Skocz do zawartości

wysyłka za granicę - cennik dostawy

Polecane posty

27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nowe dostawy będą dostępne wraz z wersją 1.31 obsługującą nowe API. Dokładnej daty jeszcze nie znam, na pewno będzie to przed 3 czerwca, bo wtedy Allegro planuje wyłączyć część starego API.

A czy będą jeszcze przed 3-im jakieś wersje Sello 30-tki?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Szczerze, to wolelibyśmy nie wypuszczać, bo to zawsze kilka dni straty na rzecz 1.31.

OK. Oby nic nie wypadło wielkiego, bo może "przed 3 VI" będzie oznaczało "długo przed 3 VI"? Pewnie tak chcielibyście, bo zawsze można wyłapać jakieś błędy przed datą krytyczną...

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 19.03.2019 o 16:15, Konrad Cholewa napisał:

Nawet jak to uzupełnisz to klienci z zagranicy wybierają dostawę do Polski :) 

Allegro nie ma czegoś takiego jak wymuszenie kraju wysyłki .

Pomimo cenników wybierają ten Polski bo albo darmowy albo najtańszy jest. 

Przypomnę się odnośnie tego tematu, bo sprawa faktycznie jest kuriozalna. Jest dokładnie tak jak kolega Konrad napisał. Co z tego, że w cenniku ustawimy sobie koszt wysyłki do Austrii 80,00 zł skoro klient wybierze przesyłkę DPD (krajową) za 12,00 zł i taka przesyłka przechodzi przez Allegro i dalej bez problemu... Oczywiście na koniec przychodzi faktura za taką paczkę od DPD na minimum 100 zł, a czasem i kilkaset... Sprawa nie jest może nagminna, bo jednak większość zagranicznych klientów skontaktuje się w celu dogadania kosztów lub po prostu wybierze prawidłowo kraj, ale zdarzają się takie przypadki i odnoszę wrażenie, że ludzie robią to specjalnie, bo już raz im się u kogoś udało.

 

Odnawiam temat, bo chciałbym, aby Sello rozwiązało dla nas sprzedawców ten problem (Allegro nie widzi tutaj oczywiście nic złego). Chyba najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby oznaczanie transakcji, gdzie kraj wysyłki różny od Polski jakimś kolorem (np. podświetlenie na pomarańczowo). Wtedy od razu wyłapywalibyśmy takie przesyłki i kontaktowali się z klientem w celu odpowiedniej dopłaty za dostawę za granicę.

 

Rozwiązanie to wydaje mi się wystarczające i nie powinno być też trudne do wprowadzenia od strony programistycznej.

Proszę Bartoszu o wypowiedzenie się w tej kwestii.

Link to postu

W 1.38 takie transakcje będą generowały ostrzeżenie w raporcie a docelowo mamy zamiar dodać też ostrzeżenia na listach (podobnie jak teraz są błędy na czerwono). Nie wiem natomiast czy damy radę te ostrzeżenia dodać na listach w 1.38, musimy to przedyskutować. Niestety oznaczenie takich transakcji błędem jest z pewnych względów trudne. Ostrzeżenia działają trochę na innej zasadzie, ale nie są póki co widoczne jako podświetlenie, bo jakby zostały stworzone do dwóch różnych celów - musimy to najpierw ujednolicić.

 

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.38 takie transakcje będą generowały ostrzeżenie w raporcie

Ciekawy jestem jaki % użytkowników zagląda za każdym razem do raportu. Osobiście zwracam uwagę, żeby było tam czysto, ale nie powiem, że przy drukowaniu każdego dok. końcowego to robię... Natomiast inny wygląd linii w TRANSAKCJE > DO PACZEK byłby od razu zauważalny.

 

Takie zamówienia wytępują u mnie nie często (pakujący to szybko wyłapują), ale jak Sello umiało by na to zwrócić uwagę to było by świetnie.

 

PS

tak na szybko: czy przy wydruku (tego mojego z danymi transakcji z PACZKI > DO WYSŁANIA) dało by się jakoś wymusić drukowanie kraju gdy jest inny niż PL? drukujemy przed wysyłką więc to także wstrzymało by wysyłkę (chociaż pozostał by dok. końcowy do korekty).

 

Link to postu
23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ciekawy jestem jaki % użytkowników zagląda za każdym razem do raportu. Osobiście zwracam uwagę, żeby było tam czysto, ale nie powiem, że przy drukowaniu każdego dok. końcowego to robię... Natomiast inny wygląd linii w TRANSAKCJE > DO PACZEK byłby od razu zauważalny.

 

Takie zamówienia wytępują u mnie nie często (pakujący to szybko wyłapują), ale jak Sello umiało by na to zwrócić uwagę to było by świetnie.

 

PS

tak na szybko: czy przy wydruku (tego mojego z danymi transakcji z PACZKI > DO WYSŁANIA) dało by się jakoś wymusić drukowanie kraju gdy jest inny niż PL? drukujemy przed wysyłką więc to także wstrzymało by wysyłkę (chociaż pozostał by dok. końcowy do korekty).

 

Podpisuję się pod zdaniem o częstotliwości zaglądania do raportów przeze mnie jak i przez innych współpracowników. Także dla nas nie będzie to praktycznie żadne rozwiązanie.

 

Propozycja z wydrukiem kraju na listach magazynowych jest jakimś pomysłem, natomiast nie jest to idealne rozwiązanie. Pakowacze będą przychodzić i dopytywać, "czy ta paczka faktycznie ma być wysłana do Niemiec?". Ewentualnie osobo drukujące listy magazynowe mogą je przeglądać, a i tak jak kolega e-kupowanie wspomniał trzeba by ewentualnie anulować dokument końcowy.

W dalszym ciągu podświetlenie na listingu tego typu transakcji wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ciekawy jestem jaki % użytkowników zagląda za każdym razem do raportu

Zapewne mały :). Ale chodzi o sam fakt obsłużenia tej sytuacji i dodanie ostrzeżenia. Dalszym krokiem będzie dodanie ogólnego mechanizmu, który będzie podświetlał te transakcje na żółto (ostrzeżenie). Podświetlanie na czerwono było zrobione testowo dla informowania o błędach nowych synchronizacji (Allegro i teraz nowy synchronizator Subiekta) więc jako, że się sprawdził, zostanie on dopiero rozszerzony o wyświetlanie także ostrzeżeń. Do tego trzeba także rozbudować plakietki na przyciskach, podglądy na dole itp. tak więc to nie są trzy linie kodu :).

Postaramy się dodać to już w 1.38, ale to wpłynie na termin jego wypuszczenia.

Godzinę temu, Jakub *** napisał:

Także dla nas nie będzie to praktycznie żadne rozwiązanie.

Bo to nie ma być rozwiązanie. Wiadomo, nikt nie będzie zaglądał specjalnie do raportu. Raport po prostu już potrafi wyświetlać ostrzeżenia dodawane do transakcji/aukcji w procesie przetwarzania zadań i sama weryfikacja kraju została już zaimplementowana. Pozostaje jeszcze kwestia generycznej obsługi wyświetlania tych ostrzeżeń na listach transakcji - ale to już nie jest związane z samym zagadnieniem sprawdzania państwa i dostawy.

 

Czyli można by rzec, funkcja już jest, brakuje jeszcze lampki sygnalizycyjnej i instalacji do niej :).

 

W wydrukach można to oczywiście zrobić za pomocą skryptów.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...