Skocz do zawartości

Problemy z Sello... stare problemy

Polecane posty

Pierwszy dotyczy maili,  praktycznie zawsze jak ktoś napisze do mnie czcionką w innym kolorze, to przy odpowiedzi na nią znika treść a jak zacznę pisać to po chwili sello się zawiesza. Wtedy tylko reset programu działa.

Nie pisałem o tym bo myślałem, że to może wina starego komputera, ale teraz siedzę na nowym i jest to samo.

Drugi problem pojawił się wraz z wersją dostosowaną do nowych opisów allegro, przy edycji towarów niepoprawnie działa spacja i backspace. Czasem zadziała, czasem nie zadziała 3 razy a czasem nacisnę raz a działa tak jak by nacisnął 3 razy.

Ktoś coś ?

Link to postu
Dnia 17.10.2018 o 08:53, Paweł Wilk napisał:

Pierwszy dotyczy maili,  praktycznie zawsze jak ktoś napisze do mnie czcionką w innym kolorze, to przy odpowiedzi na nią znika treść a jak zacznę pisać to po chwili sello się zawiesza. Wtedy tylko reset programu działa.

Sprawdzimy.

Dnia 17.10.2018 o 08:53, Paweł Wilk napisał:

Drugi problem pojawił się wraz z wersją dostosowaną do nowych opisów allegro, przy edycji towarów niepoprawnie działa spacja i backspace.

Chodzi o edycję opisu w module TOWARY? Proszę się upewnić, że jest zaktualizowana przeglądarka Internet Explorer.

Link to postu

Tak chodzi o edycję opisu towaru w module TOWARY.

Miałem ten problem na komputerze z win7, teraz mam nowy sprzęt z win10 i jest to samo. Aktualizacje instaluję na bieżąco.

W ogóle mam z tymi opisami problemy, kiedyś przy starych opisach tekst miałem zawsze wyśrodkowany. Część tych opisów była w całości pogrubiona a część miała pogrubione tylko niektóre linie tekstu. Problem jest taki, że towary z pogubionym w opisie tekstem tylko w części wystawiają się bez problemu, natomiast w tych, które miały tekst pogrubiony w całości jest problem. Po wystawieniu znikają wszystkie ustawienia tekstu,  opis wygląda tak jakbym pisał jednym ciągiem cały czas. Muszę te opisy poprawiać ręcznie w towarach, usuwam pogrubienie i daję tekst do lewej. Tylko tu też jest problem bo jak zaznaczam ten wyśrodkowany tekst i klikam "wyrównaj do lewej" to zamiast tak się stać to cały opis towaru się rozjeżdża.

Wygląda to tak (opis towaru):

przykładowy tekst

przykładowy tekst

przykładowy tekst

przykładowy tekst

przykładowy tekst

przykładowy tekst

Po zaznaczeniu i kliknięciu "wyrównaj do lewej":

przykładowy tekst

 

 

przykładowy tekst

 

 

przykładowy tekst

 

 

przykładowy tekst

 

 

przykładowy tekst

 

 

przykładowy tekst

Tekst się nie wyrównuje do lewej tylko rozjeżdża (wstawiają się "entery"). I muszę to wszystko potem ręcznie kasować za pomocą "delete" lub "backspace" i tu jest już 3 problem czyli raz zareaguje na naciśnięcie raz nie itd...

Link to postu

A mnie ciekawi czy można zrobić szablon wiadomości w html np. żeby dołożyć logo, kolor tła itp. normalnie nie ma takiej opcji a importu szablonu z html też nie widziałem no i strasznie mnie irytuje jak piszę do kogoś wiadomość i chcę od nowej linii napisać to sello zamiast na końcu zdania wstawić < /br> to wstawia nową linię od <p>< /p> co daje duży odstęp od wierszy.

Edytowane przez Tomasz Urbaniak
Link to postu
8 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

A mnie ciekawi czy można zrobić szablon wiadomości w html np. żeby dołożyć logo, kolor tła itp. normalnie nie ma takiej opcji a importu szablonu z html też nie widziałem no i strasznie mnie irytuje jak piszę do kogoś wiadomość i chcę od nowej linii napisać to sello zamiast na końcu zdania wstawić < /br> to wstawia nową linię od <p>< /p> co daje duży odstęp od wierszy.

Przygotowany "zwykły" html otwórz w przeglądarce i skopiuj widok z przeglądarki. Potem w szablonie wiadomości html w Sello oznaczyć tryb html i wkleić ten widok w treść wiadomości.

Link to postu

Prawdopodobnie w samym kodzie HTML jest straszny bałagan (np niedomknięte tagi HTML, niewłaściwe zagnieżdżenia), przy próbie edycji bądź automatycznej konwersji na nowe opisy Sello nie może tego poskładać. W zasadzie trzeba by było zdiagnozować dokładnie jaki ten HTML jest i używając modyfikatorów do tagów przeprowadzić konwersję do nowego opisu przy wystawianiu aukcji. Jeśli jednak raz jest tak, raz inaczej to może nie wystarczyć jeden wzór takiego tagu.

Link to postu

Mi chodzi o wiadomości do klientów aby wyglądały ładnie a kopiowanie z przeglądarki szablonu nie działa tak jak bym tego chciał, wolałbym aby przy robieniu nowego szablonu wiadomości była możliwość przełączenia się na kod HTML  bo chciałbym np. na samym końcu takiej wiadomości podpiąć mały baner w jpg z możliwością kliknięcia w niego aby przekierował na daną stronę do tego kolor tła całej wiadomości i kolor domyślny czcionek itd.

Link to postu
17 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie w samym kodzie HTML jest straszny bałagan (np niedomknięte tagi HTML, niewłaściwe zagnieżdżenia), przy próbie edycji bądź automatycznej konwersji na nowe opisy Sello nie może tego poskładać. W zasadzie trzeba by było zdiagnozować dokładnie jaki ten HTML jest i używając modyfikatorów do tagów przeprowadzić konwersję do nowego opisu przy wystawianiu aukcji. Jeśli jednak raz jest tak, raz inaczej to może nie wystarczyć jeden wzór takiego tagu.

Ok, rozumiem, to jakoś przeżyję bo generalnie dotyczy to starszych towarów, których z czasem używam coraz rzadziej.

Bardziej denerwujące są maile, które zawieszają Sello, przykładowo DPD zawsze pisze niebieską czcionką i maja długie podpisy do wiadomości.

Nie mogę im normalnie odpowiedzieć tylko muszę kopiować treść i tworzyć nową wiadomość, żeby się program nie zawiesił.

 

I jeszcze jeden problem mi się dzisiaj przypomniał, jak klikam na jakiś link z treści wiadomości to praktycznie zawsze otwiera się w IE (są wyjątki, że nie) a domyślną przeglądarką jest Firefox. Tak jest od zawsze.

Link to postu

Miałem ten problem na starym komputerze z Win7, myślałem, że to jego wina ale na nowym z Win10 jest to samo.

Wyłączyłem sprawdzanie pisowni i teraz już mogę pisać, Sello się nie zawiesiło ale wcześniejsza treść wiadomości dalej znika.

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...