Skocz do zawartości

Problemy przy ściąganiu transakcji

Polecane posty

A kiedy była ostatnia awaria Allegro? U mnie nic nadzwyczajnego nie występuje w tym temacie. Mam dobre porównanie bo widzę od pewnego czasu jak to się ma do pojawiania się transakcji w Managerze Sprzedaży. Raz jest szybszy MS, raz Sello, pewnie z niezależnych powodów. Ew proponuję sprawdzić, czy Twoje Sello się nie zawiesiło przy dłuższej pracy, bo swego czasu faktycznie coś takiego mnie zaskakiwało - Sello przestawało pobierać. Mam obecnie wersję 1.21.1

Link to postu

Witam wszystkich,

czy zauważył ktoś problemy przy odbieraniu transakcji z allegro od ostatnie awarii tegoż serwisu?

Transakcje ściągają się z dużym opóźnieniem. Nie pomaga ściągnięcie pełnych danych jak i również danych o aukcjach.

 

podzielcie sie opiniami.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Nie ma większych problemów. Pracuję na najnowszym sello. Jakie jest u Ciebie?

Link to postu

witam wszystkich,

miałem już zakładać nowy wątek ale podepnę się może tutaj.

Błąd zauważony w sobotę 19.11.2016.

Przy pobieraniu niepełnych danych ściąga się garstka transakcji, dopiero pełne dane ściągają wszystko. Tak jest bynajmniej u nas, dzwoniłem po znajomych i nikt na razie nie zauważył tego problemu.

U nas pełne dane trwają około 4-5 godzin, więc teraz w okresie gorącym jest to ogromny problem...

Może ktoś coś - będę wdzięczny za jakieś dobre słowo...

Link to postu

Awarie na Allegro potrafią działać wybiórczo i dotyczyć tylko części użytkowników.

 

"Pełne dane" nie korzystają z dziennika zdarzeń, ale nadal korzystają z API a błędy bywają różne. Teoretycznie, pełne dane powinny zwrócić wszystko co jest w panelu Allegro na zakładce sprzedane. Jeśli tam brakuje sprzedaży - a tak też bywało, należało zgłosić się do Allegro z prośbą o odświeżenie aukcji. Użytkownicy forum zauważyli jednak, że takie odświeżenie można wywołać samemu wysyłając z Sello dla konkretnej aukcji zmianę liczby sztuk wystawionych na aukcji na taką samą jak jest. Można spróbować i tak.

Link to postu

nie no pełne dane nie gubią nam transakcji, ściąga się ładnie wszystko tylko chodzi o czas - proces trwa około 5 godzin - a wiadomo jakie to cenne 5 godzin w gorącym okresie. W zasadzie jak chcielibyśmy obrobić jakieś transakcje z tego samego dnia to nie możliwe.

Rozumiem że jedyne co pozostaje to czekać na ruchy z allegro...

dzięki za wyjaśnienia

pozdrawiam

Link to postu

nie no pełne dane nie gubią nam transakcji, ściąga się ładnie wszystko tylko chodzi o czas - proces trwa około 5 godzin - a wiadomo jakie to cenne 5 godzin w gorącym okresie. W zasadzie jak chcielibyśmy obrobić jakieś transakcje z tego samego dnia to nie możliwe.

Rozumiem że jedyne co pozostaje to czekać na ruchy z allegro...

dzięki za wyjaśnienia

pozdrawiam

 

Jaki masz klucz do API? "Sellowy" czy swój? Sellowy może być czasem przeciążony...

Link to postu

Witam,

Też mam podobny problem, strasznie wolno pobiera formularze do transakcji i bardzo wiele jest wybrakowanych.

 

1) pobieranie transakcji 100%(5 do 10min)( zaciąga transakcje i formularze ale w większości są wybrakowane)

2) pobieram pełne dane i to już trwa wieki,formularze bardzo wolno się uzupełniają albo wcale, pomaga restart sello, ale tylko częściowo pojawiają się formularze których brakowało, a cały proces zaczyna się od nowa czyli:

 

Pobieranie transakcji 100%- idzie szybko

Pobieranie formularzy 100%- trwa około 1h nawet dłużej, w tym czasie nie pobiera nowych transakcji, a przy zaciągniętych bardzo wolno pojawiają się formularze.

 

Są transakcje bez formularza,a po wiadomościach widać, że klient już dawno zapłacił.

 

W jaki sposób można to przyśpieszyć, żeby zaciągał szybciej formularze, czy sello planuje jakieś zmiany,żeby proces pobierania formularzy pozwalał na realizowanie zamówień na bieżąco, czy jest to wina allegro?

Link to postu

potwierdzam, u mnie pobiera transakcje dopiero po "pobierz pełne dane". zwykłe pobierz/odbierz nie pobiera, czasami tylko kilka ściągnie

jeśli ktoś twierdzi, że u niego pobiera wszystkie lepiej niech sprawdzi ponownie :)

 

w serwisie do wysyłania paczek również niektóre formularze nie są pobierane, wiec ewidentnie wina allegro

 

 

Link to postu

Allegro API Obecnie proszę korzystać z doGetSiteJournalDeals, na którym opóźnień nie ma.

 

Cały czas pracujemy nad usunięciem problemów z doGetSiteJournal. Niebawem powinno to nastąpić. Za wszelkie problemy przepraszamy.

--------------------------------------------------

Bartek może to trzeba zrobić - nie wiem z czego sello korzysta??

Link to postu
Czyżby jakaś "niespodziewajka" w nowej wersji ?  Mrugnięcie

Nie potwierdzę ani nie zaprzeczę :)

 

Bartek może to trzeba zrobić - nie wiem z czego sello korzysta??

Sello korzysta z obu, z tej wadliwej akurat do pobierania transakcji i to nie jest takie proste "skorzystać z innej funkcji", przecież to są tysiące linii kodu, sprawdzone, przetestowane, dopasowane do całego algorytmu pobierania i zmiana tego to nie jest podmiana jednej linijki, jak się wydaje komuś w Allegro.

Link to postu

 

Bartek może to trzeba zrobić - nie wiem z czego sello korzysta??

Sello korzysta z obu, z tej wadliwej akurat do pobierania transakcji i to nie jest takie proste "skorzystać z innej funkcji", przecież to są tysiące linii kodu, sprawdzone, przetestowane, dopasowane do całego algorytmu pobierania i zmiana tego to nie jest podmiana jednej linijki, jak się wydaje komuś w Allegro.

 

Czy z tej wadliwej pobiera tez formularze?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...