Skocz do zawartości

Sello 1.22.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

skoro widoczne mogą być miniaturki, więc korzystający z tego będą powiększać wysokość wierszy, żeby w komórkach wtedy tekst się zawijał i wolne miejsce będzie wykorzystane, a dzięki temu będzie można wyświetlać więcej kolumn.

 

 

Genialne, jestem za

387.gif

 

Przy okazji proszę jeszcze raz o poprawienie błędu polegającego na tym, że w zgrupowanych transakcjach notatka z formularza powiela się tyle razy ile jest transakcji.

 

Tak, za tym też jestem za.

 

379.gif

Link to postu

Pytanie - czyli rozumiem, że dodaliście obsługę tej jednej funkcji (podmianę miniaturek w aukcjach trwających ze sprzedażą) z nowego Api Allegro - Resta?

Nie, ST skorzystał ze starego. Nowe ma zachwycającą liczbę opcji w ilości 1 (słownie: jeden):

https://developer.allegroapi.io/documentation/

A faktycznie. Pomyliłem zmianę cen ze zmianą miniaturek w aukcjach ze sprzedażą.

 

Jak widać z wypowiedzi użytkowników w tym wątku, to po tej wersji Sello macie sporo nowych karteczek na Waszą tablicę ;)

No właśnie, ale na Twoje to już mają chyba osobną tablicę

Tak, i nazywa się tarcza strzelecka ;)

Za każdym razem gdy zgłaszam sugestię lub podnoszę kwestię zwiększenia ekipy ST to ląduje na niej kilka strzałek ;) Domyślam się, że Subiektowcy i Venderowcy też mają takie tablice na swoich "ulubionych" użytkowników ;):) :) :)

Link to postu
Ewentualnie podrzućcie jakieś zapytanie SQL które uzupełni te brakujące dane

Poleceniem SQL może być trudno zdekodować parametry obrazka.

 

Bartek czy zmienialiście coś w metodzie aktualizacji bazy ?

Nic nie zmienialiśmy tutaj.

 

Czy istniałaby możliwość rozdzielenia ustawień wysokości wiersza dla podsumowania listy towarów ?

Pewnie tak, nie wiem tylko ile będzie z tym roboty, bo to są jakieś wewnętrzne mechanizmy gridowe. Zobaczymy.

 

I jeszcze jedno - fajnie jak by ten trójkącik pokazujący zaznaczony wiersz środkował się w pionie zgodnie z wysokością wiersza. Teraz brak mu jakby estetyki Język Język

To również są gridowe sprawy. Grid jest zewnętrznym komponentem i nie we wszystko możemy ingerować.

 

Jedyne pytanie dotyczy takiej sytuacji: podświetliła się aukcja do korekty ilości, wię od razu dodałem nową miniaturkę. Jednak zmianę musiałem wysłać na 2 razy, najpierw skorygowała się ilość a miniaturka nie. Dalej pozostało pomarańczowo (bez sygnalizacji błędów ze strony sello). Po drugim puszczeniu zmian zdjęcie się podmieniło. Czy taka jest specyfika api, że nie przepuści tych obu zmian za jednym razem, czy też można to poprawić?

Tak działa API. Początkowo chcieliśmy aby każda zmiana szła oddzielnie ale w jednej sesji wysyłania. Okazało się, o czym dokumentacja nie wspomina oczywiście, że można utworzyć tylko jedno zlecenie zmian po stronie serwisu. Dopiero jak zmiana zostanie wdrożona, można wysłać następną. W przypadku miniaturki i stanu są użyte dwie osobne funkcje, więc nie da się tych zmian przekazać jednocześnie. Priorytet zmian jest taki: zakończenie aukcji, zmiana cen, zmiana cenników, pozostałe zmiany.

 

W towarach przydała by się opcja definiowania dla listy, która z kolei miniaturka miała by się wyświetlać

Myśleliśmy o tym, ale nieco komplikowało to obsługę, więc póki co nie ma takiej możliwości.

 

to czy nie udało by się dodać dodatkowej kolumny z miniaturką, tak aby była prezentowana miniaturka obecna i nowa ?

Myślę, że jest to do zrobienia. Jednak bez większych modyfikacji w stanie początkowym będą wyświetlone obie miniaturki jako takie same. Czy takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje? Jeśli nie to są to większe przeróbki i do RTMa się ich nie podejmiemy.

 

Wracając do propozycji zmian/uzupełniania specyficznych to należy to zrobić jak najprostszym sposobem, zmiana ograniczona tylko do konkretnej aukcji, nie ma sensu robić jakiś automatów zbiorczych dla wybranych aukcji.

W zasadzie najprostszy sposób to właśnie zmiany zbiorcze, bo tam jest już cały mechanizm przygotowany, gdzie tylko dorabiamy obsługę kolejnych parametrów i w razie potrzeby rozszerzamy go o obsługę specyficznych typów.

 

Mnie by się jeszcze marzyło w 1.22 podświetlanie przycisku "Aukcje" wówczas gdy są jakieś zmiany do wysłania... Jak jest duży ruch, to się zapomina tam zajrzeć...

Do 1.22 nie bardzo, ale będzie automatyczne wysyłanie zmian.

 

Pytanie - czyli rozumiem, że dodaliście obsługę tej jednej funkcji (podmianę miniaturek w aukcjach trwających ze sprzedażą) z nowego Api Allegro - Resta?

Podmiana miniaturek działa na starym API. Na nowym jest tylko zmiana cen.

 

Bardzo uprzejmie proszę o wydrukowanie tego i wrzucenie karteczki Subiektowcom pod drzwi Mrugnięcie Dziękuję Uśmiech

W trosce o środowisko karteczki nie wydrukowałem, ale wysłałem maila w tej sprawie ;).

 

Pytanie - czy na liście towarów w transakcji (czyli w edycji transakcji po jej otwarciu) też dałoby się dodać wyświetlanie miniaturek towarów? To już by załatwiło sprawę kompleksowo.

Tak.

 

Jak widać z wypowiedzi użytkowników w tym wątku, to po tej wersji Sello macie sporo nowych karteczek na Waszą tablicę Mrugnięcie

Tak, dziękujemy. Jest to dla nas ogromna satysfakcja :).

 

Ale ST współczuję, że muszą siedzieć w Sello w starej technologii (.net 3.5) sprzed 100 lat.

Gdyby to był .net 3.5 to byśmy byli o wiele szczęśliwsi :). W .Net są pisane tylko niektóre fragmenty.

 

Nie zmienia to faktu, że w Sello widać prawdziwą pracę, a nie

Za czasów naszej technologii stacka jeszcze nie było na świecie :D. Sello jest w większości tworzone z wykorzystaniem natywnego C++. Przekłada się to na tempo prac, dlatego realizacja niektórych funkcji zajmuje więcej niż 15 minut :). Zmiana tego praktycznie jest niewykonalna, trzeba by wprost przepisać od nowa cały program. Ale za to nie ma problemów z wydajnością :).

 

Fajnie jak by Sello korzystając z tej nowej funkcji pobierania wybranych formularzy, pobierało formularze tylko z tych transakcji/maili, w których czegoś brakuje, niezależnie od ilości zaznaczonych pozycji.

Jest to do zrobienia, ale nie na RTM.

 

Przy dużej ilości braków i dużej ilości transakcji, takie zaznaczanie po jednym może być mniej efektywne.

Póki co, można przefiltrować transakcje lub posortować po kolumnie z FODem i zaznaczyć hurtem.

 

Właśnie o to mi chodzi, tylko żeby jeszcze niepotrzebne formularze się nie ściągały.

Tego i tak nie wyeliminujemy, bo pobrać formularze można w kontekście aukcji, więc zawsze pobierze się więcej formularzy niż zaznaczysz transakcji.

 

Zauważyłem usterkę: w oknie zmian zbiorczych >> ctrl+B > zdjęcia > ptaszek miniaturki aukcji > ctrl+shift+K >> nie zapisują się ustawienia kolumn, po zmianie kolejności kolumn po ponownym uruchomieniu tego okna wracają do ustawień pierwotnych.

Potwierdzam takie zachowanie. Sprawdzimy.

 

Teraz po naciśnięciu OK, niezależnie czy wprowadziłem zmiany czy nie, następuje procedura zapisywania zmian, a to trochę mylące i na początku się przestraszyłem

Całe okno zmian zbiorczych działa w ten sposób, nie tylko zdjęcia.

 

Proponuję jeszcze, żeby na liście towarów i aukcji, skoro widoczne mogą być miniaturki, więc korzystający z tego będą powiększać wysokość wierszy, żeby w komórkach wtedy tekst się zawijał i wolne miejsce będzie wykorzystane

Zobaczymy co da się zrobić, ale najszybciej w kolejnej wersji.

 

 

Link to postu

Mnie by się jeszcze marzyło w 1.22 podświetlanie przycisku "Aukcje" wówczas gdy są jakieś zmiany do wysłania... Jak jest duży ruch, to się zapomina tam zajrzeć...

Do 1.22 nie bardzo, ale będzie automatyczne wysyłanie zmian.

 

Dobrze (dla innych) i szkoda (dla mnie - jak na razie wyłączę automat). Oczywiście będzie włoncznik/wyłoncznik?

 

Przy dużym ruchu dokumentowym (specyfika działalności) w Subiekcie to co "odrezerwuję" w jednym miejscu zaraz "rezerwuję" w innym. W tym czasie sello pewno zaznaczyć zmianę, której nie chcę wysyłać na allegro...

Link to postu
Dodam również, że pracujemy także nad obsługą nowego serwera API dla K-Ex, ale obecnie sam K-Ex nie podaje terminu wprowadzenia do działania nowego serwera.

Podaje, podaje - trzeba tylko kompetentnych ludzi zapytać. :)

Oficjalna data wprowadzenia: 13-01-2017

 

Przy okazji wdrożenia uda się kilka lobbowanych tutaj drobnych funkcjonalności załatwić?

Link to postu
I jeszcze jedno - fajnie jak by ten trójkącik pokazujący zaznaczony wiersz środkował się w pionie zgodnie z wysokością wiersza. Teraz brak mu jakby estetyki Język Język

To również są gridowe sprawy. Grid jest zewnętrznym komponentem i nie we wszystko możemy ingerować.

Ten trójkącik środkuje się po zmianie szerokości kolumny, ale później znowu nie wiadomo dlaczego wskakuje do góry. ;)

 

to czy nie udało by się dodać dodatkowej kolumny z miniaturką, tak aby była prezentowana miniaturka obecna i nowa ?

Myślę, że jest to do zrobienia. Jednak bez większych modyfikacji w stanie początkowym będą wyświetlone obie miniaturki jako takie same. Czy takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje?

Dla mnie rozwiązanie idealne ;)

 

Pytanie - czy na liście towarów w transakcji (czyli w edycji transakcji po

jej otwarciu) też dałoby się dodać wyświetlanie miniaturek towarów? To już by załatwiło sprawę kompleksowo.

Tak.

Fajnie by było gdyby wyświetlała się miniaturka w zależności jaki towar jest zaznaczony na liście w danej transakcji.

Link to postu

Pytanie - czy na liście towarów w transakcji (czyli w edycji transakcji po

jej otwarciu) też dałoby się dodać wyświetlanie miniaturek towarów? To już by załatwiło sprawę kompleksowo.

Tak.

Fajnie by było gdyby wyświetlała się miniaturka w zależności jaki towar jest zaznaczony na liście w danej transakcji.

Wystarczy jak będą miniaturki przy każdej pozycji w transakcji bo to na pewno szybciej da się zrobić.

 

No i tak samo miniaturki w paczkach i mamy zalążek modułu do sprawdzania towaru podczas pakowania :)

 

Dodatkowo można by dorobić wyświetlanie miniaturek w dolnym oknie szczegółów transakcji i paczki, i wtedy to już byłaby super wypasiona wersja, bo zamiast jednej miniaturki co się w kółko zmienia (tak jak obecnie) to mielibyśmy miniaturki przy każdej pozycji, a to tygrysy lubią najbardziej :)

 

 

Link to postu
Dobrze (dla innych) i szkoda (dla mnie - jak na razie wyłączę automat). Oczywiście będzie włoncznik/wyłoncznik?

Oczywiście, w końcu to Sello :)

 

Przy okazji wdrożenia uda się kilka lobbowanych tutaj drobnych funkcjonalności załatwić?

Nowe API jest zupełnie inne i w pierwszej kolejności skupiamy się na tym, aby w ogóle zaimplementować podstawowe jego funkcje.

 

Ten trójkącik środkuje się po zmianie szerokości kolumny, ale później znowu nie wiadomo dlaczego wskakuje do góry. Mrugnięcie

Oj nie patrzcie na trójkącik, patrzcie jakie fajne miniaturki :D. Niestety obawiam się, że to już sam komponent grida tak to dziwnie robi i na to wpływu nie mamy.

 

 

 

Link to postu

Wystarczy jak będą miniaturki przy każdej pozycji w transakcji bo to na pewno szybciej da się zrobić.

 

No i tak samo miniaturki w paczkach i mamy zalążek modułu do sprawdzania towaru podczas pakowania :)

 

Dodatkowo można by dorobić wyświetlanie miniaturek w dolnym oknie szczegółów transakcji i paczki, i wtedy to już byłaby super wypasiona wersja, bo zamiast jednej miniaturki co się w kółko zmienia (tak jak obecnie) to mielibyśmy miniaturki przy każdej pozycji, a to tygrysy lubią najbardziej :)

 

Wiesz nie każdy ma monitor FHD lub QHD, a scrollowanie przy 30 pozycjach będzie mało czytelne w przypadku samej edycji, więc będę lobbował za okienkiem w rogu (na wzór tego w aukcji)

 

Co do dolnego okna to ok. ale tylko opcjonalne, bo z tego co widzę to jest to tylko podgląd bez możliwości edycji.

 

Oj nie patrzcie na trójkącik, patrzcie jakie fajne miniaturki :D. Niestety obawiam się, że to już sam komponent grida tak to dziwnie robi i na to wpływu nie mamy.

 

Mi nie przeszkadza bo mam trojkacik wylaczony ;)

Link to postu

Wiesz nie każdy ma monitor FHD lub QHD, a scrollowanie przy 30 pozycjach będzie mało czytelne w przypadku samej edycji, więc będę lobbował za okienkiem w rogu (na wzór tego w aukcji)

 

Co do dolnego okna to ok. ale tylko opcjonalne, bo z tego co widzę to jest to tylko podgląd bez możliwości edycji.

Faktycznie, zapomniałem że niektórzy mają takie długie transakcje i wtedy może to być niewygodne. U mnie to są góra 2-3 pozycje więc dla mnie powiększyć grid w transakcji to nie problem i będzie super. A ST i tak zrobi co da radę.

 

PS

Ależ my jesteśmy zachłanni ;) Dać nam miniaturki na gridach to potem już wszędzie byśmy je chcieli ;):)

Link to postu

 

Ależ my jesteśmy zachłanni ;) Dać nam miniaturki na gridach to potem już wszędzie byśmy je chcieli ;):)

 

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że w ostatnim czasie nie było żadnego tematu NASA, co oznacza, że nasza zachłanność znacznie zmalała. To chyba ze starości.

(jak to mówię, to mi się przypomina Paputek, jeżeli kojarzycie)

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

003f68f0aa0c.jpg

 

Link to postu

A ja zadam pytanie z innej beczki :)

 

Spodziewamy się funkcji zmiany szablonów poprzez Sello żeby nie trzeba było ręcznie kombinować? Robimy porządki również z bazą założyliśmy nową, stara ma prawie 10gb.

 

Może za dużo wymagamy od tej wersji?

 

 

Czeka mnie zmiana serwera uciekam na hekko i chcę zdjęcia przepiąć przez domenę bo do tej pory miałem ścieżkę prosto na serwer (ale człowiek czyta forum i uczy się na błędach)

 

Link to postu

A ja zadam pytanie z innej beczki :)

 

Spodziewamy się funkcji zmiany szablonów poprzez Sello żeby nie trzeba było ręcznie kombinować?

Może za dużo wymagamy od tej wersji?

 

 

Czeka mnie zmiana serwera uciekam na hekko i chcę zdjęcia przepiąć przez domenę bo do tej pory miałem ścieżkę prosto na serwer (ale człowiek czyta forum i uczy się na błędach)

 

Masz na myśli zmianę szablonu graficznego w szablonach? To już się da zrobić. Da się też podmienić zbiorczo IP na adres zapewne (nie korzystałem z tej opcji, ale spróbuj).

 

aukcje > szablony > zmiany zbiorcze > opis

Link to postu

A ja zadam pytanie z innej beczki :)

 

Spodziewamy się funkcji zmiany szablonów poprzez Sello żeby nie trzeba było ręcznie kombinować? Robimy porządki również z bazą założyliśmy nową, stara ma prawie 10gb.

 

Może za dużo wymagamy od tej wersji?

 

 

Czeka mnie zmiana serwera uciekam na hekko i chcę zdjęcia przepiąć przez domenę bo do tej pory miałem ścieżkę prosto na serwer (ale człowiek czyta forum i uczy się na błędach)

Ja tam nie chcę nic mówić ;) ale masowych operacji na szablonach aukcji, takich jak np. masowe powielanie szablonów, zbiorcze przypisywanie szablonów do towarów, plus cała masa niedoróbek i braków w zmianach zbiorczych szablonów aukcji oraz na ich gridach i podsumowujących raportach - to nie mogłem się doprosić od kilku lat, aż w końcu odpuściłem temat bo widziałem, że są setki spraw wymuszanych z zewnątrz więc już nie chciałem nudzić ;)

 

Tutaj nie wiem co chcesz zmieniać ale tak jak napisał kolega e-kupowanie część rzeczy da się zmienić poprzez zmiany zbiorcze - opis, a część można też podmienić zapytaniami SQL. Natomiast w szablonach aukcji kuleją przede wszystkim masowe zmiany związane z obsługą wielu kont i ich podpinaniem pod towary ale na to raczej ST prędko nie wygospodaruje czasu.

 

A jeśli musiałbyś robić szablony od nowa to przy okazji można też sprawdź jak aukcje są widoczne na smartfonach (po obcięciu przez Allegro) i dostosować je od razu do mobilnego sprzętu.

 

 

 

Właściwie ostatnie wersje Sello to ciągła pogoń za coraz częściej narzucanymi, głównie przez Allegro, zmianami. A gdzie tam: Nexo, REST, K-EX, przebudowa synchronizacji z Subiektami, przebudowa pobierania... itp. itd. Ebay też już praktycznie wypadł. Zawsze tak było ale od jakiegoś czasu wydaje mi się, że tych zmian jest strasznie dużo i coraz więcej. To, że przy okazji tej wersji i zmiany miniaturek w Allegro (jeszcze raz napiszę, że załatwionej super profesjonalnie), udało się dodać miniaturki na gridach to wielkie szczęście dla nas i bardzo się cieszymy :)

 

W sumie jest teraz tak jak napisał Ks. Robak powyżej:

Ależ my jesteśmy zachłanni ;) Dać nam miniaturki na gridach to potem już wszędzie byśmy je chcieli ;):)

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że w ostatnim czasie nie było żadnego tematu NASA, co oznacza, że nasza zachłanność znacznie zmalała. To chyba ze starości.

Tylko ja bym tego nie nazwał starością ;) a nabytą znajomością problemów z rozwojem programów :( Tak, znowu mam na myśli - zbyt dużo narzucanych zmian i zbyt mało programistów... ;) Ale coraz częściej zauważam, że to chyba wszędzie tak jest... :(

Link to postu

P.S. Nie korzystasz z InsTYNK-tu?

 

Nie, ale tu nie chodzi o problem z wyszukiwaniem, lecz z wyborem konkretnego wzoru/koloru.

 

Od kiedy allegro wprowadziło aukcje wielowariantowe to klienci zamiast kupić na poszczególnych aukcjach dokonują zakupu tylko na jednej aukcji, a wybór kolorów dokonują w formie wiadomości.

Link to postu

 

Całkowicie z boku trwają prace nad nowym mechanizmem synchronizacji z Subiektami

 

 

Czy pod tym stwierdzeniem jest cień szansy, że Sello będzie obsługiwać komplety, tzn. powiązanie kilku towarów do jednej aukcji?

 

Druga sprawa.

W zmianach zbiorczych miniaturek jest możliwość wskazania za pomocą tagów ścieżki do zdjęcia. Taka sama opcja przydałaby się podczas normalnego tworzenia aukcji czy szablonu aukcji. Na chwilę obecną jest tylko możliwość wyboru zdjęcia z bazy. Allegro "naciska" na wstawianie zdjęć wysokiej rozdzielczości. Wrzucenie takich zdjęć do bazy skutecznie zwiększy jej rozmiar. A gdyby zdjęcie można było podlinkować za pomocą tagu, nie byłoby żadnych przeszkód, żeby trzymać fotki poza bazą.

Link to postu

 

Czy pod tym stwierdzeniem jest cień szansy, że Sello będzie obsługiwać komplety, tzn. powiązanie kilku towarów do jednej aukcji?

 

 

 

Podpytam jak to widzisz aby działało.

 

Np. mam komplet na aukcji 3 towary w cenie 100 zł.

 

W Subiekcie mam je osobno:

-towar A w cenie 30

-towar B w cenie 50

-towar C w cenie 50

Razem 130 zł.

 

Ale te towary sprzedaję także osobno na aukcjach w powyższych cenach.

Jak zrobić, aby nabić prawidłowo paragon, w cenie kompletu oraz w cenie pojedynczych towarów, a bez dublowania towarów w Subiekcie, bo wtedy rozleci się synchronizacja ilości.

 

Chyba bez obsługi wielu cen przez Sello się nie obejdzie.

Ale poziomów cen ustalanych na poziomie każdej aukcji, a nie globalnie.

 

I co Sello powinno robić, gdy na aukcji jest cena 100, a z przypisanego poziomu cen, po zsumowaniu wszystkich towarów z kompletu wychodzi 101 ?

Zablokować możliwość utworzenia paragonu ?

 

Co zrobić jeżeli na aukcji mam te towary ze starej dostawy, po cenie 100 zł, ale w Subiekcie mam już nową cenę 150 zł.

 

Sello pobierze aukcję i znowu będzie niezgodność. Czy to oznacza, że będę musiał czekać z aktualizacją ceny w Subiekcie, aż wyprzedam wszystko w starej cenie ?

Czy może przy nowej dostawie od razu będę musiał zaktualizować cenę na aukcji ?

 

Nawet zablokowanie możliwości utworzenia paragonu w takiej sytuacji niewiele pomoże - będę wiedział, że jest coś nie tak, więc idę do Subiekta, zaglądam w Informator przy każdym towarze i ....zgaduję jaka była poprzednia cena ?

Jak była jakaś sprzedaż to zobaczę starą cenę w historii, a jak nie było, bo domówiłem więcej nowego towaru już po wyższej/niższej cenie ?

To skąd mam wiedzieć który towar mam "dopasować" do ceny kompletu, aby się zgadzało z aukcją ?

 

Będzie dużo kłopotu i zgadywania.

 

 

Co innego to możliwość podwiązania wielu takich samych towarów, np. z innym wzorem i umożliwienie szybkiego wyboru któregoś z nich.

Wówczas cena pozostawałaby stała - ta z aukcji, zmieniał by się tylko towar, z którego zdejmowany byłby stan w Subiekcie.

 

Lub możliwość dodania gratisu do danej aukcji, ale tutaj także musiałoby być do określenia czy "gratis" ma być za 0.01 zł i być na paragonie, czy też za 0zł i nie być na paragonie.

Ale w ostatnim przypadku - jak go zdjąć ze stanu w Subiekcie ?

Ręcznie ?

 

 

Link to postu

Ten wątek był już poruszany i padły tam propozycje m.in. podziału procentowego.

Nie chcę się tutaj rozpisywać na ten temat.

W skrócie...

Ja to widzę w ten sposób, że do aukcji przypisuje towar A w ilości x, cenie z, towar B,  ilość, cena itd.

Drugi sposób to podział procentowy. Tu mamy z głowy ręczną zmianę cen, jeśli zmienimy cenę całego zestawu.

Idealnie jakby były obie opcje i można sobie wybrać, którą chcemy do danej aukcji stosować.

 

Sello wystawia dokumenty wg cen zawartych w transakcjach, nie widzę potrzeby mieszać do tego Subiekta.

 

Poza tym jeśli ktoś uważa, że jest to problematyczne to może pracować tak jak pracuje obecnie. Dla mnie jednak i innych osób, które postulowały w tym temacie, takie rozwiązanie jest potrzebne i bardzo ułatwiłoby pracę.

Link to postu
Czy pod tym stwierdzeniem jest cień szansy, że Sello będzie obsługiwać komplety, tzn. powiązanie kilku towarów do jednej aukcji?

Na początek musimy odtworzyć obecnie dostępne funkcje. Kolejne będziemy wprowadzać w późniejszym terminie.

 

Taka sama opcja przydałaby się podczas normalnego tworzenia aukcji czy szablonu aukcji.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale na szybko nie uda się go wprowadzić, ze względu na to jak zdjęcia są obecnie powiązane z aukcjami. Dodatkowym problemem jest np kwestia dostępu do zdjęć na innym komputerze.

Tego typu rozwiązania są dostępne w serwerze SQL pod nazwą FileStream i jak uporamy się z obecnie pilnymi sprawami przyjrzymy się temu tematowi.

 

 

Link to postu

Wydaje mi się, że większość osób wystawiając komplet chce sprzedać komplet, a nie pojedyncze produkty.

Sello natomiast mogłoby np. automatycznie montować komplet w Subiekcie w momencie tworzenia dokumentu początkowego.

Oczywiście z opcją wyłączenia na poziomie aukcji, bo ja mam niektóre komplety pomontowane z góry i tylko taką ilość wystawiam.

Link to postu

Taka sama opcja przydałaby się podczas normalnego tworzenia aukcji czy szablonu aukcji.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale na szybko nie uda się go wprowadzić, ze względu na to jak zdjęcia są obecnie powiązane z aukcjami. Dodatkowym problemem jest np kwestia dostępu do zdjęć na innym komputerze.

Tego typu rozwiązania są dostępne w serwerze SQL pod nazwą FileStream i jak uporamy się z obecnie pilnymi sprawami przyjrzymy się temu tematowi.

 

 

 

Tzn. nie chodziło mi o to żeby zdjęcia cały czas znajdowały się poza bazą, ale żeby podczas tworzenia aukcji z szablonu można było wczytywać zdjęcia na podstawie ścieżki do pliku. W bazie Sello niech sobie te zdjęcia już będą. Nie będą musiały przynajmniej być w bazie subiekta. W tej chwili automatycznego wyboru miniaturki możemy dokonać tylko spośród zdjęć znajdujących się w bazie Subiekt/Sello.

 

Link to postu

Próba użycia funkcji "pobierz formularze pozakupowe" w transakcjach oczekujących na płatność skutkuje błędem:

 

sello.jpg.be2ef27f287b0838c7e7c38d92fa15f2.jpg

 

Generalnie nowa wersja w kwestii ściągania danych nie wnosi za wiele. Nadal ściągają się transakcje w dużej ilości bez FODów i tylko wywałanie funkcji kasowania dziennika pomaga pobrać wszystko.

 

update reg_journalDeals set rjd_Processed = 0 where rjd_DealEventTime > DATEADD(day, -3, CONVERT (date, SYSDATETIME()))

 

 

Oczywiście można pobrać pełne dane ale u nas to trwa kilka godzin. Czy macie jakieś plany poprawić wydajność ściągania danych.

 

 

Za miniaturki BRAWO ;D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...