Skocz do zawartości

Sello - bardzo powolna praca - brak odpowiedzi

Polecane posty

Dzień dobry :)

Mamy kłopot z Sello na jednym z komputerów który jest serwerem jednocześnie. Komputer chodzi szybko, inne programy chodzą bez zarzutu, ale Sello bardzo powoli chodzi i często pojawia się informacja "brak odpowiedzi", zakładki długo sie ładują i zapisywanie zmian w produkcie również długo trwa.

Komputer został przeskanowany programem antywirusowym G-data, oczyszczony programem Ccleaner i nic prosimy o pomoc

 

Z góry dziękujemy 

Link to postu

W szczególności, trzeba przeanalizować również co powoduje to wolne działanie, czy procesor zbyt obciążony, czy obciąża go Sello czy serwer SQL, ile jest danych na listach (np transakcji), czy użyte są jakieś filtry na tych listach, jak wygląda zużycie pamięci RAM na tym komputerze

Link to postu

Posortuj sobie w menadżerze zadań po kolumnie "pamięć" zobaczysz czym jest zajęta" a potem po zajętości procesora i zobaczysz co Ci obciąża procesor. 

ps. u nas w firmie używaliśmy Firefoxa i okazało się, że to przez niego niektóre komputery zamulały (bardzo obciążał pamięć i procesor). Pomogła zmiana przeglądarki na Chrome by cały komputer przyspieszył.

Link to postu

Tak jak wspomniał @maniootek , dokup RAM bo masz go wykorzystany i wówczas dane zapisywane są na dysku. Następny krok to wymiana dysku na SSD. To oczywiście rozwiązania sprzętowe. 

Tak naprawdę pierwszym zadaniem powinna być diagnostyka co tak naprawdę obciąża system i dopiero później dobieranie rozwiązań. Zdalnie ciężko to określić. Najlepiej skorzystaj z pomocy jakiegoś serwisanta, który ma pojęcie o produktach insertu. My przez forum to podamy Ci tylko takie rozwiązania "przybliżone" ;)

  • Dziękuję 1
Link to postu
23 godziny temu, Kaczor . napisał:

u nas w firmie używaliśmy Firefoxa

Firefox to potrafi wciągnąć sporo RAMu :), ale Chrome pod tym względem chyba go jednak przebija. Trzeba obserwować zużycie pamięci po prostu i okresowo restartować np. przeglądarkę, jeśli to ona faktycznie pożera pamięć. Jeśli wykorzystanie pamięci jest duże (powiedzmy ponad 70-80%) to Windows dość intensywnie zaczyna korzystać z dysku twardego, jako tymczasowej przechowalni na dane z pamięci RAM. Dostęp do takich danych z dysku jest tysiące razy wolniejszy i wtedy zaczyna się "zamulanie" komputera.

Aukcji nie da się łatwo usunąć, bo mają one liczne powiązania z transakcjami. Trzeba by hierarchicznie usuwać wszystkie dane począwszy od paczek, poprzez transakcje.

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

e powiązania z transakcjami. Trzeba by hierarchicznie usuwać wszystkie dane począwszy od paczek, poprzez transakcje.

ok, to tak bedziemy robic , idzie weekend to mozemy pousuwac tylko jak to zrobic ? bo np. to co sprzedane to nie chce sie usunac, moze jakos od strony administracyjnej bardziej a nie w glownym sello służącym do sprzedazy

Link to postu

Przede wszystkim pokaż proces sql ile Ci pamięci zjada. Napisz również ile waży baza danych Sello. U mnie np. baza danych Sello ma 15 GB, a serwer czyli proces sql zjada 13GB RAM-u.

Jeżeli serwerowi brakuje RAM-u, to Sello będzie bardzo wolno chodziło podczas wysyłania paczek czy zapisywania i odczytywania danych z Sello.

Druga sprawa to jaką masz licencję serwera SQL. Darmowa licencja bodajże obsługuje maksymalnie 6GB RAM-u.

Tak jak napisał Kaczor, zmień dysk HDD na SSD pod SATA. Ja tak zrobiłem i skok wydajnościowy był o kilka razu do przodu. Dysk HDD może osiągnąć do 180MB/s, a dysk SSD pod SATA3 nawet do 600MB/s.

 

P.S.

Czy ktoś ma zainstalowaną bazę SQL wraz z Sello na dyskach M.2 lub PCIE?

Jaka jest na nich wydajność? Niby na SATA3 jest do 600MB/s, a na dyskach powyżej nawet do 1500MB/s.

Link to postu

Z samego programu jest to w zasadzie niemożliwe (możliwe, ale nie do zrealizowania w rozsądnym czasie). Przy tego typu oczyszczaniu bazy trzeba ustalić najpierw co zajmuje najwięcej miejsca. Są do tego skrypty SQL (na forum), ale tutaj również wymagana jest wiedza z zakresu obsługi baz danych. Można też w ciemno spróbować usunąć dane z tabel statystycznie największych, czyli opisy aukcji, wiadomości e-mail, do tego również są skrypty SQL:

 

Link to postu

Ile pracuje końcówek ? U mnie w konfiguracji servera 32 GB ram / pełny SQL  - Dyski SSD problem było wąskie gardło karty sieciowej . U nas do servera łączy się 12 końcówek . zamontowałem  jeszcze 3 sieciówki do servera i rozdzieliłem sobie ruch. Moja baza a raczej kilka baz bo na moim serverze stoją 3 firmy ma średnio po 30 GB 

jak narazie w tej konfiguracji da się żyć 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...