Skocz do zawartości

Zmiany regulaminu allegro

Polecane posty

przyjąłem schemat działania taki: im mam większą marżę na towarze, ale minimum 14pln od sztuki w kwotach do 120pln, a sprzedaż powyżej 40 sztuk miesięcznie - aukcja zostaje. Więc z 15 000 ofert zostało mi 35 promowanych [było 250]. Sprzedaż mi spadła, bo, jak wspomniałeś inni nie zrobili ze swoimi ofertami nic. Póki co uznałem, że nie warto opłacać nierotujących aukcji w promowanych lub takich z niską marżą. BO to się zwyczajnie nie opłaca. Pozyjemy zobaczymy, jeśli będą wysyłać powiadomienia do zapłaty co 10 dni to myślę, że za 10 dni wszystko się będzie zmieniać i konkurencja też zareaguje. Jeśli mimo co 10 dniowego okresu naliczania faktura będzie raz na 30 dni to spodziewałbym się efektu na początku września.

 

 

Link to postu

Jeśli mimo co 10 dniowego okresu naliczania faktura będzie raz na 30 dni to spodziewałbym się efektu na początku września.

 

No właśnie września lub października hihi (tzn. we wrześniu poskładają reklamację na wysokie faktury, zaś w październiku zrozumieją, że to nowy cennik) ;D ;D ;D

 

U mnie zatem zanosi się na miesiąc wakacji od sprzedaży ... :(

A jak jest u innych forumowiczów?

Link to postu

Ciężko się połapać w tych nowych opłatach.

Wygląda na to, że teraz to co kosztowało 0,10 gr za wystawienie teraz, przy cenie do 250 zł będzie kosztowało 1,50 zł miesięcznie (3x 50 gr).

 

To kurde OLBRZYMIA podwyżka !!

 

No cóż, trzeba poczekać do końca sierpnia i zaryzykować 1 miesiąc, a potem .... wynieść się z Allegro.

Link to postu

Wynieśc się z allegro całkiem się nie da. Zawsze to jakaś forma reklamy. Można złamać regulamin i wrzucić jakąś ulotkę reklamową. 2-3% klientów zrobi zakup w sklepie co jest śmiesznym procentem ale taka jest mentalność ludzi.

 

Najpierw wprowadzili wariany żeby wystawić 10 aukcji zamiast jednej a teraz podnieśli ceny dla tych aukcji ... tak się robi pieniadze a małych sprzedawców którzy się zabijają między sobą przybywa.

 

To już nie ryzyko... poprostu trzeba podnieść ceny na wszystko.

 

Wracając do rabatów SA - sprawdziłem opłaty naliczone za aukcje. Mam pobraną opłatę 11,40 za promowaną aukcję więc rabaty chyba są chociaż niema o tym informacji

Mam jeszcze SA utrzymane do 10 sierpnia teraz mi zabiorą bo mam 4,949 ;(

 

Link to postu

Witam,

 

Z tego co wiem, to do jesieni allegro planuje wycofanie opłat za wystawienie aukcji oraz za zdjęcia. W części kategorii już jest Free.

Ale za to promowanie aukcji to inna zabawa.

Od 10.08 nie ma zniżek dla Super Sprzedawcy

(Bo SA już nie bedzie) i nie będzie zniżek na promowanie, co oznacza że w skali miesiąca (30 dni) oferta promowa to koszt 3x19zł.

Ma to na celu wyeliminowanie dużej części ofert z promowania tak aby nie było 58 stron z promowanymi aukcjiami w danej kategorii, tylko np. 2. Generalnie z punktu widzenia kupującego ma to sens.

 

Minus jest taki, że jak na razie allegro nie planuje wyświetlać daty rozpoczęcia promowania ani daty zakończenia, więc jak ktoś będzie chciał wyłączyć przed zakończeniem 10 dniowego okresu trwania, to musi sobie chyba w zeszycie notatki robić kiedy, co i na jakiej aukcji włączył. W API tego nie ma i chyba nie będzie.

Link to postu

Wyłączyłem 60% aukcji promowanych - sprzedaż siadła z dnia na dzień.

Dobrze że w tym miesiącu zaplanowany mam urlop więc będą spokojne wakacje.

Są 2 scenariusze na przyszłosć:

 

1. Teraz trzeba czekać aż konkurencja wyłaczy aukcje promowane i sprzedaż się unormuje ale to 2 miesiące zejdą.

2. Jest też 2 scenariusz tego wszystkiego - konkurencja nie wyłaczy aukcji promowanych i przez to sprzeda 2x wiecej bo my nie sprzedamy i będzie im się opłacało płacić za te aukcje.

Link to postu

Podłączam się.

 

U nas podwyżka faktury za samo promowanie wyniosła by ~ 6k.

 

Więc zostało około 20 ofert wypromowanych, które faktycznie obrócą i wywalczą.

 

Konkurencja oczywiście śpi i dostanie kubeł zimnej wody na łeb z kolejną fakturą, ale to już nie moja broszka ;)

 

Problem jest taki, że ciężko teraz ustawić promowanie na chwilę, a potem wyłączyć.

Nie ma żadnych danych na temat okresu promowania ani w allegro ani w API.

 

Podobno planują wdrożenie jakiś statystyk i ulepszenia obsługi promowania, ale jeszcze na ten moment cisza.

 

Edit: za to z ciekawych rzeczy - zauważyłem, że jak konkurencja chce wyłączyć promowanie to zamyka aukcje... Chociaż jest już możliwość wyłączenia promowania. Tyle wygrać ;)

 

Link to postu

Wyłączyłem 60% aukcji promowanych - sprzedaż siadła z dnia na dzień.

Dobrze że w tym miesiącu zaplanowany mam urlop więc będą spokojne wakacje.

Są 2 scenariusze na przyszłosć:

 

1. Teraz trzeba czekać aż konkurencja wyłaczy aukcje promowane i sprzedaż się unormuje ale to 2 miesiące zejdą.

2. Jest też 2 scenariusz tego wszystkiego - konkurencja nie wyłaczy aukcji promowanych i przez to sprzeda 2x wiecej bo my nie sprzedamy i będzie im się opłacało płacić za te aukcje.

 

 

potwierdezam obserwacje.

 

 

 

EDITED:

 

 

No i jak patrze na te promowania przedmiotów po kilkanaście zł sprzedanych po parę sztuk, to normalnie żal mi ich. Jak zobaczą fakturę od Allegro we wrześniu, to będzie lament.

Link to postu

i Ci co nie potrafią liczyć faktycznych kosztów sprzedaży w allegro a swoich zysków nazywam januszami biznesu. Zazwyczaj taka firma sprzedaje 2 lata[max] i znika. Najcześciej to "mondrala", który dostał dotacje i siedzi sobie w piwnicy swojego domku. I jeśłi taki Janusz biznesu nie wie o nowych cennikach allegro to wcale nie jest mi go żal ;-)))

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...