Skocz do zawartości

Konto(a) bankowe w aukcjach trwających

Polecane posty

Kod SQL:

 

select au_Title as aukcja, au_Number as numer from au_Allegro
join au__Auction on aal_AuctionId = au_Id
where aal_BankAccount1 like '%1234%' or aal_BankAccount2 like '%1234%'
and au_State < 4

 

zamiast 1234 trzeba wpisać fragment starego numeru (w dwóch miejscach), zwracająć uwagę na ewentualne spacje.

Link to postu

Kod SQL:

 

select au_Title as aukcja, au_Number as numer from au_Allegro
join au__Auction on aal_AuctionId = au_Id
where aal_BankAccount1 like '%1234%' or aal_BankAccount2 like '%1234%'
and au_State < 4

 

zamiast 1234 trzeba wpisać fragment starego numeru (w dwóch miejscach), zwracająć uwagę na ewentualne spacje.

 

Dziękuję. Ale chyba to zapytanie pokazuje co jest w zakładce trwające w Sello? Przynajmniej na to wskazują moje wyniki. Stare konto dalej tam widnieje nawet po pobraniu pełnych danych o aukcjach z allegro. Mnie chodziło o sprawdzenie, czy w którejś aukcji na allegro nie zostało stare konto (zostały tam wprowadzone zmiany przez api). Chyba, że coś przeoczyłem przy tym sprawdzaniu?

 

PS Sello na razie nie pozwala na zmianę kont (dodanie/usuwanie) przez api?

Link to postu

Ale chyba to zapytanie pokazuje co jest w zakładce trwające w Sello?

 

Dokładniej zapytanie pokazuje wszystkie aukcje z wyjątkiem zakończonych.

 

au_state

 

0 - przygotowana, niegotowa do wystawienia

1 - przygotowana, gotowa do wystawienia

2 - oczekująca na wystawienie w serwisie

3 - trwająca

4 - zakończona

 

więc jak chcesz wszystkie aukcje to wywal z where "and au_State < 4" albo zmodyfikuj na "and au_State =< 4"

 

Co do dalszej części pytania, jeżeli pobierałeś pełne informacje i to z odznaczeniem "tylko dla niekompletnych aukcji" to nie mam pomysłu.

Link to postu

Dziękuję za próbę pomocy, ale chyba na dzień dzisiejszy nic z tego nie wyjdzie.

 

Jeśli aukcje trwające w Sello aktualizowały by nr-y kont bankowych na podstawie danych z allegro to było by prosto, ale tak, to zapytanie sql pokazuje wyniki na podstawie nieaktualnych danych (mam konta inne na allegro niż niedawno były, a w Sello są stare). Więc weryfikacja pewnie musi polegać na ręcznym przejrzeniu aukcji na allegro... :(

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Ta technika jest fantastyczna, no może poza tym, że jest parę tysięcy ofert do poprawy ręcznie.

 

No ale lepsze to niż, ciągłe informowanie Klienta, żeby wysłał pieniądze na nowe konto bankowe, bo stare już nie działa.

 

 

Super!

 

Kwerenda wyrzuca numery ofert, wklejasz je do formuły w Excellu, która robi z nich gotowe linki do kliknięcia i wywalasz nieaktualny numer konta w banku.

Link to postu

Aha, nie wystarczy z Allegro usunąć starego konta, zostawiając puste pole numeru bankowego na Allegro, bo Sello takiego pustego pola z jakiegoś powodu nie zapisuje do bazy (albo Allegro nie podstawia takiej zmiany do API).

 

 

Trzeba wpisać w Allegro nowy numer konta bankowego, wówczas Sello nadpisze go w bazie i po problemie.

 

 

A no i chyba w tej kwerendzie był błąd (brak nawiasów), bo mi lepiej działa tak:

 

select au_Title as aukcja, au_Number as numer, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2 from au_Allegro
join au__Auction on aal_AuctionId = au_Id
where (aal_BankAccount1 like '%%' or aal_BankAccount2 like '%%')
and au_State < 4

 

 

Zobacz sobie, faktycznie na pierwotnej kwerendzie się bałagan robił.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...