Skocz do zawartości

Najlepszy sposób na zmianę cen Allegro paczkomat inpost

Polecane posty

Czy ktoś z Was wpadł na jakiś szybki sposób zmian cen dostawy?

 

Mam poustawiane cenniki dostaw i zmieniłem w nich ceny paczkomatów allegro na 8,60 i 12,10. Mogę po kolei przy każdej aukcji trwającej sprawdzać jaki mam cennik i poprzez zmiany zbiorcze zamieniać na ten sam tylko z nowymi cenami, ale.. to strasznie dużo roboty bo cenników dostaw mam sporo i nie pamiętam jaka jest dla danego przedmiotu.  :(???

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam w tym klimacie mam podobny problem . Użyłem funkcji w zmianach zbiorczych - otworzyłem sobie nowy cennik (stary : Paczkomaty 7,99) ze zmieniana cena na ( Paczkomaty  8.60 )

ale wszytko co program zrobił w aukcjach istniejących to podmienił cennika tytuł na poprawny lecz cennik w środku aukcji został nie zmieniony dalej pozostało stare 7.99 mimo ze cennik w aukcji jest o tytule nowym Paczkomaty 8,60. Odczekałem aż program aktualizuje  aukcje lecz nic się w nich nie zmieniło dalej paczkomaty są za 7,99.

Reasumujac zmiany zbiorcze cennika  zadziałały tylko na zmianę tytułu cennika dostawy  nic nie zmieniając w samej aukcji - Gdzie jest problem ?

Link to postu

Witam w tym klimacie mam podobny problem . Użyłem funkcji w zmianach zbiorczych - otworzyłem sobie nowy cennik (stary : Paczkomaty 7,99) ze zmieniana cena na ( Paczkomaty  8.60 )

ale wszytko co program zrobił w aukcjach istniejących to podmienił cennika tytuł na poprawny lecz cennik w środku aukcji został nie zmieniony dalej pozostało stare 7.99 mimo ze cennik w aukcji jest o tytule nowym Paczkomaty 8,60. Odczekałem aż program aktualizuje  aukcje lecz nic się w nich nie zmieniło dalej paczkomaty są za 7,99.

Reasumujac zmiany zbiorcze cennika  zadziałały tylko na zmianę tytułu cennika dostawy  nic nie zmieniając w samej aukcji - Gdzie jest problem ?

 

Czy zmiany dokonane w sello (podmiana cennika) zostały wysłane na allegro? Jeśli tak, to jakie błędy są wyświetlane przez Sello?

Link to postu

Sello nie pokazało żadnych błędów - wydaję mi się iż z powodu że nie było żadnej zmiany - dalej w aukcjach trwających po stronie sello ( przed wysłaniem ) była stara cena 7,99 - zmiana zbiorcza dokonała tylko zmiany tytułu cennika bez jego zawartości. Mimo iż sello pokazuje komunikat o zaktualizowaniu wybranych aukcji trwających ( przy użyciu zmiany zbiorczej)

Link to postu

Sello nie pokazało żadnych błędów - wydaję mi się iż z powodu że nie było żadnej zmiany - dalej w aukcjach trwających po stronie sello ( przed wysłaniem ) była stara cena 7,99 - zmiana zbiorcza dokonała tylko zmiany tytułu cennika bez jego zawartości. Mimo iż sello pokazuje komunikat o zaktualizowaniu wybranych aukcji trwających ( przy użyciu zmiany zbiorczej)

 

A czy na Allegro cenniki się zmieniły ?

Link to postu

Sello nie pokazało żadnych błędów - wydaję mi się iż z powodu że nie było żadnej zmiany - dalej w aukcjach trwających po stronie sello ( przed wysłaniem ) była stara cena 7,99 - zmiana zbiorcza dokonała tylko zmiany tytułu cennika bez jego zawartości. Mimo iż sello pokazuje komunikat o zaktualizowaniu wybranych aukcji trwających ( przy użyciu zmiany zbiorczej)

 

Najpierw zmiany muszą się "wpisać" do listy aukcji trwających w sello. Czy w aukcjach w których chcesz zmienić cennik (w sello) masz już ustawione 8,60? Jeżeli nie, to najpierw to trzeba zrobić.

Link to postu

Jeśli zmiany zbiorcze są stosowane na aukcjach trwających to nie powoduje to bezpośredniej zmiany cennika w aukcji, bo trwająca w tle synchronizacja aukcji mogłaby nadpisać te dane w aukcji zanim zostaną przez serwis przyjęte. Dlatego też mechanizm zmian aukcji trwających polega na dodaniu na LISTĘ ZMIAN oczekujących do wysłania na serwis.

 

Lista ta znajduje się na dolnych zakładkach. Proszę sprawdzić, czy po zmianach zbiorczych pojawiły się tam odpowiednie wpisy z żółtą ikonką symbolizującą zmianę oczekującą, dotyczącą zmiany ceny.

 

Jeśli tak, to z menu Wyślij/Odbierz należy wybrać Aukcje > Wyślij i w okienku, które się pojawi (jeśli się nie pojawi należy wcisnąć ten przycisk trzymając klawisz Ctrl) wybrać wysyłanie zmian oczekujących.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...