Skocz do zawartości

aktualizacja zdjęć

Polecane posty

Podłączę się pod temat. Naszą główną bazą też jest subiekt. Zależy mi na tym, aby po zmianie zdjęć lub opisów w subiekcie aktualizowały się zdjęcia i opis w towarach sello.

Aktualnie u mnie wygląda to tak:

- zdjęcia - jeśli w subiekcie usuniemy stare i dodamy nowe zdjęcia to w sello pozostają i stare i nowe

- opisy (pełna charakterystyka) - jeśli w towarze sello jest już jakiś opis to nie ma możliwości aktualizacji na podstawie danych w kartotece subiekta. Jeśli usuniemy opis w sello, to przy najbliższej synchronizacji z subiektem zostanie pobrany opis.

Przydałaby się funkcja wymuszenia aktualizacji opisów. Czy jest jakiś doraźny sposób np. na usunięcie opisów i zdjęć z sello dla wszystkich lub wybranych produktów, abym mógł zaktualizować towary w sello ? Ręczne usuwanie opisów 6000 produktów to jakiś koszmar.

Link to postu

Podłączę się pod temat. Naszą główną bazą też jest subiekt. Zależy mi na tym, aby po zmianie zdjęć lub opisów w subiekcie aktualizowały się zdjęcia i opis w towarach sello.

Aktualnie u mnie wygląda to tak:

- zdjęcia - jeśli w subiekcie usuniemy stare i dodamy nowe zdjęcia to w sello pozostają i stare i nowe

- opisy (pełna charakterystyka) - jeśli w towarze sello jest już jakiś opis to nie ma możliwości aktualizacji na podstawie danych w kartotece subiekta. Jeśli usuniemy opis w sello, to przy najbliższej synchronizacji z subiektem zostanie pobrany opis.

Przydałaby się funkcja wymuszenia aktualizacji opisów. Czy jest jakiś doraźny sposób np. na usunięcie opisów i zdjęć z sello dla wszystkich lub wybranych produktów, abym mógł zaktualizować towary w sello ? Ręczne usuwanie opisów 6000 produktów to jakiś koszmar.

Opisy z subiekta w sello powinny się same aktualizować. Sprawdź co masz ustawione w:

administracja > parametry > zewn. system sprzedaży > towary > pobieranie opisów

Link to postu

Wydaję mi się, że zgodnie z ustawieniami powinno się aktualizować. Niestety nie działa. W takim razie w czym może być problem ? W raporcie nie mam żadnych błędów dotyczących synchronizacji towarów.

 

upd3k4.jpg

 

Hmmm... Jeśli opis w Subkcie w towarach masz w zakładce opis > pełna charakterystyka pozycji to powinno się aktualizować samo...

Link to postu

Dzięki za pomoc. Pomogła zmiana zaznaczenia do serwisu.

Pozostaje dalej problem z aktualizacją zdjęć, może w kolejnej wersji w nowym mechanizmie synchronizacji.

Z tego co się mówi na forum, to raczej nie będzie zmian. Nowe zdjęcia z Subiekta będą się pojawiały na końcu w Sello. Nieaktualne należy usuwać ręcznie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Bartek jest jakiś problem z tymi zdjęciami z Subiekta.

 

Sello raz je ściąga, a raz nie.

 

W zasadzie nie wiem kiedy to się dzieje, ale problem występuje.

 

Zmiana zdjęcia w Subiekcie nie zawsze powoduje jego pobranie do Sello, mimo tego, że zdjęcie się zmienia w Subiekcie na zupełnie inne.

 

Zawsze mam w Subiekcie jedno zdjęcie, w Sello też.

 

Tak więc zawsze kasuję najpierw stare zdjęcie z Subiekta, a potem z Sello, dodaję je do Subiekta i aktualizuję SGT w Sello.

 

I tu właśnie nie zawsze się aktualizuje - w Sello nie ma żadnego zdjęcia.

 

S 1.21

SGT 1.44SP2

W10Home64

 

 

Link to postu

Bartek jest jakiś problem z tymi zdjęciami z Subiekta.

 

Sello raz je ściąga, a raz nie.

 

W zasadzie nie wiem kiedy to się dzieje, ale problem występuje.

 

Zmiana zdjęcia w Subiekcie nie zawsze powoduje jego pobranie do Sello, mimo tego, że zdjęcie się zmienia w Subiekcie na zupełnie inne.

 

Zawsze mam w Subiekcie jedno zdjęcie, w Sello też.

 

Tak więc zawsze kasuję najpierw stare zdjęcie z Subiekta, a potem z Sello, dodaję je do Subiekta i aktualizuję SGT w Sello.

 

I tu właśnie nie zawsze się aktualizuje - w Sello nie ma żadnego zdjęcia.

 

S 1.21

SGT 1.44SP2

W10Home64

 

 

 

O ile pamiętam, czasem są trudności, jeśli do Subiekta wgrywasz nowe zdjęcie o tej samej nazwie, co usunięte.

Link to postu

Bartek jest jakiś problem z tymi zdjęciami z Subiekta.

 

Sello raz je ściąga, a raz nie.

 

W zasadzie nie wiem kiedy to się dzieje, ale problem występuje.

 

Zmiana zdjęcia w Subiekcie nie zawsze powoduje jego pobranie do Sello, mimo tego, że zdjęcie się zmienia w Subiekcie na zupełnie inne.

 

Zawsze mam w Subiekcie jedno zdjęcie, w Sello też.

 

Tak więc zawsze kasuję najpierw stare zdjęcie z Subiekta, a potem z Sello, dodaję je do Subiekta i aktualizuję SGT w Sello.

 

I tu właśnie nie zawsze się aktualizuje - w Sello nie ma żadnego zdjęcia.

 

S 1.21

SGT 1.44SP2

W10Home64

 

 

 

O ile pamiętam, czasem są trudności, jeśli do Subiekta wgrywasz nowe zdjęcie o tej samej nazwie, co usunięte.

 

 

Hmmm, to może być trop

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...