Skocz do zawartości

InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji: - po aktualizacji do 1.21.0

Polecane posty

Witam,

 

Po aktualizacji sello do wersji 1.21.0 w trakcie robienia dokumentu końcowego dla zaimportowanego zamówienia z subiekt GT (wersja 1.43 SP2) sporadycznie (2/10) występuje błąd :

InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu dostawy kontrahenta:

Wielokrokowa operacja wygenerowała błędy. Sprawdź wszystkie wartości stanu. (0x80040E21)

 

Wcześniej nie mieliśmy takiego błędu, nie zmienialiśmy nic w konfiguracji, nie jestem w stanie wychwycić od czego ten błąd może występować.

Macie jakieś sugestie rozwiązania problemu?

 

 

Link to postu

Błąd powtarza się za każdym razem dla jednej i tej samej transakcji. Transakcja pochodzi z Zamówienia od klienta z Subiekta GT. Produkty w transakcji są zaznaczone jako do serwisu aukcyjnego, towary zsynchronizowane.

Wczoraj mieliśmy problem przy 3 takich transakcjach - dokument wystawiliśmy z pozycji subiekta, dziś pierwszy przypadek ( reszta transakcji przechodzi bez problemu)- ale to nie rozwiązuje problemu.

Link to postu

Próbowałem znaleźć zależność jakich klientów to dotyczy, nie dałem rady.

 

Kolejność działania - importujemy zamówienia od klienta z subiekta do sello. W subiekcie poprawiamy ustawienia wstępne transakcji - Typ transakcji , Dostawe i Dostawcę, ewentualnie zaznaczamy "Zarejestruj pełną wpłatę" i tworzymy dokument końcowy z odpowiedniej zakładki* oczekujące na płatność lub do paczek zależnie czy płatne z dołu czy z góry), następnie zaznaczamy utwórz paczkę i paczkę umieszczamy na liście wysyłkowej z pozycji której drukowana jest lista dla magazyniera i wysyłane są maile z załączonymi dokumentami sprzedaży). Taki sposób realizacji zamówień od klienta z subiekta GT praktykujemy od ok. 2 tyś zamówień. 

 

 

Problem pojawił się po aktualizacji do 1.21 i  dotyczy wybiórczych klientów z subiekta( w 8 przypadkach na 10 nie ma problemu). Są to klienci normalni, widoczni w kartotece Kontrahenci w subiekcie, Typ kontrahenta: Firma, odbiorca.

 

W dodatku dużym problemem jest zamienianie zawartości pól subiekt - sello.

Nazwa drukowana na fakturze to Nazwa Pełna, natomiast po zaimportowaniu zamówienia z subiekta GT , w polu firma (adres dokumentowy - Nabywca i adres ) w polu firma wstawiana jest zawartość pola Nazwa (zamiast nazwa Pełna) .

 

W konfiguracji Zewnętrzny system sprzedaży mamy : Adres podstawowy kontrahenta: - aktualizuj z adresu dokumentowego transakcji, Adres dostawy kontrahenta - aktualizuj z adresu dostawy transakcji.

Link to postu

Przyczynę ustaliliśmy zanim doszły zrzuty i okazała się trafna. Problem stanowią adresy w stylu:

ulica: lipowa 23 nazwa_miejscowości.

 

W 1.21 dodaliśmy parsowanie adresów, tak aby były w Subiekcie wypełniane numery domów. W tym przypadku w ulicy podana jest również miejscowość, która jest interpretowana jaka numer domu/budynku. Miejscowość tę należałoby wpisać w polu miejscowość a nie w polu ulica. W polu miejscowość jest zaś wpisana gmina.

Link to postu

Dziękuje - w dużej mierze ułatwia rozwiązanie.

 

Adresy bardzo często uzupełniamy w oparciu o GUS wpisując jedynie NIP (tak jak w tym przypadku). Dane pobrane z GUS niestety umieszczane są w formie przesłanej na screenach - jak widać błędnej . Póki w subiekcie GT nie zostanie to poprawione - będziemy musieli adresy po pobraniu z GUS poprawiać ręcznie.

Link to postu

Dane z GUSu są uzupełnianie z tego co wiem tylko w podstawowym adresie i tutaj się wszystko zgadza. Problem jest z adresem dostawy - skąd on jest brany?

 

Jest w parametrach kontrahenta możliwość wstawienia w pole z ulicą nazwy miejscowości, ale to również dotyczy adresu podstawowego a nie adresu dostawy.

Link to postu

Bartek, czy jest możliwość zrobienia obejścia dla UTFa eksportowanego z Sello do Subiekta GT?

 

Klienci często wypełniają formularze dostawy z komórki

i jest bardzo częsty problem z ó.

 

Zamiast ó wpisują ò.

 

Bo tak jest łatwiej ze smartfona.

 

I niestety takie ò już nie przechodzi do Subiekta tylko wyrzuca błąd....

 

PS. Czy Nexo już obsługuje UTF ?

Link to postu

No tak, ale gdzie Prabuty ?  ;D

 

 

Ludzie mieszkający na wioskach często mają inną pocztę i miejscowość.

Wiele wsi nie ma ulic, więc nie ma problemu, ale wiele już ma.

I wtedy pojawia się problem.

W kolejnym poście dodałem zrzut - też przeszło.

PS

w Sello było:

Ks.Robak

Lipcowa 1, Prabuty

00-000 Wąchock

Link to postu
InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

 

Jak mam zlokalizować, o którego dokładnie kontrahenta chodzi ?

Wszystkie oczekujące transakcje jak i paczki mają wystawiony dokument wstępny.

 

Teraz dodatkowo przy odbieraniu transakcji:

nieprawidlowy_adres.png.9bad59f45625ca78a344f8d41609c87b.png

 

teraz kompletnie już zgłupiałem, nie wiem o kogo i o co chodzi

Link to postu
Bartek, czy jest możliwość zrobienia obejścia dla UTFa eksportowanego z Sello do Subiekta GT?

 

Klienci często wypełniają formularze dostawy z komórki

i jest bardzo częsty problem z ó.

 

Zamiast ó wpisują ò.

 

Bo tak jest łatwiej ze smartfona.

To co to za smartfony, że języka polskiego nie znają ;).

 

teraz kompletnie już zgłupiałem, nie wiem o kogo i o co chodzi

A czy po braku faktury tego nie sprawdzisz?

 

Wygląda na to, że będziemy musieli wycofać tę zmianę :|, albo wymyślić jakiś sprytniejszy parser adresów. Chociaż nie wiem czy tutaj coś mądrego da się wymyślić. Chyba jedynie tyle, że w przypadku gdy ktoś wpisze taki dziwny adres to adres taki nie będzie przetwarzany na osobne pola.

Link to postu

 

A czy po braku faktury tego nie sprawdzisz?

 

Używałem bety, pełną wersję używam od środy, a  problem powstał dzisiaj, i za bardzo nie rozumiem jak mam sprawdzić "po braku faktury"

 

Co oznacza błędny adres przy pobieraniu transakcji (pojawia się tylko przy pełnym pobieraniu) ?, czy takie transakcje w ogóle pojawią się w Sello ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...