Skocz do zawartości

Zmiany regulaminu allegro

Polecane posty

Strasznie się ekscytujecie nie wiem czym.

 

Przecież podwyżek prowizji nie ma.

Gdzieś ktoś widział, aby prowizja się gdzieś powiększyła ?

 

Allegro wprowadza zmiany, aby pomóc milionom sprzedawców w kontrolowaniu wydatków, kiedyś widzieli wysokość opłat co 30 dni, a teraz będą mogli je zobaczyć 3x częściej.

 

Przecież rachunki będą takie same.

W skali 10 dni. A za następne 10 dni znowu takie same. I za następne też.

 

Płaciliście co 30 dni 10 tys. prowizji, to teraz zapłacicie:

-za 10 dni - 10 tys. - tyle samo

-za 10 dni - 10 tys. - tyle samo

-za 10 dni - 10 tys. - tyle samo

 

Nic się nie zmienia.

 

5190.gif5190.gif5190.gif

 

 

 

 

 

Link to postu

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=10081.0

 

 

Ciekawe czy pójdzie jakiś mailing odnośnie tego nowego cennika, czy też zastąpią to "przecież akceptowałeś Pan regulamin w bieżącej wersji przy każdym logowaniu".

 

 

 

Tym bardziej, że ludzie są na urlopach, np ja tylko z tęsknoty za Sello Forum zajrzałem tutaj i niezły zonk z tymi cenami, po powrocie z urlopu byłoby pewnie już pozamiatane, zanim bym się ogarnął z zaległościami to by nowa faktura przyszła ...

Link to postu

Mam rozumieć że nie posiadając SA i mając 150 promowanych aukcji zapłacę:

29*3*150?   13050 !!!

 

To więcej niż płace do tej pory wszystkich opłat do allegro. Haracz będą pobierać od nas.

 

 

Tak.

 

Jak to napisało Allegro celem jest zmniejszenie liczby promowanych ofert, bo zbyt wiele sklepów poza sklepem Allegro korzystało z tej opcji, zmniejszając sprzedaż w sklepie Allegro.

 

Teraz każdy kto podniesie rękę na sklep Allegro, temu ten sklep tą rękę...tą ręką każe płacić  ;D ;D

Link to postu

Będzie teraz trzeba bardzo dokłądnie analizowac co warto promowac a czego nie warto.

Ja stosowałęm zasadę że promowana aukcja zawsze miała wyższą cenę sprzedaży niz zwykła, będzie trzeba jeszcze bardziej podnieść ceny na promowane żeby się opłacało. Bo klient i tak kupuje z promowanej mimo że jest 2 taka sama aukcja tańsza o kilka zotych.

 

Prowizji nie dotykali to dołożyli nam opłaty za wystawienie ... a gdzie obiecywane darmowe zdjecia i darmowe wystawianie?

Link to postu
W kategoriach np. Biżuteria i zegarki koszt wystawienia jest 0zł

 

ale wychodzi na to, że w tej kategorii bardziej opłaca się wystawiać jako "aukcje zwykłe" gdyż prowizja wynosi 8% gdzie w porównaniu z aukcją sklepową prowizja od sprzedaży wynosi 10%

 

Dobrze czytam te cenniki czy coś pominąłem.

 

 

Edit, źle przeczytałem w obu przypadkach jest taka sama prowizji  :(

Link to postu

Ja myślę, że niepotrzebnie dramatyzujecie.

Takie zmiany nie ułatwiają handlu ale z drugiej strony dotyczą wszystkich. Raczej też nie załamią e-handlu w tym kraju i ludziska i tak kupią co mieli kupić czy to na aukcjach z 8-ma wyróżnieniami czy też bez jakiegokolwiek. Najbardziej oberwie się tym, którzy z różnych powodów nie nadążają za zmianami w serwisie a o samej podwyżce dowiedzą się z podejrzanie dużych kwot na fakturach od Allegro.

A może być też tak, że trochę gimnastyki i zyski mogą pozostać jakie są a fakturę uda się nawet zmniejszyć, czy też koszty za Allegro pozostawić na obecnym poziomie przy wzroście sprzedaży.

Link to postu

Ja myślę, że niepotrzebnie dramatyzujecie.

Takie zmiany nie ułatwiają handlu ale z drugiej strony dotyczą wszystkich.

 

Wiesz trochę to niesprawiedliwe, zważywszy że towar można kupić zarówno za 1zł jak i 1000zł.

 

Promowanie tego za 1zł w systemie 3x29zł staje się nieopłacalne.

 

Czyli allegro promuje dużych sprzedawców.

 

 

Link to postu

 

 

Czyli allegro promuje dużych sprzedawców.

 

 

 

 

Nie, Allegro promuje siebie.

 

Teraz UOKiK się do nich dobrał, że manipulowali Trafnością na swoją korzyść, to wymyślili coś innego - VIP opcje, na które tylko ich będzie stać. Bo nic za to nie zapłacą, a inni tak.

 

Jeżeli ten nowy model nie pomoże, to pewnie wprowadzą naliczanie prowizji dziennie. A potem co godzinę. ;D

Link to postu

a nie zastanawia to, że mimo kontroli, mimo nagonki wprowadzają to "coś"?

 

tak naprawę moa im wszyscy na dyszel wskoczyć póki nie odetnie się kurka z kasą.

 

 

 

To jest odpowiedź na UOKiK.

Pokazanie, że jak Wam się nie podobało, to zobaczycie inaczej.

 

Pozwolę siebie zacytować

 

Teraz UOKiK się do nich dobrał, że manipulowali Trafnością na swoją korzyść, to wymyślili coś innego - VIP opcje, na które tylko ich będzie stać. Bo nic za to nie zapłacą, a inni tak.

 

Jeżeli ten nowy model nie pomoże, to pewnie wprowadzą naliczanie prowizji dziennie. A potem co godzinę. ;D

 

Do takiego czegoś UOKiK nie będzie się mógł przyczepić.

Link to postu

Mówiłem przecież, że nie będzie żadnej podwyżki.

 

A jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to jest tzw. totalnym sprzedawcą i zapewne skarży na Allegro do zagranicznych mediów.

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22121633,allegro-zmienia-oplaty-dla-sprzedajacych-i-uspokaja-bedzie.html

 

;D ;D

 

 

Wiecie co, właśnie sobie policzyłem nowe prowizje.

Mam dużo ostrzałek do noży, które wystawiam w

Dom i Ogród -> Wyposażenie -> Przybory kuchenne

 

Dotychczas płaciłem 10 gr za wystawienie 1x na miesiąc.

A teraz będę płacił ryczałt 9zł 3x w miesiącu = 27 zł !!!!!!

 

Zaraz mnie szlag trafi >:( >:(

Link to postu

Mnie tu bawią dwie łamigłówki zaserwowane przez Największy Sklep z Mopami. Pierwsza to:

 

"...wyjaśnił nam, że tak wysokie podwyżki na Allegro wydają się niemożliwe. Mogą się zdarzyć w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach..." - w jednostkowych, czyli tylko Sklep z Mopami będzie dalej promował,

 

 

"Wysokość opłat za wystawianie w wielu kategoriach zostanie zmniejszona" - no zobaczcie jaka łamigłówka, przecież oni ostatnio zminiejszyli właście o 50% ceny, tylko, że okres rozliczeniowy skrócili o 66%, zatem obniżka to podwyżka.

 

Dziękuję za dalej takie obniżki, Ks. Robak ma rację, jeszcze parę takich obniżek podwyżek i wprowadzą naliczanie sekundowe.

 

 

 

Link to postu

U nas bez usuwania wyróżnień się nie obejdzie, obecnie po rabacie wyróżnienie wychodzi 17,40 za 30 dni, licząc po 57 zł za aukcję to na koniec miesiąca byłaby miazga a nie faktura - myślę, że w swojej pazerności Allegro straci (po pierwszym miesiącu dużo więcej zarobią na tych co nie wiedzą o podwyżce - Ci po pierwszym miesiącu w panice będą wyłączać wyróżnienia) ale zdziwią się jak suma wartości wystawianych faktur zacznie im lecieć w dół.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...