Skocz do zawartości

SELLO jednak jest do przodu!

Polecane posty

W ostatnich dniach przeglądałem kilka rozwiązań sklepowych z integracją z allegro. Wyobraźcie sobie, że niektóre topowe sklepy nawet się nie zajęły nowym api! Żadnej synchronizacji cen ani nowych opisów! Może w tym roku... Albo: będzie w przyszłym...

 

A w Sello mamy już w lato mieć nowy opis, a zmianę cen i ilości w aukcjach z ofertami już mamy! I nie piszemy zazwyczaj o tym, bo jak dobrze, to się nie pisze (z drugiej strony - nie o to tu chodzi), a jak źle to się trochę ponarzeka... Oczywiście zawsze będzie na rynku "coś w czymś" lepsze od Sello. Ale naprawdę nie jest źle mieć Sello.

 

TAK WIĘC: bardziej chwalić nie narzekać

 

(oczywiście w interpunkcji: "Bardziej chwalić! Nie narzekać!" a nie "Bardziej chwalić? Nie! Narzekać!")

 

Taki offik...

Link to postu

Do marketingu dodałbym zbyt małą liczbę pracowników oddelegowanych do tego projektu. Mam wrażenie jakby przy Sello pracowało 2, może 3 człowieków (np easyuploader pisze jedna osoba).

 

Pojawiły się głosy o ebayu .... pewnie, super byłoby, gdyby było w pełni obsługiwane przez Sello, ale człowieki nie wyrabiają przy Sello, tyle roboty.

Link to postu

W ostatnich dniach przeglądałem kilka rozwiązań sklepowych z integracją z allegro.

 

Co Ty piszesz głupoty za przeproszeniem :)

Jest duża poważna konkurencja. Wiele firm co daje usługi w sofcie, obsługi Allegro. Dodatkowo eBay i Amazon.

Pierwsza lepsza z brzegu

usunięto

 

Sello ma obecnie tylko pseudo konkurencję.

 

Jak w takim baselinkerze czy innych rozwiązaniach webowych drukować paragony ?

Czy mają pola własne do używania w szablonach ?

Czy można zadawać własne zapytania do bazy sql ?

Jak szybko to działa przez WWW przy wielu transakcjach ?

Czy można dodawać własne wydruki (np. listę towarów do spakowania) ?

Czy posiadają synchronizację ilości i cen towarów z programem magazynowym ?

Czy można robić do tego własne dodatki/integracje ?

 

Widzę, że baselinker ma integrację z niektórymi drukarkami Posnetu.

Z moją akurat nie.

Inni producenci zupełnie odpadają.

Do tego komunikat "Program co kilka sekund łączy się z serwerem BaseLinkera aby pobrać paragony do wystawienia".

 

A co jeśli ktoś drukuje paragony do każdej paczki po jej zapakowaniu ?

Ma czekać te KILKA sekund za każdym razem ?

Kilka to ile ?

 

Tak więc konkurencja jest, ale bardziej te wszystkie serwisy www konkurują między sobą i między MS, a nie Sello.

Link to postu

Miło przeczytać :).

 

Jeśli chodzi o liczby osób, to nie spodziewajcie się, że przy projektach "na utrzymaniu" pracuje cały sztab programistów i testerów, bo koszty utrzymania takiego zespołu są ogromne. Niestety Sello nie jest aż tak popularne jak np. Subiekt, żebyśmy mogli sobie na to pozwolić. Pisałem już kiedyś, że kilkuosobowe zespoły programistów (5-8 osób) pracują zazwyczaj przy projektach w fazie rozwoju - mowa o mniejszych programach. Potem, gdy program jest już wypuszczony i istnieje na rynku pewien czas, zajmuje się nim mniej osób. Ale to też zależy od tego jak rynek odbiera dany program i jakie jest zainteresowanie (wiadomo, że słupki w excelu się muszą zgadzać :) ). Ale przy Sello pracuje więcej niż 1 osoba, więc i tak nie jest najgorzej :). Niestety z mojego etatu dużo czasu poświęcam na forum,  rozwiązywanie bieżących problemów jak i inne sprawy związane z prowadzeniem projektu, więc jako programista pracuję w okrojonym zakresie. Sytuacja taka pozwala mi natomiast lepiej zrozumieć Wasze problemy i sugestie. W wielu projektach dział oprogramowania nie wchodzi w ogóle w interakcję z użytkownikami, między nimi stoi dział pomocy technicznej, więc dział oprogramowania nie zawsze ma wyraźny obraz rzeczywistości - po prostu nie styka się bezpośrednio z problemami. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy oczywiście.

 

P.S. jeśli już rozmawiacie o konkurencji i marketingu Sello to nie róbcie im reklamy na naszym, dobrze wypozycjonowanym forum ;). Pozwolę sobie usuwać takie linki. Wystarczy już, że dziennie usuwamy kilkanaście kont spamerskich i prób pozycjonowania różnych stron.

Link to postu

Licencja na Sello jest moim zdaniem w bardzo atrakcyjnej cenie. Za te grosze to nie wypada aż narzekać, a jak ma się zdolności programistyczne, to z Sello można bardzo dużo wyciągnąć, przez SQL'a, albo zamówić sobie funkcjonalność dodatkową, jest też dużo programików dodatkowych naprawdę mi Insert całą firmę obsługuje.

 

Apropo losu Programisty - meksykański sketch, pokazujący jak to jest w korporacjach, tylko włączcie sobie Polskie Napisy:

 

 

 

"...Programistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów..."

To dla wszystkich pracodawców  ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D

 

 

 

Forum jest bardzo dobrze wypozycjonowane, często jak szukam w google tematów związanych z e-commerce, to pokazuje mi Sello jako pierwsze.

Link to postu

Czasami tak ;), choć zazwyczaj to są trudne pytania dotyczące niecodziennych problemów i nie zawsze na naszym forum jest rozwiązanie - okazuje się, że na naszym forum bywają nierozwiązane problemy ;D.

 

Bez forum to by nie było Sello przez duże "S". Jak szukam czegoś co już tu było (czasem się pamięta) to przez google'a, ale z kierunkiem na forum:

"szukana fraza site:sello.pl"

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...