Skocz do zawartości

sello stara wersja

Polecane posty

Teoretycznie mechanizm aktualizacji może aktualizować bazę pomiędzy wieloma wersjami. W praktyce niektóre zmiany w bazie pomiędzy wersjami były tak specyficzne, że nie możemy zagwarantować, że z tak odległej wersji (4 lata temu) baza zaktualizuje się poprawnie. Wtedy pozostaje aktualizacja przez kolejne wersje pojedynczo.

 

Czy ta baza dotychczas była używana? Może nie ma sensu jej aktualizować i łatwiej będzie założyć nową?

Link to postu

Dziwne, że tak stara wersja wciąż działa, bo w międzyczasie było wiele aktualizacji serwisu, które wymuszały wprowadzanie kolejnych poprawek.

 

Tak czy inaczej przed wykonaniem aktualizacji proszę zrobić archiwizację bazy. Kopia bazy jest tworzona również przy aktualizacji bazy ale zapasową kopię bezpieczeństwa zawsze warto mieć. Będzie można w każdej chwili usunąć nową wersję i powrócić do poprzedniej w razie wystąpienia jakichś problemów.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

mam problem na wersji 1,8,4 skończyłem już 1,9,0 nie chce aktualizować bazy danych.

I kolejny problem sie pojawił nie chcą mi sie wczytywać miniaturki przy zamianie na nowe zasady allegro (czyli duże ok 800kb i 2560x2560px)

czy sello ma jakiś limit jesli chodzi o zdjęcia?

 

taki zapis pojawia sie w pilku przy próbie podniesienia wersji do 1,9,0 czyli niby kolejnej

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'igokabsello1' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'igokabsello1' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

Link to postu

Ten problem wynika z ograniczeń darmowej wersji Serwera SQL Express. Jeśli Sello działa na serwerze SQL 2005 to ograniczenie wynosi 4GB. Od SQL 2008 R2 ograniczenie zostało podniesione do 10GB.

 

Sugeruję zaktualizować najpierw serwer SQL Express do wersji np. 2014.

 

Problem z miniaturkami dotyczy, której wersji Sello?

Link to postu

Ostatnio testujemy na SQL 2016 i działa.

Minimalna wersja to SQL 2005.

 

cały czas mam 1,8,4 a czy to moze być tez związane z serwerem SQL?

Z serwerem może być związany brak miejsca w bazie, zwłaszcza jesli jest to SQL 2005. Trzeba sprawdzić jaki serwer jest zainstalowany na początek.

 

Jeśli będzie to 2005 to zalecam zainstalowanie czegoś nowszego, do wyboru są 2008 R2, 2012, 2014, 2016 - w wersji darmowej Express.

Każdy z nich dopuszcza bazy do 10GB. Wtedy aktualizacja bazy powinna się udać.

Link to postu

tak mam sql 2005

Jakieś info jak to wmiare bezpiecznie zrobić zeby czegoś nie popsuć bo na pewno nie jest to proste

 

 

Nie wiem czy tak stare wersje są obsługiwane, ale zwykle instalator nowej wersji SQL Servera pyta czy dokonać upgradu bazy, czy tylko zainstalować nową wersję SQL Servera.

 

Interesuje Cię upgrade bazy.

 

Najpierw zrób oczywiście kopię zapasową obecnie używanej bazy.

 

https://www.microsoft.com/en-us/sql-server/sql-server-editions-express

Link to postu

tak mam sql 2005

Jakieś info jak to wmiare bezpiecznie zrobić zeby czegoś nie popsuć bo na pewno nie jest to proste

 

 

Przede wszystkim zrób kilka backópow + archiwizacja.

Ja przenosiłem to ostanio następująco:

zrobiłem zwykłą archiwizację, zabezpieczyłem ją innym kompie + wgrałem w "chmurę"

tak samo zgrałem pliczki *.mdf + *.ldf od SELLO z folderu:C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.INSERTGT\MSSQL\DATA w dwie bezpieczne lokalizacje.

Po postwieniu nowego serwera przeniosłem pliczki mdf i ldf w ten znów sam folder, podmontowałem je programem narzędziowym z Sello i ruszyło.

Przede wszystkim musisz być ostrożny, jak coś pójdzie nie tak nie masz już Sello :)

Link to postu

Oj nie straszcie już tak :). Należy wykonać backup bazy (archiwum z Sello), jak ktoś chce może również zgrać pliki mdf i ldf. W zasadzie to robienie systematycznych backupów bazy jest bardziej niż wskazane. Jeśli ktoś tego nie robi, to prędzej czy później zacznie... w myśl starego chińskiego przysłowia:

Ludzie dzielą się na tych, co robią kopie zapasowe i na tych co dopiero zaczną je robić... po pierwszej awarii dysku twardego

 

 

Następnie należy uruchomić instalator SQL Express i wybrać aktualizację (upgrade).

 

Po zainstalowaniu serwera za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe) lub SQL Server Management Studio Express dołączonego do instalacji serwera (jeśli taka opcja została wybrana) należy podłączyć bazę Sello do serwera (wgrywając je do folderu). Najprościej przywrócić bazę z archiwum zrobionego przez Sello. Zostanie ona automatycznie skopiowana i podłączona. Również uprawnienia powinny nadać się samoczynnie.

 

 

Link to postu

tak mam sql 2005

Jakieś info jak to wmiare bezpiecznie zrobić zeby czegoś nie popsuć bo na pewno nie jest to proste

 

 

Przede wszystkim zrób kilka backópow + archiwizacja.

Ja przenosiłem to ostanio następująco:

zrobiłem zwykłą archiwizację, zabezpieczyłem ją innym kompie + wgrałem w "chmurę"

tak samo zgrałem pliczki *.mdf + *.ldf od SELLO z folderu:C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.INSERTGT\MSSQL\DATA w dwie bezpieczne lokalizacje.

Po postwieniu nowego serwera przeniosłem pliczki mdf i ldf w ten znów sam folder, podmontowałem je programem narzędziowym z Sello i ruszyło.

Przede wszystkim musisz być ostrożny, jak coś pójdzie nie tak nie masz już Sello :)

 

 

Kopiowanie plików z bazą danych jest niewskazane.

Jedyną prawidłową metodą przenoszenia bazy jest archiwizacja, czyli backup (można zrobić to bezpośrednio z poziomu SQL Servera, na forum są skrypty).

A potem odtworzenie bazy z takiego backupu.

 

Archiwizacja Sello właśnie bazuje na backupie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...