Skocz do zawartości

Sello 1.22.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Nieprawidłowy indeks został poprawiony w wersji RTM, która wyszła wczoraj.

 

Samego sposobu pobierania nie zmieniliśmy, dodaliśmy funkcję umożliwiającą zredukowanie pobieranych pełnych danych do wybranych aukcji. Innymi słowy zaznaczasz co chcesz pobrać aby nie trwało to godzinami.

Link to postu

Nieprawidłowy indeks został poprawiony w wersji RTM, która wyszła wczoraj.

 

Samego sposobu pobierania nie zmieniliśmy, dodaliśmy funkcję umożliwiającą zredukowanie pobieranych pełnych danych do wybranych aukcji. Innymi słowy zaznaczasz co chcesz pobrać aby nie trwało to godzinami.

 

W mojej ocenie to jest właśnie ta najważniejsza funkcja tej edycji.

 

Miniaturki są oczywiście ważne i fajnie zrobione, ale....jednorazowe.

 

Szybkie pobieranie metodą pełną brakujących danych jest funkcją o wiele mniej medialną, ale moim zdaniem rewolucyjną.

 

I każdy będzie z niej korzystał codziennie.

W zasadzie to już się do niej przyzwyczaiłem.

 

A jeszcze pobieranie na podstawie maili....to dopiero dobra zmiana i prawdziwy bonus  ;D

 

5439.gif

Link to postu

Robaku zainteresowałem się bo to w moim interesie. Co prawda w wersji RTM wspomniany błąd nie występuje ale jakoś specjalnie nie pomogło pobieranie FODów.

 

Jeśli u mnie 90% transakcji to są transakcje grupowe to dla transakcji opłaconych z góry po kwocie wpłaty albo niezgodności z FODem mogę się zorientować że czegoś brakuje to w przypadku pobrań jest źle bo nie kompletne grupy trafiają od razu do "transakcji do paczek". Oczywiście też mogę sprawdzać FODy ale to kolejny czas.

 

Pobierając FODy w oczekujących na płatność poprzez "pobierz formularze pozakupowe" dla zaznaczonych transakcji pobieram wszystko co jest związane dla danej aukcji która podpięta jest pod daną transakcję. Co jeśli mam aukcje ciągle trwające od grudnia 2014 roku gdzie jest kilka tysięcy sprzedanych przedmiotów ? Do tego jak wspominałem 90% wszystkich zakupów to zakupy grupowe.

 

No nie do końca mi to pomogło ale cóż. Dalej zostanę przy kasowaniu dziennika jak mi kiedyś poradziliście (team sello) i oby w tym okresie allegro nie majstrowało na otwartym sercu.

 

Do sello team. Róbcie coś z tym pobieraniem bo nie długo rodzinę będę oglądał tylko na skype ;) 

Link to postu

Co prawda w wersji RTM wspomniany błąd nie występuje ale jakoś specjalnie nie pomogło pobieranie FODów.

Ale zdajesz sobie sprawę, że ta nowa funkcja to tak czy inaczej pełne pobieranie, ale dla konkretnych aukcji.

 

Jeśli u mnie 90% transakcji to są transakcje grupowe to dla transakcji opłaconych z góry po kwocie wpłaty albo niezgodności z FODem mogę się zorientować że czegoś brakuje to w przypadku pobrań jest źle bo nie kompletne grupy trafiają od razu do "transakcji do paczek". Oczywiście też mogę sprawdzać FODy ale to kolejny czas.

Czy interesowałeś się kontrolą mailowa https://forum.sello.pl/index.php?topic=7362.msg46003#msg46003 jest to najskuteczniejsza forma filtrowania czego brakuje, zważywszy, że od wersji 1.21 podpinanie wiadomości działa prawidłowo.

 

Co jeśli mam aukcje ciągle trwające od grudnia 2014 roku gdzie jest kilka tysięcy sprzedanych przedmiotów ?

WebApi zwraca dane z ostatnich 90dni.

Link to postu
Pobierając FODy w oczekujących na płatność poprzez "pobierz formularze pozakupowe" dla zaznaczonych transakcji pobieram wszystko co jest związane dla danej aukcji która podpięta jest pod daną transakcję. Co jeśli mam aukcje ciągle trwające od grudnia 2014 roku gdzie jest kilka tysięcy sprzedanych przedmiotów ? Do tego jak wspominałem 90% wszystkich zakupów to zakupy grupowe.

Tego obecnie nie przeskoczymy. Ale weź pod uwagę, że możesz w ten sposób pobrać dane tylko z jednej aukcji (w dodatku ograniczone czasowo) a nie ze wszystkich takich aukcji - jak to ma miejsce przy normalnym pobieraniu pełnych danych. Zysk w czasie i tak powinien być tutaj ogromny.

 

Róbcie coś z tym pobieraniem bo nie długo rodzinę będę oglądał tylko na skype

Czekamy* na ruch Allegro w kwestii ściągania transakcji przez nowe API.

 

* - w zasadzie to nie czekamy, bo zajmujemy się innymi rzeczami, ale czekamy :)

 

Link to postu

Czy byłaby możliwość poszerzenia mojej ulubionej funkcji nowego Sello, czyli pobierania brakujących danych o:

-pobieranie brakujących transakcji na podstawie FODu ?

 

Bo wygląda na to, że obecnie przy grupowym zakupie i braku pobrania jednej transakcji, ale pobraniu FODu, włączenie opcji pobierania braków nie szuka brakujących transakcji.

 

To by był już komplet funkcjonalności  :D :D

Link to postu

Z kilkudniowych obserwacji wynika, że pobieranie transakcji i formularzy na podstawie wiadomości można jeszcze przyśpieszyć.

 

A dokładniej jeśli zaznaczę wiadomości CTRL+A i nacisnę "Pobierz transakcje i formularze" to sello pobiera wszystko jak leci -> czyli uruchamia pobieranie dla każdej wiadomości, a powinno zbudować listę numerów aukcji, wyodrębnić tylko unikalne numery i dopiero rozpocząć pobieranie.

 

Link to postu

Istnieje tylko możliwość pobrania transakcji i formularzy do aukcji. Zatem zawsze jak zaznaczysz transakcję czy formularz to ostatecznie pobierane są transakcje dla aukcji a więc pobierane są wszystkie transakcje i fody powiązane z aukcją.

 

a powinno zbudować listę numerów aukcji, wyodrębnić tylko unikalne numery i dopiero rozpocząć pobieranie

I tak właśnie jest to zrobione.

Link to postu

a powinno zbudować listę numerów aukcji, wyodrębnić tylko unikalne numery i dopiero rozpocząć pobieranie

I tak właśnie jest to zrobione.

 

Kurcze wczoraj dałbym sobie odciąć co nieco i dziś byłby problem, wydawało mi się że jak przypadkowo zaznaczyłem maila sprzedałeś + fod to byłem przekonany, że dwukrotnie widziałem pobieranie formularzy 100%.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Miniaturki- BRAWO

Ściąganie brakujących formularzy do maila- BRAWO

 

Ale nadworny maruda musi swoje wtrącić:

- dalej nie ma w menu myszy klienta "utwórz transakcję". Trzeba z poziomu transakcji grzebać w klientach. Często mam zamówienia mailowe jako kolejny zakup do istniejącego klienta. Przełączam z maila na klienta i pole w menu myszy "utwórz transakcję" oraz "utwórz paczkę" (do obsługi reklamacji) by mnie uszczęśliwiło.

- Sello dalej po macoszemu traktuje maile. Dostaję sieczkę coraz częściej, nie jest obsługiwany html, nie ma książki adresowej. Parę podstawowych funkcji pocztowych by się przydało. Ja w całości obsługuję transakcję z mailami w Sello, podpinanie wiadomości to dla mnie ogromna wygoda, mam całą historię korespondencji z klientem z jednym miejscu. Ludzi piszą często w html i wtedy wychodzi papka. Czasem ciężko zrozumieć, co autor miał na myśli. Parę funkcji pocztowych i przestanę marudzić ;-) Obiecuję ;-)

EDIT: Właśnie przyszedł kolejny mail, wkleję TYLKO POCZĄTEK, byście zrozumieli mój ból:

UpperCasedChecksum:9FE1584D48534D33B962E4661EFE484DFF2A48C7FAFCB510C73E323AFCBDE6F4;

SizeAsReceived:7611; Count:39

x-ms-exchange-messagesentrepresentingtype: 1

x-tmn: [HWmOj57QUDUthMQ+Ks/W9+MxVWIYLKym]

x-incomingheadercount: 39

x-eopattributedmessage: 0

x-microsoft-exchange-diagnostics: ;

VE1EUR01HT020;

7:frOZThS4LX13+qcCY5h21rH1DQ28c10grXY1ctXDLGn7ED0/E8CvenklyKxUlL+VmVKxrY+ti7Xy/2/RI40vbiVypNEenmRbDwB6QKOMOv32iiXdKvkFN9TwiVIysX1mCqjfFCGHhZZ27ndP6o7j1NNMmtHErGlmQE0Vp/H/g+4AwRbr+25/oANgTAFvvH5bdSGXfLkbza+kOynvplKk/FdrzON8CogMtYGzeJLNw0ryxeEPR7C8LTzCyKH87I0CWEItnHlNjKKpzgmmMBbY7Zfjfy1RolhjHnJbXVxQwvska6vqs2RlBzzS/dv8w0y+AYQ5olWImI0GnI0yDXz4UtYsWfdyN7AjuqL6TJSqJrZfP23mQC0vd1woC+ifUgN6QwslPjZ+dhPrUws2ITxkkenJYatvpjStqlH1rFWk++SNSGIrrYKXMu2OPFEnBXgh2q0ZBscHhIBGAoNc63WVyQ="="

x-forefront-antispam-report: EFV:NLI;

SFV:NSPM;SFS:(10019020)(98900005);DIR:OUT;SFP:1102;SCL:1;

SRVR:VE1EUR01HT020;

H:AMSPR05MB116.eurprd05.prod.outlook.com; FPR:;SPF:None;

LANG:pl;

x-ms-office365-filtering-correlation-id: 53e5dccb-3286-4653-1b0f-08d43f28d9ad

x-microsoft-antispam: UriScan:;BCL:0;PCL:0;

RULEID:(22001)(1601124038)(5061506344)(1603103113)(1601125047)(1701031023);

SRVR:VE1EUR01HT020;

x-exchange-antispam-report-cfa-test: BCL:0;

PCL:0;RULEID:(444111334)(444112120)(432015012)(82015046);

SRVR:VE1EUR01HT020;BCL:0;PCL:0;RULEID:; SRVR:VE1EUR01HT020;

x-forefront-prvs: 01901B3451

spamdiagnosticoutput: 1:99

spamdiagnosticmetadata: NSPM

MIME-Version: 1.0

X-OriginatorOrg: hotmail.com

X-MS-Exchange-CrossTenant-originalarrivaltime: 17 Jan 2017 22:33:24.7624 (UTC)

X-MS-Exchange-CrossTenant-fromentityheader: Internet

X-MS-Exchange-CrossTenant-id: 84df9e7f-e9f6-40af-b435-aaaaaaaaaaaa

X-MS-Exchange-Transport-CrossTenantHeadersStamped: VE1EUR01HT020

X-OriginalArrivalTime: 17 Jan 2017 22:33:28.0313 (UTC) FILETIME=[b939EE90:01D27111]

X-Virus-Status: No

X-Virus-Checker-Version: clamassassin 1.2.4 with clamdscan / ClamAV 0.96.1/21891/Tue Jul 12 20:44:44 2016

X-Brightmail-Tracker: AAAAAi01lvgtNcUq

X-Brightmail-Tracker: H4sIAAAAAAAAA+NgFlrPqMTGxcIABLre8+oiDA4dVbfYd+A7iwOjx/EX75kCGKM4/PJLFIILEnMTODJ6dl9gK2CoAFENjAyrGIVzS1MNizMSi0sSE4uKC4ryUwyMNzFCDdzBuP2izClGSSlx3hVz6iKEBIqBhmSU5pWkFsUXleakFr9iFOdgVBLm3Q2S5cnMKynOTIfJSHAwKYnwsulWRwjxAk1HSEk1MEqui//WoiEVsM541bFqo73+Bfk7r8gcOh/y7fOsY3VfFvp7x08+5OLbHMN1f/4HLxGP1S7e2V/cZt24v84rJFJtb2jKO8GVf3QjAgqEld89Dy3asMPitfITVf5Q3lSf5eqv2ytvhxbvNursq9vtpLff5nfvC3ueUp/T6zaFC2W/4P/GXlHepcQC9LKhFnNRcSIAzNxzmkIBAAA=

Content-Type: multipart/alternative;

boundary=_000_AMSPR05MB116D71CC8F9DD7D860697ABD47C0AMSPR05MB116eurprd_

 

This is a multi-part message in MIME format.

 

--_000_AMSPR05MB116D71CC8F9DD7D860697ABD47C0AMSPR05MB116eurprd_

Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Content-Type: text/plain; charset="windows-1250"

Link to postu

Dodawanie transakcji z każdego poziomu programu jest aktualnie przewidziane na wersję 1.24. O Instynkcie maili również myślimy.

 

W wersji 1.22 pojawiła się poprawka jednego z problemów z niepoprawnie wyświetlanymi wiadomościami. Nie jest to wina Sello, tylko błędu w mechanizmie windowsowym wyświetlającym HTML, który błędnie interpretuje nadmiarowe spacje i znaki nowych linii w kodzie HTML maila. Poprawka działa doraźnie, czyli poprawia błędy konkretnego rodzaju. Zatem jeśli są takie maile, które nadal nie wyświetlają się poprawnie, proszę je do nas podsyłać w postaci plików EML zapisanych z poziomu Sello na sello@insert.com.pl.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Jesteśmy jednym z największych sprzedawców obuwia na allegro co wpływa oczywiście na ilość naszych transakcji obrabianych przez sello. Problem polega na tym iż maile pozakupowe (sprzedałeś.. , kupujący.. itd ) od klientów zamawiających u nas kilka razy (min dwa) taki sam produkt, są podpinane automatycznie do starej transakcji a nie do nowej. Dlaczego jest tak wielki problem?? Dlatego iż mamy napisany automat do automatycznego wprowadzania rozmiaru obuwia do każdej transakcji. Ręczne wprowadzanie każdego modelu wraz z rozmiarem było by stratą czasu. A tak

u nas działa to automatycznie. Dane odnośnie rozmiaru pobierane są z maili właśnie pozakupowych np ( Liczba sprzedanych par 1 (rozmiar: 43)  Dlatego jeżeli nowe maile podpinają się do starej transakcji , automat nie jest w stanie wstawić rozmiaru obuwia. Dodatkowo jeżeli klient zakupił produkt taki sam np dwa lub trzy razy (pierwszy za pobraniem , drugi również a trzeci opłacony z góry payu , wtedy każda jego transakcja zmieniana jest jako opłacona! Dlatego że nowe maile podpinają się nie tam gdzie potrzeba. Czy jako zespół Sello będziecie mieli na to jakieś rozwiązanie? Gdyż podejrzewam że jest to problem wielu którzy sprzedają poprzez warianty.

 

Link to postu

Problem polega na tym iż maile pozakupowe (sprzedałeś.. , kupujący.. itd ) od klientów zamawiających u nas kilka razy (min dwa) taki sam produkt, są podpinane automatycznie do starej transakcji a nie do nowej.

To zostało już naprawione w Sello i od dłuższego czasu nie miałem z mailami żadnych problemów. Którą wersję Sello macie?

Link to postu

Czy można w takim razie ustawić automatyczne zakańczanie aukcji pobraniowych?

Transakcje pobraniowe są zakańczane w momencie zarejestrowania w nich wpłaty. Można to zrobić zbiorczo zaznaczając wszystkie transakcje i spod ppm zarejestruj wpłatę. Oczywiście wtedy nie będą oznaczone jako niezapłacone więc może to spowodować zamieszanie. Chyba, że płatności pobraniówek pilnujecie poza Sello ale to trzeba sobie przemyśleć.

 

PS CZy dzisiaj będzie najnowsza beta 1.23?

Raczej koniec marca/początek kwietnia ;)

Link to postu

Jest jeszcze jeden problem związany z pobieraniem transakcji z wariantami. Mianowicie, gdy klient dokonuje kolejny raz zakupu na tej samej aukcji z wariantem formularz zostaje podpięty do starej transakcji, gdyż nadal ma ten sam nr id.

Dotyczy to wszystkich transakcji w Sello, nie tylko tych z wariantami. Właściwie to FOD (i wpłata!) zostaje podpięty pod wszystkie transakcje tego klienta na tej aukcji, czyli starą transakcję i nową. Temat znany, sprawdź sobie w liście porad - pkt 3.43.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...