Skocz do zawartości

Polecane posty

Nowość. Od Allegro dla ST (no i dla nas).

 

https://ssl.allegro.pl/myaccount/OfferBundles.php#/

 

Pozwolę sobie zacząć: kiedy zamierzacie wprowadzić obsługę zestawów do Sello? :D

 

PS. Po zakupie takiego zestawu (z rabatem), Sello pobiera transakcje/formularze prawidłowo, z obniżoną ceną.

 

PSS. A rajd świąteczny coraz bliżej. Kto ma zestaw, ma większą sprzedaż .... czas start. Normalnie jak chomiki w karuzeli od ponad roku.

zestawy.jpg.c23b71664a8b051134f88cb74ae6f951.jpg

Link to postu

Z poziomu Allegro można te zestawy zmontować.

Jeśli macie propozycje jak ten montaż usprawnić z poziomu Sello to piszcie. Bo w sumie różnica między ustawianiem tego ręcznie w Allegro i w Sello nie daje żadnej korzyści po stronie Sello.

 

W zasadzie się z Tobą zgadzam.

 

Jedynie - jak sobie wyobrażam - kiedy komplet się sprzeda to na allegro przestanie istnieć(?)... Tego nie wiem na razie. Korzyść po stronie sello - gdyby z allegro znikały sprzedane komplety - byłby w ich łatwiejszym wyszukaniu i ponownej kompletacji.

 

To samo dotyczy wielowariantowości. Teraz gdy wystawiamy aukcję należy ją podpiąć ręcznie. Sello - gdyby to było możliwe - mogło by od razu pamiętać do jakiej grupy przypiąć ofertę.

 

I to była by korzyść.

Link to postu

Z poziomu Allegro można te zestawy zmontować.

Jeśli macie propozycje jak ten montaż usprawnić z poziomu Sello to piszcie. Bo w sumie różnica między ustawianiem tego ręcznie w Allegro i w Sello nie daje żadnej korzyści po stronie Sello.

 

Może uda się takie zestawy powiązać z kompletami w SGT?

SGT trzyma inf o składnikach kompletu, sello mogłoby sprawdzać, czy w sgt dany towar należy do jakiegoś kompletu i jeśli tak, to szuka drugiego (trzeciego i kolejnego) składnika kompletu i wiąże je ze sobą.

 

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale częściowo zautomatyzowałoby wiązanie towarów w zestawy.

 

Można byłoby w sello zaznaczać, który komplet z kartoteki towarowej miałby być w taki sposób wiązany.

Link to postu

Podobnie jak w temacie wariantów ja bym chciał minimum wiedzieć, czy dana aukcja ma zestawy, czy nie.

 

Wystarczy mi, tylko pokazanie w gridzie flagi:

jest elementem zestawu / nie jest elementem zestawu

 

taki grid sobie szybko przefiltruję i porobię zestawy z tego, co jeszcze nie jest w zestawie.

Także, na początek moja powyższa propozycja, z czasem może coś więcej nam się wyklaruje, może multiselect i opcja "stwórz zestaw" czy jak, ale luzik czekamy na nowe opisy.

Link to postu

Wskazywanie jednego czy kilku towarów, które mają być dołączone do towaru wiodącego tworząc zestaw. Np. mam pastę do butów, wybieram ją i dodaję do 500szt różnych butów. Mam coś gratis, wybieram i dodaję do 1000szt różnych towarów. Widoczne oznaczenie, że dany towar ma zestaw .... ja takie coś chciałbym (na aukcjach także, nie tylko na towarach).

Link to postu

A jak są realizowane zwroty, jeśli Klient zdecyduje się na zwrot połowy zestawu, to czy zatrzymuje on rabat, czy nie?

 

Drugie pytanie, z jakimi cenami taki zestaw ląduje w Sello? Czy ten ratat jest jakoś rozdzielany na obie pozycje, czy jak?

 

W Sello pojawiają się produkty ze zrabatowaną ceną. Wszystko się zgadza, nic nie wymaga oddzielnej edycji.

Link to postu

A jak są realizowane zwroty, jeśli Klient zdecyduje się na zwrot połowy zestawu, to czy zatrzymuje on rabat, czy nie?

 

 

To już kwestia sprzedającego.

 

Zwykle stosuje się metodę, że zestawy i "gratisy" zwraca się razem lub wcale.

 

Ułatwieniem dla sprzedawcy przy np. skardze do UOKiK może być zaparagonowanie zestawu w jednej pozycji.

Link to postu

Ułatwieniem dla sprzedawcy przy np. skardze do UOKiK może być zaparagonowanie zestawu w jednej pozycji.

 

 

Chodzi mi to właśnie po głowie.

Oczywiście nie mamy żadnego automatu w Sello obecnie które zrobiłoby z tego jedną pozycję i tu się sprawa komplikuje, dodatkowo taki mechanizm byłby dość rozbudowany.

 

A poznajecie po czymś, że towar sprzedał się pojedynczo, lub w zestawie?

 

Jest jakieś info nt. temat w transakcjiach zwracanych przez API ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Info ze strony z aktualnościami allegro - zakładka dla kupujących. 

 

Czy po zakupie zestawu mogę odstąpić od kupna tylko części przedmiotów?

Możesz zwrócić całość lub część zakupu. Zrobisz to przy pomocy formularza zwrotów w zakładce Kupione.

 

 

 

 

To do d*** takie zestawy sam sobie zrobie lepsze tak, że klient nie będzie chciał zabrać połowy zakupów oraz całego rabatu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...