Skocz do zawartości

Przez kilka lat nie przeszkadzało i nagle zaczęło...

Polecane posty

Mamy autoresponder z takim podpisem:

 

  "Zespół xxxxxx.pl"

 

A Allegro na to:

 

"Dzień dobry.

 

Dziękuję za wiadomość.

 

Otrzymaliśmy sygnały od innych Użytkowników Allegro, że nakłaniacie Państwo do transakcji poza serwisem [chodzi o link do sklepu w e-mailach]. Takie działania są niedozwolone. Otrzymane od Serwisu informacje i dane mogą posłużyć jedynie do celów związanych z przeprowadzeniem transakcji na Allegro. Proszę o przestrzeganie tej zasady."

 

Taką treść autorespondera mamy od ładnych paru lat i nagle zaczęło im przeszkadzać.

 

Aż się boję używać adresu sklepu w podpisach... paranoja!

 

Link to postu

Czy zakup noża jest nakłanianiem do morderstwa ?

 

Bo z tego tak by wynikało.

 

Odpisz Allegro, że nie nakłaniacie do sprzedaży poza serwisem, a poza tym niech wskażą na jakiej podstawie wnikają w działania sprzedawcy poza serwisem Allegro, a w szczególności niech wskażą punkt regulaminu, który tak bardzo ingeruje w te sprawy.

 

Z tego co widzę w regulaminie wszędzie jest tylko mowa o ofercie.

A oferta jest na Allegro.

Link to postu

 

Aż się boję używać adresu sklepu w podpisach... paranoja!

 

Podpierdziela Cie może konkurencja i tyle  ;)

 

Serio? Nie można mieć adresu sklepu w stopce mail w korespondencji z klientami Allegro?

Coś uległo zmianie w regulaminie?

 

U mnie wszyscy mają w stopce mail info o FB i sklepie.

 

Wyślij odpowiedź do pracownika Allegro i zapytanie o punkt regulaminu na który się powołuje.

Dla ciekawości i daj znać tu. Dzięki

 

Edit.

I to nie jest paranoja. Allegro od roku (całkowicie z grubej rury) w swoich wdrożeniach wszystko robi, abyś był tylko DOSTAWCĄ do Allegro (dla Allegro, nieważne). Ciekawe też jaką ma strategię, podwyższając (i to w cholerke) niedawno tym samym prowizje od sprzedaży i wyróżnienia.

 

Ale my Sprzedawcy mamy też swoje strategie  8)

Link to postu

 

Serio? Nie można mieć adresu sklepu w stopce mail w korespondencji z klientami Allegro?

Coś uległo zmianie w regulaminie?

 

 

Nie można!

 

 

"

ja: Może w podpisie też nie mogę używać adresu własnej strony ?

 

admin: Nie, jeśli chodzi o korespondencję z Użytkownikami Allegro."

 

Z tego wynika, że kiedy ktoś ma konto na allegro, to nie wolno nam do niego wysyłać adresu strony no bo jest użytkownikiem Allegro:)

 

 

Link to postu

 

Serio? Nie można mieć adresu sklepu w stopce mail w korespondencji z klientami Allegro?

Coś uległo zmianie w regulaminie?

 

 

Nie można!

 

"

ja: Może w podpisie też nie mogę używać adresu własnej strony ?

 

admin: Nie, jeśli chodzi o korespondencję z Użytkownikami Allegro."

 

Z tego wynika, że kiedy ktoś ma konto na allegro, to nie wolno nam do niego wysyłać adresu strony no bo jest użytkownikiem Allegro:)

 

 

 

 

To sprawa dla uokiku, bo Allegro stara się niedozwolonymi metodami (poza regulaminem) wymuszać zaprzestanie prowadzenia przez sprzedawców jakiejkolwiek innej działalności poza Allegro.

 

Napisz, żeby podali punkt regulaminu, bo chcesz to przedyskutować ze swoim departamentem prawnym.

Link to postu

 

O właśnie hehe, niedługo każą nam założyć adresy w domenie allegro i tylko z nich wysyłać.

 

"Mając na celu dobro naszych sprzedawców i polepszenie jakości oraz szybkości obsługi klienta, każdy sprzedawca otrzymuje specjalną skrzynkę na wiadomości zgodną z jego nazwą konta na allegro" "Skrzynka ta będzie całkowicie darmowa, przez pierwsze 30 dni - później 109,99 zł"

Link to postu

 

"Mając na celu dobro naszych sprzedawców i polepszenie jakości oraz szybkości obsługi klienta, każdy sprzedawca otrzymuje specjalną skrzynkę na wiadomości zgodną z jego nazwą konta na allegro" "Skrzynka ta będzie całkowicie darmowa, przez pierwsze 30 dni - później 109,99 zł"

 

 

Tak, jak w kabarecie Tey.

"Daliśmy wam wolne soboty.

Po południu".

 

No cóż, Amazonizacja następuje.

Trzeba się z tym liczyć.

Tylko jaką mamy alternatywę?  :P

Link to postu

ciężko coś wywróżyć.

 

aliexpress pewnie jest chętny, Amazon jakby wszedł, to by zmasakrował rynek pewnie, tylko, że się nie spieszy do tego.

 

 

Prawdę mówiąc nie znam Aliexpress od strony sprzedającego, ale Amazon to by był dramat na całego.

 

Pisalibyśmy na murach "Allegro wróć"  :D

Link to postu

Emag to dawne Agito. We IX 2016 dostałem od emag-u maila:

 

"Jeśli chcesz zobaczyć, co przygotowaliśmy dla Ciebie, zaloguj się na swoje konto www.emag.pl (login i hasło są dokładnie takie same co używane wcześniej na Agito.pl)"

 

A kto Wam to przysłał bo straciłem wątek...?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Chyba mam radę na wasze problemy :)

 

Wszystkie wiadomości, docierające na adresy mailowe, które macie przypisane do swoich kont, przekierowujecie na jeden adres główny firmowy. Na tym adresie głównym macie reklamę w postaci stopki, właśnie z xxxxxx.pl (bez innych danych firmy, które są podane na Allegro). Kiedy ktoś do was napisze, odpowiedź dotrze do niego właśnie z tego maila, który nie jest przypisany do żadnego użytkownika Allegro.

 

Co wtedy Allegro powie? Że użytkownicy innych maili, niepołączonych z Allegro, nie mogą pisać do użytkowników Allegro? :) Jaki będzie dowód na to, że to wy napisaliście do kupującego? :)

 

A jeżeli będzie potrzebna kopia wiadomości email od kupującego, którą będziecie musieli wysłać do Allegro (np. z potwierdzeniem, że taki numer rachunku do zwrotu podał kupujący), wówczas wchodzicie na adres email przypisany do konta Allegro i tam będziecie mieć kopie wszystkich wiadomości, które zostały przesłane na adres główny.

 

Pozdrawiam :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...