 

Poza tym mały nic nie zaimportuje, bo to wymaga środków, ludzi i miejsca.

No i jest ryzyko, że się zamrozi pieniądze w czymś, co się wcale nie sprzeda.

Tak więc za import będą mogli się wziąć co najmniej średni, ze wskazaniem na dużych.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...