Skocz do zawartości

Subiekt nexo czy gt do SELLO

Polecane posty

Wspomnę, że obecnie zakres współpracy pomiędzy Sello i Subiektami nie jest jednakowy, na korzyść Subiekta GT.

Opracowujemy jednak nowy model synchronizacji Sello z Subiektami, w którym możliwości powinny być wyrównane. Biorąc pod uwagę większe możliwości samego Subiekta nexo w stosunku do GT możliwe, że role się odwrócą. Póki co sama implementacja jeszcze trochę czasu zajmie i pojawi się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Link to postu

Wspomnę, że obecnie zakres współpracy pomiędzy Sello i Subiektami nie jest jednakowy, na korzyść Subiekta GT.

Opracowujemy jednak nowy model synchronizacji Sello z Subiektami, w którym możliwości powinny być wyrównane. Biorąc pod uwagę większe możliwości samego Subiekta nexo w stosunku do GT możliwe, że role się odwrócą. Póki co sama implementacja jeszcze trochę czasu zajmie i pojawi się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

 

Korzystam z NEXO i GT i potwierdzam, że po zrównaniu integracji sello z NEXO do poziomu integracji z GT lepiej wybrać NEXO.

 

Obecnie także da się pracować na Sello+NEXO, niemniej występują pewne niedogodności w obsłudze dokumentów końcowych, nie przeszkada to jednak w opanowaniu nieco innej metodologii niż w Sello+GT i skutecznym pracowaniu na programach.

Link to postu

W Subiekcie nexo 12 zmieniony został nieco interfejs, między innymi stonowano kolory, które zwłaszcza w Rachmistrzu i Rewizorze były zbyt absorbujące.

 

 

A czy okienko w Sello już się pojawia ?

 

Nie.

https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/525-nexo-a-sello/&do=findComment&comment=1707

Link to postu

Okienko w nexo się pojawiło, ale tylko raz :). Niestety konstrukcja całego synchronizatora oraz liczne inne niedogodności związane z obsługą nexo obecnie zmusiły nas do podjęcia decyzji o stworzeniu od nowa całej synchronizacji.

 

Można pytać o vendero, nie jest to dla nas konkurencja :). Aczkolwiek, pytania szczegółowe lepiej kierować bezpośrednio do obsługi vendero.

Link to postu

Okienko w nexo się pojawiło, ale tylko raz :). Niestety konstrukcja całego synchronizatora oraz liczne inne niedogodności związane z obsługą nexo obecnie zmusiły nas do podjęcia decyzji o stworzeniu od nowa całej synchronizacji.

 

W zasadzie - choć jesteśmy w innych miejscach świata ecommerce - to mamy te same przeszkody. Wy Allegro*, Nexo*, forumowiczów czasem* - bo ciągle trzeba coś przerabiać. My Allegro gdzie nawet w tle nie można się promować..., Amazony, Ebaye... Ciągła walka.

 

PS

potwierdzę, że nexo zmieniło się graficznie na korzyść :) / fajna jest też zakładka 'ulubione' choć daleko jej do otwierania zakładek z poprzedniej sesji...

 

* niepotrzebne skreślić ;)

 

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Korzystam od ponad miesiąca z Nexo sello i nie da się pracować korzystając z automatu na sello nexo mamy 2018 i Nexo nadal nie nadaje się do pracy z sello. Jestem zmuszony wrócić do gt.

 

Problemy które wykluczają automatyczną pracę

1 cena na fakturach zawsze netto i zawsze inna niż na aukcji trzeba ręcznie to zmieniać netto brutto czyli wejśc w każda fakturę czy zamówienie

2 co jakiś czas sello zrywa połączenie z nexo nie ma możliwości pracy na prawdziwym serwerze bo trzeba cały czas wchodzić i resetować sello

3 trzeba wchodzoić na każde zamówienie i fakturę i zmieniać dane firmy gdyż zamiast nazwy firmy jest nick z allegro

 

Schodzi tyle czasu co normalnie pisanie dokumentu. Od 2016 roku a raczej od wydania nexo nie zawiele się zmieniło program Nexo nie nadaję się do pracy z Sello i nie ma na to widoków. Ostrzegam żeby się ktoś nie wkopał w nexo jak ja

Link to postu
2 godziny temu, Robert Mazurek napisał:

program Nexo nie nadaję się do pracy z Sello i nie ma na to widoków

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem określenie "widoków", ale jeśli chodzi o szanse, że będzie to działać dużo lepiej są i w ciągu najbliższych miesięcy udostępnimy zupełnie nowy synchronizator Sello-Subiekt nexo, w którym problemy obecnego synchronizatora zostały wyeliminowane.

Link to postu
  1. No ale od 2015r widzę posty i wspominki o nowym integratorze i może nowy jest i był ale błędy z 2015 pozostały. Nie najem się mrzonkami a mam do wykarmienia dzieci swoje i pracowników plus kto i pies. Na dziś dzień do każdego zamówienia trzeba wejść i prowadzić edycję cen i nazwę firmy. No powiedzmy każdy zakup na fakturę a u mnie tego jest sporo powyżej 70 procent. Automat nie działa. Pracy kupe i nie mam wyjścia wysiadam z tego pociągu do nikąd. Wysiąde albo z Sello albo z Nexo. Tak naprawdę w Nexo mam jedną przydatną funkcje a reszta jest do bani powrót do gt prócz straty pieniędzy nic wielkiego. Chyba że kupie jakiś integrator nexo z allegro.
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Subiekt nexo czy gt do SELLO

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...