Skocz do zawartości

Status synchronizacji

Polecane posty

Witam,

Pomóżcie jak to ruszyć, albo dlaczego nie działa?

Statusy mam wyłącznie dla Paczkomatów i do tego wyłącznie "wymaga synchronizacji". Dla paczek innych dostawców nie ma statusów.

Ustawiłem:

Parametry wysyłania i odbierania -> Domyślne ustawienia wysyłania danych ręcznie -> Informacje o przesyłce V

"Operatorów przesyłki w Allegro" też mam przypisanych.

 

 

Link to postu

Dzięki HotKey :D

Liczyłem na to że to będzie szło z automatu i serwer będzie to wysyłał, a to trzeba ręcznie...

 

Działają Paczkomaty (prawidłowe statusy przed i po wysłaniu), ale przy np. GLS i DPD, mimo wprowadzonych "Operatorów przesyłki", nie ma statusu "wymaga synchronizacji".

Dla kurierów innych niż Paczkomaty, muszę sam wybierać "Wyślij ponownie numery nadawcze do serwisu aukcyjnego" (dlaczego ponownie?) i wtedy owszem działa, pojawia się właściwy status.

Błędów brak. Da się to chyba ogarnąć, tylko dlaczego nie mam statusów po wprowadzeniu numerów paczek?

Zakładam że przyczyną może być współpraca ze SmartPaczką, czyli innym sposobem umieszczania numerów paczek w Sello. To akurat zgadza się też co do Paczkomatów, bo te są robione ręcznie.

Pozostaje teraz tylko kwestia, czy z tymi statusami (których brak), to uderzać do twórców SmartPaczki, czy jednak do ST. Wydaje mi się że to kwestia Sello, bo nie reaguje zmianą statusu na wprowadzone numery przesyłek inaczej niż ręcznie.

 

PS.

teraz zdałem sobie sprawę, że gdybym napisał na wstępie o SmartPaczce i ręcznym wpisywaniu Paczkomatów, to pewnie byłoby mniej wpisów w tym temacie ;)

 

Link to postu
7 minut temu, Robert foto napisał:

Ok. Czyli kwestia statusów "wymaga synchronizacji" pozostaje po stronie SmartPaczki,
a to wysyłanie przesyłek można jakoś zrobić w synchronizacji automatycznej, czy pozostaje klikać ?

Na razie klikać, ale o ile pamiętam ma być zmienione w Sello na automat.

Link to postu
23 godziny temu, Robert foto napisał:

"Wyślij ponownie numery nadawcze do serwisu aukcyjnego" (dlaczego ponownie?)

Sello nie wie czy numer został już wysłany czy nie. Z założenia wprowadzenie numeru do paczki powinno automatycznie oznaczyć numer do wysłania. Jeśli numery wprowadza zewnętrzny program należy zwrócić się do autora aby zaktualizował sposób wstawiania numerów do bazy.

23 godziny temu, Robert foto napisał:

Wydaje mi się że to kwestia Sello, bo nie reaguje zmianą statusu na wprowadzone numery przesyłek inaczej niż ręcznie

Sello reaguje, ale nie odpowiadamy za sposób działania zewnętrznych aplikacji, które modyfikują wprost bazę Sello - pomijając logikę w programie. A logika jest taka, że paczki są oznaczane do aktualizacji tylko jeśli pochodzą z transakcji do których są podpięte formularze. Taką logikę muszą zaszyć programy zewnętrzne i na jej podstawie aktualizować dodatkowe pole w tabeli z paczkami.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...