Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie sello

Polecane posty

Witam

Mam problemy z dziwnym zachowaniem sello - jakakolwiek próba wyłapania momentu kiedy się to dzieje nie udała się do tej pory, ale może ktoś wie czemu tak się dzieje...

 

1. Znikają opisy towarów pobrane z subiekta (w subiekcie nie znikają), opisy znikają losowo... Mimo iż import opisów automatyczny jest tylko przy pierwszej synchronizacji a  parametry synchronizacji są ustawione poprawnie. ( może dotykanie towaru w subiekcie np. zmiana opisu lub wartości pola własnego rozszerzonego ma na to wpływ ?)

 

2. Podczas powielania szablonów aukcji nie powielają się poprawnie parametry specyficzne lub ustawiają się inaczej - doprowadza do zawrotu głowy...

 

3. Znikają przypisane do towaru szablony aukcji 4 miesiące temu dane towary miały 3 szablony podpięte a dziś tylko jeden... - dzieje się to losowo...

 

4. to chyba błąd w zmianach zbiorczych ale napiszę też tutaj. W zmianach zbiorczych zmiana tytułu aukcji pozwala na zmianę tytułu na dłuższy niż 50 znaków... a wcześniej obcinało tytuł do 50 znaków, a raczej nie powinno dopuścić do zmiany jeśli tytuł będzie miał więcej niż 50 znaków...

Link to postu

4. to chyba błąd w zmianach zbiorczych ale napiszę też tutaj. W zmianach zbiorczych zmiana tytułu aukcji pozwala na zmianę tytułu na dłuższy niż 50 znaków... a wcześniej obcinało tytuł do 50 znaków, a raczej nie powinno dopuścić do zmiany jeśli tytuł będzie miał więcej niż 50 znaków...

 

W wersji 1.21, wydłużono tytuły:

Dłuższe pola w tytule aukcji

 

Wydłużyliśmy pole z tytułem aukcji, co umożliwia zapisanie w nim więcej tagów. Funkcja będzie przydatna w sytuacjach, gdy tytuł aukcji jest "składany" z wielu różnych członów zależnych np. od pól własnych towaru.

 

więc jak będziesz wystawiał aukcję z większą ilością znaków otrzymasz błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru: Nazwa przedmiotu (0x80004005)
Link to postu

4. to chyba błąd w zmianach zbiorczych ale napiszę też tutaj. W zmianach zbiorczych zmiana tytułu aukcji pozwala na zmianę tytułu na dłuższy niż 50 znaków... a wcześniej obcinało tytuł do 50 znaków, a raczej nie powinno dopuścić do zmiany jeśli tytuł będzie miał więcej niż 50 znaków...

 

W wersji 1.21, wydłużono tytuły:

Dłuższe pola w tytule aukcji

 

Wydłużyliśmy pole z tytułem aukcji, co umożliwia zapisanie w nim więcej tagów. Funkcja będzie przydatna w sytuacjach, gdy tytuł aukcji jest "składany" z wielu różnych członów zależnych np. od pól własnych towaru.

 

więc jak będziesz wystawiał aukcję z większą ilością znaków otrzymasz błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru: Nazwa przedmiotu (0x80004005)

 

Trzeba liczcyć strzałką teraz :) Albo wykorzystać program, który Ci zliczy sam, dobrze sobie radzi Word: recenzja > statystyka wyrazów. Potem trzeba kopiować do sello nazwę.

Link to postu

Dosyć dziwnie te problemy wyglądają. Czy na pewno Sello pracuje tylko i wyłącznie na jednej bazie danych? Te dziwne problemy można wytłumaczyć łączeniem się Sello do różnych, ale podobnych baz. Samego znikania opisów czy szablonów raczej nie doświadczyliśmy nigdy i wydaje się to z punktu widzenia samego programu mało prawdopodobne zachowanie.

 

Możliwe też, że baza danych jest w jakiś sposób uszkodzona lub też na bazie operuje jakiś zewnętrzny program, który do końca "nie wie" co robi.

 

2. Czy parametry ustawione w szablonie pokrywają się z aktualnym stanem parametrów w serwisie aukcyjnym? Może się zdarzyć, że któreś z nich nie są już dostępne w serwisie, lub zostały zmienione, ale nie powinno to powodować mieszania się wartości. Proszę spróbować na takiej wadliwej kategorii ustawić ponownie w szablonie te wartości po czym wystawić aukcję z towaru - czy wtedy również wartości się mieszają?

 

4. Ograniczenie do 50 znaków zdjęliśmy, ponieważ uniemożliwiało to zastosowanie tagów w opisie, których zapis niejednokrotnie jest dłuższy niż 50 znaków. Możemy za to dodać zliczanie znaków, podajcie w których polach było by to dla Was potrzebne.

Link to postu

4. Ograniczenie do 50 znaków zdjęliśmy, ponieważ uniemożliwiało to zastosowanie tagów w opisie, których zapis niejednokrotnie jest dłuższy niż 50 znaków. Możemy za to dodać zliczanie znaków, podajcie w których polach było by to dla Was potrzebne.

 

Zmiana jest słuszna i potrzebna. A liczenie znaków - u mnie - przydało by się w PW towaru, gdzie umieszczam tytuł aukcji.

Link to postu

Generalnie o wszystkie miejsca, gdzie musicie liczyć literki kursorem, wordem, notepadem itp ;)

 

No to chyba tylko tam gdzie może być umieszczona nazwa towaru na aukcję (bo w innych miejscach allegro nie liczy znaków), czyli:

- w subiekcie w nazwie ;) (ale tam chyba i tak się mieści równo 50 szt.);

- w sello w nazwie towaru, w towarach;

- w sello w nazwie towaru, w szablonach aukcji;

- w sello w PW towaru.

Link to postu

Generalnie o wszystkie miejsca, gdzie musicie liczyć literki kursorem, wordem, notepadem itp ;)

 

Ja tam nie muszę liczyć, więc jak macie czas to przede wszystkim informacja pod tytułem aukcji (Ilość znaków XX Pozostało XX) teraz aby dowiedzieć się jaką długość ma tytuł aukcji trzeba pole wprowadzić w tryb edycji tak aby wyświetlił się dymek.

Link to postu

Generalnie o wszystkie miejsca, gdzie musicie liczyć literki kursorem, wordem, notepadem itp ;)

 

Ja tam nie muszę liczyć, więc jak macie czas to przede wszystkim informacja pod tytułem aukcji (Ilość znaków XX Pozostało XX)

 

"Pozostało" chyba nie będzie potrzebne, bo nie za bardzo warto wiedzieć ile pozostało do 100.

To będzie wiadomo gdy klawiatura przestanie pisać  ;D

 

Ale licznik znaków wydaje się fajnym pomysłem, zwłaszcza po wyłączeniu synchronizacji długości tytułu z limitem Allegro.

Link to postu

"Pozostało" chyba nie będzie potrzebne, bo nie za bardzo warto wiedzieć ile pozostało do 100.

To będzie wiadomo gdy klawiatura przestanie pisać  ;D

 

Do 50 powinno chyba liczyć, bo chodzi o tytuł aukcji a nie pojemność pola.

 

Ale jak wstawisz tag, to ten tag będzie miał niewiadomą ilość znaków.

 

W zasadzie to chyba to nie będzie miało wcale sensu w związku z powyższym... ::)

Link to postu

"Pozostało" chyba nie będzie potrzebne, bo nie za bardzo warto wiedzieć ile pozostało do 100.

To będzie wiadomo gdy klawiatura przestanie pisać  ;D

 

Do 50 powinno chyba liczyć, bo chodzi o tytuł aukcji a nie pojemność pola.

 

Ale jak wstawisz tag, to ten tag będzie miał niewiadomą ilość znaków.

 

W zasadzie to chyba to nie będzie miało wcale sensu w związku z powyższym... ::)

 

Jak wstawisz tag (ja tak robię na jednym z kont) to wtedy przyda się liczenie w PW Towaru...

 

W pole z nazwą towaru wstawisz tag albo piszesz z klawiatury tytuł. Więc liczyć musiało by w obu miejscach do 50-ciu. No chyba, że ktoś wstawia tag a resztę z klawiatury... ale to podwójnie bez sensu...

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

ale mówimy już o aukcjach przygotowanych ... po co tam pole większe niż 50 znaków ?? tagów tam już się przecież nie używa.... i tu jest problem..

 

 

a dziwne zachowanie sello nie udało się wyłapać czemu tak się dzieje.. czary mary od czasu do czasu... na jednym serve są 2 bazy sello + bacapowe..  ale przecież jeśli sello by mieszało bazy to przecież to jest poważny błąd który nie powinien mieć miejsca..

 

żaden z zewnętrznych programów nie może nic mieszać - nie jest używany..

 

jedyne co dziwne zauważyłem to po zamknięciu sello na komp. gdzie jest baza  sql i na którym odbywa się synchronicacja automatyczna (tylko na jednym) to mimo iż pozamykam sella ( 2 różne - różne firmy) to w procesach procesy subiekta są dalej aktywne .. czasami 2 czasami 6...  windows 10, sql expres 2014

Link to postu

Sello nic nie miesza. Jeśli nawiązuje połączenie z bazą A to nie ma możliwości aby nagle zaczęło pobierać dane z bazy B - chyba, że gdzieś ktoś dorobił jakiegoś trigera, jakiś zewnętrzny kod SQL, który ma zaszyte połączenie do innej bazy na stałe i to on powoduje takie dziwne zachowanie.

 

Czy do przełączania się pomiędzy tymi bazami jest używana opcja w menu Sello czy program jest uruchamiany ponownie?

Link to postu

jedyne co dziwne zauważyłem to po zamknięciu sello na komp. gdzie jest baza  sql i na którym odbywa się synchronicacja automatyczna (tylko na jednym) to mimo iż pozamykam sella ( 2 różne - różne firmy) to w procesach procesy subiekta są dalej aktywne .. czasami 2 czasami 6...  windows 10, sql expres 2014

 

Też tak często mam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...