Skocz do zawartości

Sello 1.24.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

dotyczy ma podany nr dokumentu w sGT, nr zamowienia w sklepie jest podawany w nr klienta - do tej pory szed tam nr zamówienie z esklepu na clicshopie. Przujrzalem sie już dokładniej importowi dzisiejszemu - obecnie importując rozróżnia klient zarejestrowany/niezarejestrowany idąc tym tropem winnego znalazłem po stronie home.pl, które musiał zmienic sposób wysyłania danych do sGT, gdzie klientowi przypisuje teraz nr zamówienia dla niezarejestrowanych i jakiś dziwny kod dla zarejestrowanych...

tym samym tutaj ok

Link to postu

Bartek, nowy ekran startowy to krok w dobrą stronę.

 

Nie mogę się jednak do niego przyzwyczaić, a im bardziej się wpatruję tym bardziej widzę możliwości ulepszeń.

 

Łatwym ulepszeniem, które ułatwi ;D byłaby zmiana kolejności kafelków.

 

Najpierw dałbym te, które najczęściej się ogląda, czyli:

1. Transakcje

2. Wiadomości

3. Paczki

4. Aukcje

5. Finanse

6. Podsumowanie

7. Komunikaty.

 

Co inni na to ?

Link to postu

Na razie są tylko na starcie i aukcjach. Raczej nie chcemy aby na każdym kaflu coś było bo stanie się to mniej czytelne. Ile paczek jest do wysłania to widać na stronie startowej i w module paczek. Na starcie i w aukcjach chodziło o to, aby nie przeoczyć ważnych informacji oraz zasygnalizować zmiany oczekujące. Ale jeśli macie jakieś inne sugestie to śmiało piszcie. Najwyżej dodamy też konfigurację co i gdzie wyświetlać.

 

Kolejnosć jak najbardziej logincza. Albo dać możliwość poustawiania sobie kafelków jak kto lubi.

 

Kolejność kafli ułożyliśmy tak aby odpowiadały przyciskom na górze. Jeśli by były w innej kolejności to wprowadza to większy zamęt :). Nikt też nie powiedział, że zawsze trzeba patrzyć od lewej do prawej, można od razu patrzyć na środek ekranu :).

Dodać jakieś nowe dane czy kafle możemy, jest jeszcze miejsce niewykorzystane na dole i robi się to relatywnie prosto. Dodanie konfiguracji własnej i przestawiania kafli to już większe przedsięwzięcie i na razie na to czasu nie znajdziemy.

 

Link to postu

Dla mnie wyświetlanie się info o nowych transakcjach nie było by praktyczne.  Niekiedy coś zostawiam zaznaczone gwiazdką, chociaż to nie jest nowy zakup. Info o nowych wersjach i o zmianach do wysłania jest wg mnie wystarczające.

 

PS

Maili nie pobieram przez sello.

Link to postu

1. Utworzyłem podmiot nowy na sello 1.23.3, bez uzupełniania danych.

 wer	1.23.3.2436	... 

2. Zrobiłem upgrade na środowisku test do wersji 1.24 beta.

3. Prosi mnie o hasło szefa i upgrade. (Logowałem się na konto sa, z hasłem odpowiednim)

4. Nie mogę dokonać upgrade, bo zostaje zwrócony błąd: Struktura bazy jest nieprawidłowa, lub użytkownik nie ma uprawnień.

 

5. Problem nie występuje, gdy utworzę nowy podmiot z wersji 1.24. 

 

Badajcie czy tylko u mnie takie anomalie. Bo może mieć to wpływ na to gdy ludzie będą robić upgrade z 1.23.4

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...