Skocz do zawartości

Sello 1.27 - czego i kiedy się spodziewać? /bt

Polecane posty

Dotyczy informacji z wersji 1.27 

Cytat

Jako, że Sello współpracuje z serwisem Allegro oraz z Subiektem w obu tych systemach należy niezależnie od Sello usunąć dane klienta. W przypadku klienta Allegro należy usunąć informacje o jego sprzedaży z Allegro. W przeciwnym razie Sello może ponownie pobrać dane tego klienta jeśli zostanie on w Sello zanonimizowany.

Jak usunąć informacje o jego sprzedaży z Allegro ?

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
Dnia 5/24/2018 o 09:39, Bartosz Rosa napisał:

Smacznego :)

image.png.eb8aa9d104cc0e777bd5b0eb2640def2.png

 

Zbyt wiele nowych rzeczy nie będzie, bo mało czasu od ostatniej wersji upłynęło :). Listy zmian jeszcze nie przygotowywałem więc wybaczcie, ale tych wersji, błędów, sugestii jest tyle, że z głowy nie podam wszystkiego co aktualnie w wersji się znajdzie. Tym bardziej, że często pracujemy nad 2 lub 3 wersjami "równolegle". Wersja będzie w przyszłym tygodniu.

To działaaaaaaaa !!! :D

Link to postu
Dnia 30.05.2018 o 15:23, Alwin Kolano napisał:

Jak usunąć informacje o jego sprzedaży z Allegro ?

Chodzi o usunięcie jego transakcji w sprzedanych, tak aby Sello tego ponownie nie pobrało.

 

Dnia 30.05.2018 o 16:38, Paweł ole napisał:

Czy i w kiedy (w której wersji) można spodziewać się podpinanie stałych zdjęć do szablonu opisu?

Mamy to na liście na najbliższy czas, ale nie potrafię teraz podać daty - tym bardziej, że zmieniliśmy trochę podejście do planowania wersji.

 

Dnia 31.05.2018 o 03:04, HotKey . napisał:

To działaaaaaaaa !!! :D

Uff :)

  • Lubię to 1
Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Myślę, że tak. Jak pisałem w "newsach" zmieniamy trochę podejście, żeby bardziej elastycznie reagować na to co się dzieje.

Super. Opcja Pocztowa się mi podoba, tym bardziej, że PP na swoich umowach wpisuje zaporowe ceny... No cóż nie ma konkurencji (tak się Poczcie chyba wydaje) to nie ma zniżek...

Widziałem tego "newsa" ale mało czasu było i się nie wypowiedziałem. Jestem bardzo ZA!. Częściej i bardziej elastycznie. Będzie Wam łatwiej. No i forumowicze - jak sądzę - lepiej będą to przyjmować. Jak długo nie ma "ruchu" w nowościach to nerwowość rośnie... >:(

 

Link to postu

 

Cytat

Poprawiono problem z tworzeniem opisu w przypadku gdy w polu własnym występuje znak '\'

Ja w 1.27 mam problem ze znakiem "\"

Taka treść pola własnego:

<ul>
<li>Identyfikator sprzętowy: <b>USB\VID_298B&PID_1234</b></li>
</ul>

zostaje zmieniona na:

Cytat
  • Identyfikator sprzętowy: USB\\VID_298B&PID_1234

znak "&" przeszedł ładnie ale znak "\" zostaje zamieniony na "\\"

Link to postu
16 godzin temu, maniootek napisał:

Żeby jeszcze Sello aktualizowało się jak Firefox, tak automatycznie :P

W pełni automatycznie raczej nie będzie, bo wymagana jest konwersja bazy, więc lepiej czuwać na tym co się robi :) . Natomiast jakieś wsparcie pobierania itp. jest do ogarnięcia.

 

1 godzinę temu, maniootek napisał:

znak "&" przeszedł ładnie ale znak "\" zostaje zamieniony na "\\"

W jaki sposób używasz tego pola w opisie? Rozwiązując ten problem używaliśmy właśnie tego Twojego pola jako wzór testowy. Powinno zadziałać bez żadnych modyfikatorów.

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W jaki sposób używasz tego pola w opisie? Rozwiązując ten problem używaliśmy właśnie tego Twojego pola jako wzór testowy. Powinno zadziałać bez żadnych modyfikatorów.

[Towar::PW::06_Specyfikacja|is=``|then=``|else=`[Towar::PW::06_Specyfikacja]`]

ja się odwołuje w taki sposób i znak "\" zamienia się na "\\", jak odwołam się bez modyfikatorów:

[Towar::PW::06_Specyfikacja]

to działa prawidłowo

Czy nie powinno z modyfikatorami działać?

Link to postu

A ten zapis na pewno ma sens? Wstaw pusty tag jeśli tag jest pusty, w przeciwnym razie wstaw jego wartość. To jest tożsamy zapis z samym tylko tagiem. Znak '\' jest dosyć uciążliwy, bo służy do eskejpowania. Żeby nie wyeskejpować niepotrzebnie jakiegoś znaku parser tagów zamienia \ na \\. Jeśli to usuniemy to wystąpi problem w innym miejscu :) - i taka to walka ze znakami sterującymi.

Link to postu

oryginalny zapis to:

[Towar::PW::06_Specyfikacja|is=``|then=``|else=`<h1>Specyfikacja:</h1>[Towar::PW::06_Specyfikacja]`|unescape_xml]

W ostateczności dodam nagłówek do pola własnego i po problemie ale wtedy nie będzie to zgodne semantycznie(?) :P Szkoda, że te modyfikatory i znaki specjalne są takie "dzikie" w Sello ;) 

Edytowane przez maniootek
unescape_xml
Link to postu

@maniootek spróbuj skorzystać z modyfikatora template, czyli:

[Towar::PW::06_Specyfikacja|template=`<h1>Specyfikacja:</h1>{value}`]

Robi on w sumie to samo co Twój kod. Dzięki temu tagi nie są dwukrotnie przetwarzane i być może wtedy nie wystąpi podwójne eskejpowanie.

2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nic istotnego, ale mam wrażenie, że co wersję SZABLONY OPISÓW ustawione na 'niekatywne' zmieniają się na 'aktywne'..

Chodzi o wszystkie szablony czy tylko te domyślne dostarczane z Sello? (które nota bene są przewidziane do usunięcia).

Link to postu

Takie trywialne pytanie mam. Jeśli wiedziałem czy da się to zrobić, to już zapomniałem... Zatem: czy w polu własnym towaru da się wyboldować fragment tekstu, tak żeby przeniosło się to do opisu. Czyli na przykład, taki tekst w polu własnym:

Jakiś przykładowy <b>extra</b> tekst.

nie daje w opisie słowa extra.

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Da się, o ile pole własne nie znajdzie się np w nagłówku - tam pogrubiać nie wolno.

Nie znajdowało się w nagłówku, ale już działa. Okazało się, że podgląd na moim monitorze jest nieprawidłowy. W aukcji przygotowanej fragmenty pogrubione wyglądają jak niepogrubione. Po wystawieniu aukcji wszystko jest OK. Jeśli na poglądzie się nakliknie na pogrubiony fragment, to widać podświetlony przycisk B. Inaczej bold'a nie widać...

Czy to wina mojego monitora (chociaz i na głównym w laptopie i na podpiętym zewn. jest tak samo)? Jak jest u Was? U mnie każda sekcja wygląda tak samo, bez pogrubień...

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...