Skocz do zawartości

Etykieta Inpost paczkomaty Sello 1.26.1

Polecane posty

Witam.

W piątek zainstalowałem Sello 1.26.1i wszystko na razie działa (jak dotąd :)) z tym że mam problem z etykietą paczkomaty. W firmie używamy drukarki zebry z etykietami samoprzylepnymi i niestety podczas drukowania etykiet z Sello, drukuje się etykieta w formacie A4. Próbowałem jakoś to dopasować do drukarki zebry, ale niestety lipa. Format A4 na tej etykiecie jest mało czytelny, a przy 300 paczkomatach dziennie nie możemy sobie pozwolić na drukowanie ze zwykłej drukarki i wkładanie do koszulek, ponieważ jest to czasochłonne.

Wiem, że możemy drukować etykiety ze strony paczkomatów, ale tam można drukować tylko po 100 sztuk, więc przy takiej ilości trzeba by pilnować sortowania podczas wydruku.

Czy dałoby radę umieścić w Sello wzór etykiety taki jaki się generuje na stronie Inpostu tak aby pasowało podczas wydruku zebry?

Pozdrawiam

ETYKIETA INPOST A4.jpg

ETYKIETA INPOST ZEBRA.jpg

Link to postu

Wystąpił u mnie problem, który bardzo przeszkadza w pracy, a mianowicie:

W paczkomatach w wydrukach dla dostawy nie mam dodane etykiety inpost paczkomaty. Drukuję dokumenty końcowe dla transakcji, tworzę paczki dla paczkomatów. Następnie wysyłam paczki i po utworzeniu paczek na stronie paczkomatów, pobieram statusy przesyłek, aby mieć numery nadań w paczkach. Dodałem później etykietę inpost w wydrukach dla dostawy i podczas drukowania zbiorczego etykiet, etykiety generują się w dokumentach PDF po 20 SZTUK, co w związku z tym etykiety po wydrukowaniu nie idą po kolei tylko drukują się 20 sztuk od początku do końca, a następnie drukuje się znów 20 sztuk od początku do końca i tak dalej (dziś mieliśmy około 300 paczkomatów, więc posegregowanie etykiet po kolei trochę czasu zajęło). Czy da radę to w jakiś sposób zmienić czy tak musi być? Jutro będziemy testować drukowanie etykiet od razu po utworzeniu paczki, bo jeżeli to nam się nie sprawdzi to pozostaje drukowanie etykiet po 100 sztuk :/.

Pozdrawiam

Link to postu
18 godzin temu, Fentick napisał:

etykiety generują się w dokumentach PDF po 20 SZTUK, co w związku z tym etykiety po wydrukowaniu nie idą po kolei tylko drukują się 20 sztuk od początku do końca, a następnie drukuje się znów 20 sztuk od początku do końca i tak dalej

Mógłbyś to trochę wyjaśnić?

 

18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Forum nieco szybsze niż ftp...

Taka informacja, żebyście wiedzieli co się zbliża :)

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Mógłbyś to trochę wyjaśnić?

 

Taka informacja, żebyście wiedzieli co się zbliża :)

Już wyjaśniam.

Zaznaczyłem do wydrukowania 60 paczek z paczkomatów. Od nr 88097 do nr 88156.

Zamiast zaznaczyć wydruk, zaznaczyłem podgląd. Wyskoczyły mi 3 pliki pdf z wygenerowanymi etykietami po 20 sztuk.

1 plik pdf miał etykiety od nr 88137 do 88156

2 plik pdf miał etykiety od nr 88117 do nr 88136

3 plik miał etykiety od nr 88097 do nr 88116

 

Powtórzyłem to drugi raz i w poglądzie było już całkiem innego:

1 plik miał etykiety od nr 88097 do nr 88116

2 plik pdf miał etykiety od nr 88137 do 88156

3 plik pdf miał etykiety od nr 88117 do nr 88136

 

Przy większych ilościach paczek też różnie się etykiety generują w kolejności.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Trochę nie do końca związane z wątkiem, ale mamy problem z wydrukiem etykietek dla Paczkomau InPost przez Sello, iż jako pierwsza strona generuje się etykietka InPost, z kolei druga strona generuje się i drukuje się pusta. Czyli na 100 przesyłek mamy druk - 1, pusta, 2 pusta i tak dalej. Czy jest jakies lekarstwo na to?

Link to postu
3 godziny temu, menachem napisał:

Trochę nie do końca związane z wątkiem, ale mamy problem z wydrukiem etykietek dla Paczkomau InPost przez Sello, iż jako pierwsza strona generuje się etykietka InPost, z kolei druga strona generuje się i drukuje się pusta. Czyli na 100 przesyłek mamy druk - 1, pusta, 2 pusta i tak dalej. Czy jest jakies lekarstwo na to?

Kalibracja drukarki? Rozumiem, że drukarka typu zebra...

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Wydruk etykiet InPost. Ciągle ucina mi lewą stronę, nawet jak papier przesunę, by zrobić jej miejsce, to drukuje tylko tyle ile uważa za stosowne. 

Kod paskowy na szczęście cały, ale ucina na paczkomatach początek kody pocztowego, kod paczkomatu, ulicę, a etykietach kuriera kod w lewym górnym rogu. 

Czy ktoś miał i rozwiązał już ten problem? W wydruku ustawiam "Etykieta InPost" 

EDIT: No i zrobił się problem, bo skaner nie przyjął mi dziś kurierskich (paczkomaty przyjmował). Czy można w edytorze wydruków zmniejszyć etykiety i przyjmie skaner te mniejsze kody? Na Poczcie jest to bardzo restrykcyjne, długo szukałam odpowiedniego rozmiaru, by czytniki to widziały.  

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...