Skocz do zawartości

Zmiany regulaminu allegro

Polecane posty

Hey nie wiem czy zwróciliście już uwagę ale allegro zmieniło regulamin, nie chcę siać paniki ale coś mi nie gra.

Chcą rozliczać opłaty co 10 dni a nie co 30 dni .

Nie jest napisane nigdzie że będzie to 1/3 opłaty tylko 3x tyle.

 

Wychodzi na to że koszty wystawiania aukcji wzrosną 3 krotnie.

 

Dodatkowo koszty promowania co 10 dni to znów koszt 3x - co robi olbrzymie kwoty.

 

Sprawdźcie to i proszę o komentarze.

http://staticpics2.allegrostatic.pl/uploaded/1/banners/1sierpniacyklicznerozliczanieop%C5%82at.pdf

Link to postu

Moment, a tutaj piszą

6.

Jeżeli Użytkownik Sklepu skorzysta z opcji „Do wyczerpania przedmiotów”,

wówczas Transakcja nie kończy się po 30 dniach, tylko trwa do momentu sprzedaży

wszystkich sztuk wystawionego Towaru lub zakończenia jej przez Użytkownika

Sklepu. Opłaty za wystawienie takiej Transakcji naliczane są cyklicznie co 30 10 dni

zgodnie z cennikiem Sklepów Allegro przedstawionym poniżej w części VI.

PŁATNOŚCI.

8. Promowanie Transakcji na „Stronie działu” 39,00

29,00 zł

Więc chyba jak ustawimy by sprzedawało się do wyczerpania zapasów to policzy nam np 39zł za 30dni, dobrze rozumiem?

Link to postu

Podrzuć link do grupy na fb prosze,

 

A co do tego może być tak że co 10 dni 1/3 naliczają w innym wypadku to dla mnie dramat.

 

To też nadaje się pod UOKIK oni nie mają kosztów wystawienia a co dopiero za promowanie ...

 

Najlepsze to że Allegro jest w strefie marek a wcale nie ma żadnej marki..

 

https://www.facebook.com/groups/ZjednoczeniSprzedawcy/

 

Myślę, że to właśnie jest dramat - czyli podwyżka o 300%.

 

Link to postu

Odpowiedź opiekuna:

 

"

Dzień dobry,

 

Niestety pełna opłata za wyróżnienie będzie naliczana co 10 dni. Tym samym chcemy zmniejszyć ilość wyróżnionych ofert w serwisie. "

 

Nie wiem jak u Was ale u nas te koszty do tej pory to około 25 tyś zł/miesiąc.

 

Wzrost o 200%, na szczęście my mamy alternatywę.

 

 

 

 

 

Jak rozumiem, wystawianie również 3 x w miesiącu?

Link to postu

Odpowiedź opiekuna:

 

"

Dzień dobry,

 

Niestety pełna opłata za wyróżnienie będzie naliczana co 10 dni. Tym samym chcemy zmniejszyć ilość wyróżnionych ofert w serwisie. "

 

Nie wiem jak u Was ale u nas te koszty do tej pory to około 25 tyś zł/miesiąc.

 

Wzrost o 200%, na szczęście my mamy alternatywę.

 

 

 

 

 

Jak rozumiem, wystawianie również 3 x w miesiącu?

 

Wystawianie bez zmian, ale naliczanie co 10 dni.

Podwyżka 300%... Ilu tego nie zauważy... Może do czasu faktury...

Podwyżka 300%...

Link to postu

Odpowiedź opiekuna:

 

"

Dzień dobry,

 

Niestety pełna opłata za wyróżnienie będzie naliczana co 10 dni. Tym samym chcemy zmniejszyć ilość wyróżnionych ofert w serwisie. "

 

 

Dziwne, Allegro wali wszystkie wyróżnienia na maksa, sami mają tyle ofert, mogli by zmniejszanie liczby wyróżnień zacząć od siebie. Nie wierzę w takie tłumaczenie.

 

 

Od kiedy wchodzą te nowe cenniki?

 

 

W tym kalkulatorze znalazłem też takie info drobnym druczkiem:

 

 

 

 

 

"Dla oferty sklepowej opłaty naliczane są co 30 dni, dla oferty zwykłej co 10 dni."

Link to postu

No jak ktoś ma obecnie SA, stosuje wyróżnienie (czyli obecnie ma rabat za owo wyróżnienie) i zostawi aukcje bez zmian to z racji naliczania opłaty co 10 dni będzie go to kosztować 3x więcej, plus utracony rabat w sumie 5x więcej. Faktura może zaboleć.

 

Bartku - czy wobec powyższego (jeśli API na to pozwala) jest cień szansy, że uda się Wam przed 10 sierpnia dorobić hurtową edycję opcji promujących z poziomu Sello?

 

Link to postu

No jak ktoś ma obecnie SA, stosuje wyróżnienie (czyli obecnie ma rabat za owo wyróżnienie) i zostawi aukcje bez zmian to z racji naliczania opłaty co 10 dni będzie go to kosztować 3x więcej, plus utracony rabat w sumie 5x więcej. Faktura może zaboleć.

 

Bartku - czy wobec powyższego (jeśli API na to pozwala) jest cień szansy, że uda się Wam przed 10 sierpnia dorobić hurtową edycję opcji promujących z poziomu Sello?

 

 

A nie przed 1 sierpnia?

Link to postu

poprawcie mnie jeśłi się mylę.

 

wnioskuję, że zmiana naliczania opłat dotyczy jedynie ofert wyróżnionych w sklepie. Pozostałe oferty sklepowe są bez zmian.

 

I co? Kolejny krok jak w Amazonie, Sprzedaje tylko Amazon towar, który są u góry i w TOP sprzedaży zawsze jest Amazon, reszta bidulków gdzieś tam na liście.....

 

Dążą do tego, aby ich oferty byly u góry. Nóż mi się otworzył już.....

Link to postu

 

"Dla oferty sklepowej opłaty naliczane są co 30 dni, dla oferty zwykłej co 10 dni."

 

Cennik pokazuje dane (wyliczenia + informacje) na dzień dzisiejszy. Po 1 sierpnia to się zapewne zmieni :/

Wynika z tego, że w moich kategoriach prowizja pozostanie bez zmian, ale samo wystawianie zamiast 20 groszy, będzie kosztować 60 ... Dobrze, że nie korzystam z promowania.

Link to postu

Cennik pokazuje dane (wyliczenia + informacje) na dzień dzisiejszy. Po 1 sierpnia to się zapewne zmieni :/

Wynika z tego, że w moich kategoriach prowizja pozostanie bez zmian, ale samo wystawianie zamiast 20 groszy, będzie kosztować 60 ... Dobrze, że nie korzystam z promowania.

 

 

No u mnie zeta za wystawienie oferty.

Czy ktoś doczytał którego wyróżniania to dotyczy?

Bo znalazłem info, że dotyczy to wyróżniania na stronie działu, a co z wyróżnianiem zwykłym "na górze listy ofert"?

Link to postu

Jak dla mnie to strzał w stopę i to wielki.

 

Allegro przez swoją decyzję zlikwiduje oferty z towarami słabo rotującymi, tanimi, na zamówienie.

 

Staną się portalem nie z wszystkim, ale z niczym.

 

Z hipermarketu staną się małym sklepem osiedlowym, tyle tylko, że każdego produktu będzie nie po 5 szt. a po 10.000 szt.

 

Ja jako kupujący jeżdżę jednak do marketu bo tam jest wybór, a nie większa ilość sztuk jednego produktu.

 

Hmmm.....

 

Amazon się cieszy.

Link to postu

Możecie mi napisać po co ten kalkulator ?

 

Jeżeli w nim jest "Podaj prognozowaną liczbę sprzedanych sztuk." to powinno być dodatkowo "W jakim czasie sprzedasz prognozowaną liczbę sprzedanych sztuk"

 

PS. Nie wiem czy wiecie ale promowanie w każdej chwili można wyłączyć/włączyć, bez konieczności zakańczania aukcji

Link to postu

Ten kalkulator jest po nic, wzorem polityków po prostu wrzucili zabawkę, co by zamiast się denerwować nowymi opłatami pobawić się, zająć czym innym, pozastanawiać po co to jest.

 

A wyłączenia wyróżnień i owszem - udostępniają już taką opcję, nic nikomu nie ogłaszali, robią co im się podoba. Nieobliczalność polega na tym, że kto wie czy nie stwierdzą za kilka dni, że jednak bez zakańczania aukcji się nie obejdzie...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...