Skocz do zawartości

Dziwny stan i rezerwacja // Ucięty e-mial

Polecane posty

Zaobserwowałem dwie "dziwności" w sello. Zgłaszam, bo może uda się namierzyć i poprawić:

 

1

jeden raz pojawiły się dziwne rezerwacje, nie wiadomo skąd; w momencie gdy to zauważyłem sprawdziłem w SGT - nie było tam rezerwacji, nie było też żadnych błędów w raporcie - co gorsza dla znalezienia problemu - jak się pojawiło tak znikło i na razie się nie powtórzyło // niestety nie spojrzałem i nie zapisałem co było w oknie zmian u dołu...

 

sello-dziwna-rezerwacja.jpg.d6a70804f18657c26aacde9c33411a63.jpg

 

2

wyświetla ucięty mail > w danych klienta jest poprawnie, końcówka .eu // gdyby chcieć skopiować z dołu to brakuje literu 'u'

 

sello-uciety-mail.thumb.jpg.4a480ea01253be80cc446117086797c9.jpg

Link to postu

trochę to niepokojące zważywszy, że jednemu z kolegów Sello kończy aukcje https://forum.sello.pl/index.php?topic=9934.0

 

więc coś może być na rzeczy.

 

A widzisz! Może być coś na rzeczy. Czytałem tamten wątek ale nie skojarzyłem z moim. Osobiście jeszcze nie stałem się na tyle odważny, żeby włączyć automat do synchronizacji, więc może i dobrze...

Link to postu

To może zwiększyć do 40-tu. Czasami z tego miejsca kopiuje się adres.

 

Tak jak pisałem, nic więcej nie zaobserwowałem odnośnie dużej rezerwacji. Nie zauważyłem problemu z połączeniem (co oczywiście nie znaczy, że go nie było).

 

Jedynie... po godzinie zapisu jpg-a mogę wnioskować, że komputer był dopiero co wybudzony z uśpienia (po uśpieniu podłącza się pod inny internet niż przed).

 

PS Może jakoś podobnie było i u kolegi co mu aukcje zakończyło?

Link to postu

U nas mamy wydzieloną sieć na sello i subiekta więc mało prawdopodobne , ale mieliśmy jakieś dziwne spadki napięcia ostatnio, na tyle poważne że UPS musiał usypiać serwery. Może gdy nie było u nas sieci, a sello było odpalone doszło do sytuacji że sello nie mogło się dobić do bazy subiekta i uznało że skoro nie może się dobić to ustawi wszystkim produktom 0 na stanie ? :> 

Link to postu

Niewykluczone, że to spowodowało ten stan 0, ale musiało wystąpić w bardzo specyficznym momencie. Raczej jeśli Sello nie dobije się do Subiekta to nie rozpocznie w ogóle synchronizacji, tutaj synchronizacja musiała być w trakcie i wtedy wystąpiła awaria, która tak wpłynęła na dalsze działanie synchronizacji. W programie nie ma kodu w stylu:

if (brak połaczenia) then stan = 0;

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...