Skocz do zawartości

Sello 1.22.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Bartek czy zmienialiście coś w metodzie aktualizacji bazy ?

 

Bo wywaliło mi błąd archiwizacji, pomimo tego, że archiwizacja była zrobiona.

 

Popatrzyłem do Event Logu, a tam komunikat "BACKUP DATABASE successfully processed ..."

 

Szukam dalej, zaglądam do LogZDearchiwizacji.txt,

a tam informacja, że

 

[Microsoft][ODBC SQL Server Driver]

File 'nazwa_podmiotu' cannot be restored to (...)\nazwa_podmiotu-kopia.mdf. 

 

Use WITH MOVE to identify a valid location for the file.

[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][sql Server]The file '(...)\nazwa_podmiotu-kopia_log.ldf' cannot be overwritten.  It is being used by database '[b]nazwa_podmiotu-kop[/b]'.

 

O właśnie.

To ostatnie jest kluczowe.

Sello zamiast utworzyć kopię bazy jak zwykle, czyli nazwa_podmiotu-kopia_100 utworzyło kopię o nazwie

"nazwa_podmiotu-kop"

 

Po usunięciu tej bazy, aktualizacja przeszła.

???

 

Na pewno tej bazy nie było wcześniej, wiem bo z pewnych względów ostatnio bardzo dużo odczytuję danych z kopii baz Sello, więc znam wszystkie kopie na pamięć  ;D

 

4318.gif

Link to postu

Czy istniałaby możliwość rozdzielenia ustawień wysokości wiersza dla podsumowania listy towarów ?

 

W zasadzie tam i tak nie będzie miniaturki, a ten jeden wiersz z podsumowaniem zajmuje teraz bardzo dużo niepotrzebnego miejsca.

 

I jeszcze jedno - fajnie jak by ten trójkącik pokazujący zaznaczony wiersz środkował się w pionie zgodnie z wysokością wiersza. Teraz brak mu jakby estetyki :P :P

Link to postu

wg mnie najlepszy na rynku sposób na podmianę miniaturek na aukcji!

yay :). Ale sprawdziłeś i potwierdzasz z własnego doświadczenia przydatność? Pytam, bo jeśli coś wymaga poprawek to chcielibyśmy się dowiedzieć o tym możliwie szybko, żeby i wersję RTM puścić szybciej.

 

Tak, przetestowałem. Jednak nie zmiany przez folder, tylko przeciągnij i upuść. Bardzo przyjemna obsługa. Łatwo i przyjemnie.

 

Jedyne pytanie dotyczy takiej sytuacji: podświetliła się aukcja do korekty ilości, wię od razu dodałem nową miniaturkę. Jednak zmianę musiałem wysłać na 2 razy, najpierw skorygowała się ilość a miniaturka nie. Dalej pozostało pomarańczowo (bez sygnalizacji błędów ze strony sello). Po drugim puszczeniu zmian zdjęcie się podmieniło. Czy taka jest specyfika api, że nie przepuści tych obu zmian za jednym razem, czy też można to poprawić?

 

Po weekendzie może będę miał więcej do powiedzienia odnośnie funkcjonalności...

Link to postu

PS

W towarach przydała by się opcja definiowania dla listy, która z kolei miniaturka miała by się wyświetlać. Załóżmy chcę sprawdzić czy na zdjęciu nr X jest miniaturka o danym wyglądzie i czy trzeba tam wprowadzić poprawki (u mnie w Subiekcie nadal 1. miniatruka ma logo i "leci" do sklepu).

 

PS2

I na liście aukcji przygotowanch przydały by się też miniaturki...

Link to postu

Bartek, w wątku o nowych miniaturkach napisałeś:

 

Wspomniane przez Was rozwiązania są szybkie, ale mają jedną poważną wadę. Brak możliwości jakiejkolwiek kontroli czy podmieniliście właściwe miniaturki.

 

...więc aby wyeliminować brak kontroli w przypadku automatycznej zmiany miniaturek z folderu, to czy nie udało by się dodać dodatkowej kolumny z miniaturką, tak aby była prezentowana miniaturka obecna i nowa ?

 

miniaturki-zbiorcze-okno.png.ea2d6c915b3b3468676719a97026985b.png

 

 

Edit:

 

Odnośnie zmiany miniaturek na aukcjach w których nie ma uzupełnionych wymaganych parametrów specyficznych...

 

Zgadza się, ale gdybyśmy chcieli jeszcze implementować te zmiany, to wersja 1.22 nie wyszła by w tym roku. Zobaczymy co da się z tym zrobić.

 

Ostatnio zdiagnozowałem problem z brakiem obowiązkowych parametrów. Dokładnie dzieje się to tak:

Allegro z odpowiednim wyprzedzeniem informuje o nowych parametrach obowiązkowych, które można uzupełnić klikając "Uzupełnij oferty" i tak zawsze robiłem.

Wczoraj się dopiero zorientowałem, że to uzupełnianie trzeba robić na raty, gdyż allegro zwyczajnie nie wyrabia ze zmianą kilkudziesięciu aukcji na raz i nie zapisuje wszystkich zmian od razu. Zmiany te, trzeba robić w pewnych odstępach czasowych.

Kiedy nowe specyficzne już zaczną obowiązywać, uzupełnianie z ww. linka staję się niemożliwe. Ja z pełną świadomością ignorowałem wcześniejsze wyskakujące komunikaty o konieczności uzupełniania parametrów bo wiedziałem, że to już raz "zrobiłem" i komunikat już mnie nie dotyczy.

 

Wracając do propozycji zmian/uzupełniania specyficznych to należy to zrobić jak najprostszym sposobem, zmiana ograniczona tylko do konkretnej aukcji, nie ma sensu robić jakiś automatów zbiorczych dla wybranych aukcji.

Link to postu

Popłakałem się z radości ;) 4x WOW :o

 

1. Miniaturki załatwione super profesjonalnie - WOW :o

Po pierwszych wątkach to miałem mieszane uczucia, a tutaj proszę - zrealizowano wszystkie sugestie i nawet więcej. Gratulacje :) W takiej sytuacji to ja też je podmienię w aukcjach trwających (zamiast zakańczać i wystawiać aukcje od nowa, na co się u mnie zanosiło ;) ).

 

Pytanie - czyli rozumiem, że dodaliście obsługę tej jednej funkcji (podmianę miniaturek w aukcjach trwających ze sprzedażą) z nowego Api Allegro - Resta?

 

2. Miniaturki towarów na gridach w całym Sello - WOW :o

Z tego wszyscy będą korzystać w Sello. Tak właśnie podejrzewałem, że Wy dacie radę :) Nie żebym się czepiał faktu, że Subiektowcy przez 15 lat nie potrafili dodać tej funkcji na wszystkich gridach w Subiekcie ;) Wy (ST) słuchacie użytkowników i rozumiecie czego potrzebujemy, dlaczego Subiektowcy też nie mogą tak podejść do sprawy? Mam nadzieję, że teraz możecie im zapodać gotowy kawałek kodu (bo w końcu to te same gridy) i może wkrótce zobaczymy miniaturki również w Subiekcie na gridach i w dokumentach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia liczby pomyłek pracowników podczas nabijania dokumentów sprzedaży. Właśnie takie funkcje zwiększają popularność programów wśród nowych użytkowników! Bardzo uprzejmie proszę o wydrukowanie tego i wrzucenie karteczki Subiektowcom pod drzwi ;) Dziękuję :)

 

Pytanie - czy na liście towarów w transakcji (czyli w edycji transakcji po jej otwarciu) też dałoby się dodać wyświetlanie miniaturek towarów? To już by załatwiło sprawę kompleksowo.

 

3. Pobieranie dla wybranych aukcji, transakcji, maili - WOW :o

Wiele osób to sugerowało i w końcu się doczekało. Rzeczywiście to się przyda, zwłaszcza po ostatnich problemach z pobieraniem w Allegro to co chwilę trafia się jakaś transakcja, jakiś jeden niepodpięty mail i muszę w kółko pobierać dane wszystkimi sposobami, aż w końcu Allegro łaskawie zwróci mi właściwe dane. Teraz skróci się ten proces do minimum :)

 

4. No i filmik tłumaczący (i w pewnym sensie promujący) tak ważną funkcję w Sello - WOW :o

W końcu ktoś w Insercie potraktował Sello poważnie ;) Dlatego od razu, z okazji Nowego Roku, życzę Wam w styczniu i lutym - całej masy nowych użytkowników, skuszonych obsługą miniaturek :) Tak, potwierdzam to co koledzy wyżej napisali - nie słyszałem i nie widziałem lepiej załatwionej obsługi miniaturek nigdzie indziej, i nie ma lepszego programu do Allegro niż Sello, a ST z każdą nową wersją to potwierdza :) Tylko nie popadajmy w samozachwyt, i nie zapominajmy, że nadal przydałoby się więcej ludzi do pracy... ;) ;) ;)

 

 

PS

Jak widać z wypowiedzi użytkowników w tym wątku, to po tej wersji Sello macie sporo nowych karteczek na Waszą tablicę ;)

 

PS2

Dodaję opisy i zdjęcia do sklepu internetowego więc nie mam czasu na instalację Bety, czekam na RTM.

 

 

Link to postu

Pytanie - czyli rozumiem, że dodaliście obsługę tej jednej funkcji (podmianę miniaturek w aukcjach trwających ze sprzedażą) z nowego Api Allegro - Resta?

Nie, ST skorzystał ze starego. Nowe ma zachwycającą liczbę opcji w ilości 1 (słownie: jeden):

https://developer.allegroapi.io/documentation/

 

Bardzo uprzejmie proszę o wydrukowanie tego i wrzucenie karteczki Subiektowcom pod drzwi ;) Dziękuję :)

Dodajcie tam też mój podpis...  ;D

 

 

Link to postu

Bardzo uprzejmie proszę o wydrukowanie tego i wrzucenie karteczki Subiektowcom pod drzwi ;) Dziękuję :)

 

W Sello są prawdziwi programiści, a w Subiekcie studenci, w myśl zasady - milion chińczyków z kijami i czołg rozwali.  ;D ;D

 

Z całym szacunkiem dla Subiekta :)

 

Ale ST współczuję, że muszą siedzieć w Sello w starej technologii (.net 3.5) sprzed 100 lat.

I pewnie to się nie zmieni bo, pewnie framework GT jest w tej technologii pisany.

 

Nie zmienia to faktu, że w Sello widać prawdziwą pracę, a nie

 

29437996._UY788_SS788_.jpg

 

Link to postu

Tak, potwierdzam to co koledzy wyżej napisali - nie słyszałem i nie widziałem lepiej załatwionej obsługi miniaturek nigdzie indziej, i nie ma lepszego programu do Allegro niż Sello, a ST z każdą nową wersją to potwierdza :)

(...)

Jak widać z wypowiedzi użytkowników w tym wątku, to po tej wersji Sello macie sporo nowych karteczek na Waszą tablicę ;)

 

 

No właśnie, ale na Twoje to już mają chyba osobną tablicę

5137.gif

 

Pomysł z pobieraniem tylko wybranych formularzy to Dobra Zmiana, wręcz rewolucyjna. I jeszcze nawet na podstawie maili...

4323.gif

 

 

Będąc przy głosie pozwolę sobie na zgłoszenie małego usprawnienia, takie "Pobieranie formularzy+"  ;D

 

Fajnie jak by Sello korzystając z tej nowej funkcji pobierania wybranych formularzy, pobierało formularze tylko z tych transakcji/maili, w których czegoś brakuje, niezależnie od ilości zaznaczonych pozycji.

 

Przy dużej ilości braków i dużej ilości transakcji, takie zaznaczanie po jednym może być mniej efektywne.

Lepiej byłoby np. zaznaczyć wszystkie nieobrobione jeszcze transakcje, np. te które mają status "Nowa" i pobranie brakujących formularzy, ale tylko z tych, które ich faktycznie nie mają.

 

Obecnie jak wybiorę tą funkcję na pełnej transakcji, to i tak otrzymuję komunikat "Odebrano formularzy:1".

 

5177.gif

 

PS. Oczywiście nie należy mylić mojego zrzędzenia z brakiem zadowolenia z tego co już jest :)

Link to postu

Właśnie o to mi chodzi, tylko żeby jeszcze niepotrzebne formularze się nie ściągały.

 

Nie rozumiem, chcesz rozdzielać pobieranie transakcji i formularzy ?

 

Nie, chcę aby ściągały się tylko te dane, których brakuje.

Jeżeli brakuje transakcji do maila - to niech się ściągnie transakcja, a jeżeli brakuje fodu do transakcji to niech się ściągnie FOD.

 

Obecnie wszystko się ściąga zawsze, nawet jak już jest w Sello.

Więc zaznaczenie 1000 transakcji CTRL-A, gdy brakuje tylko 250 FODów, spowoduje ponowne ściągnięcie 750 FODÓw już ściągniętych.

 

Dzięki zaproponowanemu usprawnieniu możnaby jeszcze bardziej przyspieszyć/ułatwić ściąganie braków.

Link to postu

Nie, chcę aby ściągały się tylko te dane, których brakuje.

Jeżeli brakuje transakcji do maila - to niech się ściągnie transakcja, a jeżeli brakuje fodu do transakcji to niech się ściągnie FOD.

 

No ale wiesz, że pełne pobieranie danych pobiera wszystko, więc teraz pobieranie na podstawie maila/transakcji/aukcji, pobiera wszystko co związane jest z aukcją, a nie z konkretną transakcją.

Czyli nie ma możliwości sprawdzenia co jest, a czego nie ma, bo i tak pobierają się pełne dane.

Link to postu

Zauważyłem usterkę: w oknie zmian zbiorczych >> ctrl+B > zdjęcia > ptaszek miniaturki aukcji > ctrl+shift+K >> nie zapisują się ustawienia kolumn, po zmianie kolejności kolumn po ponownym uruchomieniu tego okna wracają do ustawień pierwotnych.

 

Sprawdźcie, czy to tylko u mnie, czy każde sello ma braki z zapamiętaniem.

Link to postu

Sprawdźcie, czy to tylko u mnie, czy każde sello ma braki z zapamiętaniem.

 

Każde.

 

Dodatkowo przycisk OK mógłby być nieaktywny dopóki nie nastąpi faktyczna zmiana.

Teraz po naciśnięciu OK, niezależnie czy wprowadziłem zmiany czy nie, następuje procedura zapisywania zmian, a to trochę mylące i na początku się przestraszyłem ;)

Link to postu

Nie, chcę aby ściągały się tylko te dane, których brakuje.

Jeżeli brakuje transakcji do maila - to niech się ściągnie transakcja, a jeżeli brakuje fodu do transakcji to niech się ściągnie FOD.

 

No ale wiesz, że pełne pobieranie danych pobiera wszystko, więc teraz pobieranie na podstawie maila/transakcji/aukcji, pobiera wszystko co związane jest z aukcją, a nie z konkretną transakcją.

Czyli nie ma możliwości sprawdzenia co jest, a czego nie ma, bo i tak pobierają się pełne dane.

 

 

A to chyba, że tak.

No to jak się nie da to trudno. :P

25.gif

Link to postu

Nie powiem nic odkrywczego, ale muszę to powiedzieć - kwestia miniaturek rozwiązana doskonale. Mam to, czego chciałem, a nawet więcej. Istotne jest to, że można zacząć je zmieniać od towarów, co postulowałem, żeby uniknąć podwójnej roboty. Proponuję jeszcze, żeby na liście towarów i aukcji, skoro widoczne mogą być miniaturki, więc korzystający z tego będą powiększać wysokość wierszy, żeby w komórkach wtedy tekst się zawijał i wolne miejsce będzie wykorzystane, a dzięki temu będzie można wyświetlać więcej kolumn. Przy okazji proszę jeszcze raz o poprawienie błędu polegającego na tym, że w zgrupowanych transakcjach notatka z formularza powiela się tyle razy ile jest transakcji. Na koniec nachodzi mnie taka refleksja co do miniaturek, oczywiście kierowana nie do Insertu, tylko do Allegro - zostałem pobity i okaleczony, jednak moja radość jest ogromna, że nie tak mocno, jak myślałem.

Link to postu

Nie powiem nic odkrywczego, ale muszę to powiedzieć - kwestia miniaturek rozwiązana doskonale. Mam to, czego chciałem, a nawet więcej. Istotne jest to, że można zacząć je zmieniać od towarów, co postulowałem, żeby uniknąć podwójnej roboty. Proponuję jeszcze, żeby na liście towarów i aukcji, skoro widoczne mogą być miniaturki, więc korzystający z tego będą powiększać wysokość wierszy, żeby w komórkach wtedy tekst się zawijał i wolne miejsce będzie wykorzystane, a dzięki temu będzie można wyświetlać więcej kolumn. Przy okazji proszę jeszcze raz o poprawienie błędu polegającego na tym, że w zgrupowanych transakcjach notatka z formularza powiela się tyle razy ile jest transakcji. Na koniec nachodzi mnie taka refleksja co do miniaturek, oczywiście kierowana nie do Insertu, tylko do Allegro - zostałem pobity i okaleczony, jednak moja radość jest ogromna, że nie tak mocno, jak myślałem.

 

Zawijanie wierszy po powiększeniu miniaturki - ZA!

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...