Skocz do zawartości

Aktualizacja OPISU i ZDJĘĆ

Polecane posty

@Bartosz Rosa czy rozważana jest opcja (rozszerzenie) aktualizacji opisu i zdjęć przez ZZ w aukcjach trwających? W tej chwili bezproblemowo można zaktualizować opis wykorzystując szablony. Jednak wypadało by też dołączyć do tego zdjęcia. Czyli jeśli w towarze zmienią się zdjęcia lub ich ilość to ZZ powinny mieć możliwość pełnej zmiany aukcji.

W efekcie - np. w aukcjach, gdzie są różne kolory, można by przygotować X szablonów (na różne wersje kolorystyczne w opisie) i gdy jakiegoś koloru (ew. wzoru, rozmiaru etc.) braknie na magazynie to aktualizujemy aukcję wykorzystując inny szablon. Sello musiało by usunąć zdjęcia które nie występują w nowym szablonie, dodać te które są nowe i zaktualizować opis i położenie zdjęć. Niech by to działo się na raty (tak jak teraz gdy zmiana ceny i ilości sztuk musi być wysyłana na 2x) lub w jakikolwiek inny sposób. Było by to bardzo pomocne.

?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Usuwanie zdjęć jest kłopotliwe, bo Sello nieco inaczej obsługuje zdjęcia niż Allegro, do tego wliczając obecne działanie zmian zbiorczych powoduje, że jest to proces dosyć skomplikowany. Musielibyśmy porzucić wszelkie założenia tego mechanizmu i w zasadzie zrobić go od nowa, dodatkowo zmieniając też sposób działania generowania opisów, usuwania nieistniejących zdjęć itp... Innymi słowy bardzo dużo roboty. Rozważymy to dopiero po przejściu na nowe API.

Link to postu

U mnie dość często zdarza się, że przychodzi ten sam towar, ale jednak inny.

Najgorzej, że ta zmiana jest losowa i raz przychodzi taki, a raz taki.

Więc u mnie gdy mam potrzebę zmiany zdjęć, to tworzę nową wersję towaru, z nowym symbolem, np. PARAWAN_6RANO_A, PARAWAN_6RANO_B.

Tak więc u mnie sytuacje aktualizacji zdjęć występują bardzo rzadko, ostatnio, gdy Allegro kazało wywalić logo firmy.

Niemniej jednak możliwość pełnej aktualizacji szablonu byłaby fajna do "mienia".

Co do szablonów, to myślę, że 99% użytkowników nie używa tej funkcji, bo nie wie, że jest i nie wie jak się do niej zabrać.

Link to postu
5 minut temu, Ks. Robak napisał:

U mnie dość często zdarza się, że przychodzi ten sam towar, ale jednak inny.

To też występuje, ale nie często. Raczej zamawiam towar w różnych kolorach i daję je w opis. A wiadomo, że kolory nie kończą się równomiernie, więc czasem jakieś się skończą jeszcze przed planowanym nowym zamówieniem do dostawcy.

 

8 minut temu, Ks. Robak napisał:

Niemniej jednak możliwość pełnej aktualizacji szablonu byłaby fajna do "mienia".

Zgadzam się! Dzisiejsza podmiana zdjęć w opisie jest prawie nie do ogranięcia... Czasem szybciej przez allegro (zdaje się, że Sello nie umie podmienionych zdjęć ustawić we właściych miejscach). Z miniatrukami wyszło rewelacyjnie a ze zdjęciami na pewno potrzebne są zmiany... Jeśli teraz Sello "myśli" inaczej niż Allegro to - jeśli się będzie dało (a wymusznych zmian było by mniej) to ST na pewno to rozgryzie...  :-X

 

6 minut temu, Ks. Robak napisał:

Co do szablonów, to myślę, że 99% użytkowników nie używa tej funkcji, bo nie wie, że jest i nie wie jak się do niej zabrać.

Sądzę, że wielu przeraża rzekomy ogrom pracy przy ich tworzeniu... Nie zmieni tego chyba nawet przeniesienie np. cech kategorii do PW, bo czy w szablonie, czy w PW i tak będzie trzeba przy zmianach edytować... No i Sello nie zawsze obsługują komputerowe spece... Albo po prostu szybciej się wydaje wystawiać z zakończonych...

 

Link to postu
17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

zdaje się, że Sello nie umie podmienionych zdjęć ustawić we właściych miejscach

To jest właśnie ta różnica między Sello i Allegro. W Allegro zdjęcia mogą być układane na różnych miejscach, w Sello zdjęcia są traktowane jako lista. Jeśli usuniesz 2 zdjęcie to drugim zdjęciem staje się zdjęcie poprzednio 3. W Allegro jak usuniesz 2 to nie ma drugiego. Najpierw musielibyśmy to wyprostować, ale to wymaga z kolei sporych zmian w obsłudze zdjęć w aukcjach, szablonach i towarach.

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Najpierw musielibyśmy to wyprostować, ale to wymaga z kolei sporych zmian w obsłudze zdjęć w aukcjach, szablonach i towarach.

 

Innym rozwiązaniem było by wprowadzenie do Sello edycji OPISU AUKCJI w AUKCJI TRWAJĄCEJ i wysyłanie takich zmian z poziomu aukcji trwających (bez użycia szablonów).

Ew. do tego, jak by się dało zaciągać zdjęcia wg różnych szablonów, i usuwać z aukcji trwającej niepotrzebne... Potem ew. porządkowanie kolejności zdjęć zapewne musiało by się odbywać ręcznie...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...