Skocz do zawartości

Manipulacja ceną

Polecane posty

Czy ktoś mi wytłumaczy po co sprzedawcy tak podnoszą ceny?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6786052865&snapshot=MjAxNy0wNi0wNFQxNjoxODoxMVo7YnV5ZXI7MmEwYmVhYjAzN2Q0M2U3NDFkNDMzZTJiMTUyMGViZmM1OTM2OThiZjU2NTk1NWI0ZTc0NzgyNWNjMzlmMzI5Nw==

http://allegro.pl/bateria-power-bank-pineng-pn-920-nastepca-pn-999-i5853343336.html

Obserwowałem tą aukcji od jakiego czasu i była tam cena poniżej 200zł a teraz jest prawie 1000zł. Jest takich aukcji całe mnóstwo i to u różnych sprzedawców

 

Link to postu

Też się kiedyś zdziwiłem widząc to pierwszy raz, u wszystkich cena za przedmiot około 70-80 zł a u jednego sprzedawcy 800 - może ze złota, pomyślałem, albo mu się ręka omsknęła na numpadzie ;)

 

 

Aż się prosi kupić 100 szt. - w końcu mają nawet 9x tyle wystawione, a potem - pomyliłem się - rezygnuję :D

 

100.000 do oprowizjowania  :D

Link to postu

Też się kiedyś zdziwiłem widząc to pierwszy raz, u wszystkich cena za przedmiot około 70-80 zł a u jednego sprzedawcy 800 - może ze złota, pomyślałem, albo mu się ręka omsknęła na numpadzie ;)

 

 

Aż się prosi kupić 100 szt. - w końcu mają nawet 9x tyle wystawione, a potem - pomyliłem się - rezygnuję :D

 

100.000 do oprowizjowania  :D

 

... a potem, niestety nie mogę tyle czekać, myślałem, że mają Państwo towar na stanie .... ;)

Link to postu

Praktyka jak najbardziej normalna wśród sprzedawców. Chociaż działa to u nas trochę inaczej.

 

Jeżeli wiemy że dostawa towaru bedzie za 3 tygodnie a na stanie zostało np. 50 sztuk podnosimy odpowiednio cenę żeby sprzedaż zwolniła do takiego stopnia żeby wystarczyło na czas do dostawy. Towar na stanie mamy tylko w wyższej cenie.

Link to postu

Praktyka jak najbardziej normalna wśród sprzedawców. Chociaż działa to u nas trochę inaczej.

 

Jeżeli wiemy że dostawa towaru bedzie za 3 tygodnie a na stanie zostało np. 50 sztuk podnosimy odpowiednio cenę żeby sprzedaż zwolniła do takiego stopnia żeby wystarczyło na czas do dostawy. Towar na stanie mamy tylko w wyższej cenie.

 

No tak, ale WY macie Sello w którym można zmieniać ceny w ofertach, w których jest sprzedaż :)

Link to postu

To śmiało załóżcie, że będzie w lipcu/sierpniu :). W rzeczywistości z doświadczenia wiem, że wszelkie nowości bardzo trudno oszacować, bo albo trzeba zrobić więcej niż się zakładało, albo przerobić dodatkowo istniejące funkcje, albo Allegro sandbox uniemożliwia normalną pracę, albo wyskoczy jakaś pilna poprawka w międzyczasie. Stąd jeśli nie jestem pewien i nie widzę mety, to wolę się wstrzymać. Zazwyczaj jednak kolejne wersje Sello wychodzą co 3-4 miesiące, więc można mniej więcej oszacować kolejną datę, gdzie poprzednia wersja była w pod koniec kwietnia.

Link to postu

To śmiało załóżcie, że będzie w lipcu/sierpniu :). W rzeczywistości z doświadczenia wiem, że wszelkie nowości bardzo trudno oszacować, bo albo trzeba zrobić więcej niż się zakładało, albo przerobić dodatkowo istniejące funkcje, albo Allegro sandbox uniemożliwia normalną pracę, albo wyskoczy jakaś pilna poprawka w międzyczasie. Stąd jeśli nie jestem pewien i nie widzę mety, to wolę się wstrzymać. Zazwyczaj jednak kolejne wersje Sello wychodzą co 3-4 miesiące, więc można mniej więcej oszacować kolejną datę, gdzie poprzednia wersja była w pod koniec kwietnia.

 

Odrazu może dodacie hurtową zmianę w opisach w aukcjach trwających ?

comment_1t0s4vhg6KgQ0JwDseUBGZxJPHBrBLxn.gif

 

Swoją drogą, dlaczego np: zbiorczą zmianę ceny można zrobić dla wszystkich aukcji na wszystkich kontach, a taką zmianę cennika trzeba wybierać konto... mam do obsługi 10 kont obecnie i zmiana na każdym tego samego to sporo klikania ;)

Link to postu
Odrazu może dodacie hurtową zmianę w opisach w aukcjach trwających ?

Zobaczymy jak z czasem damy radę.

 

Niektóre zmiany wymagają ustawienia kontekstu (np konta lub serwisu), bo tylko wtedy da się zaprezentować do wyboru jednoznaczne wartości. W tym przypadku konieczne jest zdefiniowane serwisu (bo cenniki są zapisywane w kontekście serwisu), a najprościej zrealizować to było poprzez wybór kontekstu konta - co od razu definiuje serwis do jakiego konto należy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...