Skocz do zawartości

Sello - Nexo współpraca kilka wątków

Polecane posty

Witam,

 

Jestem nowym forumowiczem. Pracuję w firmie i dostałem za zadanie stworzenie Allegro i wystawianie tam naszych produktów (mamy również lokalny sklep).

Niestety jestem mało zapoznany w temacie i szukam pomocy - z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

1. Jak z Nexo wysłać do Sello asortyment by później wystawić go na aukcjach Allegro ?

 

2. Czy jeśli sprzedam coś na Allegro poprzez Sello to w Nexo zejdzie mi to ze stanu magazynowego ? - jeśli tak to trzeba coś ustawić do automatycznej synchronizacji ?

 

3.Czy mogę w Nexo jako sklep mieć inną cenę tego samego towaru niż na Allegro - tak by po wystawieniu paragonu wszystko pasowało ?

 

4. Czy w Sello jestem w stanie ustawić konto pocztowe jeśli jest to server Exchange (nie mam POP3 SMNT) tak by po np. zakupieniu aukcji przez klienta system generował automatyczną odpowiedź (czy może ustawić to poprzez Allegro ?).

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

 

Link to postu

 

1. Jak z Nexo wysłać do Sello asortyment by później wystawić go na aukcjach Allegro ?

 

2. Czy jeśli sprzedam coś na Allegro poprzez Sello to w Nexo zejdzie mi to ze stanu magazynowego ? - jeśli tak to trzeba coś ustawić do automatycznej synchronizacji ?

 

3.Czy mogę w Nexo jako sklep mieć inną cenę tego samego towaru niż na Allegro - tak by po wystawieniu paragonu wszystko pasowało ?

 

4. Czy w Sello jestem w stanie ustawić konto pocztowe jeśli jest to server Exchange (nie mam POP3 SMNT) tak by po np. zakupieniu aukcji przez klienta system generował automatyczną odpowiedź (czy może ustawić to poprzez Allegro ?).

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

ad.1 - w nexo zaznacz produkty jako 'pozycja do serwisu aukcyjnego', potem zsynchronizuj sello z nexo, towary powinny się pojawić

 

ad.2 - towary zarezerwują się w nexo, co do automatu to poczytaj więcej o sello na forum, szczególnie poradniki z głównej strony - wtedy dopytasz konkretniej

 

ad.3 - tak, w ustawieniach sello ustaw odpowiedni poziom cen z nexo

 

ad.4 - tak, tak sądzę

 

PS

niedługo, może w tym roku, sello z nexo będzie działać lepiej - SelloTeam nad tym pracuje, ale nie mamy określonego dokładnie kiedy się to uda wdrożyć... na dzień dzisiejszy niestety lepiej kupić Subiekta GT (z uwagi na Sello) niż nexo; ale z tego co piszesz, to już nie masz wyboru...

Link to postu

Ja używam Sello + Nexo i oprócz kilku niedogodności wszystko działa ok. Dotychczas nie miałem większych problemów.

Za to interfejs Subiekta Nexo w stosunku do GT jest dużo bardziej przyjemny i intuicyjny. Oczywiście jeżeli ktoś korzystał wcześniej z Subiekta GT będzie miał inne zdanie, natomiast jeżeli nie miało się do czynienia z tymi programami wcześniej to Nexo jest jak najbardziej ok.

Jest jeszcze jeden szczegół, a mianowicie Subiekt GT według insertu przestanie być za niedługo wspierany. Wiąże się to z tym, że Sello również będzie szło w kierunku rozwoju pod Nexo, a subiekt GT zostanie z tyłu.

Link to postu

Jest jeszcze jeden szczegół, a mianowicie Subiekt GT według insertu przestanie być za niedługo wspierany. Wiąże się to z tym, że Sello również będzie szło w kierunku rozwoju pod Nexo, a subiekt GT zostanie z tyłu.

Nie mogą zakończyć wspierania GT. To nie Windows XP ;) chociaż i ten mimo zakończenia wsparcia będzie jeszcze bardzo długo służył ludziom bo np. całe linie produkcyjne na nim pracują.

 

Wg materiałów reklamowych Insertu to GT sprzedali ponad 500 tysięcy licencji i ludzie mają do niego porobione własne dodatki itp. więc byłby niezły lament, a może nawet okupacja siedziby Insertu ;)

 

W każdym razie mam nadzieję, że przez kilka lat będzie jeszcze z GT spokój. A nawet jak zakończą wsparcie to tylko Rachmistrz wymaga aktualizacji. Subiekt powinien ludziom wystarczyć do końca życia i jeden dzień dłużej. Niektórzy do dziś ciągną na programach DOS-owych i sobie radzą :) Polak potrafi ;)

Link to postu

XP będzie służył ale tylko w środowiskach, które nie muszą komunikować się ze światem. Jeśli taka komunikacja zachodzi to niestety XP już się nie nada, bo po prostu nie da się przy pomocy tego systemu połączyć z nowymi serwisami.

 

Nexo jest stworzonej z wykorzystaniem nowych technologii, co w uproszczeniu daje większe możliwości, funkcje można zaimplementować lepiej, ładniej i co najważniejsze dużo szybciej. Programista skupia się bardziej na biznesowym aspekcie całej funkcji a nie na ograniczeniach starszego środowiska, gdzie niejednokrotnie trzeba 60% czasu poświęcić na to co jest pod spodem aby móc zrobić.. np. fajne miniaturki w Sello ;). To taka tylko moja dygresja nt. starszych i nowszych technologii bo akurat z obu korzystam i widzę ile czasu można zaoszczędzić korzystając z nowych rozwiązań. To co w jednej jest prawdziwą wielką górą lodową w drugim załatwia się niemalże pstryknięciem palca. Daje to korzyści zarówno producentom jak i użytkownikom oprogramowania - po prostu  funkcje da się szybciej implementować i wprowadzać do programu ;).

A, że przez długi czas Subiekt GT będzie jeszcze używany, podobnie jak programy dosowe no to już kwestia wyborów i świadomości użytkowników, które czasami może wynikają z potrzeb. Zresztą ziemniaki na bazar ludzie nadal wożą starymi Polonezami ;)

Link to postu

Bartek masz całkowitą rację i jako pracownik czy domowy użytkownik to ostatecznie dla mnie nie ma znaczenia.

 

Ale jako właściciel małej firmy gdzie robię wszystko od bycia "prezesem" po sprzątaczkę to każda zmiana wymaga mojego czasu i moich pieniędzy, i szczerze to już mam dość tych zmian ;) Jak otwierałem sklep to nawet kasy fiskalnej nie musiałem umieć obsługiwać, a teraz robię za etatowego informatyka, a niekiedy nawet programistę ;)

 

Opłaty abonamentowe, które z jednej strony dają programistom możliwość utrzymania i rozwoju swoich programów, to z drugiej strony dla małych firm stają się obecnie poważnym kosztem. Łącze internetowe, domena, hosting, sklep Allegro, abonamenty na ulepszenia, adwords, itd. Każda z tych opłat to "tylko" od kilku złotych do kilkuset ale w roku potrafi się uzbierać z tego niezła kupka pieniędzy, które dawniej mogłem przeznaczyć np. na inwestycje. A obecnie to są już koszty wymagane. Do tego czas stracony na naukę, implementację, ciągłe aktualizacje i poprawki, dostosowywanie się do zmian Allegro... I brakuje czasu na sprzedaż z której żyjemy i utrzymujemy nas i Was.

 

Przynajmniej jak Microsoft wprowadzał Windows 10 to dał użytkownikom możliwość darmowej migracji. Gdyby Insert zrobił coś takiego samego to odpada chociaż początkowy koszt zakupu nexo więc na pewno więcej użytkowników by się skusiło. Z drugiej strony szczerze wolałbym taki abonament płacić za Sello bo tu są aktualizacje, które są mi potrzebne i niezbędne ;) A Subiekt to program magazynowy - nie potrzebuję w nim żadnych wodotrysków, no chyba, że w zestawie dostanę całą masę darmowych dodatków, zestawień itp., które pozwolą mi sprawniej zarządzać sprzedażą. Abonament na ulepszenia do Subiekta płacę tylko dlatego, że wziąłem Vendero ale z tego co widzę to Team Vendero jest chyba mniejszy od Teamu Sello bo ubogo tam jak w Windows 95 ;) Nawet podstawowe widgety nie działają jak powinny, jakby osoba pisząca Vendero nie znała Subiekta ;) Nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze bo wystarczy włączyć i działa, ale do pełnego sklepu internetowego to wymaga dofinansowania jak Sello ;) Czyli jak zrezygnuję z Vendero to odpada mi abonament Vendero i abonament na ulepszenia Subiekta, i już parę stówek w kieszeni rocznie jest.

 

A, że przez długi czas Subiekt GT będzie jeszcze używany, podobnie jak programy dosowe no to już kwestia wyborów i świadomości użytkowników, które czasami może wynikają z potrzeb. Zresztą ziemniaki na bazar ludzie nadal wożą starymi Polonezami ;)

W większości przypadków wynikają z kosztów i jako programista powinieneś sobie zdawać z tego sprawę bo właściciele małych firemek zarabiają mniej od Ciebie ;) Tak, czasy się zmieniły i prowadzenie własnej małej firmy nie jest teraz opłacalne. Właściwie to ludzie robią to, bo idą z rozpędu i nie da się tak łatwo wycofać bo przy likwidacji trzeba zapłacić tak olbrzymie podatki, że nawet nie zdajesz sobie sprawy ;) A gdy jeszcze na boku próbujesz się nauczyć czegoś innego, np. GML'a ;) to nie masz na to za bardzo czasu bo ciągle we własnej firmie musisz coś aktualizować, zmieniać, przerabiać, itp, że brakuje doby...

 

Gdyby mnie było stać lekką ręką wywalić kasę na wymianę sprzętu (bo bez tego nie da się upgrade'ować softu) to bym nic nie mówił tylko wynajmował ludzi którzy mi to zrobią i szedłbym do przodu. Ale musiałbym mieć jeszcze pewność, że mam gdzie iść. A przy dzisiejszej globalnej konkurencji, który sklep ma szansę zaistnieć w internecie na przyzwoitym poziomie? ;)

 

Obecne czasy sprowadziły małe firmy na arenę walki o klienta ze światowymi gigantami i najzwyczajniej od razu stoją na straconej pozycji - stąd wg mnie w ciągu najbliższych kilku lat będzie cała masa likwidacji małych sklepików. Jedyne co jeszcze ma szansę się utrzymać to usługi gdzie nie wystawia się faktur i nie płaci się podatków ;) Reszta padnie i stąd jest taki opór przed zmianami - po co inwestować w nowy sprzęt/soft jak na tym można spokojnie dociągnąć do bankructwa, likwidacji, emerytury ;)

 

Sorry za offtop ale chcę żeby ludzie piszący programy zdawali sobie sprawę dla jak dużych firm je piszą ;) Może z 10% Waszych klientów to jakieś średnie i duże firmy ale 90% to zapewne małe firemki jak moja, których za kilka lat może już nie być. Dlatego opłaty abonamentowe muszą być do nich odpowiednio dostosowane, a wg mnie nexo jest obecnie za drogie w stosunku do (w sumie już darmowego) GT.

 

 

PS

I nie wiem co się ludzie czepiają Polenezów ;) Uczyłem się i zdawałem na nich prawko, i bardzo przyjemnie to wspominam :)

Link to postu

A ja uczyłem się i nie zdałem na maluchu :D :D

 

Też przyjemnie wspominam, nie trzeba było lusterek, bo wszystkie 4 koła było widać z siedzenia  :D :D :D

 

Co do pozostałych rzeczy to prawda i obraz mojej sytuacji.

 

Dlatego przebranżowienie w kierunku usług jest w moim przypadku nieuniknione.

A czy będą chętni na moje usługi...hmmm....

 

 

Co do upadku małych sprzedawców - tak, upadają i będą upadać.

Ale na ich miejsce na 2 lata będą wchodzić nowi, którzy mając forsę od rodziców będą uważali, że pozjadali wszelkie rozumy i im się uda. A przynajmniej do czasu pełnego zusu.

 

Choćby na takich firmach programy typu Subiekt i Sello będą mogły się utrzymywać.

 

A jakieś programy do firmy są potrzebne.

Wręcz niezbędne.

 

To tak jak z fryzjerem na małej wiosce, gdzie 95% osób to bezrobotni.

Ale do fryzjera muszą chodzić, forsę tam zostawiać, oszczędności zrobią na czynszu, energii, Providencie, czy flaszce na zeszyt, zamiast za pieniądze.

 

To samo zresztą potwierdziłeś. Kiedyś robiłeś inwestycje, a teraz te pieniądze przeznaczasz na abonamenty. Nie na odwrót. ;)

 

A co do zamożności małych firm, to mam kolegę w urzędzie skarbowym.

Jak zakładałem swoją "korporację" to się pukał w głowę.

Powiedział, a pamiętam to do dzisiaj, że widząc to co widzi, nigdy by nie poszedł na swoje.

 

Są kioski ruchu, które ledwo zarabiają na ZUS i 1500 zł zysku miesięcznego.

I nie tylko kioski.

Link to postu

A ja uczyłem się i nie zdałem na maluchu :D :D

Do malucha to ja się nawet nie mieściłem. Biegi musiałem zmieniać pod kolanem, a głowę wystawiać przez okno ;)

 

Co do upadku małych sprzedawców - tak, upadają i będą upadać.

Ale na ich miejsce na 2 lata będą wchodzić nowi, którzy mając forsę od rodziców będą uważali, że pozjadali wszelkie rozumy i im się uda. A przynajmniej do czasu pełnego zusu.

Nie wytrzymują nawet kilku miesięcy, a gdzie tam 2 lata ;) Widzę to u siebie w mieście - cokolwiek się nie otworzy to zaraz się likwiduje. Co najlepsze dotyczy to także marketów - niektóre likwidują się po kilku miesiącach, a inne ledwo przędą. Tak samo fryzjerzy - jakieś 2 lata temu otwarł się obok mnie zakład fryzjerski i kolejki były takie, że trzeba było kilka dni na przód się umawiać, a było 5 fryzjerek - a teraz po dwóch latach to 2 fryzjerki wystarczają i przyjmują z buta bo zawsze lokal świeci pustkami ;) No ale tak jak piszesz, nie powstrzymuje to przed budową kolejnych marketów, otwierania się małych sklepików i kolejnych fryzjerów.

 

A co do zamożności małych firm, to mam kolegę w urzędzie skarbowym.

Jak zakładałem swoją "korporację" to się pukał w głowę.

Powiedział, a pamiętam to do dzisiaj, że widząc to co widzi, nigdy by nie poszedł na swoje.

Ciekawe, bo ja jak zakładałem sklep kilkanaście lat temu to to samo usłyszałem od starego sklepikarza - porobisz kilka lat to zobaczysz z czym to się je i jak się opłaca. A było to w czasach gdy handel się rozwijał ;) No i miał rację :( Chyba w "człowiekach" jest takie coś, że jak sami się nie sparzą to nie uwierzą ;) No i czasy się zmieniły - teraz zmiana goni zmianę ;)

 

Na forum Sello producenci siedzą cicho, więc pewnie jest im dobrze. Zero narzekań z ich strony.

Producenci już oficjalnie zajmują się sprzedażą na Allegro, mając gdzieś swoich dotychczasowych klientów - sklepy i hurtownie, więc nie mają czasu udzielać się na forum ;)

Link to postu

U mnie warzywniak się zamknął i otworzył nowy, kwiaciarnia nadal stoi. A "piekarnię" zamknęli i otworzyli sklep z akumulatorami do samochodów - bo po co ludziom chleb :), swoją drogą sprzedaż również na Allegro ;).

 

Coś się więc zamyka, coś się otwiera. Tylko zapewne nie każdy szuka od razu programów do obsługi sprzedaży, zwłaszcza w warzywniaku ;). Chociaż taki sklepik pod domem to fajna sprawa i częściej kupuję niż w marketach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...