Skocz do zawartości

Jak nadać numery do Allegro INPOST paczkomaty

Polecane posty

Witam, bardzo proszę o pomoc. Od wczoraj został przydzielony mi numer klienta w Inpost. Etykiety chciałabym generować przez Sello. Parametry synchronizacji mam uzupełnione, ID, token.

Znajomy, która również korzysta z paczkomatów, powiedział ze etykiety generuje się poprzez kliknięcie w WYŚLIJ/ODBIERZ - następnie należy kliknąć w DOSTAWCĘ PACZEK. Niestety numery się nie generują , w raporcie pojawia się błąd, który nie jest opisany żadnym logiem.

Paczki muszę wysłać jako paczkomaty allegro inpost gdyz cena za taką paczkę to 8,99 a numer paczkomatu wygenerowany przez program , ktory dał inpost to koszt 12 zł bez darmowego zwrotu.

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje

 

Link to postu

Inpost wysłał mi numer ID i token, który się wprowadza do paczkomatów ( konfiguracja - wysyłka towarów - sposoby wysyłki - inpost - paczkomaty24/7 - Sposób dostawy
Odbiór w punkcie po przedpłacie - Allegro Paczkomaty 24/7 InPost

i wymuszasz nadawanie numerów poprzez wyslij/odbierz.

 

Link to postu
21 minut temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

Inpost wysłał mi numer ID i token, który się wprowadza do paczkomatów ( konfiguracja - wysyłka towarów - sposoby wysyłki - inpost - paczkomaty24/7 - Sposób dostawy
Odbiór w punkcie po przedpłacie - Allegro Paczkomaty 24/7 InPost

i wymuszasz nadawanie numerów poprzez wyslij/odbierz.

 

 

A jesteś pewien, że cena za taką paczkę to 8,99? Wg mojej wiedzy, raczej nie i liczą wg Twoich cen a nie allegrowych. Dostajesz etykiety z opcją PACZKOMATY ALLEGRO?

Link to postu
1 godzinę temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

Opiekun z inpostu własnie powiedział, ze jak drukuje przez sello /allegro to obowiazuje cena 8,99 . W przypadku generowania etykiet przez menagera z inpostu to cena nawet 12 zl.

Mam to od nich na pismie wiec mam nadzieje ze nie bedzie niespodzianek na koniec miesiaca.

Ciekawe, może to już będzie w 1.29 i już coś wiedzą... Bo myślę, że gdyby się tak dało w obecnej wersji to @Bartosz Rosa by nie ukrywał tego przed nami... Musiałby ktoś spróbować na 1.28 i mający przedpłaty w MI - wtedy było by widać ile mu "zeszło" z konta...

Link to postu

Kochani według mnie to oczywiście nie działa w Sello i kolega się myli a dokładnie myli paczkomaty zwykle z Allegrowymi tańszymi ... Nie da rady drukować etykiet Allegro Inpost . Nie potrzeba tego sprawdzać na fakturze , widać to od razu. Jeśli na etykiecie jest logo Allegro Inpost w lewym górnym rogu to jest etykieta Allegro. Jeśli nie ma logo alllegro to płacimy wedle naszej stawki na normalne paczkomaty bez darmowego zwrotu.. 

Jeśli chodzi o IDEALNĄ pracę z Sello z kurierami typy Inpost zwykły , Inpost Allegro paczkomaty , Poczta Polska , Kurier DPD działa program SMART PACZKA . Idealnie z Sello pobiera paczkomaty zwykłe i allegrowe i drukuje się w nim wszystkie delivery. Program działa od bardzo niedawna z Allegro inpost paczkomatami ale działa perfekcyjnie. W jedynym programie możecie obsługiwać 3 kurierów kilkoma kliknięciami.. Polecam

Link to postu
14 godzin temu, Jakub *** napisał:

Można wiedzieć jaka wersja programu Smart Paczka?

Pełna (licencjonowana) wersja SMART PACZKI czyli nie okrojona wersja darmowa a taka gdzie mamy np inpost m poczte polską i kilku innych kurierów . Sprawdziłem wersje i mam 1.5.1.8 z pewnymi poprawkami które jak dobrze pamiętam nie miały odzwierciedlenia w aktualizacji numeru wersji. 

Link to postu

Przepraszam, wprowadziłem w błąd wszystkich czytających ten post. Zaufałem informacji udzielonej przez opiekuna. Faktycznie przez sello generują się zwykłe paczkomaty.

W takim razie przez co generujecie etykiety Allegro Paczkomaty 24/7 InPost te w cenie 8,99 ? Jest coś innego niż menager sprzedaży allegro ?Dziekuje

Link to postu
4 godziny temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

Ale jest jakiś program, który umozliwa generowanie paczek po 8,99 i dodatkowo bedzie eksportował numery nadań do sello ?

Proszę o pomoc, leże.  Czytam na ten temat ale nie wychodzi to. Probuje to robic przez menagera sprzedaży allegro , klikam ,,nadaj paczkę Allegro Impost" , przekierowywuje mnie do menagera impostu ale on nie widzi żadnych paczek. Aplikacje są powiązane.

Link to postu

Przesyłki Allegro Paczkomaty można importować w menadżerze InPostu wprost z Allegro. Wtedy numery w Allegro są automatycznie uzupełniane w momencie importu. W menadżerze trzeba wybrać opcję importu z Allegro, wtedy wyświetlają się przesyłki jeszcze niezaimportowane, trzeba je zaznaczyć i wybrać utwórz przesyłki - Wtedy pojawią się w zakładce Allegro.

Link to postu
11 minut temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

A czy można jakos zaimportować numery nadań do allegro ?

Numery nadań wysyłają się do Allegro automatycznie w momencie importowania tych przesyłek przez menadżera Inpostu. Nie ma potrzeby tego ściągać do Sello. Tam wszystko już się dzieje samo. W tym samym momencie klient otrzymuje powiadomienie od Allegro, że sprzedawca przygotował paczkę.

Link to postu

Dziękuje. A jeszcze jedno pytanie, orientuje się Pan @Bartosz Rosa  w którym momencie allegro informuje swoich klientów o numerze paczkomatu  ? Czy w zakładce allegro ,,zamówienia" muszę odznaczyć paczka wysłana aby generował się mail z allegro do klienta.?

Czy juz w momencie kiedy numery z menagera impostu eksportują się do allegro , już wtedy idzie mail o numerze przesyłki ?

A jak Pan sądzi kiedy Sello będzie kompatybilne z paczkomatami allegro ? Przed nami gorący okres i jestem trochę przerażony.

Dziękuje wszystkim i @Bartosz Rosa  za pomoc.

Link to postu
17 godzin temu, MIROSŁAW LEJSZO napisał:

Czy w zakładce allegro ,,zamówienia" muszę odznaczyć paczka wysłana aby generował się mail z allegro do klienta.?

Nie, ten pstryczek jest w mojej ocenie tylko do tego, aby sprzedawca sam dla siebie oznaczył dane zamówienie jako wysłane. Allegro samo monitoruje zmianę statusów przesyłek i wysyła powiadomienia do kupującego.

Natomiast pierwszy e-mail kupujący otrzymuje w momencie importowania przesyłek, informujacy, że sprzedawca przygotował paczkę, ale jeszcze nie wysłał.

Postaramy się obsługę paczkomatów Allegro dostarczyć w najbliższym czasie, ale nie będzie tego w najbliższej aktualizacji, która wyjdzie na dniach.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie, ten pstryczek jest w mojej ocenie tylko do tego, aby sprzedawca sam dla siebie oznaczył dane zamówienie jako wysłane. Allegro samo monitoruje zmianę statusów przesyłek i wysyła powiadomienia do kupującego.

Dokładnie. Gdyby procent wysłanych zależał od ręcznego zaznaczenia paczek "wysłanych" to każdy miałby 100% wysłanych w 24h... xD

 

4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Postaramy się obsługę paczkomatów Allegro dostarczyć w najbliższym czasie, ale nie będzie tego w najbliższej aktualizacji, która wyjdzie na dniach.

Nie ukrywam, że pożądanym terminem będzie sezon sprzedażowy. Przydałyby się, przydały... Jeszcze w październiku by się przydały...

Link to postu

Jak by to było w pażdzierniku to byłoby cudownie :)

A korzysta ktoś z pełnej wersji smart paczki ? Czy aby na pewno pełna wersja generuje paczkomaty allegro a nie te zwykłe ? jakie wrażenia ? Czy smart paczka oprócz tego ze eksportuje numery do sello to do allegro również ?

Program kosztuje 400 zl , stąd pytanie. Dzieki

Link to postu

Witam , Tak korzystamy z pełnej SmartPaczki . Działa rewelacyjne z Sello. Generuje zwykłe i Allegrowe paczkomaty Inpost. Koniec logowania się do inpost . Mamy wszystko w jednym export do inpost 2 rodzaje paczkomatów , pocztę polską (listy , odbiór w punkcie i itp)  , kurierów . Rewelacja. Smart Paczka wrzuca numery do Sello i potem Sello wyśle je do Allegro

Edytowane przez Maciej Rogulski
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...