Skocz do zawartości

Eksport numeru przesyłki do allegro

Polecane posty

Witam,

 

Nie znalazłem takiego wątku ale mam wrażenie że wyszukiwarka na forum działa dość dziwnie, więc jeśli już było to sorki.

 

Czy sello ma lub będzie miało funkcję eksportu numeru przesyłki do allegro. Obecnie jest możliwość w allegro wpisania takich danych ale pewnie niedługo będzie to obowiązkowe.

 

Pozdrawiam

Link to postu

No to ładnie szykuje się 2018-ty:

 

 nowy edytor

+ nowe synchro

+ nowe pobieranie

+ nowi (i starzy) dostawcy ulubieni przez allegro (już jest inpost allegro)

+ nowe nieznane pomysły allegro

+ spełnianie życzeń forumowiczów

= SELLO 2.0...

 

???

 

 

Szykuje nie szykuje ale póki co:

 

- brak możliwości wystawiania aukcji na allegro z kont prywatnych

- brak możliwości wystawiania na ebay

- brak synchronizacji z elektronicznym nadawcą

- brak zbiorczego powiązania aukcji z towarem (szczególnie potrzebne w sytuacji kiedy sello jest tak ułomne w kwestii wystawiania na allegro/ebay)

- brak synchronizacji cech i zdjęć towarów z subiektem

- brak reguł formatowania transakcji

 

 

 

Link to postu

 

 

Szykuje nie szykuje ale póki co:

 

- brak możliwości wystawiania aukcji na allegro z kont prywatnych

 

 

To akurat chyba najmniej ważne.

 

To tak jak byś do BMW napisał, że X7 ciągle nie ma funkcji zapalania na korbę. :D

 

Sprzedający wymagający do sprzedaży pomocy programu, zwykle mają konta firmowe.

 

 

 

- brak zbiorczego powiązania aukcji z towarem (szczególnie potrzebne w sytuacji kiedy sello jest tak ułomne w kwestii wystawiania na allegro/ebay)

 

 

 

To byłoby trudne do zrealizowania.

Na podstawie jakich danych towary miałyby się wiązać z aukcjami automatycznie ?

Do wyboru jest tytuł albo opis aukcji.

 

Po tytule aukcji ?

 

Ja np. nie mam symbolu towaru w tytule aukcji.

 

Choć ostatnio pojawił się EAN.

Być może to pole uda się kiedyś wykorzystać do wiązania towarów, ale przecież też nie wszystkich, bo chińszczyzna nie ma EANów. A często warianty mają ten sam EAN.

Link to postu

To byłoby trudne do zrealizowania.

Na podstawie jakich danych towary miałyby się wiązać z aukcjami automatycznie ?

 

Powiązanie poprzez EAN nie byłoby w 100% skuteczne bo jak sam powiedziałeś nie każdy towar ma kod kreskowy a są też takie które ze swej natury nie nadają się do oklejenia kodem.

 

Ale każdy towar ma symbol, który łatwo wpleść w opis towaru. Czy to taki wielki problem aby sello podczas takiego zbiorczego powiązywania szukało symbolu w opisie ?

Link to postu

Ale każdy towar ma symbol, który łatwo wpleść w opis towaru. Czy to taki wielki problem aby sello podczas takiego zbiorczego powiązywania szukało symbolu w opisie ?

 

Obecnie towary są wiązane z aukcjami za pomocą specjalnego kodu, który jest niewidoczny dla użytkownika, a który Sello automatycznie dodaje do każdej wystawionej przez Sello aukcji w formie niewidzialnego tagu HTML.

 

Bartek jakiś czas temu wspominał, że planują udostępnić ten kod użytkownikom, tak aby to użytkownik zobowiązany był do umieszczenia kodu w opisie aukcji, w dogodnym dla niego miejscu.

Taki kod nie byłby już niewidzialny.

 

W zasadzie to rozwiązałoby problem wiązania towarów, bo każdy mógłby sobie ten kod pobrać z Sello i umieścić w opisie niezależnie od sposobu wystawiania aukcji.

Link to postu

Stary naprawdę jest obojętne w jaki sposób aukcja byłaby wiązana z towarem. Czy poprzez symbol czy poprzez jakiś tajemny kod. Chodzi mi o to by panowie z sello zauważyli problem i co więcej zmierzyli się z nim wreszcie.

 

Wszystkie aukcje ebay wystawiam za pomocą innego narzędzia niż sello ale w sello obsługuję transakcje i to jest naprawdę strasznie upierdliwe kiedy każda transakcja ebay jest z towarami jednorazowymi :(

Link to postu

:) zależy kto montuje ;)

 

W naszym pokoju są również osoby spoza projektu więc i tak nie wiadomo kto jest kim :). A po pokoju wycieczkę to już robiłem parokrotnie, na różnych filmach mojego autorstwa, które krążą po sieci ;). Na nich też można zauważyć osoby związane z Sello, choć nie wszystkie.

Link to postu
ale tak czy inaczej terminów zawsze się trzymaliśmy Mrugnięcie

Sęk w tym, że to my wyznaczamy terminy dla siebie ;).

 

Robienie projektów na zamówienie pod konkretny termin ma swoje, duże minusy - z mojego punktu widzenia. Kiedy kończy się czas to programiści i testerzy pracują dniami i nocami - co samo w sobie negatywnie wpływa na produktywność i spada jakość kodu. Drugi minus jest taki, że gdy kończy się czas to programiści kleją program tak aby jako tako działał, odda się klientowi, na koniec jakieś okrutne poprawki ifami, byle by dotrzymać terminu i byle by jakoś działało. Wszak to być może nie oni będą się zajmować tym kodem dalej, więc co ich to obchodzi :). Akurat znam to z doświadczenia z jednego z projektów.

 

My mamy ten komfort, że jeśli funkcja nie jest gotowa to jej nie wypuszczamy i nie robimy szybkich i naiwnych poprawek. Kod piszemy tak, aby był dla nas czytelny i łatwy w utrzymaniu później - no bo sami się tym kodem będziemy dalej zajmować. Wada jest taka, że zdarzają się obsunięcia zaplanowanego "terminu" - choć ten termin wyliczamy i podajemy sami, zazwyczaj z naddatkiem, ale pewnych utrudnień po prostu nie da się przewidzieć.

 

W przypadku edytora HTML poziom trudności wzrasta dodatkowo, bo obecny w Sello edytor był właśnie tak posklejany na szybko, byle by zdążyć przed pierwszym wypustem programu. Potem był łatany, doklejany i rozgryzienie tego co autor pierwotny miał na myśli, usunięcie tego i zmodyfikowanie to też ciężkie zadanie :).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...