Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

-rozdzielczość kwadratowa 2560x2560 - swoją drogą dziwna proporcja w dobie 4K ale Allegro wie lepiej

Pytanie czy ta rozdzielczość jest wymagana czy tylko jest to maksymalny wymiar.

 

Jak dobrze zrozumiałem, to maksymalny wymiar. Mam trochę zdjęć z białym tłem, ale zazwyczaj mają nie więcej jak 800x800 więc tych nie będę nawet ruszał.

 

[EDIT]

 

Jest jeden POZYTYWNY aspekt zmian. Od tygodnia przestałem kupować na allegro! Właśnie jestem w trakcie zmiany napędu w moim rowerze i wszystkie zakupy (za ponad 1200 zł) zrobiłem w sklepach internetowych które też są na allegro. Przezwyciężyłem moje genetyczne lenistwo i się opłaca. Zaoszczędziłem kilka stówek które oczywiście pójdą na dalsze zakupy :D

Link to postu

Z tego co pisali na profilu pomocy Allegro to 2560x2560:

-będzie wpływać na trafność,

-zdjęcia mniejsze będą automatycznie powiększane do tej rozdzielczości.

 

Głupota się powiększa. To normalne, jeden wzorzec często jest naśladowany i następuje zwielokrotnienie.

Teraz dla dobra klientów ci dostaną piksele zamiast obrazka.

Oczywiście to nie przeszkadza, że miniaturki w większości są prostokątne, a nowe obrazki kwadratowe.

Dla dobra klientów dostaną skórczone boki,aby mogli kupować o 12% więcej.

Link to postu

Jak będzie wyglądała sprawa sprzedaży towarów gdzie wybieramy kolor?

 

Z tego co teraz widzę nawet SMA używają zdjęc na których sa pokazane kolory produktów.

Teraz klient będzie musiał w tym całym bałaganie wyszukać właściwego koloru?

Nie bardzo rozumiem jak będzie działało to łaczenie wariantów aukcji z kolorami?

 

Teraz w sello będę musiał wystawić 10 aukcji z kolorami a później w allegro je połaczyc w jedną? Tak to rozumiem.

Link to postu

Z tego co pisali na profilu pomocy Allegro to 2560x2560:

-będzie wpływać na trafność,

-zdjęcia mniejsze będą automatycznie powiększane do tej rozdzielczości.

 

Co to za pomysł ??, jak zdjęcia mogą być powiększane do maksymalnej rozdzielczosci, przecież przy np. takim resamplingu 400x300 -> 2560x2560 wszystko będzie rozmazane, o złych proporcjach nie wspominam.

 

Ta osoba która to pisała to chyba nie ma pojęcia o czym tak naprawdę pisze.  

 

poza tym gdzie tu logika ? Rozdzielczość będzie wpływała na trafność, a z drugiej strony będą automatycznie powiększane do tej rozdzielczości  ???

Link to postu

Z tego co pisali na profilu pomocy Allegro to 2560x2560:

-będzie wpływać na trafność,

-zdjęcia mniejsze będą automatycznie powiększane do tej rozdzielczości.

 

Co to za pomysł ??, jak zdjęcia mogą być powiększane do maksymalnej rozdzielczosci, przecież przy np. takim resamplingu 400x300 -> 2560x2560 wszystko będzie rozmazane, o złych proporcjach nie wspominam.

 

Ta osoba która to pisała to chyba nie ma pojęcia o czym tak naprawdę pisze.  

 

poza tym gdzie tu logika ? Rozdzielczość będzie wpływała na trafność, a z drugiej strony będą automatycznie powiększane do tej rozdzielczości  ???

 

Nie chce mi się szukać tego w komentarzach ale ktoś zadał pytanie, a co będzie jak miniaturka będzie mniejsza niż 2560x2560, to Allegro odpowiedziało, że "obrazek zostanie automatycznie powiększony i oczywiście będzie brzydko wyglądać bo będzie widać piksele" ::)

 

Zgadzam się - Allegro Pomoc odpisuje takie głupoty, że nawet już mi się nie chce czytać tych setek komentarzy i debilnych odpowiedzi Allegro ;)

Link to postu

Mnie zastanawia dlaczego taka rozdzielczość. Chyba nie dla zakupów mobilnych... Większość monitorów także nie pracuje w takich zakresach. Zresztą kwadratowych to dawno nie widziałem... Chyba, że w Allegro takie mają!

U nich wszystko możliwe :)

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to trzymanie smartfona/tableta pionowo. Wtedy kwadratowe zdjęcie będzie lepsze bo będzie na pełną szerokość ekranu. Na smartfonie pewnie większość ludzi przegląda strony pionowo i może stąd to wzięli. Ale na tablecie to już różnie. A na komputerze to zawsze sobie użytkownik poradzi więc może właśnie dlatego poszli w kierunku smartfonów? Nie wiem. Zgaduję.

 

Równie dobrze może to być ich kaprys ;) Ale nawet na to będą mieli jakieś badania ;)

Link to postu

 

 

Zgadzam się - Allegro Pomoc odpisuje takie głupoty, że nawet już mi się nie chce czytać tych setek komentarzy i debilnych odpowiedzi Allegro ;)

 

 

Kiedyś zadzwonili do mnie z UPC namówić mnie na dekoder Horizon.

I jako argument Pani powiedziała "Internet będzie miał większą przepustowość".

 

Zapytałem, to jak szybki będzie wtedy internet ?

 

"Szybkość będzie ta sama, ale przepustowość większa"  ??? ??? ???

;D ;D ;D ;D

Link to postu

"Szybkość będzie ta sama, ale przepustowość większa"  ??? ??? ???

;D ;D ;D ;D

No jak to, przecież to proste. Jeśli tej pory ściągałeś 3 filmy o "wadze" Y z prędkością X w ciągu 1h, a teraz z tą samą prędkością ściągniesz 6 filmów o wadze Y w 1h z prędkością X. I oto prędkość ta sama a przepustowość większa :)

Link to postu

Dla mnie w tej chwili to szkoda czasu, żeby się rozwodzić, co poeta / Allegro chciało powiedzieć. Polecam taki fragment: "Lecz choćby przyszło tysiąc atletów, I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się wytężał, To nie udźwigną, taki to ciężar." I nie chodzi tu o to, że jest jakiś problem, który trzeba rozwiązać, on już został rozwiązany. Jeżeli żadna zewnętrzna siła ich nie zmusi do zmiany, tego co sobie postanowili, to tego nie zmienią. Zauważcie, media milczą, w sezonie ogórkowym są znacznie ważniejsze sprawy.

Link to postu

"Szybkość będzie ta sama, ale przepustowość większa"  ??? ??? ???

;D ;D ;D ;D

No jak to, przecież to proste. Jeśli tej pory ściągałeś 3 filmy o "wadze" Y z prędkością X w ciągu 1h, a teraz z tą samą prędkością ściągniesz 6 filmów o wadze Y w 1h z prędkością X. I oto prędkość ta sama a przepustowość większa :)

 

Tak, ale to by było prawdziwe gdybym miał np. 2 łącza po 120Mb, ale ja dalej mam jedno 120Mb, tyle, że z większą przepustowością ;D ;D ;D

Link to postu

"Szybkość będzie ta sama, ale przepustowość większa"  ??? ??? ???

;D ;D ;D ;D

No jak to, przecież to proste. Jeśli tej pory ściągałeś 3 filmy o "wadze" Y z prędkością X w ciągu 1h, a teraz z tą samą prędkością ściągniesz 6 filmów o wadze Y w 1h z prędkością X. I oto prędkość ta sama a przepustowość większa :)

 

Tak, ale to by było prawdziwe gdybym miał np. 2 łącza po 120Mb, ale ja dalej mam jedno 120Mb, tyle, że z większą przepustowością  ;D  ;D  ;D

 

Wiem oczywiście. Napisałem Ci tylko jak mogła rozumować Pani z UPC :):):)

Link to postu

Pytanie:

Drogi dyrektorze przedstawiony przykład butów w rożnym kolorze, każdy kolor na innej aukcji to prosta sprawa. Ale jak ma się sprzedaż i zrobienie miniaturek do drobnicy z artykułów drogeryjnych. Gdzie są asortymenty dostarczane od dostawcy w miksie kolorystycznym za każdym razem innym miksie. Konkretne przykłady : szczoteczka do rąk, szpilki do włosów, pilniczki do paznokci, gumki do włosów, gąbki do mycia ciała, wałki do włosów, kosmetyczki foliowe z obszyciem kolorowym, klipsy do włosów, lustereczka do torebki i wiele innych. Drugie pytanie to jak klient bez opisu na zdjęciu ma zauważyć końcówki szpilek metalowych w szczotkach do włosów ?. do tej pory zamieszczałem zarówno w opisie aukcji jak i na zdjęciu że jest to igła zakończona kulką metalowa, kulka PCV, bez kulki. Proszę o odpowiedz czy mamy zaprzestać sprzedaży takich artykułów bo nie widzę możliwości wystawienia ich każdej w osobnej aukcji ponieważ nie mam żadnej gwarancji że przy następnej dostawie kolorystyka zostanie zachowana.

 

 

 

Allegro:

Zbigniewie, nowe zasady dotyczą wyłącznie miniaturek. Na zdjęciach w opisie oferty nadal możesz umieszczać takie informacje.

 

 

Rence opadywują.

 

::)

 

 

To jest dobre:

 

Dziękuję za poradę , jeżeli można to proszę podpowiedzieć również MINIMALNIE ile pixeli szerokości od brzegu zdjęcia musi mieć taka biała ramka ? Czy 30pix ( około 10 % zdjęci a) wystarczy tak jak teraz ?

Zdjęcie użytkownika Jan Kowalski.

 

Allegro:

 

Janie, nie podamy Ci konkretnej wartości. Tło powinno być białe. Nie będziemy przychylnie patrzeć na próby obchodzenia tego zalecenia, ale nie będziemy też laserowo mierzyć powierzchni białego.

 

 

Czyli subiektywna ocena przez Allegro czy jest białe czy nie jest.

Każdemu będzie można odebrać SA i wywalić jego aukcje, bo Laser Allegro pokazał o 1 pixel za mało białego  ;D ;D

Link to postu

 

 

Allegro:

Zbigniewie, nowe zasady dotyczą wyłącznie miniaturek. Na zdjęciach w opisie oferty nadal możesz umieszczać takie informacje.

 

 

Rence opadywują.

 

::)

 

Tak się kończy tzw. ko(a)łczing pracowników z unijne pieniądze. Byłem na czymś takim 7 lat, wyszedłem w połowie tego "szkolenia".

Link to postu

Prawdziwe:

 

Bla bla bla A świstak siedzi i zawija je w te sreberka... Prawda jest taka, że sprzedawcy spoza strefy marek i samego allegro mają być jedną białą plamą, nie do rozróżnienia dla kupującego. Kupujący ma czuć, że kupując w strefie marek i na allegro kupuje u sprawdzonego, wiarygodnego sprzedawcy. Reszta ma spadać na drzewo, płacić za wystawienie, prowizje jak jakimś cudem coś sprzeda i wciskane wszędzie adwords. Po co ta ściema? Przez lata podkreślaliście, że jesteście tylko tablicą ogłoszeń na której mogą się reklamować (czyli sprzedawać) inni. Dziś na plecach tych sprzedawców tworzycie swój e-sklep w którym z każdej strony są wyróżniane wasze aukcje. Z 50stron aukcji pół roku temu, dziś jest dwa razy tyle. Przejmujecie po kolei wszystkie działy i kategorie. Pamiętam jak ten sam mądrala pół roku temu przekonywał, że to tylko UZUPEŁNIANIE ofert obecnych na allegro innych sprzedawców. Dziś co mamy? Każdy przedmiot wystawiony na koncie allegro ma najniższą dostępną cenę (a proszę zwrócić uwagę, że nie sami sobie nie płacą prowizji i wyróżnienia) plus oczywiście najtańsza przesyłka lub przesyłka gratis. Podejrzewam, że opór sprzedawców na nowe zmiany byłby o wiele mniejszy gdyby na miniaturce można było chociażby umieścić własne logo - markę nad którą wielu sprzedawców pracuje od lat. Tak się oczywiście nie stanie, bo przecież zmiany mają mieć na celu wzrost sprzedaży nie u zwykłych sprzedawców tylko na koncie allegro i w strefie marek. To takie proste, że aż oczywiste.

 

 

 

Oraz drugi w tym wątku:

 

Nic z naszego pisania nie będzie, poza odpowiedzią: "przekażemy Twoją sugestię" Na tym się skończy, a allegro, co postanowiło, to zrobi. Gdzie w grę wchodzą pieniądze, tam nie ma sentymentów. Sklep allegro będzie się rozrastał, choć z taka obsługą klienta, jaką czytamy w komentarzach, konto powinno być zamknięte. Prędzej nasze pozamykają, bo jak chce się kogoś uderzyć, to kij zawsze się znajdzie. Zobaczycie, jak z miesiąca na miesiąc sklep allegro będzie przejmował sprzedaż innych sprzedawców, wprowadzając coraz więcej produktów do swojej oferty. Jak się sprzedający wykruszą, podniesie ceny i będzie sam rządził. Przyjdzie jeszcze czas, że i komentarze negatywne ze sklepu allegro znikną, jak będzie ich coraz więcej. Po "dobrej zmianie" wyświetlania popularności ofert i "wybielania" miniaturek przyjdzie jeszcze czas, że będą one zakazane, jak drożdżówki dla gimnazjalisty. Kolejne "dobre zmiany" również niebawem będą wdrażane. I nie pomogą ani krzyki, ani żadne prośby i błagania. Ludzie zanim tego nie zrozumieją, spędzą przed monitorami w tym miejscu jeszcze wiele czasu pisząc i jeszcze wierząc, że będą wysłuchani... Naprawdę szkoda czasu....

 

 

I prawdziwa odpowiedź Allegro:

 

 

 

 

Koniec odpowiedzi ;D

 

 

Widać, że są ludzie, którzy dobrze gadają i w zasadzie dobrze nas reprezentują.

 

Tutaj kolejny:

 

Niestety ale piszą Państwo bzdury. Białe zdjęcia to mogą sobie Państwo robić w sklepie. Allegro jest platformą sprzedażową gdzie różne firmy ze sobą konkurują, budują strategie marketingowe, budują wizerunek swojej firmy. Dzięki logo na zdjęciu kupujący może wybrać preferowaną przez siebie firmę lub taką którą już zna. W momencie gdy wszystki miniaturki będą takie same to kupujący będzie kupował produkt losowo. Przez ujednolicenie miniaturek próbują Państwo uniemożliwość firmą działania marketingowe. W normalnym świecie firmy zachęcają klientów przez działania marketingowe, to żeby mieć ładne zdjęcie to jest oczywiste i sprzedawca jak chcesz mieć dużą sprzedaż to sam robi zdjęcia w taki sposób aby dzięki odpowiedniemu zdjęćiu i opisowi zachęcić klienta do kupna. My mamy większość zdjęć na białym tle - jeśli produkty są białe to mamy zdjęcia na czarnym tle. RObimy to, bo klienci to doceniają, tam gdzie klient chce widzieć jak wygląda podukt użyty w kompozycji ale szerszym kontakście - takie zdjęcia też dajemy do oferty aby zwiększyć sprzedaż. Jedynym waszym celem jest podział oferty allegro na 3 kanały sprzedaży - Allegro, Strefa Marek, Reszta świata - anonimowa.

 

 

 

Albo tu:

 

Co za bzdury. Cytuję: "Porównałbym to do galerii handlowej, której właściciel wymaga od najemców, od sklepów, żeby inwestowali w estetyczne witryny i wystawy sklepowe odpowiednio prezentujące ich ofertę. Wie bowiem doskonale, że inaczej klienci wybiorą inną galerię. Efekt jest oczywisty." przecież w galeriach sklepy zatrudniają dekoratorów, żeby robili im wystawy, które przyciągną wzrok klienta. Nie mówcie mi, że właściciele galerii nakazują wszystkim sklepom, aby robili jednakowe wizytówki swoich sklepów jakimi są wystawy. To jest analogiczna sytuacja jak na allegro z miniaturkami. Chcę robić swoją miniaturkę tak, żeby klient ją zauważył. Ten kto napisał te głupoty w ogóle nie zna się na marketingu, albo w żywe oczy kłamie sprzedawcom uważając ich za idiotów, bo tak naprawdę chodzi chyba tylko o to żebyśmy nie byli konkurencyjni dla strefy marek i tzw. oficjalnego sklepu allegro.

 

 

 

 

Oczywiście odpowiedź Allegro taka sama:

""

 

 

 

A tu w sadzanie to co już powiedzieliśmy:

Ludzie! Sprzedawcy! Czy wy naprawdę nie widzicie, że Allegro Wam chce powiedzieć w kulturalny sposób "Spie....aj"?! Oni po tylu latach mają statystyki co się sprzedaje, kiedy, w jakiej ilości i w co można inwestować bo będzie się sprzedawało jeszcze bardziej. Allegro nie potrzebuje już jałmużny w postaci prowizji, oni chcą przejąć cały Wasz zysk ze sprzedaży tych przedmiotów, które Wy sprzedajecie z dodatkowym zyskiem za prowizję i koszty wystawienia, których oni przecież nie zapłacą. Mają swój sklep, poszerzają ofertę, tylko jest jeden problem, obecni sprzedawcy są dla nich konkurencją i robią wszystko aby ich zniechęcić do dalszej sprzedaży, ale tak aby nie zrobić sobie za dużo wrogów. Allegro ma stać się sklepem, a cała reszta niech idzie na OLX.

Link to postu

Pytanie moje jest takie.

 

Jeżeli Allegro chce zrobić z siebie zwykły sklep, to czemu po prostu tego nie zrobi na boku ?

 

Osobny twór.

 

Przecież kasy mają pełno, starczy na wiele kampanii reklamowych, aby klientowi powiedzieć, wmówić, że teraz to jest Allegro.

 

Chyba, że chodzi o jeszcze coś innego:

-rozwalenie sprzedawców.

 

Na Allegro sprzedają w większości (pod względem ilości, a nie obrotów) mali, drobni przedsiębiorcy, sklepy w domu czy garażu.

Ewentualnie prawdziwe sklepy, które rozszerzyły swój kanał dystrybucyjny na internet, ale głównie utrzymują się ze sklepu stacjonarnego.

 

Największą zaletą Allegro było to, że można było z marszu wejść na rynek i sprzedawać.

Przez to wielu, w tym ja, nie inwestowało w nic innego niż Allegro, całe siły skupione były na Allegro.

Bez Allegro mnie nie ma.

I tysięcy takich jak ja. Dziesiątków tysięcy.

 

Nie mam funduszy na kampanie reklamowe w stylu "Włączamy niskie ...".

 

I tych ludzi Allegro chce w ciągu kilku miesięcy wyeliminować z rynku.

Albo przynajmniej mocno przykręcić, zgarniając ich zysk.

 

O to chodzi w Allegro. Po to jest "przekształcanie" Allegro, a nie tworzenie nowego bytu obok.

 

Allegro chce przejąć to co mamy, ale jednocześnie zabrać nam jedyne miejsce istnienia w Internecie, przez co nas nie będzie.

 

 

Link to postu

 

Fajnie, że są ludzie, którzy mają trochę oleju w głowie i nie boją się tego mówić.

Odnośnie "wywiadu":

 

Otóż nie, Panie Dyrektorze! Pieniądze, które płacimy Allegro to jest wynik naszej (sprzedawców) ciążkiej pracy i umowy pomiędzy Sprzedającym a Allegro. Musimy płacić rachunki (abonament, wystawienie, dodatkowe opcje) niezależnie od tego czy ktoś coś od nas kupi, czy zarobimy czy stracimy więc mówienie, że to Kupujący są Waszymi klientami jest nie tylko słabe... jest po prostu bezczelne... Jak Pan dostaje pensję, to nikt Panu nie mówi, że wydaje Pan pieniądze pracodawcy, że kupuje Pan prezent bliskiej osobie za kasę Pracodawcy - NIE! Bo to są już Pana zapracowane pieniądze! Czy naprawdę Pan nie rozumie tego?

Link to postu

Grupa Allegro zawarła umowę najmu 22.000 metrów kwadratowych w podwarszawskim centrum magazynowym Prologis Park Błonie

 

Czyżby allegro szykowało magazyny pod towar, z którego wypracuje wzrost sprzedaży o 12% ?

 

Może po prostu lubią mieć ?

 

Albo mają dużo starych mebli do trzymania ?

 

Albo goście przyjeżdżają na wakacje i muszą ich gdzieś upchnąć ?

 

Allegro sklonowało Ebaya w Polsce, więc czemu miałoby nie sklonować Amazona ?

 

 

Powiem Wam tak - jak się to widzi, i przeczuwa, że zaraz Allegro ukradnie nam miniaturki aby sprzedawać swój towar po dumpingowych cenach, to aż się chce uciekać i nie wystawiać nic więcej.

 

Ale zobaczcie, że jutro przyjdą nowi sprzedawcy, którzy z pocałowaniem w rękę przyjmą wszystkie warunki Allegro, aby tylko móc sprzedawać.

 

I 95% Waszej konkurencji też tak zrobi.

 

Więc.....

Link to postu

Dla nas zanik sprzedaży na allegro to zanik całkowitej sprzedaży. Sa małe firmy które nie nadążą za zmianami i znikną z rynku. Przyjda nowi ale czy sobie poradzą?

Są też firmy które zainwestują w sklep internetowy i zaczną reklamę w google na facebook itd

Zapłacą tyle samo co prowizji w allegro ale zarobi ktoś inny.

Oczywiście pomijać trzeba ceneo bo to też część grupy allegro:)

 

Pozwolę sobie stwierdzić że obróbka zdjęć zrobiona na białym tle nie jest skomplikowana ale czasochłonna.

W mojej branży sprzedawcy SMA korzystają z ogólnodostępnych zdjęć dostarczonych przez producentów często sa kiepskiej jakości 800x600px. Moje osobiście robione zawsze będą się wyróżniały bo mają inne ujęcie inne odcienie kolorów i tutaj można zdobyć jakąś przewagę.

 

Aukcje wielowatiantowe (np wiele kolorów) będą teraz wystawione w moim przypadku nie 1raz a 12razy dla allegro to aż 2zł z takiej aukcji co miesiąć. 

 

Jakąś logikę w tym zastosowali. Zarobią więcej.

 

U mnie będzie to okazja do uporządkowania bazy w Subiekcie i poprowadzenia stanów magazynowych bo teraz wszystko bez kontroli jest.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...