Skocz do zawartości

Nadanie Kuriera Inpost bez Inpost Sello

Polecane posty

Dziekuje Panie Leszku,

natomiast to nie rozwiazuje mojeg pytania. Chodzilo mi o osoby, ktore maja podpisana umowe z Inpostem i ktore korzystaja z "Webtrackera". Czyli chodzi mi o to, aby paczki kurierskie byly przekazywane do https://kurier.inpost.pl, od razu z poziomu Sello i aby nie trzeba bylo korzystac z Inpost Sello.

Link to postu

Sądzę, że koledze chodzi o to, czy wykonując paczki kurier standard z poziomu sello są doliczane do puli pakietu zawartego w umowie. Mam akurat ten sam dylemat i czekam na info od przedstawiciela. Przez sello paczki są tworzone na serwisie manager.paczkomaty przez InPost ShipX, a nie na webTrackerze co może powodować, że nadając tylko przez sello zapłacimy dodatkowo na fakturze kwotę jaka wynika z umowy na określoną liczbę paczek kurierskich.

Jeśli uzyskam jakąś sensowną odpowiedź to przekażę niezwłocznie, jednak jeśli ktoś ma już taką informację prosiłbym o podzielenie się.

A jak coś źle zrozumiałem i plotę głupoty też proszę o uwagi :)

Link to postu

Udało się ujarzmić to - Allegro InPost integruje się z kontem paczkomatu, po stronie Allegro (i dla mini i dla Allegro Kuriera), zaś Kurier Standar integruje się z webtrackerem. Więc póki co niby wszystko gra, oprócz dwóch rzeczy:

1. Sello nie przekazuje parametr COD przez InPost ShipX - dlatego te przesyłki po prostu nie dodaja sie do Webtrackera i wyskakuje błąd

2. Nie wiem dlaczego, ale Sello automatem nadaje standarowa paczke rozmiarem 30*10*8 cms i waga 25 kgs

 

Czy ktoś podpowie, gdzie można zmienić te parametry?

 

Dziękuję

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Nadanie Kuriera Inpost bez Inpost Sello
Dnia 3.01.2019 o 12:30, Bartosz Rosa napisał:

1. Co oznacza, że nie przekazuje COD?

2. Jest to wymiar związany z gabarytem, gabaryt domyślny ustawia się w parametrach synchronizacji dostawy.

 

 

Panie Bartoszu,

 

1. COD już ogarnąłem, gdyż po prostu pobraniówka nie tworzyła się, gdyż nie było wpisywana wartość "paczki wartościowej" czyli ubezpieczenia. Znalazłem w innym wątku rozwiązanie problemu.

2. Domyślny gabaryt mnie nie ratuje. Jako domyślny gabaryt stawiam A (załącznik), natomiast to kiedy się synchronizuje z InPost, to jako wagę wpisuję automatycznie 25 KG. Przy czym nawet dla testu próbowałem w wadze paczki wstawiać 1 KG, nic to nie pomaga. Czyli jako domyślna wartość leci 25KG. My w umowie z kurierem mamy wpisaną cenę w zależności od wagi, sprzedawany towar na paczkę waży poniżej 1 KG. Jak również nie potrzebujemy usługi SMS/Email. Jak w tej sytuacji mamy się ratować?

 

2019-01-05_23-02-02.png

2019-01-05_23-09-36.png

Link to postu

Dziwna sprawa. U mnie przy wszystkich przesyłkach kurierskich wymiary ustawiają się wszystkie na 0cm, wagę pobiera bez problemu z paczki oraz nie ma domyślnie włączonej usługi 'SMS/E-MAIL'.

Nawet na to wcześniej nie zwróciłem uwagi - da się ustawić, żeby przy tworzeniu paczek przez Inpost ShipX aktywowała się usługa 'serwis e-mail'? Chodzi mi tylko o e-mail bo sms jest dodatkowo płatny

Edytowane przez Przemysław Pudło
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...