Skocz do zawartości

Zdublowana transakcja

Polecane posty

Witam. Z racji tego, że jest to pierwsza moja wiadomość na tym forum chciałem powitać społeczność. Wszystkim razem i każdemu z osobna życzyć sukcesów ;)

 

Do meritum:

Napotkałem problem z transakcją, która jest zdublowana. Klient zapłacił za nią raz a w Sello pojawia się jako opłacona.

 

Wyjaśnienie:

Klient kliknął na Allegro kup teraz i wybrał sposób płatności oraz nie zapłacił

po czym ponowił tą czynność, lecz zapłacił.

 

W Sello wyświetlają się dwie transakcje co jest zrozumiałe,

lecz obydwie widnieją jako opłacone !  ??? UWAGA, dalsze działanie w sposób automatyczny mogłoby spowodować wysłanie dwóch transakcji w czym jednej za darmo !

UWAGA, dalsze działanie w sposób automatyczny mogłoby spowodować wysłanie dwóch transakcji w czym jednej za darmo  :-X

 

Link to postu

Poprawką bym tego nie nazwał, bo to byśmy już dawno zrobili. Konieczne jest przepisanie algorytmu pobierania danych, bo obecnie istniejące nie pozwala na jednoznaczne przypisanie formularzy do transakcji. Mamy w planach stworzenie nowego algorytmu pobierania transakcji po pojawieniu się nowego sposobu w nowym API REST Allegro.

Link to postu

Poprawką bym tego nie nazwał, bo to byśmy już dawno zrobili.

 

Przydałoby się ostrzeżenie przy checkboxie "Automatycznie rejestruj wpłatę, jeśli wpłata jest zgodna z wartością transakcji"

 

Na taką jak jest w parametrach wysyłania zmian oczekujących:

"Uwaga! Korzystasz z funkcji automatycznego wysyłania zmian na własną odpowiedzialność!"

 

Link to postu

Możemy się tym zająć teraz, ale jak pisałem, konieczne jest przepisanie zupełnie od nowa pobierania transakcji. Nie wystarczy tutaj żadna prosta funkcja niestety. Spowoduje to konieczność porzucenia prac nad konwersją opisów, aktualizacją zdjęć itp. Sama zmiana również niedługo pożyje, bo można obecnie oprzeć się o stare API Allegro a podobno nowy sposób pobierania transakcji i formularzy ma się pojawić w nowym API. Zatem znów całe zmiany pójdą prędzej czy później do kosza.

 

Wybór jest trudny, aczkolwiek logicznie patrząc jeśli Allegro wymaga pewnych zmian aby aplikacja nadal działała to jest to dla nas priorytet największy - co nie oznacza, że pobieranie transakcji nie jest też ważne. Po prostu musimy wybrać z dwóch opcji jedną.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...