Skocz do zawartości

Pola własne zaawansowane na wydruku

Polecane posty

WItam,

Do asortymentu dodalem juz 8 pol wlasnych. Niestety nie moge dodac wiecej pol standardowych, pozostaja zaawansowane. 

Pytanie jak wyswietlic to pole na wzorcu faktury? Pola standardowe sa mozliwe do wyboru w prostej konfiguracji faktury z rozwijanej listy wyboru. Niesteyty nie widze tam pol zaawansowanych.

Posiadam wersje nexo pro ale rowniez nie moge odnalezc tych pol w edycji zaawansowanej wzorca. Uprzejmie prosze o pomoc.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Pola własne zaawansowane na wydruku
  • 1 miesiąc temu...

Hmm, sprawdźmy od podstaw.

Potrzebowałbym potwierdzenie, że awansowane pole własne zostało utworzone w bazie.

 

Czy mógłby Pan wykonać zapytanie na bazie MSSQL i sprawdzić czy tablica została poprawnie utworzona.

SELECT *
  FROM [Nexo_POM].[ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv]

ewentualnie jeśli posiada pan dużą bazę a niezbyt szybki komputer

SELECT TOP (1000) *
  FROM [Nexo_InvestTech].[ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv]

 

Druga sprawa czy jakikolwiek asortyment ma już przypisane jakiekolwiek wartości w polu CN kod?

Link to postu

To już zupełnie zgłupiałem, ostatnie pytanie, ale jeśli Pan potwierdzi to już nie mam pomysłu co może powodować taki problem.

 

Rozumiem, że dodał Pan powiązanie o ścieżce Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.PolaWlasneAdv?

 

Ewentualnie co innego mogę Panu zaproponować to rozwiązanie problemu zapytaniem SQL wewnątrz raportu[dokumentacja].

Link to postu

idealnie. tylko tego brakowalo:) dzieki wielkie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Wielu klientow dopytuje o pola obowiazkowe w formularzach np. dodawanie klienta, asortymentu itp. Bardzo ułatwilo by to pracę i zmusilo pracowników do przestrzegania pewnych, z gory narzuconych zasad. Można np. w polach własnych, zaawansowanych ustawić wymagalnośc uzupelnienia takiego pola. A czy jest mozliwość zeby wartość z tego pola przenosiła sie automatycznie w inne pole? np. chciałbym wymusić obowiązkowe dodawanie adresu mailowego, gdyz nas system zewnetrzny do importu zamowień wlasnie po adresie mailowym rozpoznaje klienta. Nie moge wymusić aby to pole zostalo wypelnione ale moge w polach zaawansowanych wlasnych stworzyc pole adres mailowy i zanaczyc jego wymagalność. Załatwia to problem po części bo moge tak zmodyfikować system zewnętrzny aby sprawdzał to pole. Jednak subiekt korzysta przy wysylce maili z pola wbudowanego w formularz a nie z pola dodatkowego. Stad pytanie czy da sie przeniesc automatycznie wartość z pola wlasnego do formularza? Lub jest na to inny sposob? Wprowadzenie pol wymaganych bylo by najlepsze:)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2019 o 23:00, Radek Szachnowski napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Wielu klientow dopytuje o pola obowiazkowe w formularzach np. dodawanie klienta, asortymentu itp. Bardzo ułatwilo by to pracę i zmusilo pracowników do przestrzegania pewnych, z gory narzuconych zasad.

Zapisujemy sugestię do przeanalizowania w przyszłości.

Dnia 27.06.2019 o 23:00, Radek Szachnowski napisał:

Stad pytanie czy da sie przeniesc automatycznie wartość z pola wlasnego do formularza?

Nie ma takiej możliwości i nie planujemy zmian w tym zakresie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...