Skocz do zawartości

Nowa instalacja Sello - kilka pytań

Polecane posty

Zainstalowałem Sello na komputerze gdzie mam zainstalowany server z subiektem.

Po instalacji Sello w panelu logowania cały czas muszę wpisywać hasło do servera można to jakoś wpisać na stałe ?

Tylko chodzi mi o hasło do mojego servera o to pyta, hasło jest te same co do servera Insertu który był już zainstalowany razem z subiektem.

W zielonym poradniku jest opisana możliwość wpisania hasła użytkownika sello a mi chodzi o hasło na server Insert użytkownik "sa"

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu

wpisywałem wszystkie kombinacje i nic nadal muszę wpisywać hasło aby zalogować się na  serwer, podkreślam nie chodzi mi o hasło użytkownika tylko początkowe logowanie do programu Sello. Jak wpiszę ręcznie to loguję się i dopiero wtedy wpisuję hasło użytkownika.

 

robiłem to według tej porady:

<startup>

<sql_server>SERWER\INSERTGT</sql_server>

<auth_mode>MIXED</auth_mode>

<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

<database>NAZWA PODMIOTU</database>

<login encrypted="0">UŻYTKOWNIK\HASŁO</login> </startup>

 

 

-SERWER\INSERTGT – ścieżka do Twojego serwera

-NAZWA PODMIOTU – nazwa Twojego podmiotu – bez polskich znaków, spacji itp.

-UŻYTKOWNIK\HASŁO – użytkownik w Sello na którego chcesz się od razu zalogować w formie: nazwisko spacja imię przez jego hasło, czyli NAZWISKO IMIĘ\HASŁO

czy to wystarczy jak tak to źle coś wpisuję

sa   mam zostawić tak ?

NAZWA PODMIOTU    i tu już zgłupiałem czy na pewno dobre wpisuję (gdzie w Sello mogę sprawdzić jaka jest nazwa podmiotu?)

UŻYTKOWNIK\HASŁO    tu wpisywałem wszystko czyli   "sa" lub "szef"

 

proszę o ocenę

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu
10 godzin temu, Ks. Robak napisał:

<sql_server>(local)\InsERTGT</sql_server>

 

mam wpisane     -> SERVER\INSERTGT   bo tak mam też na subiekcie

 

10 godzin temu, Ks. Robak napisał:

czy słowo "SERWER" jest wpisane jako "SERWER" czy jako prawidłowy adres serwera ?

próbowałem tak wpisać i nic to samo dalej muszę wpisywać hasło na server

 

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu
Dnia 31.08.2018 o 12:04, Bartosz Rosa napisał:

<sql_login encrypted="0">sa\hasło</sql_login>

Podałem powyżej, że chodzi o tę linijkę SQL_LOGIN - to jest login i hasło do serwera SQL, a nie o LOGIN, gdzie podaje się login i hasło go programu :).

Nazwa podmiotu to jest nazwa widoczna przy uruchamianiu Sello, po zalogowaniu się do serwera widać na liście bazy danych (podmioty). Nazwa ta widoczna jest również w prawej dolnej części programu po zalogowaniu.

 

Link to postu

Jeżeli nie będzie działać to można jeszcze spróbować przełącznikami.

PPM na ikonę sello > właściwości > element docelowy.

U mnie jest tak, u Ciebie na pewno podobnie: 

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" Sello.xml

 

Tutaj są przełączniki, które będą potrzebne:

/srw nazwa_serwera\instancja_serwera - nazwa serwera, np. /srw moj_komputer\insertgt

/uts login_sql - login użytkownika SQL, np. /uts sa

/hss haslo_sql - hasło dla użytkownika SQL, np. /hss admin1

 

Więc, trzeba usunąć 'sello.xml' i w jego miejsce wpisać przełączniki:

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /srw SERVER\INSERTGT /uts sa /hss twoje_hasło

  • Lubię to 1
Link to postu
21 minut temu, Andrzej B napisał:

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" Sello.xml

tylko że w tym pliku nie mam     Sello.xml    

coś nie tak ??

 

Trzeba podać całą ścieżkę do pliku Sello.xml

Domyślna to C:\ProgramData\InsERT\Sello\Sello.xml

ale jej nie trzeba podawać, bo Sello samo wie, że ten plik tam jest.

Trzeba podać, jeżeli chcesz użyć pliku z innego miejsca.

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" C:\Sello.xml

Link to postu

A więc wszystko jasne.

Proszę PPM na skrót sello > właściwości > element docelowy

i na końcu adresu, w moim przypadku: 

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe"

Trzeba dopisać: Sello.xml

Całość w moim przypadku wygląda tak:

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" Sello.xml

 

Po zapisaniu, powinno wszystko działać. Jeżeli nie, proszę wrócić do konfiguracji pliku 'Sello.xml'

Link to postu

To jest zdaje się wpisane defaultowo przy instalacji.

Jeżeli nie możesz się zalogować automatycznie do bazy, to znaczy, że problem jest w pliku sello.xml.

Trzeba sprawdzić poprawność adresu serwera, nazwy instancji i nazwy bazy oraz loginu i hasła do logowania (domyślnie użytkownik to sa i hasło puste).

Link to postu

W aukcjach które ściągnąłem ż Allegro w zakładce trwające i zakończone nic nie można edytować tzn. nic nie mogę w nich zmienić np. tytułu, kategorii, ceny itp.

Tak powinno być chyba nie ?

Jak wejdę na aukcje PPM -> popraw nic nie mogę poprawić.

 

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu

Jaki jest sens edytowania aukcji zakończonej? Aukcja w Sello odzwierciedla stan aukcji w Allegro, zatem zakończone to zakończone. Aukcje trwające również nie są edycyjne ze względu na to, że dane te są pobierane z Allegro i wszelkie zmiany wprowadzone w aukcji Sello mogłyby zostać po chwili nadpisane danymi z Allegro. Aukcje zakończone można powielić lub wystawić ponownie - wtedy ich kopie znajdą się w PRZYGOTOWANYCH i tam można je edytować, jako, że są to kopie robocze niewystawione jeszcze w Allegro.

Do edycji aukcji trwających służy osobny mechanizm zaszyty w zmianach zbiorczych Ctrl+B. Pola, które nie są wyszarzone w tym oknie można zmieniać zbiorczo dla wielu aukcji jednocześnie. Sello dodaje wtedy do wybranych aukcji zmiany oczekujące na wysłanie (widoczne w dolnej zakładce ZMIANY). Dopiero po wysłaniu tych zmian do Allegro aukcje trwające są modyfikowane.

Link to postu

Mam mieć zaznaczony parametr "Pełne informacje o aukcjach" ?

który chyba jest odpowiedzialny za zdjęcia i opisy bo część aukcji trwających jest ze zdjęciami i opisami a część nie .

Chodzi mi o wyświetlanie aukcji w programie Sello w zakładkach Aukcje trwające lub zakończone itp. nie które aukcje mają zdjęcia i opisy nie które nie.

 

Edytowane przez Andrzej B
Link to postu

Tak, to jest ten parametr.

Ale zwykle bardzo wydłuża ściąganie danych więc włącza się go tylko, gdy się ma dużo aukcji bez ściągniętych opisów i zdjęć.

A potem wyłącza.

Dla małej ilości, można wywołać to polecenie bezpośrednio na zaznaczonych aukcjach, prawym przyciskiem myszy.

Aukcje wystawione przez Sello nie wymagają pobierania pełnych danych, chyba, że się je edytowało po stronie Allegro ręcznie.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu

Przy pobieraniu danych co określony czas automatycznie sugeruję nie używać tego znacznika, bo pobieranie będzie bardzo długo trwało. Jeśli opisu bądź zdjęć w jakichś aukcjach brakuje a są do czego potrzebne (np. do wystawienia aukcji ponownie, do zastosowania zmian zbiorczych) najlepiej zaznaczyć te aukcje i wybrać z menu pod prawym klawiszem funkcję Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia).

image.png.ed67cea40e4ef1acb676868a428a7944.png

Dzięki temu dane zostaną pobrane tylko dla wybranych aukcji a nie dla wszystkich - co występuje przy synchronizacji automatycznej lub ręcznej z poziomu menu Wyślij/Odbierz.

Link to postu

ok dzięki za odp.

Cały czas łącze towary z subiektem (6000) po przeczytaniu zielonego poradnika mam kilka wątpliwości i pytań proszę o odp. na każde.

1) Mam powiązaną aukcje z subiektem jak ją mam wystawić na Allegro ?? za pomocą " wystaw ponownie"  ??

i wtedy wyskakuje pytanie o ilość -> aktualizuj ilość z towaru->według stanu ? czyli Sello pobierze stan magazynowy z subiekta ?

następnie mam zaznaczyć aktualizuj ceny towaru ? czyli Sello pobierze cenę z Subiekta ??

2) zdjęcia i opis będzie wystawiony taki jaki miałem na allegro do tej pory czy pobierze opis i zdjęcia z Subiekta ??

3) jak wpiszę fakturę czyli zrobię przyjęcie magazynowe w subiekcie towaru np. Pączki z dżemem to w aukcji trwającej zwiększy się stan-ilość przedmiotów w aukcji Pączki z dżemem??

4) jak wpiszę fakturę czyli zrobię przyjęcie magazynowe w subiekcie towaru np. Pączki z dżemem to aukcja która nie była wystawiona wystawi się sama ??

5) jeżeli nie wystawi się sama to jak ją odnajdę w sello ?

im więcej czytam tym mniej wiem

 

Link to postu
12 minut temu, Andrzej B napisał:

ok dzięki za odp.

Cały czas łącze towary z subiektem (6000) po przeczytaniu zielonego poradnika mam kilka wątpliwości i pytań proszę o odp. na każde.

1) Mam powiązaną aukcje z subiektem jak ją mam wystawić na Allegro ?? za pomocą " wystaw ponownie"  ??

i wtedy wyskakuje pytanie o ilość -> aktualizuj ilość z towaru->według stanu ? czyli Sello pobierze stan magazynowy z subiekta ?

następnie mam zaznaczyć aktualizuj ceny towaru ? czyli Sello pobierze cenę z Subiekta ??

Sello to dość rozbudowany program i można robić jedną rzecz na wiele sposobów.

Istnieje taka możliwość, abyś wystawiał ponownie przez "Wystaw ponownie". Wówczas te wszystkie elementy musisz zaznaczyć, aby mieć aktualne dane ilościowe i cenowe.

Sello wystawi je wg danych w towarach w Sello. Te towary się synchronizują z Subiektem, więc cena będzie taka jak ustawiona w Subiekcie i ilość również.

 

Cytat

2) zdjęcia i opis będzie wystawiony taki jaki miałem na allegro do tej pory czy pobierze opis i zdjęcia z Subiekta ??

Opcja ta wystawi z opisem jaki był poprzenio.

 

 

Cytat

3) jak wpiszę fakturę czyli zrobię przyjęcie magazynowe w subiekcie towaru np. Pączki z dżemem to w aukcji trwającej zwiększy się stan-ilość przedmiotów w aukcji Pączki z dżemem??

To zależy od ustawień synchronizacji ilości. Można ją ustawić zmianami zbiorczymi na gotowej aukcji (także trwającej).

Zmiany zbiorcze->Podstawowe->Synchronizacja ilości.

 

Cytat

4) jak wpiszę fakturę czyli zrobię przyjęcie magazynowe w subiekcie towaru np. Pączki z dżemem to aukcja która nie była wystawiona wystawi się sama ??

Nie.

 

Cytat

5) jeżeli nie wystawi się sama to jak ją odnajdę w sello ?

 

W towarach masz filtry, które pozwalają wyświetlić towary, które nie są wystawione na aukcjach.

 

Cytat

im więcej czytam tym mniej wiem

 

Obsługa Sello wymaga dłuższego czasu, aby sobie na spokojnie wszystko poukładać.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu
30 minut temu, Ks. Robak napisał:
Cytat

5) jeżeli nie wystawi się sama to jak ją odnajdę w sello ?

 

W towarach masz filtry, które pozwalają wyświetlić towary, które nie są wystawione na aukcjach.

czy wystawiać na allegro mogę z zakładki 'TOWARY" czy tylko  z zakładki "AUKCJE" ????

co się stanie jak zaznaczę do wystawienia zbiorczo (w zakładce Aukcje zakończone)  towar który ma w subiekcie zerowy stan i go kliknę wystaw na Allegro  ????  Wystawi się czy nie ??

Sello powinno wystawić tylko aukcje której stan magazynowy w subiekcie jest niezerowy ????

chodzi mi o to że ciężko będzie szukać mi towaru do wystawienia nawet za pomocą filtra. Faktura ma 400 pozycji.

Robi się nieprzyjemnie a miało być pięknie

Link to postu
6 minut temu, Andrzej B napisał:

chodzi mi o to że ciężko będzie szukać mi towaru do wystawienia nawet za pomocą filtra. Faktura ma 400 pozycji.

 

Zdecydowanie z Towarów z odpowiednio ustawionymi filtrami (warunkiem poprawnej filtracji jest oczywiście powiązanie wszystkich aukcji z towarami i posiadanie szablonów do wystawienia takich aukcji). Jeśli nie ma szablonów to przynajmniej lista może posłużyć do wyszukania co należy wystawić z zakończonych. Lista jest aktualizowana przy synchronizacji Subiekt > Sello.

Przechwytywanie.JPG.00897cb0b035db9bbcfbf27b8f50a053.JPG

 

Link to postu
1 godzinę temu, Andrzej B napisał:

Sello powinno wystawić tylko aukcje której stan magazynowy w subiekcie jest niezerowy ????

 

Jeżeli wpiszesz na sztywno ilość, to wystawi niezależnie od stanu magazynowego.

Jeżeli jednak w szablonie będziesz miał wpisaną nie ilość, a tag dostępności, wówczas, gdy stan spadnie do 0, to Sello go nie wystawi.

Podobnie przy "Wystaw ponownie". Gdy dasz przeliczanie ilości, a będzie 0, to nie wystawi.

 

1 godzinę temu, Andrzej B napisał:

chodzi mi o to że ciężko będzie szukać mi towaru do wystawienia nawet za pomocą filtra. Faktura ma 400 pozycji.

Robi się nieprzyjemnie a miało być pięknie

 

Ale o jakiej fakturze piszesz ?

Zakupowej ?

Wprowadzasz ją do Subiekta, a Sello pobiera stany z Subiekta.

Potem synchronizujesz Sello z Subiektem, filtrujesz towary nie wystawione o stanie >0 i wystawiasz.

Link to postu
47 minut temu, Ks. Robak napisał:

Ale o jakiej fakturze piszesz ?

Zakupowej ?

Wprowadzasz ją do Subiekta, a Sello pobiera stany z Subiekta.

Potem synchronizujesz Sello z Subiektem, filtrujesz towary nie wystawione o stanie >0 i wystawiasz.

ale robię to w zakładce "TOWARY" ??

tylko czy tam mogę wystawić zbiorczo czy pojedynczo trzeba wystawiać każdą aukcję ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...