Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

Dzisiaj Allegro łaskawie zezwala na niewidoczny znak, a jutro to się może zmienić. Pokazali już, co potrafią, więc nie mam żadnych złudzeń. Dzisiaj każą zmieniać miniaturki, a jutro wymyślą, że z ich badań wynika, że kupujący wolą mieć towar, który jest pakowany w białych (RGB 255.255.255) rękawiczkach i powoduje to wzrost sprzedaży o 12%. Niezbędny sprzęt czyli kamerę będzie oczywiście trzeba kupić i zamontować na stanowisku do pakowania, tak żeby pracownicy Allegro mogli to śledzić. Jeżeli nie zrobi się tego, aukcje nie będą spełniały wymogów trafności, a potem będą usuwane. Jestem również w stanie wyobrazić sobie jeszcze wspanialsze pomysły. Jednak nie zamierzam w tym uczestniczyć. Plan wymiksowania się z tego "cudownego" serwisu i przestania być jego niewolnikiem uważam za jedynie możliwy w tej sytuacji.

Link to postu

No właśnie, kochani trzeba jeszcze pamiętać, że własny sklep to już własny sklep.

Trzeba zadbać o jego wygląd, codzienne mycie okien i odkurzanie,

a zdjęcia towarów muszą być dobre, bo świadczą o sklepie.

 

Na Allegro jest łatwiej dawać badziewie, np. zdjęcie wprost z namiotu bezcieniowego bo dookoła jest pełno takich zdjęć więc nasze się nie wyróżnia na minus.

 

Ale w sklepie szybko się okaże, że i tak będziemy mieli zdjęcia zgodne z nowym standardem Allegro :P :P

 

No dobrze, w sklepie osobiście będę miał na nich swoje logo ;D

Czyli wrzucę zdjęcia te które obecnie mam na Allegro.

Link to postu

Co do koloru tła, to uważam, że kiedy mamy opis sprzedawanego towaru na białym tle, to i zdjęcie na takim prezentuje się najlepiej. Jednak ortodoksja niestety nie jest w tej sytuacji wskazana - nie będę sprzedawał pierza na białym tle tak jak i węgla na czarnym. Chodzi o to, żeby kupujący najlepiej zobaczył to, co sprzedający chce mu pokazać. I to sprzedający powinien decydować, jak to zrobi, a nie żaden dzielnicowy. We własnym sklepie nie ma konkurencji, więc nie ma potrzeby wyróżniać się ramkami, itp. W serwisie aukcyjnym znowu, im bardziej kolorowo, tym większa szansa na wyróżnienie się, ale "mądrzejsi" uważają inaczej.

Link to postu

Wycinanie to niezły gwóźdź w ***  ;D

A to relatywnie prosty przedmiot.

 

Jak robisz sam zdjęcia, to polecam bardzo funkcję 'Select->Color Range'. Robisz zdjęcie na np. zielonym tle i z automatu zaznaczasz później wszystko co zielone  ;)

 

 

Albo druga opcja - wyostrzyć krawędzie i zaznaczać sobie później różdżką  ;D

 

Może i są inne jeszcze szybsze opcje, ale sytuacja zmusiła to się człowiek sam dopiero uczy  ::)

Link to postu

Propaganda wieje z tego artykułu na kilometr. Kolejny dowód na to, że Allegro się nie cofnie

https://magazyn.allegro.pl/7097-allegro-ma-byc-ladne-i-czytelne

A ten facet to jest jakiś nawiedzony. Aż nie da się go czytać >:(

 

"Kupujący są najważniejsi..." Gdyby nie sprzedawcy to nie byłoby kupujących (i Allegro) i jak sprzedawcy sobie pójdą to i kupujący znikną, bo nie znajdą na Allegro produktów których szukają ;)

Link to postu

Co do koloru tła, to uważam, że kiedy mamy opis sprzedawanego towaru na białym tle, to i zdjęcie na takim prezentuje się najlepiej. Jednak ortodoksja niestety nie jest w tej sytuacji wskazana - nie będę sprzedawał pierza na białym tle tak jak i węgla na czarnym. Chodzi o to, żeby kupujący najlepiej zobaczył to, co sprzedający chce mu pokazać. I to sprzedający powinien decydować, jak to zrobi, a nie żaden dzielnicowy. We własnym sklepie nie ma konkurencji, więc nie ma potrzeby wyróżniać się ramkami, itp. W serwisie aukcyjnym znowu, im bardziej kolorowo, tym większa szansa na wyróżnienie się, ale "mądrzejsi" uważają inaczej.

 

No właśnie. Mnie najbardziej ciekawi jak mam sprzedaż kabinę prysznicową na białym tle? Wszystkie zdjęcia, jakie dostarczył nam producent są w "aranżach" łazienkowych. Po pierwsze, ciekawi mnie, jak mam obrobić takie fotki z przezroczystym towarem? A po drugie, taki towar atrakcyjnie wygląda w swoim naturalnym środowisku a nie na białej plamie.

Link to postu

 

No właśnie. Mnie najbardziej ciekawi jak mam sprzedaż kabinę prysznicową na białym tle? Wszystkie zdjęcia, jakie dostarczył nam producent są w "aranżach" łazienkowych. Po pierwsze, ciekawi mnie, jak mam obrobić takie fotki z przezroczystym towarem? A po drugie, taki towar atrakcyjnie wygląda w swoim naturalnym środowisku a nie na białej plamie.

 

Dokładnie, dookoła wytniesz, ale kafelki za szybami pozostaną.

 

Allegro nie widzi problemu - wystarczy, że rozpakujesz kabinę, zmontujesz, zrobisz fotkę i spakujesz z powrotem  ;D

Link to postu

 

Dokładnie, dookoła wytniesz, ale kafelki za szybami pozostaną.

 

Allegro nie widzi problemu - wystarczy, że rozpakujesz kabinę, zmontujesz, zrobisz fotkę i spakujesz z powrotem  ;D

 

Zwłaszcza, że mamy ich w ofercie 150 modeli a 90% z nich nie widziałem nigdy na oczy ;)

Są produkty, których fotki w "naturalnym" środowisku "mówią więcej niż 1000 słów opisu".

Link to postu

Zdjęcia w naturalnym środowisku przede wszystkim określają skalę przedmiotu. Teraz wieszak na ręcznik będzie podobnego rozmiaru co ciągnik i się człowiek zastanawia co to na tym zdjęciu jest.

To się zacznie?

http://kuot.pl/robicie-zakupy-internet-ci-ludzie-pewnie-wiecej-tego-zrobia-juz-zobaczyli-swoje-zamowienia/

Link to postu

Zdjęcia w naturalnym środowisku przede wszystkim określają skalę przedmiotu. Teraz wieszak na ręcznik będzie podobnego rozmiaru co ciągnik i się człowiek zastanawia co to na tym zdjęciu jest.

To się zacznie?

http://kuot.pl/robicie-zakupy-internet-ci-ludzie-pewnie-wiecej-tego-zrobia-juz-zobaczyli-swoje-zamowienia/

 

 

;D ;D ;D ;D ;D

Link to postu

Jak już tak mielimy ten temat: ja w ogóle sprawdzić czy dane zdjęcie ma wymagane tło? Mam sporo zdjęć (część z katalogów, część moich) z białym tłem, ale skąd mam wiedzieć czy to te święte RGB 255.255.255?

W programach graficznych można "pobrać" próbkę koloru z obrazu. Program powinien podać jego kod w różnych formatach, m.in. RGB. Jakiego używasz?

Link to postu

Jak już tak mielimy ten temat: ja w ogóle sprawdzić czy dane zdjęcie ma wymagane tło? Mam sporo zdjęć (część z katalogów, część moich) z białym tłem, ale skąd mam wiedzieć czy to te święte RGB 255.255.255?

 

W Photoshopie jest to łatwe, wystarczy łączyć okno Info i najechać kursorem na dane miejsce. Pokaże się wartość koloru w RGB w oknie Info.

Link to postu

Jak już tak mielimy ten temat: ja w ogóle sprawdzić czy dane zdjęcie ma wymagane tło? Mam sporo zdjęć (część z katalogów, część moich) z białym tłem, ale skąd mam wiedzieć czy to te święte RGB 255.255.255?

W programach graficznych można "pobrać" próbkę koloru z obrazu. Program powinien podać jego kod w różnych formatach, m.in. RGB. Jakiego używasz?

 

Generalnie u mnie obróbka w ostatnim czasie kończyła się na doklejaniu loginu do zdjęcia w Irfan View, bo dołożyłem kolejne konto w allegro. Ale wcześniej korzystałem z GIMPa i przypadł mi do gustu.

Link to postu

Jak już tak mielimy ten temat: ja w ogóle sprawdzić czy dane zdjęcie ma wymagane tło? Mam sporo zdjęć (część z katalogów, część moich) z białym tłem, ale skąd mam wiedzieć czy to te święte RGB 255.255.255?

W programach graficznych można "pobrać" próbkę koloru z obrazu. Program powinien podać jego kod w różnych formatach, m.in. RGB. Jakiego używasz?

 

Generalnie u mnie obróbka w ostatnim czasie kończyła się na doklejaniu loginu do zdjęcia w Irfan View, bo dołożyłem kolejne konto w allegro. Ale wcześniej korzystałem z GIMPa i przypadł mi do gustu.

W Gimpie masz narzędzie "pobranie koloru..." klawisz O. Jak wybierzesz shift to po kliknięciu w kolor wyskoczy okienko z RGB danego koloru.

Link to postu

Propaganda wieje z tego artykułu na kilometr. Kolejny dowód na to, że Allegro się nie cofnie

https://magazyn.allegro.pl/7097-allegro-ma-byc-ladne-i-czytelne

A ten facet to jest jakiś nawiedzony. Aż nie da się go czytać >:(

 

"Kupujący są najważniejsi..." Gdyby nie sprzedawcy to nie byłoby kupujących (i Allegro) i jak sprzedawcy sobie pójdą to i kupujący znikną, bo nie znajdą na Allegro produktów których szukają ;)

 

Propaganda, to prawda. Aż się przez chwilę zastanowiłem kto to wydał, bo także pytania są w stylu "Kto jest twoim największym idolem i dlaczego Lenin".

 

Ale widzę, że to samo Allegro.

 

A się zdradzają:

 

Zdjęcie produktu nie ma reklamować produktu, tylko przedstawiać jak najwierniej jego cechy. Do reklamowania służą inne narzędzia promocyjne.

 

Czyli za mało osób korzysta z ADS, więc trzeba zabronić wszelkiej innej reklamy niż ADS.

 

 

I bezsens kompletny, wewnętrzna sprzeczność:

 

Dlatego autoryzowani przedstawiciele marek mogą opatrzyć zdjęcie logotypem w ofertach na Strefie Marek Allegro. Także ta decyzja podjęta jest w pełni świadomie na rzecz kupujących.

 

 

Czyli brak logo dla dobra kupujących i logo dla dobra kupujących.

Ja tego nie rozumiem. Może Wy ? ;D ;D ;D

 

 

 

Możliwe więc, że w najbliższych miesiącach udostępnimy inne rozwiązania, które jeszcze w większym stopniu posłużą zwiększaniu satysfakcji kupujących.

 

Bójcie się  ;D ;D

Link to postu

Czyli brak logo dla dobra kupujących i logo dla dobra kupujących.

Ja tego nie rozumiem. Może Wy ? ;D ;D ;D

Ja to nawet nie próbowałem analizować tego artykułu bo bzdety nie z tej planety ;)

 

Możliwe więc, że w najbliższych miesiącach udostępnimy inne rozwiązania, które jeszcze w większym stopniu posłużą zwiększaniu satysfakcji kupujących.

Bójcie się  ;D ;D

Ja się boję już od tygodnia ;)

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro ten pan Tomasz Nowak z takim uporem maniaka opowiada, że dobro kupujących i wokół tego, a kupujący raczej na ten temat się nie wypowiadają, to czy gdyby się wypowiedzieli i to w takiej ilości jak sprzedający i w tonie podobnym, to czy dalej by tak szedł w zaparte?

Tak :) Wtedy by mówił, że to dla dobra kupujących, a kupujący sami sobie sprawy nie zdają z tego co dla nich najlepsze. On wie lepiej bo z ich badań wynika... ble ble ble ;)

 

Zresztą nie ma to znaczenia, decyzja zapadła. Zobaczymy jak klienci będą reagować na całe strony tych samych przedmiotów - wtedy będzie lament, że miniaturki się nie odświeżają bo wszystkie są takie same ;)

 

Zwłaszcza, że mali sprzedawcy tacy jak ja - sprzedając podobne przedmioty będą szykować tylko jedno zdjęcie i dodawać je do setek podobnych produktów, a w tytule będą się róznić tylko jednym wyrazem. Wszystko więc będzie wyglądać tak samo. Dodatkowo Ci ze strefy marek będą mieć swoje kolorowe wyróżnienia więc w moje aukcje nikt już kompletnie nie wejdzie i będzie papa Allegro, witaj sklep internetowy i Ebay ;)

 

Nawet teraz jak przeglądam oferty Allegro to jest wiele takich samych zdjęć ale różnią się parametrami opisanymi na zdjęciu, kolorowymi znaczkami, itp. przez co łatwo znaleźć szukany przedmiot. A po zmianach wszystko i wszystkich będzie jednakie :( Może być wtedy dużo zwrotów klientów bo nie doczytają w tytule co kupują i będą kupować nie to co chcieli.

Link to postu

Tu chodzi tylko i wyłącznie o dobro allegro ($), mają swój oficjalny sklep allegro i dążą do tego żeby sprzedawali tylko oni i producenci w "autoryzowanych sklepach partnerskich" z którymi mają podpisane korzystne umowy handlowe. Z czasem allegro stanie się sklepem internetowym, seria ostatnich zmian na to wskazuje.

Link to postu

ALLEXIT .

Troszkę poczytałem wczoraj na temat tych miniatur. Denerwuje mnie mocno, że nie przeprowadzono dyskusji na ten temat przed i Allegro teraz nie wycofa się z niektórych przypadków, a tym bardziej ze swoich durnych terminów. Na większość z nich odpowiada , że podadzą szczegóły w ciągu 1-2 miesięcy.

Może zróbmy tutaj w jednym poście jakieś szczegóły, wnioski z tego co allegro pisało , dojdźmy do kompromisu jak zabezpieczyć swoje zdjęcia.

 

Dodatkowo zauważyłem , że Allegro nie odpowiedziało na pytanie naszego kolegi forumowego

e-kupowanie_pl, więc postarałem się pomóc i wznowiłem jego dyskusję. Co najlepsze na dwa pozostałe pytania odpowiedzieli, na to dotąd nie. Pomagajmy sobie nawzajem. Nie chcieli odpowiedzieć na pytanie, to ciągnąć aż odpowiedzą .

Link to postu

Odpowiedzą na "wszystkie" pytania i proszą o cierpliwość, a czas leci ;)

 

Wg mnie ogólne zasady są znane:

-zdjęcia edytowane w programach graficznych umieszczone na białym tle RGB 255.255.255,

-dołożą jeszcze kilka kategorii gdzie będzie można stosować zdjęcia w naturalnym środowisku - np. meble,

-doprecyzują niektóre szczegóły np. zdjęcia w opakowaniach i z gratisami,

-widocznych zabezpieczeń zdjęć nie wolno stosować, a inne nie wiadomo jak ich program będzie wychwytywał więc to wyjdzie dopiero w praniu - w lutym/marcu,

-wszyscy będą kraść zdjęcia innym i też dopiero w praniu wyjdzie kogo uda się złapać, a kogo nie,

-rozdzielczość kwadratowa 2560x2560 - swoją drogą dziwna proporcja w dobie 4K ale Allegro wie lepiej ;)

 

A tak w ogóle to po tygodniu sprawa z "wielkiej awantury" przerodziła się w "jak się dostosować" bo wszyscy widzą, że z Allegro nie pogadają i muszą się dostosować lub wypaść. Ja z przeróbką zdjęć będę czekał do samego końca, a potem to się zobaczy.

 

Do lutego/marca będzie jeszcze kilka takich awantur z wielką mega awanturą w marcu 2017r - jak Allegro usunie wszystkie aukcje nie spełniające nowych wymagań  ;)

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...