Skocz do zawartości

Dane transakcji: nieprawidłowy koszt przesyłki.

Polecane posty

Witam,

nie mam pojęcia, czy problem był już poruszany, w każdym razie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

1. Wystawiam aukcję X z ceną 20 i kosztem przesyłki 10

2. Wystawiam aukcję Y z ceną 30 i kosztem przesyłki 5

3. Wystawiam aukcję Z z ceną 40 i kosztem przesyłki 15

 

Klient kupuje towary X, Y i Z, wszystko podsumowuje jednym formularzem. I teraz UWAGA, wcale nie chodzi mi o brak możliwości rozdzielenia i przypisania łącznej wpłaty osobno do transakcji.

 

Chodzi mi o to, że w polu DANE W TRANSAKCJI i w polu DANE TRANSAKCJI automatycznie wpisywany jest koszt przesyłki zsumowany z aukcji X, Y i Z, w łącznej kwocie 30 PLN (10 + 5 + 15). A ja chciałbym, żeby zgodnie z informacją "dane w transakcji", w tym polu pojawiały się dane z transakcji, a nie z formularza, który kupujący wymyślił sobie z kosmosu.

 

Czy da się zrobić tak, aby w polu pojawiała się faktyczna kwota z jednej, tej konkretnej aukcji i transakcji, czy też nie jest to możliwe?

 

 

Link to postu

Mam od dawna ustawioną ostatnią opcję, tak jak potrzebuję. Jednak Sello tego nie uwzględnia i w danych transakcji w każdej z trzech aukcji wpisuje mi wartość zsumowaną, co w przypadku trzech zamówień potraja łączną wartość kosztów przesyłki. Allegro sumuje koszty trzech przesyłek i podaje mi w mailu ich łączną wartość i to jest ok. Natomiast sello tą wartość łączną wpisuje do każdej z trzech transakcji. Dziwi mnie, że w przypadku wybrania tej opcji, Sello nie podaje w każdej transakcji po prostu kosztu przesyłki z aukcji, a od razu do danych z transakcji wbija dane pochodzące de facto nie z transakcji, a z formularza.

Link to postu

@xandercage, tylko że akurat w tym przypadku allegro wiadomość wysyła poprawnie, w "Sprzedałeś przedmiot przez kup teraz" wszystkie dane wyświetlają się poprawnie. Ale w Sello do każdej transakcji pobierane są zsumowane koszty przesyłek z wszystkich zamówień.

 

@Bartek, dzięki za włączenie się w wątek. "Automatycznie aktualizuj dane w transakcji po pobraniu formularza" jest włączone. Natomiast nie udało mi się określić, gdzie w parametrach znajduje się "koszt wysyłki dla nowych transakcji". Czy możesz mnie naprowadzić?

 

Pozdrawiam was serdecznie :)

Link to postu

Czy po zgrupowaniu takich transakcji koszt się nadal nie zgadza? Formularz zostaje przypięty do pojedynczych transakcji bo ich dotyczy a w nim jest jeden koszt zsumowany - zwrócony z Allegro. Po zgrupowaniu tych transakcji (np na podstawie formularza) koszt powinien się zgadzać.

Link to postu

Nie wiem, bo specyfika działalności i wysyłanie każdej sztuki w osobnej paczce czynią grupowanie zbędnym, skoro i tak dla każdej sztuki muszę wpisać osobny numer przewozowy. Dlatego właśnie na allegro mam wybrane "każda sztuka do osobnej paczki" i w sello też. Dziwi mnie, że sello nie uwzględnia tego w polu "dane transakcji" i nie wskazuje różnic między formularzem, skoro np z ceną jest w stanie to zrobić. Podejrzewam, że po zgrupowaniu wyświetliłoby tak, jak piszesz tylko raz zsumowane koszty, ale to nic nie zmienia. Nadal z transakcji nie wynikałoby jaki koszt przesyłki dotyczył którego towaru i czy wpłacone koszty przesyłki zgadzają się z ich sumą z aukcji.

 

e-kupowanie.p_pl, nie mam w sello ustawień, jedynie administrację. W "transakcje obu typów" nie mam zaś domyślnych kosztów przesyłki, a jedynie domyślny koszt transakcji. Ustawiony jest na "minimalny, ale większy od zera".

Link to postu

e-kupowanie.p_pl, nie mam w sello ustawień, jedynie administrację. W "transakcje obu typów" nie mam zaś domyślnych kosztów przesyłki, a jedynie domyślny koszt transakcji. Ustawiony jest na "minimalny, ale większy od zera".

 

W nowej wersji sello jest 'ustawienia' zamiast 'administracja'.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...